Autor Tema: YUKON PHOTON  (Posjeta: 24093 vremena)

Offline MAD MAX

  • K
  • *
  • Postova: 3
YUKON PHOTON
« u: 14. 11. 2017. 10:44:46 »
Pozdrav !
Nakon jako lošeg iskustva kupovinom u Oružarnici Zagreb
 dužnost mi je da vas obavijestim o mogućoj budućoj prevari.
Inače nisam tip od foruma ali ogorčen sam situacijom.
Prije  godinu dana ( između ostalog ...) u spomenutoj trgovini kupio sam optiku Yukon Photon 6,5×50.
Tada je ( i do neki dan ) kod svih trgovaca pa i kod ovog pisalo da u slučaju kvara ODMAH dobivate novu optiku.
To mi je trgovac i usmeno rekao i s tim me najviše privukao  na kupovinu.
Na moju veliku žalost optika  se pokvarila.Nije bila precizna i na displeju su se pojavile dvije crne mrlje.  Više puta sam ju nosio puškaru na upucavanje. Inače taj puškar surađuje sa gore spomenutom trgovinom. Sukladno tome on ju je i montirao i upucavao.
Očekivao sam da ću ,kako je ranije i bilo obećano, dobiti novu optiku.
Kad je prošlo 10 dana od kako sam optiku poslao u trgovinu ,  nazvao sam da pitam što su riješili po pitanju moje reklamacije ,a njihov prodavač mi kaže ovako : "VAŠA OPTIKA JE POSLANA NA SERVIS U ENGLESKU I JAVIT ĆEMO VAM SE U ROKU OD 60 DANA!!!"
Mislim da je ovo prestrašno s obzirom na to što su obećali i s čim su se po svuda reklamirali ,a da i ne spominjem da je u tijeku lovna sezona.
Sad mi je bar malo lakše jer sam ovo sve napisao.
Budite oprezni prilikom kupovine u RH i sve što vam ubroje u garanciju neka vam daju i napismeno.
Dobra kob


Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #1 u: 14. 11. 2017. 14:08:00 »
Ne znam tko ti je to rekao u toj trgovini,ali prije nekoliko mjeseci sam bio s kolegom tamo jer poznam jednog prodavača i išao sam da probam srediti neki popust za photon 6,5x50L i nitko nije spomenuo da se u slučaju kvara dobije nova optika. Rekao je da se optike kod nas ne popravljaju i da se šalju u ovlašteni servis. Nisam to pažljivo slušao gdje i koliko to traje kad nisam kupovao. Ali rekao je da ako se optika ne vrati u zakonskom roku da dobije novu. Ako me pamćenje dobro služi od nedavno je garancija dulja od godine dana,možda čak i 3 godine ,e sad jel za sve noćne ili samo za Photona ,to ne znam.
Ex lovnik

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #2 u: 15. 11. 2017. 06:15:26 »
Garancija je 3 godine. Prodavac bi to trebao zamnjeniti jer ce covjek izgubiti najboji dio sezone zbog kvara kojem opn nije kriv.  Trebalo bi ih pitati ili mi dajte novce nazad ili dajte novu optiku odmah.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #3 u: 15. 11. 2017. 07:26:38 »
Kupim mobitel za 5800 kn i nakon 4 mjeseca se ugasi i neda se upaliti,odem u servis i kažu da nemaju zamjenski i da će popravak potrajati 3 tjedan,a vjerujem da je svima nama mobitel 1000 puta potrebniji nego optika.
A ista stvar je sa autima i kombijima,kad nema dijela osuđen si na čekanje ili ti ponude renta-car dok čekam da mi poprave moj kombi pod garancijom i to kao na taj način mi mogu izaći u susret da nisam bez kombija. A ja od prevoza kombijem živim i moj vozač.
Ex lovnik

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #4 u: 15. 11. 2017. 07:48:14 »
Pozdrav !
Nakon jako lošeg iskustva kupovinom u Oružarnici Zagreb
 dužnost mi je da vas obavijestim o mogućoj budućoj prevari.
Inače nisam tip od foruma ali ogorčen sam situacijom.
Prije  godinu dana ( između ostalog ...) u spomenutoj trgovini kupio sam optiku Yukon Photon 6,5×50.
Tada je ( i do neki dan ) kod svih trgovaca pa i kod ovog pisalo da u slučaju kvara ODMAH dobivate novu optiku.
To mi je trgovac i usmeno rekao i s tim me najviše privukao  na kupovinu.
Na moju veliku žalost optika  se pokvarila.Nije bila precizna i na displeju su se pojavile dvije crne mrlje.  Više puta sam ju nosio puškaru na upucavanje. Inače taj puškar surađuje sa gore spomenutom trgovinom. Sukladno tome on ju je i montirao i upucavao.
Očekivao sam da ću ,kako je ranije i bilo obećano, dobiti novu optiku.
Kad je prošlo 10 dana od kako sam optiku poslao u trgovinu ,  nazvao sam da pitam što su riješili po pitanju moje reklamacije ,a njihov prodavač mi kaže ovako : "VAŠA OPTIKA JE POSLANA NA SERVIS U ENGLESKU I JAVIT ĆEMO VAM SE U ROKU OD 60 DANA!!!"
Mislim da je ovo prestrašno s obzirom na to što su obećali i s čim su se po svuda reklamirali ,a da i ne spominjem da je u tijeku lovna sezona.
Sad mi je bar malo lakše jer sam ovo sve napisao.
Budite oprezni prilikom kupovine u RH i sve što vam ubroje u garanciju neka vam daju i napismeno.
Dobra kob

"Inače taj puškar surađuje sa gore spomenutom trgovinom. Sukladno tome on ju je i montirao i upucavao".

Ne znam kolega dali je možda taj puškar MAČAK jer koliko znam jednu je takvu optiku sa kojom je bilo problema, u Oružarnici Zagreb zamijenio za novu jer sa njima surađuje, a meni je baš iz tih razloga preporučio kupovinu kod njih jer tamo kako kaže nema problema za zamjenu u slučaju kvara.
E sad ovo me sve malo zabrinjava jer očito nije baš sve onako kako Vam trgovci slatkoriječivo obećaju.

Evo još jedan loš primjer sa Yukon Photon optikom:

Prijatelj je kupio Yukon Photon poštom pouzećem od dućana u Nuštru (ne znam kako se zove dućan).
Nakon upucavanja optika se sama od sebe, bez da se nosi u lov raštima i stalno je treba upucavati.
Optika je po dogovoru poštom vraćena u dućan i tu počinje zavrzlama.
Ukratko, najprije je navodno bila negdje vani na popravku, kako nije bila vraćena 5 mjeseci rečeno je da dućan šalje novu koja nikad nije stigla, zatim je rečeno da vraćaju novac koji su kako tvrde poslali međutim novca nema i nema, tako je moj prijatelj bez optike, novca i lova već više od 6 mjeseci.
Sad je konačno s obzirom na to da ga od strane dućana stalno lažu, odlučio da sve preda odvjetniku koji će pokušati istjerati stvari do kraja.

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #5 u: 15. 11. 2017. 12:05:55 »
Što se  Photona tiče ima kineski i  belarus. Kad ga okreneta na leđima ima jedna mala crna jedva vidljiva naljepnica na kojoj jako sitnim slovima piše: Made in China ili Made in Belarus. Ako imate sreće pa ste dobili China šanse su vam 5o:5o da ga upucate i da drži šus. Belarusi su se pokazali dobro. Jedna poznata trgovačka kuća uvezla je veću količinu kineskih kupljenih vjerovatno po bagatelnoj cijeni. Nakon puno reklamacija i neugodnih situacija kontigent je prodan drugoj trgovačkoj kući. Obje kuće su  i kineske i belaruske prodavale po cijeni belaruskih.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #6 u: 15. 11. 2017. 17:39:21 »
Garancija je 3 godine. Prodavac bi to trebao zamnjeniti jer ce covjek izgubiti najboji dio sezone zbog kvara kojem opn nije kriv.  Trebalo bi ih pitati ili mi dajte novce nazad ili dajte novu optiku odmah.
tako je Gorane ja bih trazio novu optiku ili novce, ako ne bi kojim slucajem suradjivali prijavio bih ih svim inspektoratima  u Hrvtskoj, nisu nama novci pali s neba da bi se netko tako olako odnosio prema njima  zagi

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #7 u: 16. 11. 2017. 22:59:04 »
Ja volim kritizirat no sa puskarnom jos nisam imao problema jer kvarova u robi nije bilo.Do sada sam kupio barem 6 yukona i svi rade.Moj je do sada ispalio brat bratu vise od 100 metaka 9,3 i kakvih 100 u 3006....necu ga hvalit ali sve 5....neznam kako bih ja reagirao da mi optiku ne zamjeni novom...ima nacina koji je kaznjiv ali on vise nebi prodavao niti bi postojao taj ducan...toliko od mene!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline M.M.

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #8 u: 16. 11. 2017. 23:18:19 »
Identicni slucaj mi ima kolega s Pulsar dnevno nočnim ciljnikom di je rok zadržavanja na servisu 45 dana rekao gospdoin Branimir Končevski. A prilikom kupnje je rekao da u slučaju kvara dobiva zmajenski uređaj. Nesretnim slčajem je došlo do kvara i zamjenski uređaj nije ni ponuđen, a trazio je. Prošlo je od datuma zaprimanja uređaja skoro tri mjeseca i optike nema. Gospodin Brnaimir svaki put ima drugu priču i LAŽE iz dana u dan, priča nebuloze koje ne drže vodu.

OPREZNO S GOSPODINOM BRANIMIROM KONČEVSKIM AKO NEZELITE BITI PREVARENI I IZIGRANI.  zagi

Offline antispin

  • K 100
  • **
  • Postova: 405
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #9 u: 16. 11. 2017. 23:32:41 »
Ja volim kritizirat no sa puskarnom jos nisam imao problema jer kvarova u robi nije bilo.Do sada sam kupio barem 6 yukona i svi rade.Moj je do sada ispalio brat bratu vise od 100 metaka 9,3 i kakvih 100 u 3006....necu ga hvalit ali sve 5....neznam kako bih ja reagirao da mi optiku ne zamjeni novom...ima nacina koji je kaznjiv ali on vise nebi prodavao niti bi postojao taj ducan...toliko od mene!!
U pravu si Ivo,ali moraš znati da ti živiš u Njemačkoj gdje su drugačiji zakoni.Kod nas je ipak drugačije.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #10 u: 17. 11. 2017. 06:47:10 »
Ja volim kritizirat no sa puskarnom jos nisam imao problema jer kvarova u robi nije bilo.Do sada sam kupio barem 6 yukona i svi rade.Moj je do sada ispalio brat bratu vise od 100 metaka 9,3 i kakvih 100 u 3006....necu ga hvalit ali sve 5....neznam kako bih ja reagirao da mi optiku ne zamjeni novom...ima nacina koji je kaznjiv ali on vise nebi prodavao niti bi postojao taj ducan...toliko od mene!!


Ma Ivo, mi smo ovde drugi svijet, za nas je to normalno sa zamjenom, drugo je RH. Takvih prica sam dosta cuo u RH, trgovac puno obeca a kad bude kvar, onda problemi.

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #11 u: 17. 11. 2017. 06:57:41 »
Macak...papir sve drzi..znaci od dana kupnje racun i stambilja...to je zakon a drugo onda ako on sere da se izrazim tako pa recimo dobije kakvu napravu u ducan i nema ga vise!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #12 u: 18. 11. 2017. 10:21:26 »
Ivek  sor
To se tak radi u Njemačkoj a ne u uređenoj državi kao što je naša!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #13 u: 20. 11. 2017. 22:48:37 »
Njemackom kupcu u snjegovi novci jedanko vazni kao i onom u Hrvatskoj. To daje Pulsaru ili Yukonu lose ime a oni to i ne znaju. Trebalo bi im direktno uputiti email pa ces vidjeti trke i poziva.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: YUKON PHOTON
« Odgovori #14 u: 21. 11. 2017. 12:22:37 »
Zastupstva se daju uz provjeru ali ne baš čvrstu.

Meni je firma zastupnik za minox tražila račun gdje je dalekozor kupljen, kada, s kojom opremom... sračmać ...

Poslao mail na Minox I za pet dana dobio znak koji je otpao bez kune naknade i još krpicu za brisanje  d4

Uz ovakav odnos prema kupcu ne čudi me šta rastu zadnjih godina.
Imam upalu volje.