Autor Tema: KAHLES optika  (Posjeta: 162433 vremena)

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #45 u: 25. 01. 2010. 14:12:27 »
Ako djeluje,nije to puno.
Moram probati pod hitno.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Kahles optika
« Odgovori #46 u: 25. 01. 2010. 15:03:32 »
fala puno

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Kahles optika
« Odgovori #47 u: 25. 01. 2010. 17:08:22 »
A jel to djeluje na vanjski premaz na staklu od optike?! Mislim Zeiss daje tolike pare da se nadje nesto koje ce sprijeciti uticaj vremenskih nepogoda na optiku(Kahles isto tako kao i svi drugi,da ne sidjemo sa teme) a vi to "kupite u prvoj optickoj radnji....ali eto..mozda i funkcionise! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #48 u: 25. 01. 2010. 17:47:47 »
Ne bi trebalo negativno djelovati na premaze jer se ti premazi stavljaju pod vrlo visokom temperaturom i pritiskom,i po nekoj logici stvar,osjetljivi su jedino na mehanička oštečenja.

Za svaki slučaj,da se ne zaje... poslati ću upit u KAHLES.

Tko pita ...

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Kahles optika
« Odgovori #49 u: 25. 01. 2010. 17:51:04 »
Pa kaj nema te kemije protiv zamagljivanja u kojem od dućana u Hrvatskoj?

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Kahles optika
« Odgovori #50 u: 25. 01. 2010. 18:09:12 »
pa hristo je kod nas

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Kahles optika
« Odgovori #51 u: 25. 01. 2010. 19:29:14 »
malo detrdzenta za pranje sudja na prst i preko optike i nema maglenja  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline sharp

  • K
  • *
  • Postova: 66
Odg: Kahles optika
« Odgovori #52 u: 25. 01. 2010. 19:34:20 »
Pa kaj nema te kemije protiv zamagljivanja u kojem od dućana u Hrvatskoj?

Ja sam koristio sredstvo Crystal Blue kojeg proizvodi neka izraelska firma EX Inter. Nema maglenja 100%. Provjereno. Čak  :pferd: i da je antistatičan. Uvozi ga firma DUT Zagreb. Tel. 01/24 36 309. Nadam se da ovo neće biti shvaćeno kao reklama nekome nego pomoć kolegama lovcima.
No bilo bi zanimljivo postaviti pitanje stvaraju li takvi gelovi kakav lom svijetla ili sl.

Offline sharp

  • K
  • *
  • Postova: 66
Odg: Kahles optika
« Odgovori #53 u: 25. 01. 2010. 19:38:18 »
malo detrdzenta za pranje sudja na prst i preko optike i nema maglenja  teaa

Onima koji moraju prati suđe da bi ih žena pustiila u lov to nije nikakav problem. Ne moraju ni ruke ispirati. Samo protrljaju po optici i gas na čeku hao

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #54 u: 25. 01. 2010. 19:55:47 »
Oprao sam suđe,ali uzalud.

I dalje ne smijem u lov. paci

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Kahles optika
« Odgovori #55 u: 25. 01. 2010. 23:27:58 »
Ja sam koristio sredstvo Crystal Blue kojeg proizvodi neka izraelska firma EX Inter. Nema maglenja 100%. Provjereno. Čak  :pferd: i da je antistatičan
..........
No bilo bi zanimljivo postaviti pitanje stvaraju li takvi gelovi kakav lom svijetla ili sl.

Sredstvo je savršeno, prije desetak godina kupio 2 tubice, jedna je još uvijek neotvorena, iz druge potrošena trećina (a mazao sam sa tim i šoferšajbu, retrovizor i ogledalo u kupaoni ;)). Čak i moguće da je antistatičan, jer se na tretirane površine hvata osjetno manje prašine (vrlo zgodno za leću lasera u cd i dvd playerima  ;D).

Koliko mi se čini, ima sličan indeks loma kao i neke vrste kvalitetnijeg stakla, no to ne mora značiti da će dobro raditi na svim staklima. Na zrak-sarajevo mikroskopu i cannon foto-aparatu (L serija objektiva) se ne primjeti razlika, na nikon spotting scopeu, se malo primjeti (ali zaista malo i tek na 60x povećanju). Koliko će se primjetiti ovisi najviše o materijalu na koji se nanosi.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Kahles optika
« Odgovori #56 u: 26. 01. 2010. 08:43:37 »
A jel to djeluje na vanjski premaz na staklu od optike?! Mislim Zeiss daje tolike pare da se nadje nesto koje ce sprijeciti uticaj vremenskih nepogoda na optiku(Kahles isto tako kao i svi drugi,da ne sidjemo sa teme) a vi to "kupite u prvoj optickoj radnji....ali eto..mozda i funkcionise! zagi

Drago mi je da sam potaknuo ovu raspravu gdje sa može pročitati niz korisnih savjeta. Npr magljenje maske u podvodnom ribolovu spriječava oljušteni kora od krompira kojom se premaže staklo s vanjske i unutarnje strane. Provjereno funkcionira to sam uradio stotinama puta. Uvijek prije podvodnog ribolova tako premažem staklo od maske s vanjske i unutarnje strane, isperem morskom vodom stavim masku i idem ribati. Sredstva protiv magljenja nisam koristio u lovu ali ću  i to pokušati. Inače mislim da protiv jakog snijega ima malo pomoći ma kakavu god zaštitu mi imali na optici. Ipak je najbolje optiku pokriti rukom ili dijelom odjeće i tako nositi pušku što je već rekao Ry1.
 z10

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Kahles optika
« Odgovori #57 u: 26. 01. 2010. 09:18:46 »
Tako je govorio Zaratustra
Elem, dobar i efikasan nacin sprecavanja maglenja se postize pamucnom krpicom umocenom u vodu u kojoj je otopljen sapun. Ostaviti je da se osusi i nositi u maloj najlonskoj kesici.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline milevrgorac

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Kahles optika
« Odgovori #58 u: 26. 01. 2010. 14:10:30 »
Gospodo vi ste ovdje izgubili kompas, najprije ste govorili o Kahlesu pa sada o nekim krpicama o nekome prepucavanju koja je bolja optika.
Pa shvatite NAJBOLJA je ona koju možeš kupiti a da ti žena ne žuga 2 mjeseca zbog toga. Sve navedene optike su dobre ma ne dobre odlične ali svatko ima svoje mišljenje o navedenome ja imam LEUPOLD optiku tu sam mogao priuštiti i meni je dobra za noć ne treba mi bolja ja ostrijelim sa njom o Kahlesu i Swarovskom mogu samo sanjat za sada, zato sto su to objektivna mišljenja šta je bolje moj susjed ima Zrak optiku pa ostrijelio je sa njom čuda i njemu spomenuti  kahles itd, samo će mi se nasmijat i reć da još moram učiti.
Stoga nemojte se svađati i prepucavati sta je bolje sta losije svi smo mi LOVCI, Dobra kob... zagi
Pozdrav mile.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Kahles optika
« Odgovori #59 u: 26. 01. 2010. 14:23:06 »
Mile,nije razlika između KAHLES-ove cijene i Leupoldove tako velika.

Helia C je u biti vrlo blizu cjenovnoj kategoriji Leupolda.

Mene je Leupold dobro služio do je bilo dovoljno svjetla.

 Čim zađe sunce,mogao sam doma,jer nisam niš vidio.