Autor Tema: Vortex Optics  (Posjeta: 94284 vremena)

Offline berbenn

  • K 500
  • ***
  • Postova: 719
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #120 u: 13. 01. 2018. 19:48:09 »
Hijerarhijski poredano od manje(jeftinije) ka vecoj(skupljoj) cijeni, koje su vortex optike?

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #121 u: 13. 01. 2018. 22:52:30 »
Vrijeme će pokazati da li je isplativije i pametnije kupiti novi Vortex ili za jednak novac kupiti rabljeni Zeiss ili Swarovski, vezano za jeftinije modele! S druge strane, top modeli serije Razor imaju cijenu preko 20000 kuna a za taj iznos se mogu kupiti neki V8 modeli. Da nebi pogrešno shvatili, ne tvrdim da Razor ne valja ili da ne vrijedi ali još uvijek ima malo ljudi koji su spremni za taj novac dati povjerenje Vortexu a ne Zeissu ili Swarovskom! Ali dobro kako je kolega napisao da i jeftiniji modeli Vortexa "drže šus" puno znaći i to je dobar početak.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #122 u: 14. 01. 2018. 04:12:20 »
Da ne shvatite pogresno ja ne guram nikog da kupi Vortex ispred neceg drugog ali postavicu samo neke razlike  i ne biti emocionalan. Ako bilo ko kupi Vortex prodizvod u Evropi ja od toga nemam nista. Ja ga korisitim i radim s njima o to ne krijem i ako nadjem nesto pogresno javim odmah.  Teodora iz Optics Trade ne poznajem osobno mada sam ga vidio prije par godina na Shot show sajmu i njegov posao s mnom nema veze. St ose tice Vortexa ja samo s momciam iz Double Alpha pomognem organizirait nagrade za njihovo takmicenje o to je to. Neki poznati lovci kod vas koji su mi ptijatelji su presli sa  svojih Njemaca na moj Vortex
- postavka/ propozicija kupiti polovni Kahles, Zeiss, Swarovski ili nov proizvod sa dozivotnom garancijom: bez emocija i cisto ekonomski ja kupujem nov a ne polovan za koji uvijek postoji razlog za prodaju a nekad i to cesto da nesto ne ide/ radi. To sto ne ide ako ne ide moze kostati i novca i vremena. Po nemi novo uvijek pobjedi. Nemojte padati na imena koja su nekad samo pusta zelja a nekad problem. Kako oni rjesavaju problem i koliko ce vas to kostati to trebati znati  i utvrditi ako kupujete tako nesto. Po mom iskustvu privatne osobe  sa problemom  veliki su me tretirali kao krivca i uvijek me kostalo njihova pomoc a nikako da urade i porave na vrijeme. Kao nekog ko je dio industrije puno su bolji i pametniji da se ne osramote a privatna poznastva svugdje pomognu. Kod mene nema lovacke sezone i lovostaja a ima i druge opreme pa nije problem ali ako gubis jedini dvogled ili nisan a sezona dolazi ili traje a to se nece popraviti propade mi godina na srnjaka a to je teska greska i to bi  neko morao platiti. 
Gledao sam jednom inteview sa sefom Mercedesa i glupi novinar ga je pitao Koji je najbolji uatomobili na svijetu vjerovatno ocekivajuci odgovor Mercedes medjutim pametan covjek je odgovorio" najbolji auto je novi auto".
St ose tice Vortx gradaciej po kvaliteti ide ovako: Crossfire, Diamondback, Viper, Viper HS, Viper HST, Viper PST, Razor. Tu negdje izmedju Viper i PST je Strike Eagle koji je ekonomican i lijepo radi.
za tri mjeseca ce izici Sreike Eagle 3-18x44 i 4-24x44 pa pogledajte  3-18x44 kao generalni nisan za lov. Stiriek eagle 1-6 i kasniji 1-8 prodajemo ko ludi a greske su male i neznatne.

Ako ne turete ili paralax ne radi kako treba- imate garanciju ili brza popravka ili zamjena s novim i gotovo- druge nema.

Za vase kondicije, navike i nacin lova dvogledi u velicinama: 8x42, 10x42, 10x50 i 12x50, 8x56 i 10x56 za vodica ili lovnika.
Pogonski lov: Strike Eagle  1-6 ili 1-8 a jos bolji je PST 1-6 sa iluminacijom tocka i cistim pregledom kakav volite.
Standardna lovna puska- karabin 4-12. 3-12,4-16,3-15,3-18,je dovoljno a izbora ima previse
LR lov na dalje i po brdima 5-25x50,6-24x je vise nego dovoljno.
Turete su dobre ai staklo ali sve to treba dobro upucati i podesit iza svoje oko i porebe i bice sve OK. Ako ne bude tu je garancija i nov proizvoda pa makad nakon 11 godina.
za mene je Vortex bio prvi s kojim sam pogodio 1 km i to mi je dovoljna garancija preciznosti  a mete gadjam makar dva puta mjesecno a nekad i svaki vikend.  Meni se ne trab dokazivati a vidim i rezultate prodaje. Vortex je u juznoj polulopti udesio Leopold, Burris i mnoge druge i uzeo veili dio njihovog trzista i na to sam ponosan je sam dio toga.
Izmedju 300 i 800 m nema promea vise nikad ni sa jednim metkom. Grupe su mi na 800 sada standardne oko 200 m i meni je to dovoljno za lov i siluete.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #123 u: 14. 01. 2018. 11:50:51 »
Gorane,  d1
https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/swarovski-z8i-1-8x24.html

https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/vortex-strike-eagle-1-8x24-sfp.html

Evo na stranicama Optics trade eu: imamo cijene dva optička ciljnika sličnih parametara. Swarovski Z8i 1-8x24 i Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFP. Svarovski je nešto bolji u nekim parametrima ima npr. Max. vidno polje: 42.5 m/100 m dok Vortex ima odličnih: Max. vidno polje: 39.9 m/100 m i sl.

Swarovski Z8i 1-8x24 - cijena:15.553,44 kn
Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFP - cijena: 3.342,98 kn
Razlika u cijeni: 12.191,46 kn

Swarovski Z8i 1-8x24 - cijena:15.553,44 kn
Vortex Viper PST gen II 1-6x24 - cijena: 5.799,97 kn
Razlika u cijeni: 9.734,97 kn

Vortex ima i doživotnu garanciju! 1liga
Opravdava li minimalna razlika u kvaliteti optike ovoliku razliku u cijenama pojedinih optičkih proizvoda??? uf

Dio europskkih lovaca je opsjednut zvučnim imenima europskih optičkih kuća iza kojih se često puta kriju skromni ili uobičajeni optički parametri. Cijene optičkih proizvoda tih poznatih optičkih kuća često idu u nebesa a u stvarnosti imaju samo ime proizvoda iza kojeg se krije uobičajena kvaliteta te male ili nikakve optičke razlike. Kupcima ovako skupih prooizvoda daje nekakvu vrsta psihičkog jamstva samo ime proizvoda koji su kupili. O grancijama i doživotnim jamstvima koje nude manje poznati kvalitetni proizvođaći oni slabo ili nikako ne vode računa. Kada se pojave stvarni problemi onii uvide gdje, kako i koliko su pogriješili. O ogromnim razlikama u cijeni koje nikako ne opravdavaju, minimalnu ili skoro nikakvu razliku u kvaliteti pojedinih optičkih proizvoda da i ne govorimo.  uf

Gorane ideš li ove godine na Shot Show - Las Vegas 2018?

 zagi

« Zadnja izmjena: 14. 01. 2018. 12:02:55 od perop »

Offline target

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
  • Apex predator
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #124 u: 14. 01. 2018. 12:16:27 »
Vrijeme će pokazati da li je isplativije i pametnije kupiti novi Vortex ili za jednak novac kupiti rabljeni Zeiss ili Swarovski, vezano za jeftinije modele! S druge strane, top modeli serije Razor imaju cijenu preko 20000 kuna a za taj iznos se mogu kupiti neki V8 modeli. Da nebi pogrešno shvatili, ne tvrdim da Razor ne valja ili da ne vrijedi ali još uvijek ima malo ljudi koji su spremni za taj novac dati povjerenje Vortexu a ne Zeissu ili Swarovskom! Ali dobro kako je kolega napisao da i jeftiniji modeli Vortexa "drže šus" puno znaći i to je dobar početak.

Al opet kolega tu je dozivotna garancija, koja stvarno je takva. Koliko god puta rikne, bio ti kriv ili oni.. dobivas novu optiku.
Sto se razora tice, osobno ga nemam, ali sam pucao s njim par puta i usporedivao ga pokraj “velikih” imena.
Iskreno, dere ih dobrano!
I ovo sto sam napisao da drzi sus, zalosno je reci ali to je jedna od rijetkih stvari koju mozes nasem lovcu reci kako bi mu preporucio proizvod. Vortex nudi puno vise od toga.

@perop, strike eagle 1-8 je noviji model koji je razvijan za 3 gun matcheve, ameri su se zalili na 1-6 zbog manjka povecanja i koncanice, pa je 1-8 noviji, redizajnirani model. Prije mjesec dana sam ga upucao na 8x57. Kad ga vidite uzivo i pucate s njim, stvarno vam bude zao ljudi koji daju enormno vise novaca za isti proizvod.
Stvarno vam iskreno pricam, ja sam student medicine, nemam nista od Vortexa, ali ga izrazito cijenim kao proizvodaca i guram ga gdje god je moguce.
Osobno, za nase lovce bi preporucio viper hs 2.5-10x44, viper pst 6-24x50 za nekog ko hoce dalje poteci i strike eagle 1-8x24. Imaju jos toga za ponuditi, ali mislim da ove 3 za nase podneblje skoro svima odgovaraju.
« Zadnja izmjena: 14. 01. 2018. 12:18:55 od target »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #125 u: 14. 01. 2018. 18:05:19 »
target  d1

U prvu ste i ja mislim da je ovaj Vortexov model -  "Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFP" nešto najbolje i najpovoljnije što se  u omjeru kvalitete i cijene uopće može kupiti i naći na tržištu širokokutnih optičkih ciljnika.

Što se tiće lova u Europi nadam se da će Vortex uskoro izbaciti neki model lovačkog optičkog nišana za lov u jutro i sumrak (lov u uvjetima smanjene vidljivosti) povećanja npr. 1.5-12x56 ili 2-16x56 a može i 3-24x56. Ovo bi im Goran mogao sugerirati.

 zagi
« Zadnja izmjena: 14. 01. 2018. 18:20:34 od perop »

Offline toplichanec

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #126 u: 14. 01. 2018. 19:08:20 »
Uz crevnu točku na ovim koje si naveo.
Onda bi dvije optike zajedno bile u cijeni pola SW i Zeissa.
Koliko vidim, jako su se koncentrirali na širokokutnu i na long range, samo im fali baš ova 2-12*56 ili 3-15*56 uz RD.
Ta bi bila odlična za čeku, doček srnjaka u praskozorje ili kasno na večer oko 22-23 sata.
A za širokokutnu kapa dolje.
Long range mi ne treba, niti lovišta niti te daljine nemamo u RH.
Vinum bonum pax in domum.

Offline target

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
  • Apex predator
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #127 u: 14. 01. 2018. 20:56:56 »
Ma samo da je osvjetljena koncanica ili crvena tocka, 56-ica sto se hvatanja svjetla tice nije kao prije bitna.
Malo veca preglednost i to je to. 44mm je sa danasnjom tehnologijom dovoljno za sabir svjetlosti.
Možda kolega Goran moze vise reci nesto o tome.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #128 u: 15. 01. 2018. 01:20:38 »
Rade se neke stvari i bice nesto uskoro ali ne mogu o svemu bas ovako otvoreno dok nije rjeseno i spremno. Vec sam naveo nove Strike eagle modele koji dolaze i na traziste stizu vjerovatnop u 3 mjesecu. Ja vec  imam preko 100 komada od svakog modela vec na narudzbi. Novi spotting scope u Viper range ( 2 modela), novi LRF Fury 10x42 koji je nedavno izisao, novi dizajn za Razor 1-6 modele, Razor LH 3-15x42 i 1.5-8x32, Crossfire red dot, novi LRF mjeraci 1800 i 1300 usz nedavno izbaceni Impact 850 koji je najeftinji od svih, dvogled Kaibab 15x56 HD, puno novih nosaca za optike i svakakvih sitnica.
 Pero naravno da idem na sajam - u Las vegas stizem 20 Jan. i tamo sam 10 dana.
Voretx se mora ozbiljnije pobrinuti za evropsko trziste i ponuditi prihvatljiviej i univerzanije proizvode koji bi tek onda pokazati puni potencijal kvalitete i prihvatljivosti za vase nacine lova, tradiciju i navike.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #129 u: 15. 01. 2018. 07:47:35 »
Bas gledam Diamondback seriju, cijena na optic trade vise nego dobra. Gorane, koliko je kvalitetna serija i da li je dovoljno dobra za naše srednje kalibre?? Inače djeluje dobro izrađeno i sasvim pristojno. Cijene su jako dobre, rekao bih i previše povoljne za ono što se nudi. Djeluje mi kao nešto sasvim dobro za prosječnog lovca u RH.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #130 u: 15. 01. 2018. 10:58:19 »
Ako imas nosac od cola ili 25.4 mm onda mozes pogledati Diamondback HP 3-12x42 ili 4-16x42 koji imaju parallax sa strane i lijepo se podese a za 8x57 ako koristis 176 gr zrno onda ce ti linije BDC konacanice leci na 100 m nula i prva je 200 a sljedeca dole na 300 m.  Model 3.5-10x50 je isto dobar i ima malo problema snjim a prodaje je ko lud. Modeli 4-12x40 iam sa i bez paralax podesavanja a ja vise volim da se moze podesiti. ako ima tamo Viper 4-12x40 taj ima odlicno staklo i dobru vrijednost.  Svi ovi modeli su SFP ili drugi fokalni plan pa je pomicanje turete racionalno samo na najvecem povecanju. Na pola povecanja smao pomices pola od onoliko koliko treba ako sam se jasno izrazio.  Upucavaj na najvecem povecanju i kad si gotov odmori i ohladi pa onda sprasi jos jedan na pola povecanja da vidis kako udara u isto mjesto i gotovo.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #131 u: 15. 01. 2018. 11:12:10 »
Isto tako jako je popularan Diamondback Tactical 4-12x40 VMR 1 koncanica kojanema iluminaciju ali koncanica je jako dobra kao i staklo.  Recimo za 3030levr action pusku imas Diamondback 1.75-5x35 a za malokalibarki model DBK RIM  2-7x32 ciji je paralax namjesten na 50 m.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #132 u: 15. 01. 2018. 12:35:13 »
Rade se neke stvari i bice nesto uskoro ali ne mogu o svemu bas ovako otvoreno dok nije rjeseno i spremno. Vec sam naveo nove Strike eagle modele koji dolaze i na traziste stizu vjerovatnop u 3 mjesecu. Ja vec  imam preko 100 komada od svakog modela vec na narudzbi. Novi spotting scope u Viper range ( 2 modela), novi LRF Fury 10x42 koji je nedavno izisao, novi dizajn za Razor 1-6 modele, Razor LH 3-15x42 i 1.5-8x32, Crossfire red dot, novi LRF mjeraci 1800 i 1300 usz nedavno izbaceni Impact 850 koji je najeftinji od svih, dvogled Kaibab 15x56 HD, puno novih nosaca za optike i svakakvih sitnica.
 Pero naravno da idem na sajam - u Las vegas stizem 20 Jan. i tamo sam 10 dana.
Voretx se mora ozbiljnije pobrinuti za evropsko trziste i ponuditi prihvatljiviej i univerzanije proizvode koji bi tek onda pokazati puni potencijal kvalitete i prihvatljivosti za vase nacine lova, tradiciju i navike.

Gorane , d1

Što se tiče europskog tržišta to je staro tradicionalno tržište gdje bi se trebali naći neki od modela optičkih ciljnika povećanja 1.5x12x56 2-16x56, može biti i 2.3 -18x56 kao što je uradio Swarovski ili povećanje 3-24x56 za potegnuti daleko i sl. Ovakvi ciljnici su dio europske lovačke tradicije i vezani su za čeku i druge lovove gdje se puno lovi rano ujutro i u sumrak. U Europi treba poštovati lovačku tradiciju koja se sporo mijenja. Svakako treba ići ukorak s europskim vrhunskim parametrima gdje S&B ima propusnost svijetla 96% a Svarowski 2.3-18x56 Max. vidno polje 18.6 m/100 m. Ako bi Vortex uspio postići slične optičke parametre uz pristojnu cijenu i doživotnu garanciju Europski optički ptoizvođači bi se itekako trebali zabrinuti. Što se tiče širokokutnih ciljnika tu Vortex ima sve što treba i on je u tom području ravnopravan vodećim europskim optičkim kućama.

 bravooo 1liga Gorane Sretan put u Las Vegas! Uživaj kada ti je Bog dao!
Ako stigneš pošalji nam koju informaciju iz prve ruke.  zagi
« Zadnja izmjena: 15. 01. 2018. 12:47:44 od perop »

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #133 u: 15. 01. 2018. 13:14:03 »
Vortex PST 5-25x50 FFP MOA u akciji. NZ hunt





Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #134 u: 15. 01. 2018. 13:16:00 »
Hvala prijatelju! Odoh ovaj vikend pa se javim kad se vratim. zagi