Autor Tema: Kamuflažna oprema. Da ili ne?  (Posjeta: 52695 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #15 u: 04. 01. 2008. 14:55:48 »
Ma ljudi kad se obucete u kamuflaznu opremu divljac vas bukvalno nagazi, a patke i guske slijecu na cijev od puske! Puska vam ni netreba hvatate zive i jos birate trofeju ovu hocu ovu necu! ;D

Imam savjet za lov Srnjaka ako nekog interesuje kamuflaza prva liga;

"okrecite dupe u bijelo glavu nabite u zbun a kad vas srnjak zaskoci samo ga uhvatite za rogove"




 ;D ;D ;D   
 Slažem se Hunter, još eventualno guzu namazat da lakše uče.
Osobno sam protiv maskiranja,koristim isključivo zelene ili smeče lovačke boje i smatram da bi svi se tak trebali oblačit. Pa nismo vojni snajperisti da ti rodna gruda ovisi o tome hočeš divljač puknut ili ne. Budi pravi lovac i zaštitar prirode u svakodnevnom životu a kad si u lovu pokazat da imaš poštovanja prema divljači, prirodi, kolegama...
 Takvim načinom odijevanja samo daješ "štofa" onima kaji nas i danas pokušavaju ocrnit.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #16 u: 04. 01. 2008. 15:47:24 »
Ma nemam ja nista protiv ljudi koji nose maskirno i sam nosim jer sam u tyakvoj sredini i nenmam gdje kupit zeleno ovdje. Ali netreba ni uvelicavati maskirne uniforme, divljac najprije uocava pokret a onda sve ostalo.

Uniforma je stvar ukusa, moj ukus je jednobojno zeleno ili smedje to volim i to mi je nekako vise lovacki, ali opet kazem neko voli ovo netreba mu zamjeriti. Samo netreba preuvelicavat te maskirne uniforme jer imam iskustva sa njima, najvecu ocjenu cu dati bijeloj kad je snijeg pogotovo u lovu lisica, a ovo ostalo je stvar ukusa svakog lovca!

Kobra Kob!

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #17 u: 04. 01. 2008. 22:46:11 »
Očito me neki nisu razumjeli.
Ja sam za upotrebu kamuflažne opremea ne maskirne uniforme.
Postoji razlika izmeču ta dva kompleta opreme.
Snježna kamuflažna oprema je takočer dio toga,i meni jako draga.
Neka svatko odjeva što voli ali ja još uvijek ne znam dali je to u skladu sa našim zakonom o lovstvu.Znači kamuflažna oprema.

MAUZ

  • Gost
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #18 u: 04. 01. 2008. 23:02:24 »
Ovo je pitanje pristupa lovu... Ja sam uglavnom u zelenom, jer uglavnom lovim na takav nacin, znaci zeleno sa markerima.
Kada lovim kao sto rekoh, patke, guske i lisicu cekanjem ili vabljenjem, nosim kamuflazu.

Cinjenica je da ta divljac uocava pokrete, najvise puscane cijevi, ali ce je prije odbiti jednolicna figura zelenog lovca, nego li kamufliranog.

No, svako po svom ukusu, skladno Zakonu i moralnim normama!

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #19 u: 04. 01. 2008. 23:52:22 »
Ja nosim zeleno,ali mislim da je ta kamuflažna oprema prva liga,gledao sam lov lukom i lovcima uvelike pomaže ta oprema. Tradijija je zeleno,ali zašto ne probati,kako se isprobava razno oružje ili streljivo,treba probati i ovo.
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #20 u: 04. 01. 2008. 23:53:09 »
evo još jedna
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #21 u: 05. 01. 2008. 13:23:40 »
HUNTER,STEF

vase neslaganje mogli ste i drukcije reci, svakako je valjda svima jasno da kamuflazna LOVACKA odjeca nema za cilj moci nekontrolirano odstrijeliti pod svaku cjenu ( predp. srneca,jelenska,...divljac), vec samo u nekim situacijama pojed. lova vec ranije navedeno, odnosno da si lovac olaksa svoju zadacu da se priblizi divljaci ili ona njemu, da je bolje osmotri i procjeni-da se bolje stopi sa prirodnim okolisem i u krajnoj liniji odstrelji divljac. Nije li to zapravo cilj izlaska u LOVč Pa recimo i ceka ili zasjed mogu biti obuceni u kamuflaznu mrezu a iza nje se skriva lovac. pa jeli vise lovacki pribliziti se i odstrijeliti divljac iz raznih vozila kad znamo kako divljac ( ne ) reagira na vozila, ili lov nocu pod reflektorima, ili pucanje u vrat, ili jos gore u glavu divljaci kad ona stoji u visokoj travi ili zitu a sve u cilju stjecanja divljaci.

Sto se nesreca u lovu tice, vec je dosta receno u ovoj temi, no samo jos jedan primjer ranjavnja beraca brsljana u zagoriju, jeli i on imao lovacku kamuflaznu odjecu ili nesavjesni lovocuvar u svojoj pohlepi nije znao u sto zapravo pucač

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #22 u: 05. 01. 2008. 15:30:01 »
HUNTER,STEF

vase neslaganje mogli ste i drukcije reci, svakako je valjda svima jasno da kamuflazna LOVACKA odjeca nema za cilj moci nekontrolirano odstrijeliti pod svaku cjenu ( predp. srneca,jelenska,...divljac), vec samo u nekim situacijama pojed. lova vec ranije navedeno, odnosno da si lovac olaksa svoju zadacu da se priblizi divljaci ili ona njemu, da je bolje osmotri i procjeni-da se bolje stopi sa prirodnim okolisem i u krajnoj liniji odstrelji divljac. Nije li to zapravo cilj izlaska u LOVč Pa recimo i ceka ili zasjed mogu biti obuceni u kamuflaznu mrezu a iza nje se skriva lovac. pa jeli vise lovacki pribliziti se i odstrijeliti divljac iz raznih vozila kad znamo kako divljac ( ne ) reagira na vozila, ili lov nocu pod reflektorima, ili pucanje u vrat, ili jos gore u glavu divljaci kad ona stoji u visokoj travi ili zitu a sve u cilju stjecanja divljaci.

Sto se nesreca u lovu tice, vec je dosta receno u ovoj temi, no samo jos jedan primjer ranjavnja beraca brsljana u zagoriju, jeli i on imao lovacku kamuflaznu odjecu ili nesavjesni lovocuvar u svojoj pohlepi nije znao u sto zapravo pucač


Kolega ja sam prakticar a nisam teoreticar, osobno sam iskusio kamuflazne uniforme i pricam iziskustva i mogu da kazem da isto radi i zelena i smedja, uniforma i puska te necini lovcem. dacu prednost bijeloj uniformi na snijegu zasto jer se uklapa u bojum kad obuces zeleno ili kamuflazno uocljiv si.

Uglavnom kamuflaza se uklapa u prirodu bukvalno nekad nemozes raspoznati covjeka dok nepridjes na korak ili dva ali to je za ljudsko oko. Meni je jelen priso na 20 m na otvorenom primjetio me je ali je prilazio da se uvjeri sta je to, stajo sam mirno nisam tako rekuci ni diso kad sam sam napravio pokret rukom nestao je u sekundi. Zato tvrdim da su pokreti najbitniji i da se silueta covjeka stopi sa prirodom a ne uniforma.

Tesko mi je sada kaciti slike da vidite kako se lovac u sarenoj uniformi vidi na nekih 500m vidi se silueta covjeka. Kad lovis srnjaka obuci se u flourscentno narandzasto i stani uz drvo, u grm, nepomici se i nesuskaj i vidjeces dal cete primjetiti, kod papkara su najbitniji pokret, a kod ptica silueta cvjeka i naravno pokret, i dakako tu je i boja koja ce da se uklopi, pa nevidi patka jel ti imas jaknu sa sarama koja ljudskom oku daje identicnost okolisa, ona vidi boju i siluetu koja odstupa od okolisa.

Ima gore u fotogaleriji mojih slika pa se moze vidjeti kako ta kamuflazna uniforma izgleda u pravoj prirodi, ako obuces real tree pa nije svud lisce i grane sta kad izadjes na livadu, ili max4 koja je kao sas u jesen a ti dodjes unjoj na otvorenje u 8 mjesecu kad je sve zeleno. Nemogu ja mjenjat uniformu svakih 10 koraka, sad je grm, sad je visoka trava, sad suma, sad sas a ustvari to je samo varka za ljudsko oko jer se sara nevidi na dalje od 20m samo ostaje boja!

Dobra kob!
« Zadnja izmjena: 05. 01. 2008. 15:33:48 od hunter »

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #23 u: 05. 01. 2008. 19:41:14 »
HUNTER,STEF

vase neslaganje mogli ste i drukcije reci, svakako je valjda svima jasno da kamuflazna LOVACKA odjeca nema za cilj moci nekontrolirano odstrijeliti pod svaku cjenu ( predp. srneca,jelenska,...divljac), vec samo u nekim situacijama pojed. lova vec ranije navedeno, odnosno da si lovac olaksa svoju zadacu da se priblizi divljaci ili ona njemu, da je bolje osmotri i procjeni-da se bolje stopi sa prirodnim okolisem i u krajnoj liniji odstrelji divljac. Nije li to zapravo cilj izlaska u LOVč Pa recimo i ceka ili zasjed mogu biti obuceni u kamuflaznu mrezu a iza nje se skriva lovac. pa jeli vise lovacki pribliziti se i odstrijeliti divljac iz raznih vozila kad znamo kako divljac ( ne ) reagira na vozila, ili lov nocu pod reflektorima, ili pucanje u vrat, ili jos gore u glavu divljaci kad ona stoji u visokoj travi ili zitu a sve u cilju stjecanja divljaci.

Sto se nesreca u lovu tice, vec je dosta receno u ovoj temi, no samo jos jedan primjer ranjavnja beraca brsljana u zagoriju, jeli i on imao lovacku kamuflaznu odjecu ili nesavjesni lovocuvar u svojoj pohlepi nije znao u sto zapravo pucač


Kolega ja sam prakticar a nisam teoreticar, osobno sam iskusio kamuflazne uniforme i pricam iziskustva i mogu da kazem da isto radi i zelena i smedja, uniforma i puska te necini lovcem. dacu prednost bijeloj uniformi na snijegu zasto jer se uklapa u bojum kad obuces zeleno ili kamuflazno uocljiv si.

Uglavnom kamuflaza se uklapa u prirodu bukvalno nekad nemozes raspoznati covjeka dok nepridjes na korak ili dva ali to je za ljudsko oko. Meni je jelen priso na 20 m na otvorenom primjetio me je ali je prilazio da se uvjeri sta je to, stajo sam mirno nisam tako rekuci ni diso kad sam sam napravio pokret rukom nestao je u sekundi. Zato tvrdim da su pokreti najbitniji i da se silueta covjeka stopi sa prirodom a ne uniforma.

Tesko mi je sada kaciti slike da vidite kako se lovac u sarenoj uniformi vidi na nekih 500m vidi se silueta covjeka. Kad lovis srnjaka obuci se u flourscentno narandzasto i stani uz drvo, u grm, nepomici se i nesuskaj i vidjeces dal cete primjetiti, kod papkara su najbitniji pokret, a kod ptica silueta cvjeka i naravno pokret, i dakako tu je i boja koja ce da se uklopi, pa nevidi patka jel ti imas jaknu sa sarama koja ljudskom oku daje identicnost okolisa, ona vidi boju i siluetu koja odstupa od okolisa.

Ima gore u fotogaleriji mojih slika pa se moze vidjeti kako ta kamuflazna uniforma izgleda u pravoj prirodi, ako obuces real tree pa nije svud lisce i grane sta kad izadjes na livadu, ili max4 koja je kao sas u jesen a ti dodjes unjoj na otvorenje u 8 mjesecu kad je sve zeleno. Nemogu ja mjenjat uniformu svakih 10 koraka, sad je grm, sad je visoka trava, sad suma, sad sas a ustvari to je samo varka za ljudsko oko jer se sara nevidi na dalje od 20m samo ostaje boja!

Dobra kob!
                                                                                                                                                                                                        Ok,iz ovoga se vec nesto moze zakljuciti.Kamuflazna odjeca moze tu i tamo ali nije neophodna,zelena lovacka za svaku prigodu.I ja se mogu pohvaliti kako sam se prisuljao krdu srna koje su se odmarale lezeci na manje od 15 metara.otisle su tek kad sam zakoracio na cistinu.                Dobra kob!

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #24 u: 06. 01. 2008. 02:56:46 »
ima lijepih kamuflaznih uniformi i nezamjeram ljudima koji vole taj stil, i ja imam ali moj ukus je jednobojno zeleno.

samo sam htjeo da kazem da ta kamuflazna uniforma nedaje preveliku prednost od jednoboje, bijela cini cudo jer se utapa u snijeg i skoro je silueta covjeka neprimjetna.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #25 u: 06. 01. 2008. 11:48:44 »
Mislim da smo mi lovci a ne nesto drugoč Lov jedan pojam a Militerizam drugi.Zato se trebamo drzati granica Lova i oblaciti se kao lovci.E sada kako ko hoce, stvar ukusa :).
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #26 u: 07. 01. 2008. 04:41:37 »
Jel ima tko kakvih iskustava u izradi kamuflažnog odjelačč

Nešto ovakvo...
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #27 u: 07. 01. 2008. 07:52:59 »
I mene bi zanimalo kako izraditi tako nešto ;D
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #28 u: 07. 01. 2008. 08:07:33 »
makar nevoljko ovo pišem, ali ajde, nek vam bude. Pošto se bavim i airsoftom izmeču ostalog, ove stvari su mi poznate dosta. Dakle, na ovoj slici se vidi Ghillie suit. Ako vam se več oče takvog nekaj, na e-bayu se nače dobrih gotovih ghilliea od 100€ na dalje. Ako ga želite sami slagati, zguglate si "making ghillie suit" i dobit čete sve odgovore na prvih par linkova kaj google izbaci. Ali, ipak, držimo se starih običaja i tradicije kolege. Nismo Ameri!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne č
« Odgovori #29 u: 07. 01. 2008. 15:08:55 »
Ja sam odgojen i odrastao u Društvu gje je nepisano pravilo da je lovačka boja zelena. Što se tiče maskirne opreme ja sam uvijek više za dobru čeku ili sjedalicu na povišenom mjestu.
Hrvatske Domovine Sin.