Autor Tema: Vortex Optics  (Posjeta: 94188 vremena)

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #90 u: 03. 01. 2018. 19:52:07 »
Dečki Vortex ima doživotnu garanciju.
Garancija vrijedi i bez računa! Neka Vam Goran objasni.

Rule number 1: Fuck what they think.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #91 u: 03. 01. 2018. 21:32:05 »
Kolega Pinia ovo je ljepo i nisko bas po mom ukusu. Ima li kad problem sa izbacivanjem prazne cahure ?

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #92 u: 03. 01. 2018. 21:54:38 »
Ne nikad problema kolega.
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #93 u: 03. 01. 2018. 22:23:49 »
Hvala

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #94 u: 04. 01. 2018. 09:46:30 »
Kolega Pinia ovo je ljepo i nisko bas po mom ukusu. Ima li kad problem sa izbacivanjem prazne cahure ?

Ovo nisko  uf uf
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Zmijo

  • K
  • *
  • Postova: 61
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #95 u: 04. 01. 2018. 10:23:13 »
Jel ima itko iskustva sa Vortex Crossfire II 1-4x24 znam da je entry level, koristio bi je za pogon i ceku  https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/rifle-scopes-for-driven-hunts/vortex-crossfire-ii-1-4x24.html

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #96 u: 04. 01. 2018. 11:55:38 »
Kolega Pinia ovo je ljepo i nisko bas po mom ukusu. Ima li kad problem sa izbacivanjem prazne cahure ?

Ovo nisko  uf uf
Sve je u oku promatraca  z11

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #97 u: 04. 01. 2018. 15:52:36 »
Jel ima itko iskustva sa Vortex Crossfire II 1-4x24 znam da je entry level, koristio bi je za pogon i ceku  https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/rifle-scopes-for-driven-hunts/vortex-crossfire-ii-1-4x24.html

Mislim da ta optika ima pretanku končanicu za lov pogonom zato sam ja uzeo Strike eagle jedino je malo skuplji od crossfire modela.

Offline Hunter_CRO

  • K 100
  • **
  • Postova: 153
  • Tko umre na jesen, za njega nema zime...
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #98 u: 04. 01. 2018. 17:44:49 »
Znači kolege iako na optics trade piše za neke modele da imaju 10 godina garancije zapravo imaju doživotnu garanciju?
Beretta  S55 12/70

Sabatti Rover 870 LH 30-06 + Meopta Meostar R1 1.5-6x42 RD

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #99 u: 04. 01. 2018. 19:48:40 »
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline Hunter_CRO

  • K 100
  • **
  • Postova: 153
  • Tko umre na jesen, za njega nema zime...
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #100 u: 04. 01. 2018. 22:42:20 »
Beretta  S55 12/70

Sabatti Rover 870 LH 30-06 + Meopta Meostar R1 1.5-6x42 RD

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #101 u: 08. 01. 2018. 21:47:22 »
U Evropi klasicna garancija za opticke proizvode je 10 godina i to je pristuno kod vecine proizvodjaca. Vortex nudi dozivotnu garanciju na sve prozivode ukljucujuci i one koji imaju elektronske komponente.  To niko ne nudi i Vortex tu nema konkurencije globalno. Strike Eagle modeli 1-6 i 1- 8 su dobri za pogon i za sve kalibre koje zelite korisiti. Za par mjeseci izici ce par novih modela u 3-18x44 i 4-24x44. Za pogon bi bio bolja opcija PST 1-6 ali je i skuplji zbog kvalitete stakla i izrade. Kad se poredi sa Evropljanima tesko cete naci vidljivo bolje staklo za slicnu cijenu i garanciju. Svi prozivodi se proizvode  pod strogom kontrolom proizvodnje i kvalitete komponenti. Crossfire modeli su donji dio ponude i prave se u Kini ali i oni imaju potpunu garanciju. Diamondback  i Viper se rade u Filipinima u jednoj 40 godina staroj japanskoj stvornici koja zna sta radi a najbolji prozivodi se prave u Japanu ili u Americi opet sa vrhunskim komponentama.  Staklo dolazi od Hoya, JOG, Fujinon ili Schott. Vortex turete su poznate kao precizne i dugotrajne. Koristim nekoliko modela i radim sa Vortexom vec godinama i nemam problema do 1 km ako treba.  Neki proizvodi su prikladni vasem nacinu upotrebe i kondicijama lova dok je vecina namjenjena za slobodniji nacin lova i LR.
Vortex opticki nisani dodju sa dvije upute- jedan za optiku a druga za koncanicu. Da bi se koncanica koristila pravilo i  razumjela treba je malo prostudirati i shvatiti sta u stvari nudi.  Dvogledi imaju odlicnu ponudu za svaku klaus cijena i ocekivanja i nemaju teske cijene kao vasi lokalni lavovi.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #102 u: 08. 01. 2018. 22:17:36 »
Gorane dobro da si tu  d4 , jednom sam pitao ovdje na forumu i ostao bez odgovora , znam da si bio u posjeti nekima od ovih tvornica iz kojih izlaze razni brendovi slicnih cijena i karakteristika; koriste li se iste komponente za usporedive modele npr Wortex/ Weaver ili strogo svatko za sebe ?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #103 u: 09. 01. 2018. 00:43:37 »
Nisam bio dugo jer sam bio na odmoru i putu okolo neko vrijeme. Poznajem nekoliko tvorinica koje rade stvari i proizvode za vise firmi. Jedna tvornica  ima  oko 4000 zaposlenih, Japanci su vlasnici a tvornica je u Filipinima zbog jeftinijih placa a kvaliteta je sigurno japanska. Ova tvornica radi za mnogle ukljucujuci Leopold, Vortex, Burris, Steiner, Minox and jos neke firme. Svaka firma ima svoj program i potrebe  kvalitete i obrade materijala. Vortex tamo ima 6 ljudi koji konstantno prate process i provjeravaju kvalitetu. Bushnell na primjer radi isto u Kini  ali na drugi nacin- ko god im ponudi dobru cijenu oni ga uzmu da ima napravi tako da imate isti model radjen na nekoliko razlicitih mjesta i eto problema. Leopold takodje radi u Kini ali i Zeiss pa i Swarovski. Blaser je vlasnik Minox ali im Kineska proizvodnja ne smeta jer im je jefitinije. Kazes im sta zelis i kako zelis i oni ti naprave samo moras biti pametan i poznavati posao i paziti svaki detalj.  Tvornica je dobra i kvalitetna sa modernom opremom za obradi stakla i izrade svih komponenti. Vortex ima i svoju tvornicu u USA sa oko 500 ljudi koji vec nekoliko godina rade i stvaraju. Vortexova prodaja je presla nekoliko stotina miliona i sad je ozbiljan igrac dok neki drugi stariji padaju zbog loseg menadzmenta uglavnom a i nedostatka novca i razvoja pogresnih modela.  Deon/ march na primjer je super moderna i kvalitetna tvornica sa jakom podlogom u kvaliteti obrade stakla i razvoja 8 x i 10 x zoom mehanizma medjutim zbog nepoznavanja tehnike pucanja je napravila nekoliko gresaka. U jednom kontraktu za vojsku je koristila pogresan metod  graduacije turete i ispala iz igre. Mrad sistem ima NATO standard i precizniji stvarni uglavni standard. Upoznao sam, prije par godina, glavnog dizajnera optickih nisana firme Nikon koj je tipicni japanski inzinjer velikog znanaj i integriteta. razgovarali smo o nekim njihovim modelima i ja sam dao neke sugestije koje su ih zanimale i ponudili su saradnju nakon 5 minuta razgovora. Ja sam u stvari bio tamo da malo spijuniram i pronadjem greske u proizvodima i rupe u ponudi.  taj inzinjer recimo nikad nije opalio iz puske u zivotu a pravi optike za lovce pa mi je sve bilo jasno. japancima je privatno posjedovanje oruzja zabranjeno ili dozvoljeno samo u izuzetno striktnim okolnostima. Njihovi imucniji trofejni lovci uglavnom kupe ili posude pusku samo da jedno putovanje ili koristenje i ne mogu je odnijeti sa sobom kuci nego je ostave ili prodaju zato uglavnom koriste puske vodica. Potrebno je imati sva moguca znanja  i od tehnickih osoba a i onih sa prakticnom upotrebom.  Meni je Vortex nakon godina upotrebe svakakvih optika sasvim dobra za moje potrebe i zanimaciju  i u njega vjerujem. Imao/ imam sam Zeiss, Khales, Meopta, NF, Bushnell i puno drugih a dosta sam ih i probao preko godina i svi imaju nesto dobro ali ne bas uvijek sve. Svijet je pun nevidljivih i vidljivih granica i prepreka a onda i lovackih sloboda i navika a i opreme koja se kositi  pa tako i velike razlike. Mislim da je vrijeme dominacije velikih EU proizvodjaca zauvijek proslo i da je kvaliteta i cijena puno prihvatljivija i kod mnogih drugih a i velikima puno toga fali ako gledas i specificnog gledista. Traba biti praktican i dobro upoznat sa onim sto trazis i onim sta nude i ne placati velike cifre bez razloga i biti emotivan ili sanjati neki "visi" nivo elitnog lovca po opremi i odjeci a ne po lovackim kvalitetima. Kod vas su uglavnom dvije vrste lova - ceka i pogon i nesto malo brdskog ili sumskog pirsja i suljanja i potrage na zemlji.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #104 u: 09. 01. 2018. 09:32:31 »
Gorane  d1  z10