Autor Tema: MEOPTA optike  (Posjeta: 298399 vremena)

Offline patak

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #30 u: 27. 02. 2008. 22:53:23 »
što se tiče meopte ja je imam već tri godine i vrlo sam zadovoljan.optika je 3-12x50 sa končanicom 4b na pušci 300win.mag. jedino mi je trebalo malo vremena dok sam uspio odredit daljinu divljači preko brojeva z14

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #31 u: 03. 03. 2008. 08:11:03 »
Pogled kroz Meopta  Meostar 4-16x44 Tactic.
Dan je bio vruc i mnogo isparavanja iz zemlje.Udaljenost do mete je 120m, u ostalom podeoci na koncanici (meta je printana na A4 formatu) to sami kazu.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #32 u: 03. 03. 2008. 09:03:50 »
Odlicna slika Ry! Kako ti stimaju ove "tackice" sa parabolom kod 222Rem? Priblizno ili..?!
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #33 u: 03. 03. 2008. 09:17:13 »
Tackice nemaju veze sa parabolom zrna. Njihova svrha je odredjivanje udaljenosti do cilja.
Parabolu korigujem na gornjem "tochkicu" tako da ne moram vrsiti korekcije podizanjem koncanice u odnosu na metu. Klikovanjem dovodim koncanicu u odnosu na udaljenost do mete, smer i brzinu vetra i ostalo.
pozdrav
Ry
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #34 u: 03. 03. 2008. 10:17:37 »
Kontam to,ali sam mislio da si nekad probao,cisto "da se proba"..
Ja bih barem pokusao da imam takvu koncanicu. :)
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #35 u: 03. 03. 2008. 11:15:49 »
Naravno da sam probao i moze se koristiti i na taj nacin ali kada se naviknes na klikovanje daleko je jednostavnije i preciznije.
Na 7mm.rem.mag imam Artemis sa "normalnom" kkoncanicom bez podeoka. Gadjajuci sa njim korekcije vrsim pomeranjem koncanice u odnosu na udaljenost mete i "mrtvu nulu"
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #36 u: 03. 03. 2008. 11:30:23 »
To ti vjerujem. Kako te sluzi magnum? Koju municiju koristis?
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #37 u: 03. 03. 2008. 11:45:06 »
Za sada koristim remingtonov core lokt od 140 grains. Nije lose ali kada krene puna sezona napunicu nesta bolje...treba mi vremena da experimentisem, mada mislim da necu ici preko 150 grains.
Ove fotografije bas nisu najbolje jer su radjene tako sto sam pusku drzao jednom rukom, a kameru drugom.
Pogled kroz Artemis na 300m i dole Meostar na 400m
p.s. nisam povlacio obarac


A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #38 u: 03. 03. 2008. 11:58:57 »
Nadam se da ce oni koji ne vjeruju poslije ovih slika otvoriti oci...meopta je fina optika,pogotovo za te pare! Fi ne slike Ry!

Za tvoje lopatare je 140gr sasvim dovoljno...jedino ako ces na krupniju divljac uzmi teze "bonded" zrno i uzivaj.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #39 u: 03. 03. 2008. 15:26:10 »
Opet se ponavljam, Meopta je odlicna, ne samo sa Mil Dotom i Tactical Turrets, nego svakim koncanicama i modelima.

A to, RY sto nisi "Puknuo" na 400 m, svaka cast iako sa ovakvim povecanjem od 16x. Hem, sto lopatari leze, hem sto je to dalekooo. A slike su ti lijepe.


Malo o Ryevoj koncanici i koristenju ove:http://www.mil-dot.com/Mil_Dot_User_Guide.htm#MilDots


A, evo i malo za treniranje ko hoce, kal 308 win: http://www.shooterready.com/lrsdemolow.html
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #40 u: 04. 03. 2008. 08:40:36 »
Ne znam sta se desilo sa odgovorom i linkom koji sam postavio. Izvinjavam se ako je otisao na krvu adresu.
Radi se o trenazeru u upotrebi "knob-ova".
 http://www.shooterready.com/lrsdemolow.html



skyangel: taj link je naveden u postu prije tvoga Ry već  ;)
« Zadnja izmjena: 04. 03. 2008. 08:42:57 od skyangel »
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #41 u: 04. 03. 2008. 14:11:00 »
Imao sam prije dva dana priliku isprobati Meoptu Meostar 1-4X22 RD dakle sa K-Dot svjetlećom končanicom.
Prije svega iznenadio sam se kristalno čistom slikom u svim uvjetima korištenja.
Usporedio sam sliku u sumrak sa nekoliko kvalitetnih durbina promjera objektiva 42 mm i nisam mogao vjerovati da gotovo nema razlike u kvaliteti slike.
Iako ova Meopta nije rađena za lov u sumrak, njena upotrebljivost je neupitna.
Po meni najveća joj je mana cijena, u HR oko 5.800 kn, inače modeli Meostar se općenito teže fokusiraju od serije Artemis i to im je mali minus, a ostalo je super.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #42 u: 07. 03. 2008. 19:18:34 »
Malo čitam i dosta se spominje Variabl optike za čekanje.Jel nije dosta za čekanje do nekih 150-200m dosta recimo 6x42 i da to bude normalno samo za čekanje?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #43 u: 27. 03. 2008. 03:57:22 »
Uvecanje i ne igra toliku ulogu koliko kvalitet optike. Kod dobre optike 6x je sasvim dovoljno za tu udaljenost.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: MEOPTA optike
« Odgovori #44 u: 27. 03. 2008. 22:26:38 »
To sam i ja mislio,uzmem ju samo za čekanje i to je to.Za pogon mi ne treba optika.
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related