Autor Tema: DDoptics durbini i dvogledi  (Posjeta: 14932 vremena)

Offline STAR

  • K
  • *
  • Postova: 17
DDoptics durbini i dvogledi
« u: 26. 10. 2009. 11:25:24 »
Može mi neko od forumaša sad reči nešto više o toj optici ,jer su tehničke karakteristike identične ili nešto bolje od nekih svijetskih marki.
Molim Vas odgovor.

                                       STAR

Offline STAR

  • K
  • *
  • Postova: 17
DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #1 u: 18. 08. 2010. 17:39:50 »
Doživotna garancija šta sad velite

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #2 u: 18. 08. 2010. 18:13:25 »
Doživotna garancija šta sad velite
"svaki cigo svoga konja hvali" ;D ;D
Hey Joe

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #3 u: 18. 08. 2010. 18:32:43 »
Lp!

Pa i mene je zamikala ova optika i skoro premamila doživotna garancija, al... šta če ti koristiti doživotna garancija ako firme čez par godina nema više...? fre

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

valdop

  • Gost
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #4 u: 18. 08. 2010. 19:47:27 »
Doživotna garancija šta sad velite

na kaj je garancija?


Lp!

Pa i mene je zamikala ova optika i skoro premamila doživotna garancija, al... šta če ti koristiti doživotna garancija ako firme čez par godina nema više...? fre

Lovski zdravo
Janez L

kao i sa svime dok se ne probije na tržište, imam jenin dvogled sa doživotnom garancijom a danas zeiss neče ni čuti o toj garanciji   fre
« Zadnja izmjena: 18. 08. 2010. 19:52:07 od valdop »

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #5 u: 26. 11. 2011. 04:48:34 »
iz ciste dosade na poslu potrazio sam po njemackim lovackim forumim rasprave o ddoptics optikama, kojih nije bilo bas malo. valika vecina njemackih kolega lovaca su vrlo zadovoljni sa njome i usporedjuju je po kvaliteti sa meoptom. nimalo ne zaostaje od cehinje i u nekim stvarima navode da je cak bolja.
ddoptics se proizvodi u japanu u istoj tvrtki kao vixen, garancija na nju je 30 godina i svi oni koji su imali reklamacije (samo dva slucaja sam nasao), poslali je u ddopticsu na popravak, dobili su novu u zamjeni u vrlo kratkom vremenu. neki njemacki lovacki casopisi su je isto testirali, rezultat tih testova kod svih, malo novaca puno muzike....
u prodaji se nudi u ovim modelima

Nachtfalke HDX

2.5 - 10 x 50
2.5 -10 x 56
2.5 - 15 x 50
5 - 20 x 50
5 - 30 x 50

Cijena se krecu za sve te navedene 899 - 999 ( 5-30x50) Eura.

Gazelle HDX

1.5 - 6 x42    762 Eura
1 - 4 x 24      716 Eura



« Zadnja izmjena: 26. 11. 2011. 05:05:57 od Macak »

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #6 u: 29. 11. 2011. 00:18:18 »
 just hvala na informacijama i trudu Mačak

Offline dalmatino

  • K 100
  • **
  • Postova: 106
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #7 u: 03. 12. 2011. 18:34:26 »
Kolega sa foruma je nudio ove optike po jako povoljnim cjenama. Kada dođe vrijeme za novu optiku ova sigurno ide u uži izbor!

http://www.lov-web.com/index-Dateien/Page630.htm

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #8 u: 14. 02. 2014. 15:49:03 »
I meni ide u uzi izbor, zapravo dvojim se sa Meoptom za novi karabin u ormaru u .243. Budem si obe narucio doma pa odlucio koju cu uzeti. Malu prednost ima ipak DDoptics vec unaprijed, zato sto ako dodje do ikakvog kvara, DDoptics bez ikakvih natezanja odmah zamjene i posalju novu, tako da nema cekanja. Sto se tice njihovog servisa, mislim da im nitko tu ravan nije.

Offline STAR

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #9 u: 14. 02. 2014. 16:50:39 »
Macak i u Hrvatskoj se može nabaviti DD i to po istim uvjetima kao i u Njemačkoj, a zaboravio si naglasit da se garancija od 30 godina odnosi samo na Njemačku a da sve ostale zemlje je doživotna ili ti kak bi rekli naši Lebenslang. Druga točna informacija samo tubusi se rade u Japanu a leče i prizme su proizvod DD kao i sklapanje i završna obrada. Uz ovo što si nabrojao ima i novitet 6-24x58. a najvažnije je IFiber posicion control koji se može ugradit na svaki DD ciljnik.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #10 u: 14. 02. 2014. 17:27:54 »
Sve znam kolega Star, mene prvenstveno zanima 2,5-15 x 50. Tko zastupa te optike u RH? Ja cu svoju nabavit u Njemackoj ako se za nju odlucim, jer zanima me i ova nova Meopta R2 2,5-15 x 56

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #11 u: 14. 02. 2014. 19:29:28 »
Macak i u Hrvatskoj se može nabaviti DD i to po istim uvjetima kao i u Njemačkoj, a zaboravio si naglasit da se garancija od 30 godina odnosi samo na Njemačku a da sve ostale zemlje je doživotna ili ti kak bi rekli naši Lebenslang. Druga točna informacija samo tubusi se rade u Japanu a leče i prizme su proizvod DD kao i sklapanje i završna obrada. Uz ovo što si nabrojao ima i novitet 6-24x58. a najvažnije je IFiber posicion control koji se može ugradit na svaki DD ciljnik.
ovaj pojam dozivotna garancija je cista glupost ,da bi neki proizvod imo dozivotnu garanciju potrebna je prvo zakonska regulativa konu vecina drzava u svijetu nema pa tako svabo ko svabo koji misli na sve tako nesto zakonski ni nedozvoljava , u njemackoj su te dozivotne garancije zabranjene , ko prvo da bi neko dao dozivotnu garanciju potrebno je i dozivotno pokrice firme koja proizvodi optiku , koja firma to ima ? , sta ako firma sutra propadne a ja kupio optiku sa dozivotnom garancijom , zamene je garancija samo ono iza cega stoji zakonska regulativa a u njemackoj je to  1GODINA sve ostalo je maciji kasalj , treba dobro procitat i ono sitno napisano , za tu takozvanu dozivotnu garanciju treba optiku redovno i servisirat a ko to radi ....

« Zadnja izmjena: 14. 02. 2014. 21:15:20 od Lazar »
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #12 u: 14. 02. 2014. 20:07:32 »
Macak i u Hrvatskoj se može nabaviti DD i to po istim uvjetima kao i u Njemačkoj, a zaboravio si naglasit da se garancija od 30 godina odnosi samo na Njemačku a da sve ostale zemlje je doživotna ili ti kak bi rekli naši Lebenslang. Druga točna informacija samo tubusi se rade u Japanu a leče i prizme su proizvod DD kao i sklapanje i završna obrada. Uz ovo što si nabrojao ima i novitet 6-24x58. a najvažnije je IFiber posicion control koji se može ugradit na svaki DD ciljnik.
ovaj pojam dozivotna garancija je cista glupost ,da bi neki proizvod imo dozivotnu garanciju potrebna je prvo zakonska regulativa konu vecina drzava u svijetu nema pa tako svabo ko svabo koji misli na sve tako nesto zakonski ni nedozvoljava , u njemackoj su te dozivotne garancije zabranjene , ko prvo da bi nomo dao dozivotnu garanci potrebno je i dozivotno pokrice firme koja proizvodi optimu , koja firma to ima ? , sta ako firma sutra propadne a ja kupio optiku sa dozivotnom garancijom , zamene je garancija samo ono iza cega stoni zakonska regulativa a u njemackoj je to  1GODINA sve ostalo je maciji kasalj , treba fobro procitat i ono sitno napisano , za tu takozvanu dozivotnu garanciju treba optiku redovno i servisirat a ko to radi ....

 d4

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #13 u: 14. 02. 2014. 20:37:49 »
zakonska regulativa a u njemackoj je to  1GODINA sve ostalo je maciji kasalj


Zakonski je u Njemackoj minimalna garancija 2 godine, EU propis! Tako bi sad i trebala biti i u RH, al vidio sam nasih trgovaca kojima je ta EU naredba ocito promakla.
Sa ostalim sto si naveo Lazare, slazem se.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: DDoptics durbini i dvogledi
« Odgovori #14 u: 14. 02. 2014. 21:10:27 »
zakonska regulativa a u njemackoj je to  1GODINA sve ostalo je maciji kasalj


Zakonski je u Njemackoj minimalna garancija 2 godine, EU propis! Tako bi sad i trebala biti i u RH, al vidio sam nasih trgovaca kojima je ta EU naredba ocito promakla.
Sa ostalim sto si naveo Lazare, slazem se.
izvinjavam se macak je u pravu 2 godine i tacan naziv u njemackoj je Gewährleistung , garancija je nesto drugo ali oboje je jasno definisano .......
Mihi est compositum in Taberna Mori