Autor Tema: KAHLES optika  (Posjeta: 162171 vremena)

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #30 u: 23. 01. 2010. 22:02:37 »
Pa to da Kaligula ima sta da cita prije spavnaja!! teaa happi
PS.Znam da se ne ljuti i da ce da obrise....... prije nego sto frka nastane od strane drugih.... hao hao

Zašto bih brisao ?
Pa niti si nepristojan niti si vulgaran niti si vrijeđao nekoga niti ja prakticiram brisati nečije postove bez prethodne opomene.
Zamijenio si me za nekog drugog koji koristi Moderatorsku mogučnost i kad treba i kad ne treba.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Kahles optika
« Odgovori #31 u: 24. 01. 2010. 10:13:15 »
Je bas je tak ,Kahles je nedvojbeno dobra optika ali mene kao lovca prvenstveno zanima gdje je ona u usporedbi sa ostalim svjetski poznatim (priznatim) markama u lovackom programu.
Saznali smo da Kahles puno radi za vojne i policijske potrebe , ali i drugi rade takodjer, Kahles mozda vise od drugih ali i to zasigurno ima svoju pozadinu.
Predjimo na nesto drugo samo radi usporedbe;npr.Varteks takodjer puno radi za vojsku i policiju , pa jeli zato bolji od jednog G. Armanija ili C. Kleina ili S. Tachinija koji cini mi se uopste ne rade ni za vojsku niti policiju.
Znaci meni je interesantan samo Kahles lovacki program po kisi ili mraku ,u sumrak ili prema suncu itd ,itd eventualno VS ostali odlikasi.


Pričati da je Kahles vrhunska optika je izmišljanje tople vode. Reći da je najbolja na svijetu e to je već stvar ukusa jer Kahles svakako spada u sam vrh svjetske optike. Što se tiče lova i najbolje optike to je jedno drugo pitanje jer korištenje optike ovisi o situaciji i vrsti lova. Ako imamo mali broj komada oružja i težimo nekoj optici koja će pokriti najveći broj situacija tu nas najviše iskustvo uči kakve su naše potrebe. Prije par dana bio sam u lovu u Kutjevu. Padao je jak snijeg a svaka od optika koju smo imali na puškama bila je puna snijega i to se nije moglo nikako izbjeći. Vidio sam više lovaca s raznim modelima Swarovski, Kahles, Meopta, Leupold, Docter, Zrak itdi svatko je imao problem loše vidljivosti. Svako malo trebala se optika čiatiti krpicom da se može vidjeti bilo što i najveći dio vremena optika je bila neupotrebljiva pa je bolje i lakše bilo pucati mehaničkim nišanom. Mehaničkim nišanom opet nije bilo mogućepucati poradi gust šume i plašljive divljači koja je bila dosta daleko uvjek negdje recimo 150m do 200m u gustoj šumi u pokretu gdje situaciju za precizan hitac teško uopće i možemo dobiti. Pogotovo takvu situaciju teško možemo dobiti mehaničkim nišanom poradi daljine mete, gustoće šume i loše vidljivosti. Odstrelilo se jako malen broj divljači zbog jako teških uvjeta lova. Puno se pucalo a odstrelila su se samo 2 komada divljači što je prema velikom broju sudionika lova uopće zanemarivo. Napominjem da je značajan broj lovaca nazočnih u ovom lovu bili iskusni i prekaljeni lovci. Mi u Dalmaciji nemamo snijega ili ga imamo jako rijetko ali kiše i loše vrijeme su česta pojava. Mislim da za sada jedinu pravu zaštitu od kiše, vlage, prašine i snijegau lovu na svojim optikama nudi Zeiss-ov program optike s posebnom obradom stakla Lotu-tec. Moja iduća optika koju budem kupovao svakako će voditi računa o uvjetima kako se koja optika ponaša po lošem vremenu i kakva je njezina vidljivost u takvim situacijama. Ovo svakako iz razloga jer se u lovu često nađemo u uvjetima gdje jaka kiša, snijeg, magla rosa i prašina znatno smanjuju vidljivost i mogućnost uporabe optike.
 z10

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Kahles optika
« Odgovori #32 u: 24. 01. 2010. 12:19:40 »
ovako to izgleda na -4 stupnja celzijusa uz udare vjetra koji momentalno sve zalede...ipak dovoljno je dahnuti na šmit bendera i obrisati staklo papirnatom maramicom i to je to...ovaj šmitbender 2,5-10x56 je star točno trideset godina a slika kroz njega je kao da gledate iz sobe kroz otvoren prozor...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Kahles optika
« Odgovori #33 u: 24. 01. 2010. 13:53:51 »
ovako to izgleda na -4 stupnja celzijusa uz udare vjetra koji momentalno sve zalede...ipak dovoljno je dahnuti na šmit bendera i obrisati staklo papirnatom maramicom i to je to...ovaj šmitbender 2,5-10x56 je star točno trideset godina a slika kroz njega je kao da gledate iz sobe kroz otvoren prozor...


Problem i jest u dahtanju i brisanju krpicom jer se to nema kada napraviti ili to treba stalno raditi usljed snijega koji neprestano pada a prilika seu lovu pojavi iznenada i ode pa je onda kasno dahtati i čistiti. Takvi su i moj Docter i Leupold vide se vrhunski kada se obrišu. Na Zeisovom optici Lotu-tec kapljice, snijeg, magla i prašina se i ne hvataju ili se hvataju jako malo što uopće ne smeta pri pucanju. Zahvaljujem Vam na točnom i slikovitom prikazu optike koju ste fotografirali a oodnosi se na slične situacije lova u lošim vremenskim uvjetima o kojima sam pisao u mom postu.
 zagi

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #34 u: 24. 01. 2010. 14:19:26 »
Činjenica je da je problem magljenja veliki i to svim proizvođačima.
Za sad,najdalje je po tom pitanju otišao ZEISS.
Nadam se da će i KAHLES i svi ostali u skorije vrijeme naći adekvatno rješenje kako bi svima nama bilo bolje,bez obzira koju optiku kupili. d4

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Kahles optika
« Odgovori #35 u: 24. 01. 2010. 21:43:42 »
Na Zeisovom optici Lotu-tec kapljice, snijeg, magla i prašina se i ne hvataju ili se hvataju jako malo što uopće ne smeta pri pucanju. Zahvaljujem Vam na točnom i slikovitom prikazu optike koju ste fotografirali a oodnosi se na slične situacije lova u lošim vremenskim uvjetima o kojima sam pisao u mom postu.
 zagi



 Ne funkcionira protiv snijega - provjereno.  teaa


e zato ima lijeka,jeftin i pouzdan
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #36 u: 24. 01. 2010. 23:38:34 »
Da,staviš zaštitne poklopce na okular i objektiv i nemaš problema.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Kahles optika
« Odgovori #37 u: 25. 01. 2010. 05:45:48 »
Ne trebaju poklopci, naucite se da nosite pusku drzeci okular izpod pazuha i istovremeno dlanom ruke u kojoj nosite pusku pokrijete objektiv.

tz tz tz ..koliko puta moram da ponavljam?!
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

valdop

  • Gost
Odg: Kahles optika
« Odgovori #38 u: 25. 01. 2010. 09:59:47 »
sve badave, čovijek uči dok je živ . . . .

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kahles optika
« Odgovori #39 u: 25. 01. 2010. 10:26:25 »
Ako nemaš za Zeiss sa Lotutecom imaš za tubicu Clearwiev gela (mislim da se tako zove) prašina i voda samo klize, a kada iz tople čeke stavite pušku na prozor zamagli se trenutno i nestane nakon sekundu dvije.  d4
Imam upalu volje.

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Kahles optika
« Odgovori #40 u: 25. 01. 2010. 11:09:42 »
Ako nemaš za Zeiss sa Lotutecom imaš za tubicu Clearwiev gela (mislim da se tako zove) prašina i voda samo klize, a kada iz tople čeke stavite pušku na prozor zamagli se trenutno i nestane nakon sekundu dvije.  d4
A gdje prodaju Clearwiev gel?

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Kahles optika
« Odgovori #41 u: 25. 01. 2010. 11:23:36 »
Ja koristim ovo sredstvo protiv zamagljivanja. Premažeš naočale, optiku, dalekozor ili bilo kaj stakleno ili plastično i miran si x dana kaj se tiče zamagljivanja.


Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Kahles optika
« Odgovori #42 u: 25. 01. 2010. 12:07:38 »
Ako nemaš za Zeiss sa Lotutecom imaš za tubicu Clearwiev gela (mislim da se tako zove) prašina i voda samo klize, a kada iz tople čeke stavite pušku na prozor zamagli se trenutno i nestane nakon sekundu dvije.  d4
A gdje prodaju Clearwiev gel?


Na Automechanici u Frankfurtu   rol
Imam upalu volje.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Kahles optika
« Odgovori #43 u: 25. 01. 2010. 13:29:25 »
sky di si to uzeo i ako nije problem koliko para
Ja koristim ovo sredstvo protiv zamagljivanja. Premažeš naočale, optiku, dalekozor ili bilo kaj stakleno ili plastično i miran si x dana kaj se tiče zamagljivanja.



sky di si to uzeo i ako nije problem koliko para

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Kahles optika
« Odgovori #44 u: 25. 01. 2010. 13:38:20 »
Evo ti 2 linka gdje možeš pogledat kolko košta i naručit:

http://www.hristo.hr/index.php?cPath=67&osCsid=c7daebd9b631c5043055bca1f597212f

Ja sam ovdje na Moto solutions kupio:

http://motosolutions.com/