Autor Tema: ZRAK optike svih vrsta  (Posjeta: 124298 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #60 u: 22. 11. 2008. 21:49:58 »
jedan klik lijevo ili desno - pogodak ide lijevo ili desno za 5 mm, jel sad jasno?

Ako ti je pogodak 5 cm lijevo od centra trebao bi dovesti križ u tu točku odnosno 10 klikova desno pa da dobiješ u centar
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #61 u: 22. 11. 2008. 22:13:05 »
Znači trebalo bi ako je upucano na 100 metara, za gađat na 200 okrenit 20.000 klikova???

          Jel ja to slabo kontam ili to tvoje mjerenje ne važi i za visinu nego samo za širinu?
Preobračenik

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #62 u: 22. 11. 2008. 22:34:10 »
ako ti je upucana na 100 m,a recimo na 200 pada za 10 cm.onda korigiraš za tih 10 cm,a to bi bilo 20 klikova
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #63 u: 22. 11. 2008. 23:21:36 »
al' ga komplicirate...
Huntercro daj malo truda pa pojasni detaljnije-ovo je već mučenje telll

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #64 u: 22. 11. 2008. 23:42:43 »

E sad znam zašto ja ne mogu ništa uloviti !!!!! ;) ;)
 I meni namještaju  optiku ovakvi kao naš "hunterkro" a znaš sebi labude  naštimati u tebe štima 100% a nama  klikni lijevo klikni desno "koliko hoćeš" !!! ;)
  "Mislim da ti je burazer bolji lovac  od  . . . . """ z1 z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #65 u: 22. 11. 2008. 23:48:53 »
ako ti je upucana na 100 m,a recimo na 200 pada za 10 cm.onda korigiraš za tih 10 cm,a to bi bilo 20 klikova


E tako nije bilo na optici koju sam ja ima prilku probat, ovdje je 1 klik značija određenu udaljenost do mete. Znači daljinomjer i jednostavnije je nego razmišljat koliko zrno pada....
Preobračenik

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #66 u: 23. 11. 2008. 01:41:11 »
 sor jel se samo meni čini da ovdije netko nekog podjebava ili su pojedinci lovačku diplomu dobili na prometnom fakultetu?

Upucavanje optike na karabinu jer jedna od bazičnih vještina za svakog lovca. Kad ugrađujete novu optiku kod puškara on će je i upucati prema vašim potrebama (na daljinu koju izaberete i sa streljivom po vašem izboru). No što se dešava kad morate iz raznoraznih razloga promijeniti streljivo? Trčite li odmah kod puškara da vam ponovo upuca na novo streljivo ili ćete to odraditi sami? "preštelavanje" optike je u rangu promjene probušene gume na automobilu. Ukoliko to ne možete odraditi sami naučite to uz nekog iskusnijeg kolegu, ili potražite one papire koje ste dobili u kutiji s optikom na kojimja obično piše UPUTSTVO i proučite ih malo a i na svakoj kutiji streljiva ima i balistička tablica.
Oprostite mi još jednom na cinizmu ali pojedinci u lovačkoj školi nisu pisali zadaću! z6


R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #67 u: 23. 11. 2008. 09:16:49 »


Moraš znat koliko ti jedan klik iznosi metara. Končanica nema veze stim, nego ti samo pomaže procjenit udaljenost. Na optici koju sam ja ima priliku vidit pisalo je 1 klik=50 m.

Napamte govorim za metre, ne sječam se koliko je bilo.

Na ZRAK optikama jedan  klik nije 50 metara nego  5 milimetara na 100 metara.
 Kao i na ZEISS-ovim.
 Prije rata,radili su vrlo dobre optike,a nakon rata,nisam upoznao nikog tko je sa novim optikama zadovoljan.
Ako se uzme u obzir da su opljačkani,dobar dio inženjera i optičara koji su bili muslimani su pobijeni,čudo je da su uopće uspjeli ponovno pokrenuti proizvodnju.
Dio opljačkane opreme je završio u Tesliću,a dio je ratni vihor odnio,ali ...
 Vrijeme će pokazati,možda se uspiju s vremenom ponovno dovesti u red.
Žalosno je da imaju internet stranicu,kontakt E-mail adresu i sve ostalo ali na dva moja maila s hrpom upita,nisu se udostojili odgovoriti.
Žalosno.

Ma i ja sam poslao u Kranj kako kažeš hrpu upita mailom,vezano za oružje,ali niti slova u uzvratu,još na puno mjesta mi se slično dogodilo. Nemogu da vjerujem da kada nekome nudiš svoj novac on ga neće jer mu je lijeno odgovoriti.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #68 u: 23. 11. 2008. 12:09:05 »
sor jel se samo meni čini da ovdije netko nekog podjebava ili su pojedinci lovačku diplomu dobili na prometnom fakultetu?

Upucavanje optike na karabinu jer jedna od bazičnih vještina za svakog lovca. Kad ugrađujete novu optiku kod puškara on će je i upucati prema vašim potrebama (na daljinu koju izaberete i sa streljivom po vašem izboru). No što se dešava kad morate iz raznoraznih razloga promijeniti streljivo? Trčite li odmah kod puškara da vam ponovo upuca na novo streljivo ili ćete to odraditi sami? "preštelavanje" optike je u rangu promjene probušene gume na automobilu. Ukoliko to ne možete odraditi sami naučite to uz nekog iskusnijeg kolegu, ili potražite one papire koje ste dobili u kutiji s optikom na kojimja obično piše UPUTSTVO i proučite ih malo a i na svakoj kutiji streljiva ima i balistička tablica.
Oprostite mi još jednom na cinizmu ali pojedinci u lovačkoj školi nisu pisali zadaću! z6





Black.... moga si umisto pljucanja po nama lipo pojasnit kao radi, mislim da bi ti bilo jednostavnije nego smišljat ovoliki post zaništa.   



Preobračenik

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #69 u: 23. 11. 2008. 18:35:30 »
Svatko kome nije jasno kako se upucava optika na karabinu neka mi se slobodno javi na PM pa se dogovorimo o instruktaži ali na streljani. sor
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #70 u: 23. 11. 2008. 20:24:15 »
Svatko kome nije jasno kako se upucava optika na karabinu neka mi se slobodno javi na PM pa se dogovorimo o instruktaži ali na streljani. sor



Koliko naplačivaš sat?
« Zadnja izmjena: 23. 11. 2008. 20:26:59 od Stipe Šibenik »
Preobračenik

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #71 u: 23. 11. 2008. 20:26:23 »
jel ti stipe mene zajebavaš ili stvarno ne znaš
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #72 u: 23. 11. 2008. 20:37:07 »
Znam, pisao sam o tome u temema prije, nego se idim zašto bi to svatko trebao znati, a ovdje sad ispada da svak mora znati sve o tome.

Iskreno, namjerno provociram jer bi forum treba i služit tome da se nešto pametno nauči, a ne kao reklamiranje nečega ili nekoga.

U mom LD je oduvjek bilo zabranjeno koristit risanice pa nitko nije ni kupovao osim onih koji idu u goste negdi dalje.    Odkud bi netko tko nije vidio karabin nikad u životu (osim vojnih u vojsci) znao kako upucat karabin???

Ja slučajno znam zahvaljujuči jedino zračnoj pušci, a nepada mi napamet nabavljat karabin kad ga iovako nesmim unosit u lovište.
Preobračenik

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #73 u: 23. 11. 2008. 20:57:31 »
bilo koji tvoj karabin kad ga upucaš na 100 metara, ta lovačka optika upucana je samo na 100 metara. Sve ostalo da bi pogodio moraš znati balističku putanju tog metka i kalibra koji koristiš. Ako ti je karabin upucan na 100 metara vrlo vjerovatno će na 200 metara podbacivat do 20 cm (pišem ugrubo bez specifičnosti kalibra) , što znači da bi pogodio metu na 200 metar moraš gađat 20 cm iznad.

E sad kod one vojne optike



koja je  namijenjena za kalibar 7,9 mm i specijalno snajpersko zrno, ta optika ima u sebi balističko podešenje za gađanja do 1200 metara samo sa kalibrom 7,9 i tim njihovim specijalnim snajperskim zrnom. Znači puška se upuca na 100 metara u centar i sa malo umijeća (odvrtanjem šarafića na čepovima za gore dole i lijevo desno) na gornjem čepu koji vrši korekciju po visini čep ili kotačić se naredi da je ona crta koja označava br 1 bude kao na slici



Lijevii čep ili kotačić  se isto tako naredi da ne bude ni lijevo ni desno nego na sredini kao na slici.



i to je to
E sad ako želiš gađati metu koja ti se nalazi na 400 metara ti okreneš gornji tzv čep ili kotačić na brojku 4 i onda pucaš


  

E sad ko skužio skužio,l odoh se kupat. Ako još uvijek neko nije skužio u Našicama ću održat sat upucavanja besplatno, samo za jelo i piće





 
« Zadnja izmjena: 23. 11. 2008. 21:05:51 od Huntercro »
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #74 u: 23. 11. 2008. 21:07:48 »
a oko upucavanja je već sve rečeno

http://forum.lovac.info/index.php?topic=119.0
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading