Autor Tema: YUKON optike  (Posjeta: 33466 vremena)

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: YUKON optike
« Odgovori #2 u: 09. 04. 2012. 13:58:17 »
Za tri tisuće kuna radije bih uzeo tasko-titan

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: YUKON optike
« Odgovori #3 u: 09. 04. 2012. 13:59:34 »
Kolika je carina i porez kad se kupi preko e-bay

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: YUKON optike
« Odgovori #4 u: 09. 04. 2012. 14:06:34 »
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: YUKON optike
« Odgovori #5 u: 09. 04. 2012. 20:22:27 »
Bolje uzmi Japanca Hakko .
Gogo

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: YUKON optike
« Odgovori #6 u: 09. 04. 2012. 21:29:20 »
Bolje uzmi Japanca Hakko .

 d4

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: YUKON optike
« Odgovori #7 u: 09. 04. 2012. 22:09:02 »
Hvala Gogo .  z10
Neću ja to uzimati , imam uglavnom što mi treba .
Može se za te pare uzeti više
provjerenijih optika .
Samo me onako zanimaju iskustva ...
jbg . znatiželja  happi happi
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: YUKON optike
« Odgovori #8 u: 11. 01. 2014. 01:57:29 »
Yukon je Belorus i ne pravi mnoge od tih optika koje se nude koje su ocigledno kineske ali pod tudjim imenima.
Yukon pravi 1.5-6x42, 3-12x56 i dobre 7x50 i 8x56 sa iliminacijom i 30 mm tubusom sve ostalo su lazna imena i podvale.
u USA postoji firma Yukon koja se bavi zimskom odjecom za lov i ostalo ali ne prodaje ili nudi optike. Lapis su originalni Yukon proizvodi sa garancijom i kvalitetom.

Offline dobusija

  • K 100
  • **
  • Postova: 120
Odg: YUKON optike
« Odgovori #9 u: 17. 04. 2014. 14:57:34 »
Pozdrav...zanima me dali neko ima yukonovu craft 3-12x56 optiku...kakva su iskustva... ;)
Nikada se ne laže više nego li prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova...(Otto von Bismarck)

Offline manufrance

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: YUKON optike
« Odgovori #10 u: 11. 09. 2014. 20:03:00 »
Evo baš od neki dan imam ja.Smontirana rusanovom picatinny šinom i skidajućim prstenovima kod majstora Mire na zastavu 7x64.Garancija proizvođača 10 godina.Nisam htio dati puno novaca i dugo sam njuškao što bih uzeo.Čvrsta,robusna,čiste slike.Dobro produžuje dan i ima crvenu točku.Sve ostalo će pokazati vrijeme,ali pronalazio sam samo pozitivna iskustva.Na streljani majstor kod upucavnja stavljao metak u metak a ja malo lošiji.Molio bih kolegu australca Gorana ako ima još kakvih iskustava da prenese,bilo dobra ili loša.

Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!
Odg: YUKON optike
« Odgovori #11 u: 11. 09. 2014. 21:33:00 »

 Optika nije loša za uloženo/dobiveno,jedina joj je mana usko vidno polje!!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: YUKON optike
« Odgovori #12 u: 12. 09. 2014. 00:42:44 »
Napisao sam posirok odgovor ali me sistem izbacio i odgovor je nestao tako da trenutno mrzim forum. Probacu ponovo kad me huja prodje.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: YUKON optike
« Odgovori #13 u: 12. 09. 2014. 04:23:50 »
Evo ponovo sam napisao nakon sot sam prvo izgubio. Otprilike ovako:
Yukon dnevne optike su tipicne za starije ( I provjerene) tehnologije istocne evrope I podsjecaju na stara Jena ili Meopta stakla. Kompletna ponuda je skromna I drzi se samo provjerenih specifikacija kao 1.5-6x42 I 3-12x56. Belorusija je pametna zemljica jaka u mnogo industrija pa I u sportu. I prilicno je lijepa, cista I uredna iako ljudi ne zaradjuju puno. Hrana I termalne banje su odlicne kao I lov mada administracija je kruta I nazadna. Belorusija I Litvanija su lijepa I dobra mjesta za posjetiti sa puno kulture I I istorije no to nema veze sa optikama. Staklo je mineralno, tradicionalno obradjeno sa slojevima koji izostravaju prirodne boje I imaju prilicno vjerodostojne originalne boje. Mali bend ( prsten) sa strane objektiva je mutniji ali to je normalno ( za ovakvu vrstu stakla I obrade) I nije neki problem jer je ostali dio slike ravan I cist. Vidno polje zavisi od povecanja I sasvim je dovoljno I prakticno mada bi moglo biti bolje da je staklo odradjeno drugacije. Film coating je zelenkastog tona sprican u vakum pumpama I susen vrucinom. Tunel efekt je prisutan I vidljiv na 1.5-6x42 I puno manje na 3-12x56. Eye relief je dovoljno dug I siguran za standardne I teze lovacke calibre I opet zavisi od povecanja. 60 – 65 mm na 6 x je meni sasvim OK za 3006 ili slicno. Na 3x je oko 80 -90 mm.Opticki elementi su slozeni u malo potezu I podeblju celicnu cijev koja cini citav proizvod malo tezim ali to ne smeta za ceku a moze dobro doci za laksi karabin kome ne bi smetalo malo stabilizacije cijevi na 2/3 tezine puske. Produkt izgleda glomazniji nego neki drugi slicni modeli I nema lijepe ergonomicne linije kao S&B ali ni ne kosta toliko. Sto se tice postavljanja trazi 30 mm visoke nosace mada I to moze biti problem s prostorom pri postavljanju na manlicher ili slicne modele sa postavljenim mehanickim nisanom I ogranicenjem prostora. Koncanica je cista I tipicna evropska derivacija od poznatih Zeiss modela sa malo podebljanim linijama cija debljina je lijepo odabrana. Sredina koncanice je cista I pregledna a iluminacija / tocka je cista, lijepo definirana I nema “krvarenja” tako da to sve lijepo radi. Gradacija intenziteta svjetla je prilicno dobra I jedini komentar bi bio dodati gumeni prsten oko kape za illuminator da se malo bolje sprijeci ulazak vode ili vlage unutar lezista baterije. Kvalitetne baterije je lako naci I dovoljno dugo traju. Turete su pokrivene I jednostavne sa naznakom D – dole I U gore a gradacija je u ¼ Moa I to me malo iznenadilo jer sam ocekivao 1 cm klik vrijednost po evropskoj tradiciji. Oznake na turreti su u MOA sa 4 clika po podioku I ako se dobro sjecam tureta na pravi 4 kruga ili 40MOA sto je vise nego dovoljno I bolje od nekih poznatijih modela.Puska upucana na 100 m treba 38 - 40 MOA da stigne do 1000m u 308 W/ 155 gr zrno  ili slicnom kalibru. To ce rijetko kome biti potrebno ali pokazuje raspon erektora. 20 MOA gore I dole je sasvim dovoljno za ono sto obicnom lovcu treba.Vjerovatno je koristen erector za colnu cijev pa je dobio vise prostora u 30 mm I zato se moze toliko klikova pomaci. Mogli su korisiti 30 mm erector I dobiti dovoljno klikova za lovacku optiku I imati vecu plohu lece sa malo srebrenog filma dobiti puno vise svjetla I obogatiti exit pupil.
To bi sigurno diglo cijenu ali nije bilo ni potrebe jer sve I ovako sasvim dobro radi. Po meni najbolje je drzati 3-12x56 na pojacanjima izmedju 6-8x jer je exit pupil najbolji I optika najefektnija sto se tice primanja svjetla izvana. Dipoter je pokriven gumom sto je dobro ako te zvekne u oko a dioptre je dobar I precizan I potreban starijim lovcima da izostre linije koncanice. Naborana I rezana guma se moze lijepo namjestiti I ako nosis rukavice sto je isti slucaj I sa prstenom za promjenu povecanja. Ocigledno optika je namjenjena  za hladno evropsko i rusko trziste gdje se lovi u rukavicama. Test u frizideru je ispao dobar I nakon prenocenja nije bilo vlage unutra a povrsinska vlaga sa objektiva je brzo nestala sa promjenom temperature. Imam dvojicu prijatelja koji koriste ovaj model: jedan je profi shooter na kengure koji inace koristi NF ali je zadovoljan I sa ovim Yukonom na Sako 243W. Drugi je pronasao da mu se turete na Zeis micu pa je zamjenio privremeno sa ovim dok ne nabavi Diavari ali mi se svidja I dobro radi na Heym express 2x 12 g I 7x57R.Brata mu je sramota da ovaj ima Yukon a ne Zeiss pa ce morati mjenjati I ovaj Yukon ce negdje drugo. Meni se najvise svidio fixni 7x50 jer je “peri deri” jak I otporan na grubosti I truckanje po autima I padove na kamenjaru a brz I jednostavan I praktican. 10 godina je fina garancija koju distributer mora ispostovati I nece praviti probleme. Za lov lampom ili reflektorom svi su dosta dobri I precizni a dobra vrijednost za ulozeno mada to nije neko famozno ime za ekskluzivne lovove sa sminkerima nego skromna, sigurna I postena optika za lov. Za radnu pusku dobra I sigurna opcija. Model 1.5-6x42 je dovoljno sirok I brz za pogonski lov iako ja nisam imao puno prilika za takav lov. Kod nas ovde za level ili pump action puske I brzo ciscenje svinja kad odlaze kroz travu mada ja vise volim 1-6 x 30 za takav posao. U kombinaciji sa 30/30 ili 45/70 sasvim OK.


Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: YUKON optike
« Odgovori #14 u: 12. 09. 2014. 07:05:43 »
Zaboravih reci da je najgore na ovim proizvodima ruzne i glomazne kape ili stitinici objektiva. Ako se to baci sve drugo ne izgleda lose. Butler Creek ili drugi prave lakse i bolje stitinike objektiva nego ovi.