Autor Tema: Vortex Optics  (Posjeta: 94198 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #45 u: 25. 10. 2016. 08:32:32 »
Radi se o privatnoj osobi cija oprema je izgorila

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #46 u: 25. 10. 2016. 10:09:25 »
                                                                                teaa
Gorane kako bi Vortex isto postupio da zbog pljačke izgori neki privatni dućan s Vortexovim dvogledima, optičkim nišanima, spektivima i drugom Vortex opremom i to u velikom broju? Da li bi i u tom slučaju Vortex odmah nadoknadio štetu i dostavio novu opremu po klauzuli doživotnog jamstva? Da li bi se i tada radilo o privatnoj osobi čija oprema nije izgorjela njegovom krivicom a čiji uništeni proizvodi imaju doživotno jamstvo?
                                                                     zagi
« Zadnja izmjena: 25. 10. 2016. 10:16:53 od perop »

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #47 u: 25. 10. 2016. 12:19:53 »
Prijatelju vidi se da si pravnik i Dubrovcanin! Vortex radi kako treba a garancija je garancija bez obzira kako to izgledalo tesko prihvatiti.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #48 u: 25. 10. 2016. 20:24:26 »
 happi happi kolega Gorane koja si ti legenda...
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #49 u: 25. 10. 2016. 23:16:14 »
Gorane ovdje su svi navikli na "Balkansku" garanciju, a ne na ozbiljne tvrtke koje stoje iza onoga što proizvode. To što Vortex radi im je najbolja reklama, ali mnogi proizvođači to nikako da shvate. Nema boljeg marketinga od toga, kapa dole Vortex teamu!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #50 u: 26. 10. 2016. 01:01:03 »
Sigurno da je dobra reklama ali to treba napraviti! Podize nivo pozitivnih osjecaja koje potencijalna musterija ima prema brendu. Ako znas da mozes kupiti odlican dvogled i uzivati i ako ili kad se nesto desi da ces dobiti popravku ili potpuno novi bez nekog velikog problema, svadja i rasprava tvoj novac ili investment je siguran.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #51 u: 26. 10. 2016. 11:52:26 »
Prijatelju vidi se da si pravnik i Dubrovcanin! Vortex radi kako treba a garancija je garancija bez obzira kako to izgledalo tesko prihvatiti.
                                                                                   teaa
Gorane  d1  Povjerenje je jako bitno ali po pitanju naknade štete uvijek se sjetim onog Vica s Mujom i Hasom koji je igrao poker u Engleskoj.                                            zagi

Haso otišao u Englesku da zaradi malo para, te se uskoro stvarno vrati s puno para. Pita ga Mujo kako je zaradio tolike pare.
- Pa kartao sam poker, kaže Haso.
- Ali ti slabo kartaš poker!
- Ma u prvoj partiji, kad sam tražio da vidim karte od onoga što je rekao da ima poker, on mi je odgovorio da se kod njih u Engleskoj igra na savjest i poštenje, oni su gentelmani, vjeruju na riječ i ne pokazuju karte.
 E, od onda je mene krenula karta reče Haso i!!!  hao hao
« Zadnja izmjena: 26. 10. 2016. 12:04:16 od perop »

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #52 u: 26. 10. 2016. 12:05:19 »
Balkan je gazen stoljecima i jos nije kraj i jos se desava samo na neki finiji nacin pa se ne treba iznenaditi ako su ljudi nepovjerljivi na novine i napredak. Puno su puta bili prevareni i svasta im obecano da bi na kraju bili prevareni i izigrani. Generacijama stvoji se nepovjerenje i puse na hladno- i to je sasvim razumljivo. Vic mi je poznat jer mi Mostarci moramo znati makar 1000 viceva da mozemo popit pivu na Rondou.  Imam i ja prijatelja Hasana ( Hasu)  iz Sarajeva koji je kao izbjeglica dosao ovamo i jedva izvukao glavu iz sarajevskog obruca. Covjek obrazovan ali nije mogao raditi u svojoj struci jer ne priznaju i ne zna jezika.  Uhvatio se posla da prehrani svoje i radio na povjerenje i najvise su ga puta prevarili "domaci" no on je nastavio i vrijedno radio na povjerenje i svoj obraz i danas puno drugih radi za njega ali on njih ne tretira kao sto su njega nekad. Povjerenje je divna ali cudna i rijetka stvar. Vic baca negativnu konotaciju na Vortex ali neka samo ce se dokazati samo treba malo vremena. Meni je Vortex drag i tu nema tajne da li je Sauer, Mossberg, Ruger, Steyr, CZ ili Blaser po rangu mene bas briga jer ja pogadjam i lovim bez brige. za moje potrebe nemam zamjerke. da moze kvalitetnije- sigurno da moze. Ko to ima bolju garanciju? na djelu a ne samo na rijecima.

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #53 u: 26. 10. 2016. 12:25:42 »
+1 od mene!!
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #54 u: 26. 10. 2016. 12:25:51 »
Balkan je gazen stoljecima i jos nije kraj i jos se desava samo na neki finiji nacin pa se ne treba iznenaditi ako su ljudi nepovjerljivi na novine i napredak. Puno su puta bili prevareni i svasta im obecano da bi na kraju bili prevareni i izigrani. Generacijama stvoji se nepovjerenje i puse na hladno- i to je sasvim razumljivo. Vic mi je poznat jer mi Mostarci moramo znati makar 1000 viceva da mozemo popit pivu na Rondou.  Imam i ja prijatelja Hasana ( Hasu)  iz Sarajeva koji je kao izbjeglica dosao ovamo i jedva izvukao glavu iz sarajevskog obruca. Covjek obrazovan ali nije mogao raditi u svojoj struci jer ne priznaju i ne zna jezika.  Uhvatio se posla da prehrani svoje i radio na povjerenje i najvise su ga puta prevarili "domaci" no on je nastavio i vrijedno radio na povjerenje i svoj obraz i danas puno drugih radi za njega ali on njih ne tretira kao sto su njega nekad. Povjerenje je divna ali cudna i rijetka stvar. Vic baca negativnu konotaciju na Vortex ali neka samo ce se dokazati samo treba malo vremena. Meni je Vortex drag i tu nema tajne da li je Sauer, Mossberg, Ruger, Steyr, CZ ili Blaser po rangu mene bas briga jer ja pogadjam i lovim bez brige. za moje potrebe nemam zamjerke. da moze kvalitetnije- sigurno da moze. Ko to ima bolju garanciju? na djelu a ne samo na rijecima.
teaa
Gorane ovaj vic nisam pisao da umanjim vrijednost Vortexove garancije. Obzirom da je Vortex tvrtka čija se proizvodnja zadnjih godina jako povećala oni najbolje znaju što i kakvu garanciju mogu pružiti svojim kupcima.
Za ovakvu garanciju kapa dolje! d1 Vjerojatno ih je ovakav način poslovanja prema svojim klijentima i doveo u sam svjetski  vrh. Nisam znao da ovako širok opseg garancije uopće postoji. Pravno gledano nesreća i viša sila ne spadaju pod garanciju nego osiguranje ali tvrtka proizvođač može dati garanciju u većem obimu i za to ga nitko ne priječi.
Npr. ja sam svoj Victory Varipoint poslao u Zagreb da mi ga popravi Etran a ne u Njemačku. Čovjek je ovaj popravak profesionalno i kvalitetno odradio, Nisam mogao čekati mjesecima da ga poprave u Zeissu i pošalju iz Njemačke. Ovako je sve bilo gotovo u 10-ak dana.
Ni Zeiss više nije kakav je nekada bio.  paci

 zagi
« Zadnja izmjena: 26. 10. 2016. 12:41:14 od perop »

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #55 u: 26. 10. 2016. 12:44:53 »
Sto se tice osiguranja potpuno si u pravu jer pozar je pitanje osiguranja ali dobra volja je bila da se pomogne covjeku u nevolji. Donijecu par optika i dvogled pa sam procjeni kad se vidimo u Dubrovniku. Meni nema boljih dvogleda od Leica i Optolith medjutim servis i garancija nisu bas lagani niti jeftini mada ja sam sebi mogu skoro sve sam popravit. Mogu ti reci da je Vortex Razor HD meni bolji of moje Leica Geovid koaj je stari model. Nije bolji od novog Geovida ali od moga je kvalitetniji. Najbolji LRF =opet Leica, nisan je druga prica- probao dva oba crkla i uginula. Vortex dvogled ti pas zagrize i oni ti ga zamjene...Vortex sad sjedi na 140 M prodaje na godinu a deklasirao je Leopolda do koljena i uzeo mu 38 % trzista za samo 3 godine. Vrijeme ce pokazati sta buducnost donosi a najbolje pokaze ako je sam stvaras. Cuo sam puno puta da Etran radi posten posao i to je dobro znati. 

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #56 u: 26. 10. 2016. 13:02:33 »
                                                               teaa
Gorane opet ponavljam za ovakvu garanciju: "VORTEX KAPA DOLJE"!

Teoretski gledano moglo bi se pojaviti na tisuće odštetnih zahtjeva za naknadom uništene optičke imovine iz požarom, poplavom ili tsunamijem ugroženih područja. Ovakva garancija predstavlja veliki rizik za proizvođača ali kupac zna da može mirno spavati i to povjerenje je uz kvalitet Vortexovih proizvoda vjerojatno jedan od razloga koji je ovu tvrtku doveo u sam optički svjetski vrh.

                                                    zagi
« Zadnja izmjena: 26. 10. 2016. 13:10:07 od perop »

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #57 u: 26. 10. 2016. 21:36:28 »
Ako želimo znati nešto više o Vortex optici ovaj članak puno govori. Vortex optika je trenutno dominantna na USA takmičenjima. To ipak nešto govori.

http://precisionrifleblog.com/2015/10/18/best-tactical-scopes-and-reticles/
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #59 u: 27. 10. 2016. 10:21:07 »
Malo je off topic pošto je tema Vortex, ali u kontekstu ovih rekalmacija i podrške proizvođača - imam vrlo nedavno izvrsno iskustvo s Meoptom i mislim da ne bi bilo fer da to ne spomenem.

Uslijed niza neobičnih i nesretnih događaja s mojom Meoptom R1 1,5-6x42 RD, obratio sam e-mailom Meopti sa cijelom pričom. Niti sat vremena od poslanog e-maila - telefonski poziv iz Češke! Long story short - dogovorili smo se da će mi zamjeniti optiku, ali (ovo tek oduševljava!) pošto počinje lovna sezona, a slanje u češku, provjera optike i slanje nove bi trajalo neko vrijeme, uputili su me na distributera gdje sam kupio Meoptu i da tamo zamjenim optiku ili uzmem skuplju uz nadoplatu, a oni će distributeru (hvala anubisu na asistenciji i montaži  zagi) nadoknaditi optiku koju ja budem uzeo. Na kraju, uz nadoplatu, uzeo Meopta R2 2-10x50 RD

Takva podrška kupcu se ne viđa često  just. Kapa do poda  d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...