Autor Tema: LEUPOLD optike  (Posjeta: 271525 vremena)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #15 u: 17. 03. 2008. 17:38:35 »
Koliko znam, LEUPOLD je komplet izrađen u Americi, dok NIKON radi svoje optike i u Maleziji i u Japanu.
To su sve finese, ali mislim da NIKON i LEUPOLD istog cjenovnog ranga i istih karakteristika daju približno istu vrijednost, e sad će opet netko početi plesti priču, s LEUPOLD imaš 5 min duže u sumrak pucati...
Neznam koliko je istina, ali sasvim svejedno...

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #16 u: 17. 03. 2008. 21:43:31 »
I ja sam bio u slicnoj dilemi svaki savjet i iskustvo dobro dodju, ali ocito nevidimo svi jednako pa tako je za nekoga na nekom modelu slika kristalno cista,za nekoga je to malo mutno,nekome 1`` tubus daje vise svjetla, nekome (i meni)30mm,nekome bas pase sto se koncanica prosiruje kod povecanja,nekome to smeta i tako u nedogled koliko god jedna optika ima karakteristika uvijek ima onih `za` i onih `protiv`.Zato mislim da je mozda najbolje posjetiti neki lovacki sajam i na jednom mjestu izabrati sta ti najvise pase (i tvom djepu naravno).Ali ako je dilema Leupold VXlll ili Nikon Monarch iz onoga sto sam JA vidio - Nikon.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #17 u: 21. 03. 2008. 12:59:37 »
Uvek Leupold !
Imam jedan VX-2 i vise sam nego zadovoljan. Takodje, ono sto mnogi previdjaju, jureci sa zvucnim imenima iz Kine,Malezije i ko zna odakle je i to da Leupold ima dozivotnu garanciju i da je skoro neunistiv!Ako niste znali, svaka Leupold optika prolazi rigorozne kontrole i mucenja,poput udaraca o gumeni blok i sl, pa tek onda ide u prodaju. Znam za jednog cuvenog Spanca, prosle gonine mu ispade skupoceni R93 i na njemu Cajs, ode Cajs u parcice. Leupold bi to izdrzao. Sad, ne ispadaju optike i karabini iz ruku svaki dan na beton, ali pad sa ceke, udar od stenu/kamen/drvo zbog gubitka ravnoteze ili klizanja je mnogo cesca slika.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Muflon

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #18 u: 22. 03. 2008. 19:28:50 »
koliko bi dosla optika Leupold VX-III 3.5-10x40mm da li itko zna kakva je

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #19 u: 26. 03. 2008. 11:09:02 »
ja imam VXIII 3,5-10x50 illuminated. Optike je fenomenalna, kristalno čista slika, eye relief je super napravljen, nema crnila ni traženja križa hehe, u sumrak se vidi 3 puta bolje nego mojim kahlesom, uzimavši u obzir njegovu cijenu i dobivenu kvalitetu, Swar i Zeiss se mogu SAKRITI!!! No to je samo moje "skromno" mišljenje...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #20 u: 26. 03. 2008. 18:07:15 »
Sto se tice izrade mehanizma,tubusa itd. cvrstoca Leupolda je vrhunska i cesto puta pouzdanija od nekih skupocijenih evropskih optika.
 Radi se o vrhunskim optikama i vjerojatno best buy.
Nikon je u samom vrhu po propusnosti svjetla i kvaliteti leca ali Leupold je nesto cvrsci na udarce. Meni i Nikon i Leupold jednako odgovaraju i dok je njih jos ne pomisljam o nekoj evropskoj optici ;D

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #21 u: 27. 03. 2008. 14:21:33 »
To i ja pricam svo vreme :)
odnos kvalitet-cena-izdrzljivost je bez pogovora.
Plus dozivotna garancija...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #22 u: 27. 03. 2008. 15:42:46 »
Ajmo" majstori, da vas čujem!


Napalili ste me na Leupold, pa sada da čujem mišljenja o modelu Eurpoean-30 3-9X50, končanica bi bila 4, pošto nema osvjetljene u ovom modelu.
Prelazim na veči objektiv ali zbog druge optike neču mjenjati nosače, znači tubus od 30mm je prioritet. 
Imam upalu volje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #23 u: 27. 03. 2008. 15:43:04 »
To i ja pricam svo vreme :)
odnos kvalitet-cena-izdrzljivost je bez pogovora.
Plus dozivotna garancija...
Al' neki nece da slusaju pa potrose citavo bogatstvo ;D ;D ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #24 u: 27. 03. 2008. 15:47:22 »
Ajmo" majstori, da vas čujem!


Napalili ste me na Leupold, pa sada da čujem mišljenja o modelu Eurpoean-30 3-9X50, končanica bi bila 4, pošto nema osvjetljene u ovom modelu.
Prelazim na veči objektiv ali zbog druge optike neču mjenjati nosače, znači tubus od 30mm je prioritet. 
Kupuj d4
Nema se tu sto misliti.
Jedini koji mi pada na pamet je Nikon 2.5-10x50 s 30mm tubusom i crvenom tockicom.Taj mi je vrhunski.
 Reci mi zelis li VX I ili VX II.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #25 u: 28. 03. 2008. 08:21:23 »
Medo nisam vidi da ima VX I ili VX II s tijelom od 30mm, koliko vidim svi su 1".
Ako možda postoji i možeš ga nabaviti javi mi na PM.




Imam upalu volje.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #26 u: 30. 03. 2008. 13:07:00 »
Ajmo" majstori, da vas čujem!


Napalili ste me na Leupold, pa sada da čujem mišljenja o modelu Eurpoean-30 3-9X50, končanica bi bila 4, pošto nema osvjetljene u ovom modelu.
Prelazim na veči objektiv ali zbog druge optike neču mjenjati nosače, znači tubus od 30mm je prioritet. 

Leupold European ti je performansama jednak VX-II razlika je u končanici, tubusu od 30mm i klikovima - 1 klik je 1cm na 100m,inače u praksi osjetno je bolji od VX I koji je u sumrak vrlo ćelav.
Osobno imam VXIII 3,5-10x50 sa svjetlom i zadovoljan sam jedina zamjerka mu je jako malo vidno polje,tu ga Swarovski,Zeiss,kahles dosta šišaju.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #27 u: 31. 03. 2008. 08:06:09 »


Leupold European ti je performansama jednak VX-II razlika je u končanici, tubusu od 30mm i klikovima - 1 klik je 1cm na 100m,inače u praksi osjetno je bolji od VX I koji je u sumrak vrlo ćelav

Ne znam o ovome da je VXI "ćelav" u sumrak. Jučer mi je stigao VXI 3-9x40 1" sa duplex križom (tankim), u pola 8 navečer, znači sumrak, na 300 m sam mogao izbrojiti grančice na vrbi, vrlo sam zadovoljan, puno više iznad očekivanja!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #28 u: 31. 03. 2008. 08:15:06 »


Leupold European ti je performansama jednak VX-II razlika je u končanici, tubusu od 30mm i klikovima - 1 klik je 1cm na 100m,inače u praksi osjetno je bolji od VX I koji je u sumrak vrlo ćelav

Ne znam o ovome da je VXI "ćelav" u sumrak. Jučer mi je stigao VXI 3-9x40 1" sa duplex križom (tankim), u pola 8 navečer, znači sumrak, na 300 m sam mogao izbrojiti grančice na vrbi, vrlo sam zadovoljan, puno više iznad očekivanja!

Probaj usporedit VXI sa VXII vidjet ces vrlo osjetnu razliku u kvaliteti slike i vidljivosti u sumrak.Barem meni izgleda tako.Svakako vrijedi dati 100tinjak eura vise.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: LEUPOLD optike
« Odgovori #29 u: 31. 03. 2008. 09:41:29 »
Imam i VXIII 3,5-10x50 illuminated i jedan obični bez točke. Baš sam jučer uspoređivao VXI i VXIII po danu i ne vidim razliku u kvaliteti, a u sumrak vjerojatno i postoji razlika, znam da VXIII mi ima 3 puta bolju sliku od Kahlesa 1,5-42 ill, al ne trebam ni uspoređivati VXI i VXIII u sumrak kad mi je VXI dobar u sumrak što sam jučer provjerio. VXIII je sigurno bolji, no to su male nijanse za naše potrebe. No, ipak ću usporediti pa ću napisati.