Autor Tema: Vortex Optics  (Posjeta: 93415 vremena)

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #105 u: 09. 01. 2018. 10:37:55 »
Deon/ march na primjer je super moderna i kvalitetna tvornica sa jakom podlogom u kvaliteti obrade stakla i razvoja 8 x i 10 x zoom mehanizma medjutim zbog nepoznavanja tehnike pucanja je napravila nekoliko gresaka.

Gorane koje si greske uocio kod deon march?
Optike mi djeluju prema specifikacijama jako dobro, u velikim povecanjima za long range pogotovo.
Gente Balcanico!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #106 u: 09. 01. 2018. 23:29:00 »
" Mislim da je vrijeme dominacije velikih EU proizvodjaca zauvijek proslo"
Gorane smije li se onda jedan dvogled Khales Helia npr 8x42 usporediti sa Vortex Viper HD 8x42 ? , cijena je cca 200 eur u korist Vipera ?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #107 u: 10. 01. 2018. 01:38:07 »
Za ljude nasih godina sigurno.  Evo zasto:
- Viper HD ima slicno vidno polje kao i Kahles
- Viper ima duzi eye releif sto za nase godine bolje pase
- Viper ima HD staklo i dozivotnu garanciju dok Kahles ima 10 godina
- uporedi oba zajedno ako je moguce u isto vrijeme
cistoca i ostrina slike krase oba proizvoda ali je Viper svjetliji dok u slabije svjetlo skoro isto reagiraju a tvoje i moje oci vise nisu tako nove pa mozda to neces ni primjetiti.  Kahles ce biti ostriji i replicirati bolje originalne boje ( zuto, narandzasto, crveno i ljubicasto )ali ce Viper biti bolji na smedjem, zelenom i plavom polju sto su boje okolisa i boje koje ti trebaju jer to su boje prirode oko tebe. Kad padne svjetlo bice ostriji na tamnim ili crnim objektima na svim daljinama. Nije Vortex pametniji od Kahlesa nego je proizvod noviji pa korisit bolji film coating na staklu i tehnologiju proizvodnje dok je Kahles isti kao i prije 10 godina. 
- Viper kosta manje  i ako ti padne i osteti se dobices novog u zamjenu a ne duge i mucne preprike o tvojim greskama i troskom popravke.
- za tih extra 200 eura mozes kupiti nesto drugo.
Kahles je priznat i postovan pa dobro drzi vrijednost dok je Vortex novi amerikanac i time  u slabijem polozaju. Vortex je kupovina za zivot jer garancija je tu i ako se nesto desi dobices novi pa i za 15 godina dok ti Kahles/ Swarovski to nece priustiti.
- Pogledaj cijenu za Fury 10x42 HD LRF dvogled sa laserom i usporedi sa leica Geovid 10x42 LRF. Ako mozes pogled oba u isto vrijeme i samo ce ti se reci.
Ako su na trzistu za dvoged onda mozda nije lose odmah kupiti jedan sa mjeracem i rjesiti stvar.
ja imam stariji Leica geovid  i Vortex razor ga sije po danu da nije zdravo a ni Fury nije daleko.


Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #108 u: 10. 01. 2018. 02:12:27 »
 d1 samo to !

Offline Davor Antunovac

  • K 100
  • **
  • Postova: 187
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #109 u: 10. 01. 2018. 06:56:49 »
Gorane  bravooo 1liga može li samo jedno pitanjce,što bi ti od vortexa stavio na jednu bergaru u kalibru 243,ta mi je puškica u planu za par mjeseci....ovi naši u optics trade imaju milion modela...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #110 u: 10. 01. 2018. 11:24:07 »
Ako mi mozete reci sta zelite loviti ili raditi s tom puskom mogao bi sugerirati nesto prikladno- izbora ima dovoljno.
Lovio sam 18 godina sa 243 i taj kalibar volim i postujem a znam da je kod vas neshvacen i slabije se koristi a jako je precizan i efektivan- jedan od najefektivnih u smislu ulozeno dobijeno od svih kalibara.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #111 u: 10. 01. 2018. 11:38:12 »
Roger pozdrav i oprostite zbog kasnog odgovora. March je specijaliziran za posebnu grupu optika velikog zoom/ povecanja sto u rasponu 5- 50x pravi problem u prvom planu pa su koncanice jako debele a FFP sklopka cesto ispadne iz centralne osi i optika nosi u stranu. Mrad ima dva sistema: NATO prakticki i stvarni koji je postavaniji i vise upotrebljiv a oni nisu izabrali pravi sistem pa su izgubili puno toga. Proizvodnja je spora i ne pokriva potrebe i time gube musterije i ima a popravke su jako duge. Izgubili su moment koji su imali u rukama i drugi su ih prestigli. Cijene su im ocajne a ne pokrivaju se dobro i to je problem. Mnogi koji su ih kupili  pa ih se sad rjesavaju. Kad gledas optiek u prvom planu onda pogledaj deblji dio konacine sa tri strane i obrati paznju kas nestali ili se pojavi u vidokrugu kako poecavas ili smanjujes povecanje. Pravilan FFP ili prvi plan  bi trebao pokazati da deblje linije na svakoj stranu nestanu ili se pojave istovremeno i da su iste velicine na bilo kojem povecanju- ako je jedna strana veca ili dulja onda je FFP ispao iz osi i na daleko ce praviti standarne i proporcionalne greske ili odstupanja i nije ozbiljno upotrebljiv.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #112 u: 10. 01. 2018. 11:40:18 »
Osim toga turete su osjetljive i previse njezne. nakon godinu dvije popucaju i izribaju zube i izgube pravilnost klika. Sad su poceli sa novim i  jacim materijalom ali to bi trebao biti opticki nisan za 338Lapua a ne rucni ili zidni sat. I oni slabo pucaju samo prave i prodaju.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #113 u: 10. 01. 2018. 12:40:45 »
Gorane, hvala!
Gledajuci na internetu, specifikacije su im impozantne (primarno zbog raspona zuma). Ali ocito je da do gresaka dolazi!
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #114 u: 11. 01. 2018. 12:56:50 »
Svak ponekad ima lose dane a njihovi su otisli u mjesece tako im nije lako izici iz problema i troskova.

Offline toplichanec

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #115 u: 12. 01. 2018. 07:28:51 »
Gorane, moram priznati da si me navukao svojim postovima da ozbiljnije pogledam Vortex, ali za sad za dalekozore.
Da li i oni imaju doživotnu garanciju?
Također molim da napišeš par rječi o ova dva modela:

Vortex Diamondback 10x50 (2079,61 kn) - Kina
Vortex Viper HD 10x50 (5433,82 kn) - Japan

Ovo sam uzeo s Optics trade.
Napravio sam usporedbu na njihovim stranicama i parametri su vrlo slični.
Ajde ti imaš puno iskustva, pa me zanima tvoje mišljenje.

Upotreba za osmatranje u lovištu, koje nije kao tvoje da moraš gledati preko 1 km, kod mene je od 50 - 400 metara najviše, a imamo samo srneću divljač.

A za optičke ciljnike ću još pratiti do daljnjega, dok se ne ostvare nesretni uvjeti, ali svakako ću dati veliku pažnju Vortexu, mada su mi i Meopta R1/R2 i ovaj novi Zeiss Conquest V6 isto vrlo zanimljivi.
Nestrpljivo čekam odgovor, a mislim da i ostali forumaši.
Unaprijed hvala.


Vinum bonum pax in domum.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #116 u: 12. 01. 2018. 12:34:00 »
DBK 10x50 je napravljen u Indoneziji a slaklo je Hoya. Garancija je dozivotna za sve Vortexove dvoglede.
Viper HD 10x50 je kompletno radjen u Japanu i puno je po kvaliteti bolji od DBK ali ni DBK nije los i puno je bolji od po cijnei slicnih modela i EU.  10x50 daje exit pupil od 5 mm i dovoljo je dobar za slabije svjetlo kad se najvise zapaza divljac. ako vam Viper niej skup kupite ga i nece vam biti zao je je jako solidan. Prijatelj Jura ima jednog vec nekoliko godina i dobro mu ide a on lovi sjeverno od Zagreba a i istocno do Vukovara. Viper mozete nabaviti jeftinije izUSA ako imate nekog da ponese. Teodor je OK ali Evrope je Evropa i svaki hobi a pogotovo ovaj treba malo zalomiti kad vec hoce da love.  10x50 nije los izbor za vas nacin lova i potrebe ali opcija kao Vulture 8x56 ili 10x56 isto nisu lose a trebale bi biti jeftinije nego Viper. Vulture je dobar ali tezi i glomazniji kao Meopta dvogledi ali je dobar za ceku i sumrak a i noc. Ako kupite Diamondback i s njim cete biti zadovoljni za ulozeno jer su OK ali je Viper vidljivo bolji na svaki nacin. Za lov i tezu upotrebu bez puno brige ja bi nabavio DBK a ako ste pazljiv covjek i kupujete dvogled  zivota sigurno Viper HD. 
Ako zelite dobiti jedan od ovih dvogleda dzabe dodjite u Vrbovec na Vortex Cup ili Vrapcak Vortex LR  i 11 mjesecu pa ako dobijete dobar rezultat moda dobijete i dvogled po izboru. U Australiji se proda godisnje oko 1500 Diamondback 10x50 a malo preko 800 kom Viper HD 10x50 dok se puno vise proda 10x42 a to zavisi od klime sunca i nacina lova.
Na DBK 10x50 povratak robe zbog nekog problema je oko 2% na 10x42 je oko 7% dok je kod  Vipera samo 3%.
Ne zaboravite da je garancija dozivotna pa dvogled zna doci nazad zato sto ga je musterija bacila odnekud, pala u potok i okrznula ili ostetila nesto. Problema kolimacije nema je je QC rigorozan.


Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #117 u: 12. 01. 2018. 13:27:51 »
Ako zelite dobiti jedan od ovih dvogleda dzabe dodjite u Vrbovec na Vortex Cup ili Vrapcak Vortex LR  i 11 mjesecu pa ako dobijete dobar rezultat moda dobijete i dvogled po izboru.

Jaka, vrlo jaka konkurencija! zagi
Gente Balcanico!

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 352
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #118 u: 12. 01. 2018. 13:41:53 »
Gorane, moram priznati da si me navukao svojim postovima da ozbiljnije pogledam Vortex, ali za sad za dalekozore.
Diamondback 10x50 moreš pogledati h Sv. Križu Začretju. Ak si Topličanec z Krapinskih moremo se najti i na granici
Hajdino Zrno - Klupci - Derači pa da hitiš oko na njega. I čez njega.
Na Vortex kupu se ne deliju samo dalekozori. Ima i spektivov, ciljnikov ...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155677369568280&set=pcb.375299382922301&type=3&theater

A kaj se tiče konkurencije: "Sve ti je to relativno, dragi moj Alberete."

dk
Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline target

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
  • Apex predator
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #119 u: 13. 01. 2018. 18:24:48 »
Koristim Vortex proizvode već neko vrijeme i za sada imam samo riječi hvale.
Na naše zatvorenije tržište još nisu prodrli koliko treba, što ima smisla s obzirom na dob lovaca i navike koje imaju.
Vani se trendovi mijenjaju i neki “novi”, nama nepoznati proizvodaci grabe veliki dio prodaje.
Ako pratite lovacke youtube kanale rijetko koji lovac ima optike skupljeg segmenta, izuzev nekih long range lovaca i dijela Europe koji naravno kupuju svoje proizvode( Njemci, ja bi također kupovo naše proizvode da postoje i da konkuriraju kvalitetom). 2 optike su na .308 karabinima, dvije na 8x57. Apsolutno sve 4 drže šus, ako se bojite takvih stvari, a sto se sabiranja svjetlosti tice, diamondback hp 3-12x42 hvata vise svijeta nego helia 3-12x56 i isti takav Diavari( optike stare 10-ak godina). Priča da je bolje kupiti staru polovnu optiku nekog renomiranog proizvodaca stvarno ne drze vodu više, pogotovo kad za ovakvu cijenu imati novi proizvod, sa boljim specifikacijama i doživotnom garancijom. Čistoća slike je takder odlicna.
Zadnju koju sam uzeo je diamondback 3-10x50 sa bdc koncanicom. Zatvoreni turreti, bez paralakse. Optika je oko 2500 kn kostala. Postavio sam ju na mossberg patriot 308 koji sam iskljucivo kupio kao radnu pusku. Dodatno sam uzeo EAW picattiny sinu za remington 700 koju sam prekrojio za patriota i vortex viper prstenove.
Iskreno, osobnog sam misljenja da 90% lovaca u hrvatskoj ne moze iskoristiti puni  potencijal te puske i optike.
Zao mi je samo sto velika vecina ljudi ne zeli ni probati takvu optiku, a kamoli ju kupiti. Čistoća slike impresivna, svjetlost hvata da se u mrak može pucati, drži šus. Osobno sam protiv lova u mraku, tako da prekasno ni ne ostajem u lovištu i zadovoljila je sve moje potrebe. Sa domaćim hornady vmaxom grupe su 1 moa i manje. Ovisi koliko dugo nisam pucao. Nikad veće. Na 200 i 300 metara pucam bez pomaka tureta, samo bdc koncanica i uredno pogadam na obje daljine metu srnjaka između 7 i 10.
Cilj mi je uzeti jos dvogled i rangefinder i miran sam za dugo vremena   zagi
Osim ako uzmem mauser m12, ali ne smijem vise  hao
Pogledajte vortexe, necete pogrijesiti
« Zadnja izmjena: 13. 01. 2018. 18:27:07 od target »