Autor Tema: Truglo optike  (Posjeta: 7706 vremena)

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Truglo optike
« u: 07. 12. 2011. 20:35:56 »
Pozdrav,bacio sam se u kupovinu ove optike http://www.opticsplanet.net/truglo-3-12x44-tru-brite-illuminated-bdc-reticle-riflescope-matte-black-tg8531bxb.html dok ne skupim za neku Meoptu ili Leupolda.
Zanima me dali je netko s ovog foruma čuo za ovog proizvođača,dosta dobrih recenzija se može naći na netu pa rekoh sebi,da budem i ja jednom pokusni kunić... z11

Proizvođačev web site:
http://www.truglo.com/

Recenzija...
http://www.shootingtimes.com/2011/01/03/optics_truglo_110106/






"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Truglo optike
« Odgovori #1 u: 07. 12. 2011. 21:03:58 »
Sve ove optike dolaze iz iste kineske kuce pod jedno 100 razlicitih imena
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Truglo optike
« Odgovori #2 u: 07. 12. 2011. 21:57:58 »
Ma to mi je jasno u potpunosti.
Opet,Bauer optike slove kao pouzdanije za neku budget kategoriju a opet su kineski proizvod (sa boljom kontrolom kvalitete).
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Truglo optike
« Odgovori #3 u: 07. 12. 2011. 22:08:32 »
Kolega nebi bilo korektno prema baueru spominjat ga u istom postu sa ovom optikom ipak je ovo smece a nije sve isto sto kinezi prave, prave kinezi jeftine i lose optike koje su namijenjene za sitomasnija trzista i tu se zaradjuju velike pare a imaju kinezi i tehnologiju napravit nesto i u rangu bendera,nemoj podcjenjivat kineze tehnolOgija im je iza njemacke najvise 3 god. ,samo za poredjenja radi neka znacajnija tehnologija na cijelom balkanu gotovo da i nepostoji
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Truglo optike
« Odgovori #4 u: 08. 12. 2011. 01:20:03 »
zašto Bauer 6x40 košta u trovini sa dobrom maržom 500kn?
ima imena tone ali..pod istim imenom optika(model) Made in China za istu cijenu razlika u kvaliteti je minimalno 10 puta.teško je pratiti danas sve to....

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Truglo optike
« Odgovori #5 u: 08. 12. 2011. 08:42:46 »
Nista,kad stigne slijedi iscrpna recenzija kojoj predhodi jedno intenzivnije koristenje na terenu.Volio bih da iznenadi pozitivno ali i u suprotnome cu barem imati rezultate iz prve ruke. fre
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Truglo optike
« Odgovori #6 u: 08. 12. 2011. 08:53:51 »
Nista,kad stigne slijedi iscrpna recenzija kojoj predhodi jedno intenzivnije koristenje na terenu.Volio bih da iznenadi pozitivno ali i u suprotnome cu barem imati rezultate iz prve ruke. fre
Držimo te za riječ.  dlovac  d4

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Truglo optike
« Odgovori #7 u: 08. 12. 2011. 11:44:27 »
Navedeno u specifikacijama : Shock-resistant to 1000g....
To bi odgovaralo trzaju čega??? (odnosno kojeg kalibra...)
Em ti sumpor.....

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Truglo optike
« Odgovori #8 u: 03. 01. 2012. 15:58:21 »
@Tyrol-pojma nemam kaj im to znači,1000 G-a (jedinica gravitacije) mi se ne čini realnom ni adekvatnom,opet ako se radi o gramima...?

Uglavnom,Američanin od kojeg sam kupio optiku me pokušao izlovatiti na način da je primio uplatu ali nije poslao optiku (ili je ali sa jednim mjesecom zakašnjenja jer je nije vjerovatno imao na lageru) tako da sam digao Paypal claim u dozvoljenom roku od 30 dana od uplate i Paypalovci (kojeg li divnog čuda) su mi refundirali iznos tj. nije mi sjeo iznos na karticu...
Sad se može dogoditi da je sama optika negdje na putu pa ću odraditi obećanu recenziju a ako ne,barem nisam ostao kratkih rukava...
Čudni su putevi Truglo-a.


BTW,montirao sam na BAR-a ovaj otvoreni RD i kaže gdin. Rusan da drži šus u centru bez brige...kak dugo to ćemo vidjeti,ipak se radi o kineskom rebrandingu kak mi se čini.

"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Truglo optike
« Odgovori #9 u: 09. 02. 2012. 22:32:49 »
Gospodo lovci,evo tog čuda,podigao jučer na lokalnoj pošti...

dolazi u jako muževnom pakiranju...



...ovakav amblem sugerira da se radi o skupocjenom proizvodu.



tRUGLO na kuhinjskom pultu...



BDC končanica u drugom fokalnom planu.Možda jedina dobra stvar na ovom ekskluzivitetu.



Ajmo sad na recenziju (ako bi se to uopće moglo nazvati recenzijom)...

Vađenjem iz kutije primjećujem da se radi o dosta teškoj stvarčici,u usporedbi sa još jednom koju sam podigao danas u Branimirovoj (kasnije o tome).
Kako sam namjenio da ova optika ide na BAR uz Meoptu Artemis 1.5-6 x 42 rekoh da probam Warne QD 1" ringove,dal pašu...odokativno vidim da bi optika baš fino sjela milimetar i pol od stražnjeg BAR-ovog nišana ali avaj,ringovi škripe,napinju se a tubus struže farbu sa sebe (u biti druga dobra stvar je taj gumirani coating koji ne ostavlja ogrebotine mada strugotina ima).
Nejde i nejde,ne mogu bez pritiska vrtjeti tubus u ringovima a šarafi su do kraja otpušteni.

Ništa,obrusiću kasnije Warne sa finim vodobrusnim iznutra da skinem njemu pola milimetra pa možda sjednu.
U ruke primam optiku,namještam na oko i igram se sa povećanjem,končanica u 2. fokalcu lijepo se vidi i pomislim kako bi krenuo brusiti ringove ali neda mi vrag mira i skinem poklopac sa štelunga za visinu,okrenem par puta u smeru kazaljke na satu ali se ništa ne događa...ček malo,valjda ne vidim dobro iz ruke.
Stavljam je na stol,fiksiram i počinjem vrtjeti na 3.5 uvećanju prema zacrtanoj točki u sobi...niti makac.
Otvaram poklopce za horizontalni štelung...ista stvar.
Sad mi pada na pamet iluminacija.
Piše da svijetli zeleno i crveno,vidi stvarno svijetli...juu,baš fino,barem nešto.
Gasim iluminaciju končanice i vadim urarski set šrafcigera,nekog vraga znam o finoj mehanici ali govorim sam sebi da nejdem predaleko.

Otvaram oprezno vertikalni mehanizam,dolazim do glavnog potiskivača/izvlakača i idem probati "ručno".
Ni makac.

Sad sam već znatiželjan (čitaj:raskopal bi Sv. Petra i rajska vrata) i otvaram do kraja cijeli mehanizam s gornje strane.Tamo gdje bi trebao glavni potiskivač vršiti pritisak ili izvlačiti nešto nalazi se unutarnja tuba i ništa više.

Ponovno oprezno vračam sve dijelove gore i ponavljam postupak na horizontalnom štelungu.Ista stvar.

Lijepo sve pošrafim i odlučim optiku spremiti u ladicu jer je jutro pametnije od večeri a prije toga provjerim reostat da nisam slučajno ostavio upaljenog.
Ne radi.
Otvaram ga i provjeravam bateriju,na momenat je zasjalo punim intenzitetom i onda krepalo izgleda zauvijek.



Sad se gledamo,ta optika i ja.Dajem joj još jednu šansu da je pogleda frend koji je urar,ima i bolje spec. alate pa možda kad je otvori nađe nešto.Šansu da radi ali ne i da ide na pušku.Previše je to ipak stresa za prvi dan i ganc novu optiku...



Ah,da...ona druga stvar zbog koje nisam toliko u depresiji (jer ipak čekam optiku od 11. mjeseca prošle godine) je jedan divan Zeiss Conquest 3.5-10x44  ref koji je već na Tikki,suncu mojem malom.  nosl


Na kraju,koliko me koštala ova avantura?
Ako uzmemo u obzir da mi je Paypal na temelju kašnjenja robe refundirao cjelokupni iznos od 230$ (što se pokazalo spasonosnim) onda su me samo zakačili davanja u Pošti carinjenja koji su bili 349 kuna.
Najteže je iskusiti na svojoj koži ali ipak mislim da sam dobro prošao,rekli bi s par ogrebotina...

Eto,toliko o tome,mislio sam dati iscrpnu recenziju sa barem nekim grupacijama na papiru ali mi tRUGLO nije da(l)o šansu...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Truglo optike
« Odgovori #10 u: 10. 02. 2012. 12:38:41 »
i da je gatis,preskupo je.............

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Truglo optike
« Odgovori #11 u: 10. 02. 2012. 12:55:03 »
Lp!

Fratt! Meni se nešto sumljalo, da če biti na kraju takva recenzija, več kad sam čitao tvoj prvi post...  dr.i z10

Lovski zdravo
Janez L
« Zadnja izmjena: 10. 02. 2012. 12:56:35 od JANEZ L »
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Truglo optike
« Odgovori #12 u: 10. 02. 2012. 13:51:03 »
Vidi jel drzi metak?! teaa
Stavi je na 50m pa drmni....sa bilo kojim kalibrom... slL
PS.Zao mi je sto ti je tako ispalo! teaa
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Truglo optike
« Odgovori #13 u: 10. 02. 2012. 19:18:38 »
Žao mi je da je tako ispalo....Ajd bar si se utješio sa onim Zeissom..
Koliko te koštalo nakraju zajedno sa carinom??
Obzirom da je (fizički) tu, daj nekom tko radi sa optikama - možda ju spasi, barem za mali kalibar.
Ovakve narudžbe stvarno daju nadu nekima koji žele naručiti (jeftinije) optiku...
Em ti sumpor.....

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Truglo optike
« Odgovori #14 u: 10. 02. 2012. 23:42:51 »
Ma nisam nešto razočaran,svaka škola se plaća.  teaa
Čak mislim da bi držala te srednje kalibre,30.06,8x57 jer ako je vjerovati balističkoj tablici koja dolazi s njim radi BDC končanice,testirana je na magnum kalibrima.Mada opet,i na plotu je pisalo "pi*ka" pa se Štef našpranjil... ;D
Avantura sa Truglom me izašla 349 kuna (da mi nisu refundirali troškove Paypala onda negdje oko 1600 kuna sa svim troškovima).
Htio bi staviti optiku u funkciju baš radi znatiželje,danas sam je uspoređivao sa Zeissom i začudo ima poprilično jasnu sliku,neznam kakva je u sumrak ali ovako su dosta blizu (čak bolja od Meopte Art. 2000).
Ak bude popravljena piknem je na Brno 2.

Imate kakvu sugestiju kome da je otfuram,ko se bavi optikama i servisiranje (ako bude ipak preveliki zalogaj za frenda urara)?

Zeiss (ako me Tyrol za to pitaš) me došao ravno 4954 kune sa svim uključenim (cijena,šiping,carina).Tubus 1" naravno,amerikanski.
"i samilosni je za ljude!!!"