Autor Tema: HAKKO optike  (Posjeta: 142526 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #30 u: 29. 02. 2008. 09:00:31 »
Ima nas svakakvih :-\
Mislim da se kroz godine svaki puskar pomalo nauci raditi sve bolje pa se nadam da je i taj naucio da se originane rupe ne smijeu variti m2
 Ja sam dosad probao 3 i svi su znali dobro brunirati ;D
Ostalo je bilo prilicno amaterski i lose >:(

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #31 u: 01. 03. 2008. 14:39:50 »
evo imam konačno informaciju i iz prve ruke. Probao sam hakko 1-4x20 na Baru 30-06, uopće me nije impresionirala, usred bijela dana vidim divljač okom u grmlju jasno lijevim okom, desnim pogledam na optiku ne vidim ništa, i tako par puta. Isto tako, trebalo mi je x pokušaja dok narikćem glavu i nađem križ. Eh sad ne znam u čem je stvar, možda sam ja lud, dosad sam imao iz tuđih iskustava ugodne informacije o hakku, no sada iz prve ruke, ne znam što bih rekao. Možda širokokutna samo ne valja, možda je model loš, pojma nemam, no u svakom slučaju, razočarao sam se

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #32 u: 01. 03. 2008. 21:44:37 »
Mislim da ti je to u globalu mAlo, odnosno širokokutna na dosta mali promjer,a i možda si nisi "upasao" daljinu optike i oka.Nemoj misliti da ti ja pametujem, ja samo pretpostavljam i želim pomoći.Ja sam dobro istestirao Hakko 2,5-10x50 sa crvenom točkom i usporedio ih sa ostalima u tom rangu cijene i iduči tjedan idem po nju pa kud puklo da puklo.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #33 u: 02. 03. 2008. 13:18:18 »
ma sve to stoji, no zaboravio sam i nadodati da jako puno "bjeline" daje, tj. slika je dosta mutna, pogovoto ako se gleda prema granju ili slično, a ne daj bože blizu sunca, niš ne vidiš. Možda samo jedan model koji ne valja, tko zna...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #34 u: 02. 03. 2008. 21:42:35 »
Stvarno ti neznam šta da kažem na to.Ja sam ovu 2,5-10x50 isprobao i usporedio sa poznatim imenima-markama i mislim da im je ova identična.Stvarno je ok.Možda si stvarno naletio na nešto šta nevalja.
Ja bi volio kada bi mi netko dao usporedbu sa ovim Hakko i recimo Tasco Titan.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #35 u: 04. 03. 2008. 07:46:52 »
evo imam konačno informaciju i iz prve ruke. Probao sam hakko 1-4x20 na Baru 30-06, uopće me nije impresionirala, usred bijela dana vidim divljač okom u grmlju jasno lijevim okom, desnim pogledam na optiku ne vidim ništa, i tako par puta. Isto tako, trebalo mi je x pokušaja dok narikćem glavu i nađem križ. Eh sad ne znam u čem je stvar, možda sam ja lud, dosad sam imao iz tuđih iskustava ugodne informacije o hakku, no sada iz prve ruke, ne znam što bih rekao. Možda širokokutna samo ne valja, možda je model loš, pojma nemam, no u svakom slučaju, razočarao sam se

Nisi naveo koji je model.
Ja imam Hakko Majesty 1,5-6x42 sa crvenom točkom i nemam nikakvih problema o kakvima si pisao.
Slika je po danu čista bez obzira na daljinu gađanja i dali ima grmlja i sličnog.
U sumrak palim crvenu točku i slika je sasvim o.k.
Provjeri dali ti je naštimana oštrina slike prama tvojem oku, ako je to u redu odnesi optiku u dućan i usporedi sa isto takvom da vidiš da nije kod tvoje neka greška.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #36 u: 04. 03. 2008. 07:51:02 »
nije ni moja puška ni optika, pojma nemam koji model, znam da je hakko 1-4x20 i to je to. Možda je fakat greška samo na toj optici, meni nije ni važno kakva je, samo sam htio dati review svojeg iskustva, to ne znači da kompletno pljujem po Hakku, dapače, još uvijek smatram da je jedan od Best buy! proizvoda za prosječnog hrvatskog lovca.

Offline JAKI

  • K
  • *
  • Postova: 64
  • Live for Hunting
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #37 u: 06. 03. 2008. 20:30:59 »
Mislim da su to odlicne optike.Ima jedan moj prijatelj i odlicno se pokazala
Ostani LOVAC do kraja!!1

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #38 u: 06. 03. 2008. 22:30:20 »
Kupio sam danas Hakko 2,5-10x50 superb r:6erd crvena točka.
Montirana, upucano, radi odlično i u sumrak!

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #39 u: 21. 03. 2008. 21:54:38 »
Kum kupio 2,5-10x50 Majesty i montiro na 9.3x62.Prije imao Tasco 3-9x42 razlika nebo i zemlja po jasnoći slike po danu a da i ne prićam u sumraku.Ispucana kutija PP i desetak Orixa Norme.Kod promjene povećanja grupa sa Orixom nije se mjenjala(5 hitaca 3"flekšusa" u devetku tri a u osmicu dva
sa razmakom od 4 cm.PP više razbacivao sve pucano na 80 metara.Jačina osvetljenja križiča treba biti
na 2 do 3 jel sve poslje prejako blješti.Sve u svemu zanimljivo za 4200 kuna.Posle sezone 08/09 konačna ocjena kum se nada  z20.
PS:kod modela Majesty konćanica se mjenja sa povećanjem a kod Superba ne.
Hey Joe

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #40 u: 26. 03. 2008. 11:15:02 »
konačno jedan DOSTOJAN review, bravo enigma, tvoje iskustvo će biti pomoć mnogima vjerujem...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #41 u: 26. 03. 2008. 18:01:22 »
Zbog toga što se končanica ne mijenja zato sam i uzeo superb i ovaj ima crvenu točku koja je u sumrak dosta i na 1. položaj dalje je nepotrebna svjetlina jer je stvarno takva vidljivost da je nevjerojatno čista slika.Nisam htio da kudim Tasca titan(japan) ali imao sam ga prije hakko i hakko je stvatno bolji!

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #42 u: 26. 03. 2008. 19:27:36 »
Zbog toga što se končanica ne mijenja zato sam i uzeo superb i ovaj ima crvenu točku koja je u sumrak dosta i na 1. položaj dalje je nepotrebna svjetlina jer je stvarno takva vidljivost da je nevjerojatno čista slika.Nisam htio da kudim Tasca titan(japan) ali imao sam ga prije hakko i hakko je stvatno bolji!
Planiram i sam uzeti Superba 2,5-10x50 baš zbog crvene točke.Nekako točka mi bolje leži.Magwin da li si mijenjao povećanja kod upucavanja(npr na7 pa na 2,5)jel sam čitao na stranom forumu da kod ciljnika
kod kojih se končanica ne mijenja sa povečanjem ako nisu kvalitetni(čitaj skuplji) znaju biti neprecizni.?????
Za model Majesty mi prodavač kaže da je hakk-ov top model ali nema točku kod 2,5-10x50 nego kod 3-12x50 ovaj prvi mi je univerzalniji ima šire vidno polje na najmanjem uvećanju ali mi ne paše križ.
Kod promjene povećanja končanica se podebljava ali ne smeta skroz do 7-8 na desetki već je potreban  naslon. 
Hey Joe

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #43 u: 26. 03. 2008. 19:51:10 »
Čuj, meni su prodali priču da je majesty top model, i bolji od superb samo zbog mogućnosti povećanja končanice.Povećanje je stvar ukusa, priznajem da vjerujem naslonu i sa povećanjem 2.5 puta.Što se tiče cijene nisam primjetio da je majesty i suberb neka razlika u cijeni.
Kod upucavanja nisam išao ispod 6x zato jer na 180 m nema smisla na manje i nema nikakve razlike kod pogotka.Čak je mislim black powder dao dobar primjer upucaj, razštelaj, opali, vrati klikove i to je to.Istina nije mi žao i netrebam bolju optiku.
Gledao sam i nebili bilo razlike u jasnoći slike u majesty i superb, nisam primjetio razliku...

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: HAKKO optike
« Odgovori #44 u: 26. 03. 2008. 20:07:02 »
Čuj, meni su prodali priču da je majesty top model, i bolji od superb samo zbog mogućnosti povećanja končanice.Povećanje je stvar ukusa, priznajem da vjerujem naslonu i sa povećanjem 2.5 puta.Što se tiče cijene nisam primjetio da je majesty i suberb neka razlika u cijeni.
Kod upucavanja nisam išao ispod 6x zato jer na 180 m nema smisla na manje i nema nikakve razlike kod pogotka.Čak je mislim black powder dao dobar primjer upucaj, razštelaj, opali, vrati klikove i to je to.Istina nije mi žao i netrebam bolju optiku.
Gledao sam i nebili bilo razlike u jasnoći slike u majesty i superb, nisam primjetio razliku...
Ne kudim Superb nego pitam jel ga i ja mislim kupit.Sa Majesty imam više iskustva(ima ga kum) a Superb
sam držao u ruci 10 min.A za povećanj sam pisao onak kak se vidi iz ruke.Kumov upucan na povećanju 7 i
provjeren na 2,5.Naravno iz naslona.   z10 d7
Hey Joe