Autor Tema: Futrola za karabin  (Posjeta: 15375 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #15 u: 23. 09. 2008. 13:26:55 »
Jel ima netko unutrašnjost od futrole onu pjenastu masu, mislim da je puno bolja od spužve. Izgleda ko gumirana spužva.

to nevalja nista, to ti je zvucna izolacija inace!
futrola treba da upija vlagu, a ne da neupija!
jer, ako stavljas mokru pusku unutra, ond ati s etreba da sta prije osusi, a ne da je voda na pusci!
a ako je futrola mokra, a to se sigurno desilio , u ovim mjesecima, di je kisno i hladno, ond akad dojdes doma stavis futrolu na radijator, vjerovatno je to da je vani hladno pa je upaljeno grijanje, onda si posusis furolu!
i onda opet sve ispocetka!
ili je naspricaj, kako neki spretni lovci, i nemas tih problema!  teaa

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #16 u: 23. 09. 2008. 13:44:34 »
Jel ima netko unutrašnjost od futrole onu pjenastu masu, mislim da je puno bolja od spužve. Izgleda ko gumirana spužva.
Sa duznim postovanjem....sada mi bas nista nije jasno.... uf ;D

 Znam malo nespretno postavljeno (čitaj glupo  uf) pitanje, ali mislim da je to baš ovo kaj je Zoki opisal. Bio sam kod jednog kožara da mi popravi futrolu pa mi je on objašnjaval da bi umjesto spužve trebalo stavit takav nekakav materijal. Jel zna netko tko bi mogo popravit ciferšlus na kožnoj futroli i promijenit spužvu unutra?
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #17 u: 23. 09. 2008. 13:51:12 »
Jel ima netko unutrašnjost od futrole onu pjenastu masu, mislim da je puno bolja od spužve. Izgleda ko gumirana spužva.

to nevalja nista, to ti je zvucna izolacija inace!
futrola treba da upija vlagu, a ne da neupija!
jer, ako stavljas mokru pusku unutra, ond ati s etreba da sta prije osusi, a ne da je voda na pusci!
a ako je futrola mokra, a to se sigurno desilio , u ovim mjesecima, di je kisno i hladno, ond akad dojdes doma stavis futrolu na radijator, vjerovatno je to da je vani hladno pa je upaljeno grijanje, onda si posusis furolu!
i onda opet sve ispocetka!
ili je naspricaj, kako neki spretni lovci, i nemas tih problema!  teaa
Daj zorane budi ozbiljan. Tko kad dođe iz lova vani pušku iz futrole a futrolu stavlja na radijator?! Većina nas je bubne u ormar uz laganje samog sebe, budem sutra očistio. Onda prođe dan-dva, da barem tak malo, i tek onda ju očistimo. Zato ju obrišeš prije nego je spremiš u futrolu i nek spava. Kad prvo uhvatiš vremena ju pobrišeš i očistiš cijev i to je to.  Ja cijev čistim isti dan prije nego ide spavati, doslovno traje 3 minute.

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #18 u: 23. 09. 2008. 14:20:29 »
al ja je fakat sutra očistim.... fre fre fre

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #19 u: 23. 09. 2008. 14:35:28 »
Vjerovali ili ne ja izvadim pusku iz futrole cim dodjem kuci.najvise zbog kondenzije koja se stvori na cijevima kada se naglo mijenja temperatura. Okrenem cijev dole i izvadim zatvarac a futrola...ona ide na susenje! Nema se tu sta izmisljati. Neko veliko ciscenje puske poslije svakog lova ne primjenjujem...ima zanimljivijih stvari! :laugh:
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #20 u: 23. 09. 2008. 16:36:44 »
i sta sam ja sad neozbiljn,??????
ja kazem kako je,,, a sad vi radite kako vama pase ili nepase,!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #21 u: 23. 09. 2008. 22:00:25 »
Jel ima netko unutrašnjost od futrole onu pjenastu masu, mislim da je puno bolja od spužve. Izgleda ko gumirana spužva.
Imam ja, samo što nije klasična futrola nego kofer.Preradio sam pravokutni kofer koji je bio od električne gitare.Taj je materijal strašna stvar-čak mislim da ne pije vodu...Ne izgleda glomazno ali je sasvim sigurna i puškica i optika jer su nosači fiksni.Možeš igrat nogomet ili skakati po koferu ali njoj ništa... z1

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #22 u: 14. 02. 2009. 15:45:58 »
Previše filozofije oko futrole.

Futrola je sredstvo pomoću kojeg se prenosi karabin ( sa ili bez optike ) od točke A do  točke B a da se tim putem ne ošteti i ne pokisne.

 Nije njezina zadaća da čuva karabin od gazdine ljenosti i nije nikakva a kamoli adekvatna zamjena za sef.

 Kad dođeš iz lova,izvadiš i očistiš karabin,pospremiš u sef i osušiš futrolu ukoliko je malo vlažna.

 Za tih par sati koliko je karabin u njoj proveo , neće mu ništa biti ako ne tresne sa neznam koje visine na tvrdo.

A što se tiće špricanja unutrašnjosti futrole bilo čime ... NO COMENT !!

Mislim da ta izjava dovoljno govori sama o sebi.
« Zadnja izmjena: 14. 02. 2009. 15:48:26 od Kaligula »

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #23 u: 14. 02. 2009. 18:21:59 »
Futrole za oruzje je jedno super rijesenje za transport do lovista i nazad.
Nema trenja od spremnik, ranac, ili drugi oruzje.pogotovo dobro zbog optike.Ipak bi se meni za takve potrebe jedan plasticni kofer bolje isplatio jer voznja po terenu umije biti turbolentna pa kad oruzje padne na pod ili udari od karoseriju nije bas povoljno.
Sa ove dvije futrole sam za sad zadovoljan.

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #24 u: 14. 02. 2009. 20:43:38 »
Osobno moje mišljenje je da ako lovac ima relativno dobre,skupe optike s puškama da treba imati i dobre i kvalitne futrole za oružje(nekad ne treba štediti na sigurnosti tereta)
Ja imam dvije futrole i jednu navlaku za pušku: kupovna crna futrola(Norconija-Germani) ima klasični pretinac sa strane, i debljina stijenki je 3-4cm. a druga je ručni rad i debela je sa svake strane 5cm.
Kao što čizma glavu čuva mislim da to vrijedi i za oružje..
P.S.Imam slike ali ih ne znam staviti na portal-pomoć kako???
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #25 u: 14. 02. 2009. 20:55:45 »
Za dalji transport postoje Plasticni i Aluminijumski  Koferi.
U slucaju neke nezgode, oruzje i optika su maksimalno zasticeni.

Druga varijanta kvalitetna Futrola, za transport Autom ili za nosanje po lovistu ili do Lovista.

Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #26 u: 14. 02. 2009. 22:17:06 »
 
POZZZ!!! d4
 
ja imam futrole slične  ovom Gaginom koferu malo su poteške zbog ugrađenih akumulatora koji napajaju ventilatore koji po povratku iz lova osuše pušku ustvari isisaju svu vlagu iz oružja !!!
jedno punjenje je dovoljno za 2-3 lova !!!
Koga interesuje mogu mu reći gdje to ima za kupiti!!! zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #27 u: 14. 02. 2009. 22:18:58 »
 Moram nabavit kofer jer futrola nije toliko dobra za nas koji dosta tutnjamo po lovištima, đip je uvijek pun stvari, uvijek je neko izvlaćenje, presvlačenje, potrebe za raznim stvarima koje su uvijek na dnu đipa pa se onda stavljaju razne gluposti na futrolu u kojoj je puška sa optikom...
 Mislim da je kofer bolja kombinacija od futrole.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #28 u: 16. 09. 2009. 14:27:38 »
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Futrola za karabin
« Odgovori #29 u: 16. 09. 2009. 14:43:06 »
Prava futrola sa dovoljno mjesta za sve potrebne sitnice.
http://www.firsttactical.com/ProductDetails.asp?ProductCode=TT_7757
Cijena prava sitnica....oko 120eur u Njemačkoj
Vrlo ugodna za nošenje i uopće ne privlači pažnju susjeda koji su po cijeli dan na prozoru.

Kofera za puške (kineskih, drže sezonu do dvije) je bilo za 450kn u Bauhausu...druga je mogućnost u neki dućan muzičkim instrumentima i uzeti kofer za klavijature, ali tu su već cijene četvroznamenkaste  (i naravno zahtjeva manje dorade).
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...