Autor Tema: Burris optika  (Posjeta: 82438 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Burris optika
« Odgovori #30 u: 29. 05. 2015. 19:53:11 »
optika je sasvim ok ali ko sve optike iz tog cjenovnog ranga za lov nocu neupotrebljuve ali sve se moze , znam lovce koji su odstrijelili poprilicno ds  i sa losijim optikama ...
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Burris optika
« Odgovori #31 u: 29. 05. 2015. 21:23:36 »
Za ovu cjenu, mislim, da češ težko upotrebljavati crv. točku ponoči.
Zasto, kolega? zagi

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Burris optika
« Odgovori #32 u: 30. 05. 2015. 02:12:09 »
Prejaka točka, smeta, ne vidiš divljač.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Burris optika
« Odgovori #33 u: 30. 05. 2015. 03:22:45 »
Lp!

Baš sam u nabavi ove optike. Došao red i na "Ferlach" kombinirku 7x65R/16. Svu tu optiku pregledao, raspitao se i na kraju je pala odluka kaj tražim i kaj mi treba. Vrlo bi volio jedno povoljnu ali svaka pala na testu... sor Treba mi neka koja se od rosi u tren oka i kod minus 10 i više, treba mi optika koja ima kristalnu sliku, treba mi optika kroz koju vidim pucati i u naj "hebenijim" uslovima, treba mi optika koja ima vrlo finu crvenu tačku i končanicu u drugom fokalnom planu... Još ću prištediti koji evro i idem u nabavu... d1

Lovski zdravo
Janez


 d1
Smatram da je od visoke srednje klase optike Bushnell s RainGuard HD zaštitom dobar odabir, od elite Zeiss s Lotu tec zaštitom.
 
https://www.youtube.com/watch?v=lbEwzYWRMtw
zagi
« Zadnja izmjena: 30. 05. 2015. 03:27:53 od perop »

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Burris optika
« Odgovori #34 u: 30. 05. 2015. 09:19:24 »
Prejaka točka, smeta, ne vidiš divljač.
zagi

Offline Tatanka

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Burris optika
« Odgovori #35 u: 30. 05. 2015. 11:32:43 »
Nakon duzeg razmisljanja i istrazivanja po netu za kupiti neku uporebljivu jeftiniju optiku odlucio sam se bas za model Burris Fullfield E1 3-9x40 illuminated. Tako da mogu suvislo i bez nagadjanja napisati par rici o toj optici. Za usporedbu imam Leupolde VX1, VX3 i VX6.
- Cijena je bila 2700 kn
- Montirana na karabin kalibra 8x57 JS
Vanjski dio:
-Lipo napravljena i skladna optika, lagana, kontrola iluminacije smjestena na sredini sta mi je jako drago.
-Kapice za turete napravljene  od aluminija a ne od plastike sta je sada cesto trend i to mi se dopada.
-Prsten za povecanje radi lipse nego na Leupoldima, tocno daje otpora koliko smatram da je potrebno.
-Tureti imaju jako pozitivne i precizne klikove di se svaki klik se jasno osjeti i cuje.
-Kontrola iluminacije ima malko lufta, izmedju svakog stupnja iluminacije se gasi tako da mozete ostaviti ugasenu izmedju jacina koje najvise koristite, svaki stupanj osvjetljenja ima jasno osjetan zub bez popratnog audiabilnog klika.
-Zastitna obrada na tubusu jako meka, vec pri montiranju zagrebana di se god malo jace ostrugne prstenovima, nemoze se ni usporediti sa leupoldovom zavrsnom obradom. Volia bi da je i malo mesnatije napravljena jer su stjenke vidljivo tanje nego u Leupolda.

Koncanica, stakla i slika:
-Koncanica German 4 sa isvjetljenom sredisnjom tockicom koja "lebdi" izmedju okomica. Smjestena u drugom fokalnom     planu, subjektivno "jako ljepa koncanica"
Osvijetljena tockica NIJE prejaka za koristiti u sumrak i na mjesecini vec je preslaba za koristiti po jakom dnevnom svetlu (suncani dan i snjeg). Illuminacija ima 11 stupnjeva (prvi modeli su imali 9 stupnjeva) i jako ljepo izgleda sama tockica, po noci trebate izostriti koncanicu na okularu da dobijete savrseno okruglu tockicu bez odsjaja.
-Slika je na zavidnoj razini za optiku u ovom cjenovnom rangu, po danu jako ljepa i bistra cak i bolja od Leupolda VX1.
 U sumrak je nijansu bolja od VX1, upotrebljiva za lov ali je losija od VX3 a da ne spominjem od VX6.
-Vidno polje je osjetno manje od Leupoldova na jednakim povecanjima i to mi najvise smeta (mozda jer sam navika na bolji i "otvoreniji" pogled), a to je ujedno i razlog zasto nam se na prvi pogled cini da je losija kvaliteta stakla od recimo VX1 a u stvari je za nijansu bolja bar meni.

Upucavanje:
- Montirana na karabin 8x57JS koji je uvijek bio pouzdan i precizan unatoc godinama uporabe i nacetom cijevi. Nosaci svenk Zrak Sarajevo.  Za upucavanje doslovno 3 metka  ;D . Nakon sta sam je doveo pogledom kroz cijev prvi metak je bio 10 cm doli i 7 cm livo, isklikova je koliko je bilo potrebno i drugi sut je vec bio u centru. Za treci podiga jos 6 klikova i ostala je upucana nekih 4 cm iznad centra na 100m (ipak puska razbaciva nekih 5cm tako da je ovo srednja slika pogodaka) ali vazno mi je da su klikovi popratili kako su i trebali.

Zakljucak:
Ovo su sve subjektivna opazanja i u ovom cjenovnom rangu sigurno ce biti razlike u kvaliteti od serije do serije ali ja sam prezadovoljan za sada i smatram da je opravdala svoju cijenu. Najbliza po cijeni joj je Leupold VX1 od koje ima malko bolja stakla i osvijetljenu koncanicu ali manje vidno polje, losiju zavrsnu obradu i nevjerujem da bi ikako izdrzala sve podvige i ostecenja koje je prosla VX1 po nasem krsevitom jugu.
Da vas ne gratan jos vise nadam se da ce vam ovaj post pomoci u odlukama pri izboru vase iduce optike!


Offline dreger

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Burris optika
« Odgovori #36 u: 30. 05. 2015. 11:55:15 »
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru,jos ako ima utisaka iz prakticnog lova po svim vremenskim prilikama to ce biti kompletan izvestaj.A dali imate informacije dal je tacno da se sklapaju na Filipinima a ne u USA? Cena ovog Burisa i Leupolda vx1 3-9x40 kod nas je ista,mada bi tu pripadao i nikon monarh III 2,5-10x42 al je malo skuplji nekih 30evra.tako da se jos dvoumim i zato me i interesuju misljenja i neka zapazanja  onih ih imaju.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Burris optika
« Odgovori #37 u: 30. 05. 2015. 13:06:55 »
 na burisovoj strani lijepo pise gdje se prave buris to nekrije
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Burris optika
« Odgovori #38 u: 31. 05. 2015. 20:35:05 »
Tatanka svaka čast na iznesenim zapažanjima sigurno će pomoći nekom od kolega koji  su u fazi nabave novog ciljnika bravooo

Offline Tatanka

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Burris optika
« Odgovori #39 u: 01. 06. 2015. 12:51:01 »
I jesmo na forumu da se lipo druzimo i razmjenimo iskustva  sauf .
Kolega Dreger na optici pise da je sastavljena u Filipinima, a u lov je nisam toliko cesto nosio da bi moga reci kakva je u svim mogucim uvjetima jer iman VX-6 na Helixu tako da je suvisno dalje objasnjavati.


Offline TomTom

  • K 100
  • **
  • Postova: 194
Odg: Burris optika
« Odgovori #41 u: 13. 05. 2016. 15:23:58 »
Novi nakit za zastavu....

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Burris optika
« Odgovori #42 u: 13. 05. 2016. 18:56:39 »
Zgodna optika koja opravdava svoju cijenu, samo neka dobro služi.... zagi zagi.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline TomTom

  • K 100
  • **
  • Postova: 194
Odg: Burris optika
« Odgovori #43 u: 13. 05. 2016. 19:20:33 »
Osvojila me na prvi pogled!  nosl
 hao

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Burris optika
« Odgovori #44 u: 13. 05. 2016. 20:03:12 »
Jel to 3-12 x 56 ili.... slabo se vidi na kutiji, kolika joj je cijena ??
270 Win, gente et non dimittet.....