Autor Tema: lovački ruksak (što je unutra)  (Posjeta: 11844 vremena)

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #15 u: 25. 12. 2015. 19:54:11 »
Savjetovao bih kolege da si uzmu obavezno jos jednu stvar za koju nisam procitao da itko ima a vrlo je vazna i ja je uvijek imam. Kako smo u doticaju s mesom divljaci a i opcenito u sumi moze bit svega i svacega sto moze biti stetno po zdravlje pa nije lose nabaviti antiseptik. Ja konkretno koristim Plivasept pjenusavi koji ubije vecinu poznatih mikroorganizama ukljucujuci i MRSA bakteriju. Nije skupo a poslije odrobljavanja divljaci bez obzira na to koristite li rukavice ili ne dobro je ruke oprati antiseptickim sredstvom. Bolje sprijecit nego ljecit kako kaze stara poslovica.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #16 u: 25. 12. 2015. 20:08:08 »
Da, nije loše svakako jer rukavice ne koristim nikad. Nemam naviku ali ću početi.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #17 u: 25. 12. 2015. 20:45:21 »
Najbitnije je da u ruksaku bude novcanik pun tisuca...

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #18 u: 26. 12. 2015. 03:36:36 »
svacega sto moze biti stetno po zdravlje pa nije lose nabaviti antiseptik. Ja konkretno koristim Plivasept pjenusavi koji ubije vecinu poznatih mikroorganizama
Ovo je sve tocno. Ja u datom momentu, nisam nasao nista slicno u apoteci, pa nisam poslije ni trazio.
Back up - sredstvo mi je rakija, mislim da cu po kratkom postuku ovo nabaviti. zagi
Gente Balcanico!

Offline Kohorta

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #19 u: 26. 12. 2015. 10:56:59 »
Večinom lovim sa čeke dočekom,pa nosim najosnovnije,sajla za šlepanje,spužva za pod guzicu,
kabanica,rukavice (zimske i kirurške),pola litarna boca za pišanje,vreča za spavanje,dalekozor,
nož i lampa za glavu. Auto mi je relativno blizu čeke pa je ostalo sve u autu!
Kolega spinnaker nije napisao koju sve vrstu lova upražnjava pa mi kondomi imaju smisla  hao hao d1
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #20 u: 27. 12. 2015. 13:31:44 »
Večinom lovim sa čeke dočekom,pa nosim najosnovnije,sajla za šlepanje,spužva za pod guzicu,
kabanica,rukavice (zimske i kirurške),pola litarna boca za pišanje,vreča za spavanje,dalekozor,
nož i lampa za glavu. Auto mi je relativno blizu čeke pa je ostalo sve u autu!
Kolega spinnaker nije napisao koju sve vrstu lova upražnjava pa mi kondomi imaju smisla  hao hao d1
ova boca za pisanje nije za podcijeniti,  poslije obavljenog posla sluzi kam termo grijac  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Kohorta

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #21 u: 27. 12. 2015. 17:42:03 »
Šta je je!!!! zim
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja

Offline simba

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #22 u: 27. 12. 2015. 18:02:37 »
Ako preko ljeta poneseš pivo pa lagano cirkaš,malo je od pol litre

Offline Kohorta

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #23 u: 27. 12. 2015. 20:25:20 »
Poneseš dvoguzu pive,popiješ i onda je opet napuniš! hao hao hao
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #24 u: 28. 12. 2015. 09:11:06 »
Koliko god planirao šta da ponesem i šta god da stavim u ruksak znam da će mi nešto uvek zafaliti!  hao

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #25 u: 28. 12. 2015. 15:38:27 »
Koliko god planirao šta da ponesem i šta god da stavim u ruksak znam da će mi nešto uvek zafaliti!  hao
Baš to!
Šta god mislim dodati u ruksak, kad i stavim uvijek nešto ispadne manjka  ;D a ima i onih kojima vječno fali streljiva ...
Em ti sumpor.....

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #26 u: 29. 12. 2015. 13:26:34 »
Jedan moj pajdo bez 50 metaka za sačmaricu ne ide nikud, za karabin bar 30. Kaže da je bolje nositi 2kg više nego ostati bez metaka kad treba.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #27 u: 29. 12. 2015. 19:01:08 »
Uz sve ovo nabrojano dosada u lovačkome ruksaku imam zihericu jer sam dosta puta zaradio trn u ruku a to zna biti bolno...pa ona uvijek dobro dođe.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline ssekir75

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #28 u: 30. 12. 2015. 00:34:54 »
Jedan moj pajdo bez 50 metaka za sačmaricu ne ide nikud, za karabin bar 30. Kaže da je bolje nositi 2kg više nego ostati bez metaka kad treba.

taj sam ti i ja happi pre nekih 20 i jače godina pošao sa familijom u lov. stavio kutijicu šiljkana u džep (takvo vreme bilo, ne ponovilo se), a oni koj će ti to q...c, napuni karabin i budi srećan ako i jedan ispališ. ok, poslušam ja njih, kad tamo... nikad više svinja u životu nisam vido, podiglo se 5 krda sa po 7-8 i jače nazimadi, ko je brojao u onom gustišu. sve u svemu, sprco ja to u tren oka i posle mooošaaa tsd od tada 5 u karabin, 10 u onoj lovačkoj "fišekliji" na kaiš i još 10 u okvirima u rancu. ako se ide na par dana lova u planini onda dve kutije u rancu). nije mi žao da opalim metak ni na liju ili tako šta, pa se potroši.

u rancu je na prvom mestu voda a na drugom wc papir. bez toga se ne kreće nigde. zatim priručna apoteka u kojoj je analgin ili neki drugi lerk protiv glavobolje, pressing protiv alergije i nešto za sraćku, kao i kutija hanzaplasta i par zavoja. imam i vlažne maramice i taj antiseptik koji je pominjan gore. dalje, tu su kese komada više, oštrilo za nož, baterijska lampa sa rezervnom baterijom i rezervne baterije za motorolu, motorola, rakija, upaljač i rezervna municija. zimi tu idu i kapa irukavice, rezervna majca i čarape (mada nemam običaj da se presvlačim u lovu), a ako procenim da će kiša onda i zaštitni ogrtač. veliki nož je za pojasom, mali u džepu. u džepu mi je i konopac. hrana se ne računa, ona se pakuje svaki dan pred lov.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: lovački ruksak (što je unutra)
« Odgovori #29 u: 01. 01. 2016. 06:58:55 »
......pa ti imaš stvari kao da ideš na godišnji odmor...... hao hao
270 Win, gente et non dimittet.....