Autor Tema: Najbolji ranac / ruksak ?  (Posjeta: 41073 vremena)

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #45 u: 06. 11. 2008. 18:43:57 »
RACI daj postavi sliku JNA rusaka ako možeš...ne znam točno koji je...

Mi smo ga ovdje zvali jurisni, a valjda su ga duzili izvidjaci u JNA.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #46 u: 06. 11. 2008. 21:04:55 »
nemojte misliti da sad se bezveze falim ali imam i ovaj sto je raci stavio i onaj od goge. nisam bas ni sa jednim zadovoljan, ali za kratke lovove je ovaj jurisni super.onaj veci kad natrpas bude potezak jer teret previse strsi van tijela pa nosenje bude jos teze i stalno udara po ledjima pri hodanju. sto blize tijelu to bolje, pa ako puska nemoze na rame ima remen za pusku pa se nosi kao ruksak i moze se nositi preko ruksaka. ali brza reakcija ovdje moze slobodno biti zaboravljena, mada proizvodjac remena za pusku tvrdi da to nije problem te da se puska brzo spremi na gotovs, sto u stvarnosti nije bas tako jednostavno.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #47 u: 07. 11. 2008. 09:46:49 »
iman ja i ovaj mali- torbicu, ali ga nevolin jer mu je metalna zakaćka izderala jedan kundak >:(
A ovaj veliki služi samo kad se ide na nekakvu daaaleku čeku pješke ili u planinski lov jer puuuno stane u njega ali je nezgodan za pucanje jer ima debele naramenice.
 Uglavnom je za transport-kičmatrans  happi.
U svakosnevnom lovu iman jedan mali ruksak od McKinley-a, mali zeleni planinarski. lagan, jednostavan a sve za marendu stane u njega a u povratku - zekan ....... fre
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #48 u: 07. 11. 2008. 10:04:55 »
ja ruksak ostavljam u autu. kad idem u prigon ili na ceku ponesem nesto najophodnije i to sve stane u spremnik na poledjini signalne majice. mozes se provlaciti kroz grmlje, potrcati a nista neispada. inace sam ljubitelj tih spremnika na poledjini pa mi skoro svaka jakna ima taj spremnik na ledjima.neki su sa rajsverslusom a neki su otvoreni.
Prije sam nosio uvjek ruksak ali hodanje po nasim vrletima me naučilo da osim vode i jednog nareska nenosim nista vise sto mi nije potrebno. d1
nevelim da nebih volio imati jedan dobar rucksak ali naletice i on jednog dana
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #49 u: 07. 11. 2008. 11:15:30 »
ja ruksak ostavljam u autu. kad idem u prigon ili na ceku ponesem nesto najophodnije i to sve stane u spremnik na poledjini signalne majice. mozes se provlaciti kroz grmlje, potrcati a nista neispada. inace sam ljubitelj tih spremnika na poledjini pa mi skoro svaka jakna ima taj spremnik na ledjima.neki su sa rajsverslusom a neki su otvoreni.
Prije sam nosio uvjek ruksak ali hodanje po nasim vrletima me naučilo da osim vode i jednog nareska nenosim nista vise sto mi nije potrebno. d1
nevelim da nebih volio imati jedan dobar rucksak ali naletice i on jednog dana


Imam isto mišljenje što sam već i napisao u mom predhodnom postu. Valjda lovimo na sličnom terenu. Ruksak u takvim lovovima je samo smetnja pa ga često treba brzo treba skidati. Redovito se u toj brzini nešto iskomplicira i izgube se najkvalitetniji primjerci divljači.
Kada se ide u lov na nekoliko dana trebaju laganii ruksaci velikog volumena koji mogu primiti puno stvari kao vreća za spavanje i druga oprema koje ne smije biti teška ali redovito zauzima veliki prostor. Tu ovi srednji i mali ruksaci ne mogu pomoći.

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #50 u: 07. 11. 2008. 12:39:24 »
Da prozborim neku pametnu i ja... cenjene kolege kod kupovine ranca želim da vam ukažem na par činjenica ukoliko će isti služiti za nošenje odstreljenje divljači preporučujem nove sintetičke materijale koji su vodonepropusni i kod kojih ne morate nositi plastičnu kesu ... već posle lova samo isperete mlakom vodom i kuhinjskim deterdžentom. Kod starih sa tkaninom kesa je bila obavezna i ako slučajno procuri a ne operete ranac nakon lova teško si ga vama!!! Takodje ukazujem da sam ove godine na sajmu u Novom sadu bio oduševljen rancima bugarske firme Hilman koja radi lovačku opremu. Pomenuti ruksaci/ranci koštaju oko 50ak evra,zapremine oko 50litara izuzetno kvalitenog materijala i dizajnau kombinaciji sa kožom pa ako naletite da  znate da su dobra investicija!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #51 u: 07. 11. 2008. 12:40:49 »
Da prozborim neku pametnu i ja... cenjene kolege kod kupovine ranca želim da vam ukažem na par činjenica ukoliko će isti služiti za nošenje odstreljenje divljači preporučujem nove sintetičke materijale koji su vodonepropusni i kod kojih ne morate nositi plastičnu kesu ... već posle lova samo isperete mlakom vodom i kuhinjskim deterdžentom. Kod starih sa tkaninom kesa je bila obavezna i ako slučajno procuri a ne operete ranac nakon lova teško si ga vama!!! Takodje ukazujem da sam ove godine na sajmu u Novom sadu bio oduševljen rancima bugarske firme Hilman koja radi lovačku opremu. Pomenuti ruksaci/ranci koštaju oko 50ak evra,zapremine oko 50litara izuzetno kvalitenog materijala i dizajnau kombinaciji sa kožom pa ako naletite da  znate da su dobra investicija!

de nam postiraj koju sliku ako imas z14
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #52 u: 07. 11. 2008. 12:52:32 »
Link: http://www.hillman.bg/show_product.php?id=85&category_id=34&sortbytype=

Pored navedenih bilo je i drugih modela kojih nema u ovoj ponudi.
« Zadnja izmjena: 07. 11. 2008. 13:02:38 od Max011 »

Offline jbpmarko

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #53 u: 07. 11. 2008. 13:44:39 »
Ovako:
Prvenstveno za dnevnu turu ali ja ga ipak napunim do "ibera".
Sljedeće stvari nosim obvezno u ruksaku.

- debela goretex jakna za noć
- kišno odjelo za navuć
- lightforce lampa (140mm)
- baterija za lampu 12v (2,5Kg)
- LED lampa
- dvogled 8x42
- plastična boca od 2,5L s vodom
- thermo boca s čajem 0,75l
- lovački nož
- sprej protiv komaraca i krpelja 100ml
- anisovo ulje 100ml
- 2,5m štrika za šlajsanje
- hrana i kruh u tuperu
- nož za hranu
- rezervna municija
- razne vabilice za divljač
- škare za rezanje grana
- mobitel
- kamera
- novčanik


Svakako bih trebao imati više manjih džepova.
Ne smije šuštiti i mora da bude u nekoj zelenoj ili maslinastoj boji.
To bi bilo to, ugrubo.....
A sada da čujem vaš savjet.

Za što će ti anisovo ulje?

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #54 u: 07. 11. 2008. 14:50:35 »
Max ovi od Hillmana izgledaju 1A, ako dođu ko šta kažeš 50-ak € stvarno nije skupo.  d4
Imam upalu volje.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #55 u: 11. 11. 2008. 16:47:44 »
Ovako:
Prvenstveno za dnevnu turu ali ja ga ipak napunim do "ibera".
Sljedeće stvari nosim obvezno u ruksaku.

- debela goretex jakna za noć
- kišno odjelo za navuć
- lightforce lampa (140mm)
- baterija za lampu 12v (2,5Kg)
- LED lampa
- dvogled 8x42
- plastična boca od 2,5L s vodom
- thermo boca s čajem 0,75l
- lovački nož
- sprej protiv komaraca i krpelja 100ml
- anisovo ulje 100ml
- 2,5m štrika za šlajsanje
- hrana i kruh u tuperu
- nož za hranu
- rezervna municija
- razne vabilice za divljač
- škare za rezanje grana
- mobitel
- kamera
- novčanik


Svakako bih trebao imati više manjih džepova.
Ne smije šuštiti i mora da bude u nekoj zelenoj ili maslinastoj boji.
To bi bilo to, ugrubo.....
A sada da čujem vaš savjet.



 d4
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2010. 01:39:43 od KOBI »

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #56 u: 11. 11. 2008. 16:55:15 »
Ja psu nosim vodu, ako znam da lovim na terenima gdje je nema (potok ili kakva graba).
Ako sam na nepoznatom terenu onda pitam nekoga tko je već lovio na tim terenima.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #57 u: 11. 11. 2008. 17:07:23 »
Po meni je to jedna od najhumanijih stvari u lovu.Ne mogu zamislit da pas isplazi jezik pored mene a ja znam da je zedan i bude mi svejedno.
A nije tesko ponijet extra bocu vode.  :hundtrinkend:

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #58 u: 11. 11. 2008. 22:50:12 »
Normalna stvar da nosim vodu i psu ako je nosim i sebi. Tko ne nosi  vodu psu ako se ne može naći u lovištu kao što kaže Nikola je srca kamena i uopće ne zaslužuje da ima psa!
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
« Odgovori #59 u: 12. 11. 2008. 00:14:32 »
nekužim kombinaciju pretrpanog ruksaka i psa? ččč