Autor Tema: Kamuflažna oprema. Da ili ne?  (Posjeta: 52940 vremena)

Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #165 u: 05. 10. 2014. 21:59:57 »
Da,da imam onakvo odelo iz bivse JNA ( uspomena iz vojske)mnogo sam ga koristio i jos ga koristim,vrlo je prakticno a kad ga okrenes naopako bude belo pa moze i za lov kad padne sneg.ali ipak juce na sajmu lova u Novom Sadu malo sam obnovio garderobu sa ovim novim kamuflaznim sarama .Hilman jakna cena 9500,oo din i pantalone  firme Karalic iz Krusevca 2800,oo din.inace sam za kamuflaznu odecu ovakvog tipa ili dezena(sare)iskljucivo za lov cekanjem (pogotovo sa zemlje) predatora a i gusaka i pataka.mislim da znate za sta cu ja ovo koristiti.

Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #166 u: 05. 10. 2014. 22:11:01 »
Evo ga ,kompletiran i spreman za predstojecu sezonu. 2p

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #167 u: 06. 10. 2014. 08:28:18 »
nećeš valjda u natikačama u lov  hao  hao

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #168 u: 06. 10. 2014. 09:10:10 »
Bitno da ne daje šum, al su lisice sad najebale d6

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #169 u: 06. 10. 2014. 11:40:28 »
Savrseno dreger! Kolko to izadje u eurima?
i ja imam tu vojnu istu kao i ti i super je, samo kaj malo suska >:( tak da je za po danu dobra, al u sumrak i kad padne noci sve se smiri moram se skinut jer prevec ruzi...

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #170 u: 06. 10. 2014. 12:26:32 »
U pogonu uvijek nosim gornji dio žute ili narančaste boje. Više puta mije došla lisica u noge, znači ne treba komplicirati sa odječom za lov lisica teaa

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #171 u: 06. 10. 2014. 12:47:27 »
drugacije je kolega u lovu pogonom, lovu docekom na meki, na prelazu, sjedeci na ceki  ili nesto slicno, jer tad lisica ne zna da si ti tu i ne ocekuje te.
medjutim kad je o lovu vabljenjem rijec, tad su stvari u mnogocemu drugacije. sva cula lisice su usmjerena na to otkud zvuk dolazi tj. na lovca. i tu dobra kamuflaza puno znaci, pogotovo ako pricamo o lovu vabljenjem po danu, i sjedeci na zemlji, a ne na ceki, stablu i slicno.
mozda nije neophodna ali da dobro dojde, to je. a i gust je, bar meni, uzivam u tome kad se tak zakamufliram i stopim s okolisem.
 zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #172 u: 06. 10. 2014. 13:28:35 »

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #173 u: 06. 10. 2014. 13:45:29 »
Htio sam reči, da lisica ne vidi boje kao  čovjek, ali odlično vidi svaki pokret isto kao srna.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #174 u: 06. 10. 2014. 14:57:14 »
ne zavaravajte se lisica vidi bolje nego covek...posebno ako je upitanju prosecan covek
i samo da znate, ako ima i malo suncheve svetlosti a vi nosite sinteticku odecu...game over
Ne razumem zasto lovci ne shvataju nacin na koji zivotinje vide
Licsca zivi i lovi da bi prezivela na relativno malom terenu mozda 10km2
pokusajte da lovite toliko velik teren 3godine svaki dan u zoru i svaki dan u sumrak
shvaticete o cemu govorim
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #175 u: 19. 10. 2014. 14:35:51 »
Savrseno dreger! Kolko to izadje u eurima?
i ja imam tu vojnu istu kao i ti i super je, samo kaj malo suska >:( tak da je za po danu dobra, al u sumrak i kad padne noci sve se smiri moram se skinut jer prevec ruzi...
               U eurima jakna=79e.,a pantalone=23e.sto se tice ove vojne neznam kako moze da suska kad je materijal vrlo mek,da nekazem da je kao obicna krpa tako da moja nesuska cak sta vise .

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #176 u: 19. 10. 2014. 16:03:26 »
Pa je ko obicna krpa, al moj je malo kruci materijal na mojoj, tak da malo suska, al velim, po danu je ok, dok nije apsolutni mir i tisina, divljac ne cuje pokret i to na blizu. Al da je vizualno dobra kamuflaza to je, provjereno na dosta vrsti divljaci i ostalih zivotinjskih vrsta, koje imaju istancani vid zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #177 u: 28. 11. 2014. 20:50:22 »
Da,da imam onakvo odelo iz bivse JNA ( uspomena iz vojske)mnogo sam ga koristio i jos ga koristim,vrlo je prakticno a kad ga okrenes naopako bude belo pa moze i za lov kad padne sneg.
da budem iskren to mi nije palo na pamet, ali evo okrenuo ga i savrseno je, onako pravo prljavo bijelo i lagano prosarano tamnijim flekama. ko ima neka proba. stvarno 2u1. ludiloo
hvala dreger z10 z10

Offline ssekir75

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
Odg: Kamuflažna oprema. Da ili ne?
« Odgovori #178 u: 12. 03. 2015. 14:04:28 »
Pa je ko obicna krpa, al moj je malo kruci materijal na mojoj, tak da malo suska, al velim, po danu je ok, dok nije apsolutni mir i tisina, divljac ne cuje pokret i to na blizu. Al da je vizualno dobra kamuflaza to je, provjereno na dosta vrsti divljaci i ostalih zivotinjskih vrsta, koje imaju istancani vid zagi

bila je nova, zato je šuškala. oprati u omekšivaču i teraj ;) inače ova navlaka (zvana pesak) radjena je najpre kao uniforma za naše trupe na sinaju 60tih godina. posle su je koristili padobrrnci 63. padobranske, a onda je naravljena ova navlaka koju su imali svi pripadnici jedinica za spec dejstva. posle nje napravljena je ona ko šatorsko krilo iz 80tih, a pred raspad sfrj urađen je dezen "hrastov list" koji nije pravljen kao navlaka već kao uniforma.

što se tiče vojnih i policijskih maskirnih odela u lovu, nemam ništa protiv i koristim ih (vojna, ne policijska). razlog - dostupno, jeftino i neverovatno izdržljivo. ja nisam "gospodin" lovac nego "seljak" lovac, koji se provlači kroz trnje, trsku, blato i slične ne baš prijateljski nastrojene terene, i samo mi fali još skupa "lovačka" odeća. najveći problem oko ove teme je propaganda proizvodjača i vlasnika lovačkih prodavnica, koji imaju svoje "lobiste" u savezima. zašto ovo tvrdim? imam opremu austrijske vojske koja je sva zelena. da joj se skinu oznake nikad ne biste rekli da je vojna. i svi bi udarili u hvalu kako je to baš to, kako se osećaš kao "gospodin" lovac, kao eto vidiš kako može i bez vojne opreme... a ono vojna :) sećam se jedne siutuacije, pre 20tak godina bio sam sa stricem u lovu na jednoj bari od niša ka leskovcu. jedna grupa lovaca-parajlija, sa skupim džipovima, petometkama i real tree odelima (prvi put sam tad vido i petometku i real tree) došla je posle "lova" i u onoj nemaštini gadjala neku papuču koja je plivala u bari. istrošiše brdo municije (treba li reći da ih nisu ni pomislili skupiti?) a papuča i dalje tu gde je bila. naiđe jedan stari lovac, železničarski sako i onaj kačket a la lenjin, uz nogu mu trčka nkd, a na ramenu nosi iž 17 u k16 ko da nosi sekiru. stane on, gleda ove "lovce", i jednog momenta preokrene pušku preko ruke i papuča nestade. prepunio pušku, čaura u torbicu, i bez ostani zbogom otiašo dalje. ovi su se ko pipišani pokupili u džipove i nestali. i ko je sad tu lovac a ko ne? ;)

u grupnom lovu se po zakonu nose fluo oznake, tak oda je nebitno šta je ispod prsluka ili o šta su okačene trake.