Autor Tema: Redfield optika  (Posjeta: 89027 vremena)

Offline technotronic

  • K
  • *
  • Postova: 82
  • Kit Carson
Odg: Redfield optika
« Odgovori #45 u: 13. 02. 2014. 09:19:54 »
ma nisi pogriješio.... jučer sam jednu imao u rukama 3-9x50, fantazija od optike.... vidi se vrhunski, a čvrsta, moš njome orahe tucat.... i ja sam naručio jednu 3-9x52, uskoro bi trebala doći, a skoro đabe.... 1 600 s prevozom....
Tex Willer Kitu Carsonu dok su vezani u pećini, a bengalski tigar kreće prema njima da ih popapa: ''Dok ima života, ima i nade, ti matora kamilo''...   to je bila poslednja slika u svesci toga broja...nastavka se nisam dočepao, jer se Yuga raspala i nikad nisam saznao što se dalje dogodilo....

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Redfield optika
« Odgovori #46 u: 14. 02. 2014. 15:54:45 »
ma nisi pogriješio.... jučer sam jednu imao u rukama 3-9x50, fantazija od optike.... vidi se vrhunski, a čvrsta, moš njome orahe tucat.... i ja sam naručio jednu 3-9x52, uskoro bi trebala doći, a skoro đabe.... 1 600 s prevozom....

Što se oraha tiče može se ovdje blizu mene u butizi kod kineza sve po 9 kuna u toj cijeni kupiti sprava za krckanje oraha, ovo je puno jeftinije od kupovine Redfieleda, mogu se orasi tući i kamenom što je besplatno.
Nisam pobornik Redfielda ali tko ga voli neka mu je Dobra kob i bistro oko !!!
 zagi

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Redfield optika
« Odgovori #47 u: 14. 02. 2014. 16:13:25 »
Redfield nije nista drugo nego pouzdani Leupold, koji pod drugim imenom stance svoje optike starije generacije u SADu. Do sad nisam bas nesto lose nasao o njima po raznim stranim forumima. Jedina mana mu je sto nema osjvetljenu koncanicu (crvenu tocku). Ali za ulozeno, solidna ili bolje reci odlicna optika za jutarnju ceku na srnjaka.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Redfield optika
« Odgovori #48 u: 14. 02. 2014. 16:27:17 »

Lovio sam s njom nekoliko puta posuđenom puškom. Odradila je dnevni zadatak. Ipak sjećam se jednog detalja u rano jutro vidio sam dobrog srnjaka dvogledom i želio pucati na njega ovom optikom. Na optici je bio mrkli mrak (doduše boje mlijeka), ništa se nije vidjelo. Kada se pojavila kakva takva slika srnjak je već bio nestao. Toliko o Redfieldu.
 zagi


Optika je onda imala kvar Pero, to se drugima zna isto dogodit, mislim na one koje igraju u prvoj ligi  ;)  Sjeti se samo Kahlesa i problema sa elekrtonikom, tako isto reklamacija kod Swara itd......Sad sudit samo radi jednog ili dva slucaja, ja to nebi radio. Procitaj iskustva na stranim forumima sa njima, nisu bas tako losa. Za malo novaca je bolje uzeti Redfield nego neki sund iz Kine ili Filipina na kojima pise "Made in Germany".


Zivio prijetalju Bier

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Redfield optika
« Odgovori #49 u: 15. 02. 2014. 07:38:09 »
 teaa
Mačak ja bih za malo novaca radije uzeo nekog Leupolda VX-I ili Leupolda VX-II. Mogu se također za male novce uzeti na e-bayu ili e-gunu odlične polovne optike raznih optičkih kuća. Ova optika Redfieldova o kojoj sam pisao nije bila pokvarena, jednostavno njezina propusnost svijetla i premazi nisu rađeni za lov u lošijim svjetlosnim uvjetima. Inače po danu slika je bila dobra. Veliki dio lova uopće otpada na jutro i sumrak tako da meni osobno ovakva optika ne bi odgovarala . Ali tko voli Redfielda  što bi Bosanci rekli - Bujrum!
 zagi
« Zadnja izmjena: 15. 02. 2014. 07:44:36 od perop »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Redfield optika
« Odgovori #50 u: 15. 02. 2014. 08:12:34 »
Evo gledam REDFIELD Revolution 2-7x33 4-PLEX Scope Brand New na Ebayu!
 :shok: :shok: :shok:

Cijena je "skromnih" Price:US $67,080.00 $ (šezdesetisedamtisućadolaraiosamdesetcenti)
Više mi ništa nije jasno ????  ludiloo

http://www.ebay.com/itm/REDFIELD-Revolution-2-7x33-4-PLEX-Scope-Brand-New-/331122166551?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d186b4b17

na Amazonu takav košta
Redfield Revolution 2-7x33mm 4-Plex, RedfieldPrice: $179.90 & FREE Shipping

http://www.amazon.com/Redfield-67080-Revolution-2-7x33mm-4-Plex/dp/B0032KJLEQ
« Zadnja izmjena: 15. 02. 2014. 08:26:01 od perop »

Offline technotronic

  • K
  • *
  • Postova: 82
  • Kit Carson
Odg: Redfield optika
« Odgovori #51 u: 15. 02. 2014. 11:33:47 »
to je neki beton.... falšni oglas....
Tex Willer Kitu Carsonu dok su vezani u pećini, a bengalski tigar kreće prema njima da ih popapa: ''Dok ima života, ima i nade, ti matora kamilo''...   to je bila poslednja slika u svesci toga broja...nastavka se nisam dočepao, jer se Yuga raspala i nikad nisam saznao što se dalje dogodilo....

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Redfield optika
« Odgovori #52 u: 16. 02. 2014. 18:35:26 »
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Redfield optika
« Odgovori #53 u: 16. 02. 2014. 21:25:51 »
 https://www.youtube.com/watch?v=1-B1DAVetFg

https://www.youtube.com/watch?v=7nX-yMr0__Q




New redfields are not US made BTW, only final assembly takes place here. The components are 100% made in China along with the rest of the current redfield line.
I think you are talking out of your ass. The lenses come from overseas (as do most lenses in any American optic) but all the metal is machined and finished in Leupold's Beaverton Or. plant. Additionally they are assembled in Leupold's Beaverton facility also. This applies only to the riflescopes and not to the bino's, rangefinders and spotting scopes.


No your mistaken, the components are all made in the same factory in China leupold has been sourcing a lot of their other components from. If you notice on their site. It says "Built in USA" not "Made in USA". Only final assembly takes place here, not a single component is made here for the redfields, and the binoculars and spotters are made and assembled in China. It's no secret that leupold has been outsourcing parts to China for the last few years. I'm sorry if I've offended a leupold nutswinger but try knowing what your talking about before posting.
« Zadnja izmjena: 16. 02. 2014. 21:32:57 od perop »

Offline Cinca

  • K
  • *
  • Postova: 97
Odg: Redfield optika
« Odgovori #54 u: 18. 02. 2014. 01:42:32 »
Dokle god to Leupold potpisuje,mislim da bi to trebalo valjat!Isto kao i kod zeissa sto se durality radi jednim dobrim dijelom u Madarskoj i sastavlja se u njemackoj!tu nebi trebalo biti neke zamjerke jer opet nakraju svega imas i garanciju koji oni daju na prozvod u slucaju greske ili kvara!
Ako hoces bit sretan budi LOVAC
LD Vepar Belisce

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Redfield optika
« Odgovori #55 u: 18. 02. 2014. 09:29:32 »
 teaa
"Built in USA" u odnosu na "Made in USA" znatno pojeftinjuje optiku. Danas se u Guandongu (Vanguard) rade kvalitetne optike koje se sklapaju u USA. U optičkom svijetu Kina grabi velikim koracima naprijed. Slažem se da sve što je proizvedeno u Kini ne treba biti loše. Ipak na e-bayu, e-gunu i kod drugih optičkih kuća ponuda je tako velika da ja osobno ovu kinesku kvalitetu ne bih želio isprobavati. Može se na ebayu npr za 600$ - 700$ kupiti polovni Swarovski što je neusporedivo s Redfieldom.
 zagi

Offline technotronic

  • K
  • *
  • Postova: 82
  • Kit Carson
Odg: Redfield optika
« Odgovori #56 u: 18. 02. 2014. 10:11:06 »
Redfieldi su po 250  ;)
Tex Willer Kitu Carsonu dok su vezani u pećini, a bengalski tigar kreće prema njima da ih popapa: ''Dok ima života, ima i nade, ti matora kamilo''...   to je bila poslednja slika u svesci toga broja...nastavka se nisam dočepao, jer se Yuga raspala i nikad nisam saznao što se dalje dogodilo....

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Redfield optika
« Odgovori #57 u: 18. 02. 2014. 10:34:14 »
 teaa
Znam ali Swarovski je zakon i on je forever. U odnosu na optičku klasu to uopće nije usporedivo. U cjenovnoj klasi do 250$ ima kupiti odličnih Leupolda koji su "Made in USA" a nisu "Built in USA"!
 zagi

Offline technotronic

  • K
  • *
  • Postova: 82
  • Kit Carson
Odg: Redfield optika
« Odgovori #58 u: 18. 02. 2014. 10:38:24 »
Novo je novo... kad kupim kauč, JA hoču prvi u njega prdnuti....
Tex Willer Kitu Carsonu dok su vezani u pećini, a bengalski tigar kreće prema njima da ih popapa: ''Dok ima života, ima i nade, ti matora kamilo''...   to je bila poslednja slika u svesci toga broja...nastavka se nisam dočepao, jer se Yuga raspala i nikad nisam saznao što se dalje dogodilo....

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Redfield optika
« Odgovori #59 u: 18. 02. 2014. 10:39:31 »
Novo je novo... kad kupim kauč, JA hoču prvi u njega prdnuti....
;D
Opasno je prdnuti u novi kineski kauč !