Autor Tema: Vortex Optics  (Posjeta: 93407 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #300 u: 05. 08. 2019. 19:25:23 »
Jbg dogodi se to, bae s Vortexom ne bi trebalo biti problema oko garancije. Kod nas su veći krivac trgovci koji to razvlače mjesecima, umjesto da daju novu i od uvoznika traže sebi nadoknadu uz povrat optike koja je u kvaru.

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #301 u: 06. 08. 2019. 07:13:21 »
Evo da podjelim svoje iskustvo s vortexom. Imam problem s novim optičkim ciljnikom vortex viper hs 2,5-10x44 bdc, kupljen preko optics tradea. Problem je što se slika ne može fokusirati. Prsten za fokusiranje radi no kad se fokusira končanica, kako je navedeno u uputstvima, onda je slika skroz mutna na bilo kojoj udaljenosti. U drugom slučaju, ako fokusiram objekt, končanica je toliko mutna da je neupotrebljiva i oko se previše napreže.  Također na najvećem povećanju ne mogu fokusirati objekte udaljenije od 50 metara. Ovaj model nema sa strane prsten za korekciju paralaxe. Ne mogu vjerovati da je to normalno jer takav problem nemaju ni najjeftinije optike s placa. Kako je to kod vas ostalih koji imate vortex optike? Ima li netko kakav savjet? Trazit povrat novaca ili zamjenu?
Kolika vam je dioptrija na oku kojim gledate kroz optiku? I kakvo je polje za reguliranje dioptrije na optiki, +- koliko?

Offline leechan

  • K
  • *
  • Postova: 42
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #302 u: 06. 08. 2019. 08:27:49 »
E sad ne znam kolika mi je dioptrija, ali samo mogu reći da na pregledima imam savršen vid i da na meopti art 1,5-6 nemam tih problema. S razlikom sto je na njoj končanica u 1. planu. Kod nje pomaknem prsten nekih 1cm u + i to je to.

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #303 u: 06. 08. 2019. 21:10:28 »
E sad ne znam kolika mi je dioptrija, ali samo mogu reći da na pregledima imam savršen vid i da na meopti art 1,5-6 nemam tih problema. S razlikom sto je na njoj končanica u 1. planu. Kod nje pomaknem prsten nekih 1cm u + i to je to.
Onda je vrlo vjerojatno tvornička greška pa nemožeš nariktati dioptriju... ja bih to reklamirao...  zagi

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #304 u: 06. 08. 2019. 21:11:54 »
E sad ne znam kolika mi je dioptrija, ali samo mogu reći da na pregledima imam savršen vid i da na meopti art 1,5-6 nemam tih problema. S razlikom sto je na njoj končanica u 1. planu. Kod nje pomaknem prsten nekih 1cm u + i to je to.
Onda je vrlo vjerojatno tvornička greška pa nemožeš nariktati dioptriju... ja bih to reklamirao...  zagi  upucavao sam nekoliko vortexa i svi su imali kristalno čistu sliku...

Offline leechan

  • K
  • *
  • Postova: 42
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #305 u: 09. 08. 2019. 14:05:32 »
Poslano nazad. Evo i dvije slike kako to izgleda pri povećanju 10x. Krošnja stabla na 100m s fokusiranom končanicom i s pokušajem fokusa na krošnji. Također sam skužio i da pri pomicanju glave, končanica na toj udaljenosti šeta po meti 10-15cm.

Offline .44 ML

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #306 u: 09. 08. 2019. 15:42:42 »
To što končanica šeta, znači da parallax nije naštiman

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #307 u: 18. 08. 2019. 23:06:39 »
S lijeve strane optika ima podesavanje paralaxa ako odaberes neku metu na distanci lagano pomici ovaj valjak i naci ces perfektnu sliku.
Goran

Offline leechan

  • K
  • *
  • Postova: 42
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #308 u: 19. 08. 2019. 15:14:39 »
Ovaj model nema mogućnost podešavanja. Na nekim int stranicama se može naći netočan podatak da ima mogućnost korekcije

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #309 u: 19. 08. 2019. 23:04:20 »
parallax je namjesten na 100 yardi ili 91 m i ako ti to smeta ja bi opredlozio da vratis moddel nazad i uzmes i doplatis za 4-16x44 ili 50 koji sigurno ima podesavanje i problem je rijesen. u danasnje vrijeme je puno pametnije izabrati model koji ima podesive stvari radjen nego fixne jer to bi trebalo raditi precizno i dobro do 150 m ali dalje moze biti problem pa je podesavanje potrebno. namjesti i pregledaj na 100 m daljien i ako nisi zadovoljan onda kontaktiraj Optics Trade da se to rijesi i popravi.  To nije problem.

Offline Buhag

  • K 100
  • **
  • Postova: 341
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #310 u: 19. 08. 2019. 23:32:47 »
 Nisam oduševljen ni jednim modelom Votrex-a proizvedenim van Japana, pa koliko god ih pojedini dižu u nebo... Svakom sam našao pregršt mana ( ne fabričkih grešaka)... Ovog proizvodjača je uzdigao gotovo savršen korisnički servis i NO QUESTIONS ASKED LIFETIME WARRANTY   a ne njegovi jeftini modeli... Lična preporuka, vratiti navedenu optiku i zameniti u sličnoj kategoriji cene za neku proizvedenu IN THE HOUSE a ne u  azijskim zemljama jeftine radne snage.
 Preporuka: Leupold, Yukon Jaeger... Ili neki jeftiniji model globalnih brendova proizveden u Japanu ili USA.

Online roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #311 u: 20. 08. 2019. 06:28:16 »
Nisam oduševljen ni jednim modelom Votrex-a proizvedenim van Japana, pa koliko god ih pojedini dižu u nebo... Svakom sam našao pregršt mana ( ne fabričkih grešaka)...

Kakve mane si nasao kod vortexa Buhag?
Gente Balcanico!

Offline tomo6

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #312 u: 20. 08. 2019. 08:32:59 »
Najveca mana vortexa je kad pogodis svinju od 100 kg a udaljen si od auta 2 km  i onda moras to vući ( a ja 75 kg) pa neznas ko koga vuce, pa pazi na pusku da gdje ne lupis pa vadi drob kao bit ce svinja malo laksa pa opet nikako, napravi taj vorteks dosta problema koji put  rol z10
« Zadnja izmjena: 20. 08. 2019. 08:40:43 od tomo6 »

Offline tomo6

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #313 u: 20. 08. 2019. 08:38:43 »
Malo šale ne škodi, znam da covjeku nije ugodno kad nesto plati i onda to ne radi kako si ocekivao, evo ja sam po savjetu Gorana i svojim potrebama kupio vortex  i ostao sam ugodno iznenadzen i zadovoljan , nadam se da ce problem biti rijesen zagi

Offline Buhag

  • K 100
  • **
  • Postova: 341
Odg: Vortex Optics
« Odgovori #314 u: 20. 08. 2019. 16:07:29 »
Nisam oduševljen ni jednim modelom Votrex-a proizvedenim van Japana, pa koliko god ih pojedini dižu u nebo... Svakom sam našao pregršt mana ( ne fabričkih grešaka)...

Kakve mane si nasao kod vortexa Buhag?
Govorim o serijama od Viper pa naniže... Proizvedenim u Filipinima i Kini.. Končanice previše tanke, klikovi tureta suviše meki, distorzija slike po obodu, slaba stakla za sumračne uslove, kod modela sa osvetljenjem končanice slaba ekektronika za dnevne uslove... Uglavnom rasponom varijabile i končanicama slabo prilagodjene evropskom načinu lova...
Serije Golden Eagle i Razor su već odličnog kvaliteta ali su i one uglavnom taktičke i Long Range optike koje već spadaju u cenovnu kategorijuu kojoj ima znatno boljih optika...