Autor Tema: Osnovna lovačka oprema  (Posjeta: 14460 vremena)

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Osnovna lovačka oprema
« u: 17. 05. 2007. 10:11:54 »
Najosnovnija lovačka oprema su dalekozor i puška, a večini lovaca i pljoska ;D
Namjerno sam stavio dalekozor na prvo mjesto jer smatram da je najvažniji predmet svakog lovca. Svi znamo čemu služi ali dosta lovaca mu ne pridaje gotovo nikakvu važnost i na prvo mjesto stavlja pušku koja je isto jako važna ali mislim da je jako bitno da se prvo procijeni na što se puca a to sa snajperom nije moguće kvalitetno učiniti.
Nažalost, zbog navedenih stvari često stradavaju krmače, pogotovo u ovo vrijeme, što je tragično. Takočer se pucaju mladi veprovi( 2-3 god) što je takočer loše za lovište jer jedina korist od njih je meso a trofeja je slaba. Bolje ih pustit do 4-5< godine kad će trofeja doč do izražaja. To vrijedi i za srneču divljač. Nek se ne naljute članovi lovačkih društava ali mislim da je to u LD največi problem, zbog puno članova i ide se logikom tko će prije. Nadam se da čete se složit samnom.

« Zadnja izmjena: 17. 05. 2007. 10:26:46 od Vanja »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #1 u: 17. 05. 2007. 20:50:03 »
Dalekozor,upucana puska,dobra odjeca,noz,kvalitetna obuca,range finder(od kad ga imam nema vise promasaja do 400m ;D ;D),vrhunska municija i etika koju se ne kupuje vec stjece ili se s tim rodis ;)

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #2 u: 18. 05. 2007. 17:44:23 »
Medo , skroz se slažem s Tobom u vezi lovačke etike. To je lovačka kultura i ona je najvažniji dio lova. Ona je ogledalo lovca i njegovog odnosa prema divljači i drugim lovcima.
Evo jedne lovačke poslovice vezane za etiku:

Svaki lovac je sam svoj sudac i sam Razmišlja da
li je ispravan ili nije, sam sebe kazni ako
nije ispravan,ili sam sebe pohvali,
ako je ispravan.
To je lov i to je lovna etika!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #3 u: 18. 05. 2007. 19:02:41 »
Ova je poslovica super  ;)
Etika se nazalost ne uci pri polaganju ispita,bar mene nisu,ali otac me je naucio najvise

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #4 u: 19. 05. 2007. 14:09:20 »
Kod nas vepar ne može doživit 5-6 godina da bi dao trefeju, tako i srnjak i slično. Problem su lampe, neodgovorni pojedinci i ljudi željni odstrela. Ne možeš vepra pucati ako ga nisi dobro osmotrio i onda stari vepar ne izlazi lako kao mladiči tri-četri godine, a svi bi htjeli vepra u medalji. Treba svima dati u osnove svinje tako da ne moraju krasti i krivoloviti pa kad ne bude morao razmišljati da ga mora ukrasti neče ga ni pucati jer ga može pucati kad hoče.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Johnny

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #5 u: 19. 05. 2007. 16:09:45 »
U najbitniju opremu kod lovca ne spadaju puška, dalekozor i td...
U lov možeš doči i bez toga, u radne akcije ide bez toga ali nešto što ste svi vi zaboravili a najbitnije je...:   PUNA LOVAčKA NAPRTNJAčA  ;D ;D, što puna nečega tekučega, a što nečega konkretnoga za prigristi(podrazumijeva se sve pod kutem 45°)  ;)!
Dobra kob!!!

Offline sikiriki

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #6 u: 21. 05. 2007. 08:59:40 »
A može i pod 90.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #7 u: 21. 05. 2007. 20:43:10 »
Pa i vodoravno ako treba ;D

Zoran

  • Gost
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #8 u: 31. 05. 2007. 10:53:29 »
za mene je najvzniji noz od svega ovoga navedenoga.
 ja kad bi kreno u lov bez noza osjeco bi se kako da hodam go po sumi.
prije bi otiso bez puske nego bez noza.
i nosim ujek kanapu ili zice.

zamen je naj vazije znaci noz
                         i metar uzeta nekog

a sve ostalo ima suma   
« Zadnja izmjena: 31. 05. 2007. 10:57:57 od Zoran »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #9 u: 13. 06. 2007. 09:24:03 »
Najosnovnija lovačka oprema su dalekozor i puška, a večini lovaca i pljoska ;D
Namjerno sam stavio dalekozor na prvo mjesto jer smatram da je najvažniji predmet svakog lovca. Svi znamo čemu služi ali dosta lovaca mu ne pridaje gotovo nikakvu važnost i na prvo mjesto stavlja pušku koja je isto jako važna ali mislim da je jako bitno da se prvo procijeni na što se puca a to sa snajperom nije moguće kvalitetno učiniti.
Nažalost, zbog navedenih stvari često stradavaju krmače, pogotovo u ovo vrijeme, što je tragično. Takočer se pucaju mladi veprovi( 2-3 god) što je takočer loše za lovište jer jedina korist od njih je meso a trofeja je slaba. Bolje ih pustit do 4-5< godine kad će trofeja doč do izražaja. To vrijedi i za srneču divljač. Nek se ne naljute članovi lovačkih društava ali mislim da je to u LD največi problem, zbog puno članova i ide se logikom tko će prije. Nadam se da čete se složit samnom.



večinom je to sve ok što si napisao no ima tu još nekih stvari. neki od nas nismo tak bogati u lovištu sa crnom divljači i ona je večinom u prolazu. tako da što se tiče krmači to je potpuno u redu dok se ne love, no dok je sezona lova na sve, niti ja niti bilo koji drugi lovac u mojem ld neče previše gledati kakva je kljova ili koliko je stara crna divljač jer ja u svojem lovištu  svinju vidim možda kojih 10-15 puta godišnje, od toga imaš priliku za pucati možda 4-5 puta. kad to sve zbrojiš i oduzmeš praktički imaš stvarni odstrel od 2-3 svinje i gdje bi ja onda došao kad bi još gledao i na starost ili jačinu kljoveč BAŠ NIGDJE. odstrelio bi eventualno jednu ili nijednu svinju godišnje. da sam recimo lovac na zrinskoj gori ili u žutici onda bi definitivno primijenjivao ova pravila što si napisao, no ovako, ja odstrelim prvu svinju koja mi izače, osim ak je krmača s malima, jer inače ne bi odstrelio ništa. ako netko zna gdje se može doči u komercijalni lov na svinje relativno jeftino može mi slobodno savjetovati jer svinje su mi strast.

dobra vam kob

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #10 u: 13. 06. 2007. 09:30:00 »
kaj se tiče opreme, kvalitetan dalekozor, ruksak (sa nožem, jastukom za ispod guzice, kabanicom, gurtnom, radnim rukavicama, medicinskim rukavicama, 10 rezervnih metaka, naglavnom lampom, rezervne čarape, eventualno glock 17), pol litre jane, i naravno, 8x68S na ramenu. to je u biti sve kaj vam treba. :)

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #11 u: 28. 08. 2007. 00:06:38 »
decki a da jos ponesete flasicu sa mlijekom!!!!
« Zadnja izmjena: 28. 08. 2007. 01:21:33 od hunter »

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #12 u: 28. 08. 2007. 09:43:14 »


decki a da jos ponesete flasicu sa mlijekom!!!!
Zasto ne i mlijeko...
mi ga redovno nosimo...hehehhea najvise prija pred kraj lova sa jos plocicom cokolade!!!
O generalno, oprema zavisi od lova, prije svega. Ne moze se generalizovati.Ono sto treba za lov svinje ne treba za zeca..i obrnuto
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #13 u: 25. 09. 2007. 11:17:46 »
Najvažnija je zdrava i pametna glava, jer ne bije boj svijetlo oružje več.....
Hrvatske Domovine Sin.

Offline SrndaćVlašić

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Osnovna lovačka oprema
« Odgovori #14 u: 25. 09. 2007. 20:34:43 »
a u ruke pravoga junaka, svaka puška biče ubojita...