Autor Tema: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA  (Posjeta: 7485 vremena)

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« u: 14. 10. 2009. 13:47:50 »
A joj što tamo svega ima....Ali, kako do toga?
Ima li netko iskustva-prijedlog-savijet? Kako kupovati? Kako plaćati? Sigurnost?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #1 u: 14. 10. 2009. 14:04:15 »
Redovito kupujem tamo i zasad, kažem ZASAD, nisam imao loših iskustava a kupio sam 30-tak artikala. Naprotiv.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #2 u: 14. 10. 2009. 14:10:57 »
Nidjobl....daj malo podataka, ako može...kakav je sistem? Aukcije, ili? Način plaćanja? Koja država?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #3 u: 14. 10. 2009. 14:11:38 »
E da...i kakva je situacija kad dođe ovdje....? Iskustvo s carinom?
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #4 u: 14. 10. 2009. 14:18:11 »
Za početak uzmeš u nekoj od banaka kreditnu ili deviznu debitnu karticu. Ove druge su po meni bolje jer ti se ne može dogoditi da te hakeri ogule, ali ne nude ih sve banke. Ja sam konkretno uzeo Visa elektron u Erste banci. Registriraš se na ebay, na Pay pal i udri. Što se carine tiče roba do 300 kn ne podliježe carini. Znalo mi se dogoditi i da cifra bude koju kunu i preko toga ali prošlo je bez nje. (inače računa se vrijednost robe + poštarina)

valdop

  • Gost
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #5 u: 14. 10. 2009. 14:23:15 »
dalm, najbolje ti je da lovu pošalješ meni, a narudžbu njima, pa kad stigne . . . . .

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #6 u: 14. 10. 2009. 14:28:33 »
Valdop, ide lova!!! I puno ti hvala  uf A jel moram nešto i naručit, ili je dovoljno da ti pošaljem pare?  :P
NADJOBL, otprilike sam tako i zamišljao sistem, dakle, taj i taj broj predmeta ( šifra ), kontakt direktno s prodavačem, ili s portalom? I je to nekakva aukcija, ili? Vjerojatno ima opcije ''kupi odmah'' za određene cifre?
Usput, zanimaju me neke stvari s njemačkog tržišta, pokušat ću s manjim iznosom, pa ćemo vidit.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #7 u: 14. 10. 2009. 14:41:36 »
Ebay ti je posrednik između tebe i prodavača. Uglavnom imaš ponuđenu i aukciju i Buy it now opciju. Nikakve šifre ne upisuješ. Jednostavno klikneš na predmet koji kupuješ i dalje samo potvrđuješ kupnju upisivanjem svojih lozinki. Obrati pozornost na shipping (znači dostavljaju li u HR) kod Njemaca. Ja sam dosad kupovao po buy it now principu jer aukcije redovito završavaju skoro istom cijenom.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #8 u: 14. 10. 2009. 14:45:04 »
Aha....dakle, nešto kao ona naša aukcija..malo kalkuliranja, i dobiješ dobru cijenu.
Puno ti hvala, ove sam informacije trebao
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #9 u: 14. 10. 2009. 14:47:35 »
Ako štogod zapne samo pitaj. Inače, najjeftiniji i najveći izbor ti je na eby.com

Offline calisto13

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #10 u: 14. 10. 2009. 14:57:28 »
A joj što tamo svega ima....Ali, kako do toga?
Ima li netko iskustva-prijedlog-savijet? Kako kupovati? Kako plaćati? Sigurnost?

Ja imam super iskustva. Plaćam paypal-om preko amex kartice.

Cijene su predobre (pr. Aigle čizme parcours prestige zajedno s poštarinom u pola cijene koja je u Kettner katalogu !!!)


Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #11 u: 14. 10. 2009. 15:43:10 »
Na kojoj tocno stranici kupujete (Evropa - USA) i koliko prosjecno dodje postarina? Dal se placa jos nesto kao npr. osiguranje?
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline nidjobl

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #12 u: 14. 10. 2009. 15:55:10 »
Na USA. Poštarina zavisi o puno stvari i ne može se govoriti o nekoj prosječnoj. Osiguranje plaćaš po želji.

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #13 u: 14. 10. 2009. 16:08:14 »
Koliko sam ja pratio do sada na e bay.com vecina prodavaca ne salje izvan USA. Jesam li u krivu il se s ljudima moze dogovorit iako su napisali da salju samo u USA?
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline rubi

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
« Odgovori #14 u: 14. 10. 2009. 16:10:12 »
Dosta koristim e-bay i cijene su odlićne ponajviše što neke sitnice u HR nema za kupiti.
Ne znam kako ide za zakonom ako vam netko iz vani šalje paket kao poklon - dar, samo znam da moja optika koju sam naručio je došla  na kućnu adresu bez dodatnih troškova carine i na papiru je pisala pod instrukcija " poklon ".

DALM, pripazi samo na poštarinu, kod nekih artikala koje uzima poštarina ti je skuplja od samoga artikla, tako da koristiš opciju izračuna poštarine do Hr.