Autor Tema: ZRAK optike svih vrsta  (Posjeta: 124712 vremena)

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
ZRAK optike svih vrsta
« u: 06. 02. 2008. 22:17:13 »
Pozdrav!
Zanima me kakve su optike Zrak 6x42?Navodno ih još rade ali više ne u Sarajevu već u Tesliću?!?Čuo sam da su u Sarajevske ugrađivane Swarovski leće,pa neznam dali je isto i sa novima.Ako znate štogod o tome bio bih zahvalan!
« Zadnja izmjena: 31. 03. 2010. 23:53:52 od Schultz and Larsen »

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #1 u: 06. 02. 2008. 22:58:08 »
Pozdrav!
Zanima me kakve su optike Zrak 6x42?Navodno ih još rade ali više ne u Sarajevu već u Tesliću?!?Čuo sam da su u Sarajevske ugrađivane Swarovski leće,pa neznam dali je isto i sa novima.Ako znate štogod o tome bio bih zahvalan!
kolega ima jednu, montiranu na 30-30 marlina, i jako je zadovoljan....
inace mislimd da je od starij sarajevskih... kupio je za 180 evrica pre par godina...

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #2 u: 07. 02. 2008. 00:54:56 »
 Pozdrav!
Molio bih nakog od  forimaša M... npr. da mi kaže o optici sa vojnih snajpera mislim da mu je oznaka m-76 a proizvodio je ZRAK Sarajevo kakva je za lov (za zastavin karabin M-70) unaprijed hvala svima !
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #3 u: 07. 02. 2008. 09:15:23 »
Pozdrav!
Molio bih nakog od  forimaša M... npr. da mi kaže o optici sa vojnih snajpera mislim da mu je oznaka m-76 a proizvodio je ZRAK Sarajevo kakva je za lov (za zastavin karabin M-70) unaprijed hvala svima !
Davno sam pucao koristeci tu snajpersku optiku. Ja iskreno za lov je ne bih koristio.Kvaliteta izrade je dobra i optika je cvrsta ali sve te crtice i lnije smetale su mi pri ciljanju na DS u trku te u sumrak. Vidi koliko tebi to sve odgovara jer ono sto ne pase meni mozda pase tebi.

Offline gardista

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #4 u: 07. 02. 2008. 11:45:31 »
Pozdrav!
Molio bih nakog od  forimaša M... npr. da mi kaže o optici sa vojnih snajpera mislim da mu je oznaka m-76 a proizvodio je ZRAK Sarajevo kakva je za lov (za zastavin karabin M-70) unaprijed hvala svima !
koriste je par kolega, definitivno stoji da je cvrsta, sigurna optika, mada jedan je sa standardnom montazom skracivao kundak ččč dok je drugi pravio poseban nosac za montazu kako bi kompletnu optiku pomerio unazad, posto rastojanje od oka do okulara bude poveliko pa sitniji ljudi imaju problema...
inace, jos jedan od problema je i daljinar posto i bocni tockic i gornji moze prilikom trljanja o odecu da se pomeri....takodje daljinar je napravljen za M76 poluautomatsku 7.9mm, sa snajperskom municijom, pa i korekciju daljine treba uzeti sa rezervom...
nije losa , ali po mom skromnom mislljenju ima mnoogo boljih resenja....

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #5 u: 07. 02. 2008. 13:31:07 »
Izneću par zapažanja o zraku koja se obično previdjaju ... prečnik tubusa ove optike je fi 27mm što će reći da njena montaža paše samo njoj pa ako rešite nešto da menjate >:(, tubus je čelični pa se može i lemiti za razliku od aluminijumskih, optika trpi vrlo grubu manipulaciju, najčešća pritužba je na ,,uljnu zaštitu,, koja curka po tubusu. Zbog svoje dostupnosti Zrak se poistovećuje sa vojnim modelom ali on ima i lovačke modele koji se nisu loše pokazali ali nažalost samo fiksnog uvećanja. 

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #6 u: 07. 02. 2008. 16:48:56 »
Za Sejfu!
Moze se naravno koristiti za lov, ali optika je namjenjena za vojne i streljacke potrebe. ON-M76

 Kao sto su mnogi naveli gore, koncanica je podjeljena u mnogo skala koje sluze za mjerenje odstojanja,visinu zive sile,objekata, duzinu vozila i sl. Mnogo crtica koje su jako tanke za pucanje u mraku/zoru, trku itd. One se mogu osvijetliti, ali treba dodatna oprema. Mozda je i ovo mala mana, jer optika zraci. Koliko?, ne znam. U njoj je radioaktivni tritium kojim je koncanica premazana, radi iluminacije.

Optika je malo glomazna(kao i svi 70tih dizajn) i teska(ca.700g), sto je mozda mali -.  Lovacka puska onda moze da bude dobro teska  i gubi balansu.  Kvaliteta, kuciste(zeljezo) i lece su od veoma visoke kvalitete, namjenjene za koristenje u svim uvjetima, traje vijecnost. Za pucanje na mete koje stoje/miruju je odlican.

Nekada je ova optika bila pojam, ali danas ima mnogo novijih stvari.

Ako ti je optika dostupna, probaj pa ces vidjeti. Evo koja slika.

Prvi post

Ja imam Zrakov 6x42  proizveden kasnih 80-tih sa German 4 koncanicom. Optika je super, koristena je brutalno mnogo puta, jos nije procurilo/zamaglilo u njoj. Lece top line, kuciste tvrdo. Ako imas pri ruci kupuj. Zrak proizvodi i model 1.5-6×42 N. Po meni mnogo za pare.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #7 u: 07. 02. 2008. 19:59:53 »
Vi se raspisali o vojnim a mene zanima lovna 6x42!Ako sam dobro shvatio optika je čvrsta i pouzdana,pa bi trebala držati 30-06 bez problema.Ako tko ima 6x42 prijeratne proizvodnje a voljan ju je prodati molim konakt na PP!HVALA

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #8 u: 07. 02. 2008. 20:07:18 »
 Pozdrav!
Ljudi (forumaši) hvala vam, sve mi je jasno. Taman će mi poslužiti dok se crvene točke ne usavrše ili Aimpont ne pojeftini.Dobra vam kob!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #9 u: 07. 02. 2008. 20:16:01 »
aimpoint i ako pojeftini ili bude za dzaba nemoze nikad da zamijeni optiku,on je samo za vrlo brzo pucanje na kratkim distancama
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #10 u: 07. 02. 2008. 22:23:43 »
Vi se raspisali o vojnim a mene zanima lovna 6x42!Ako sam dobro shvatio optika je čvrsta i pouzdana,pa bi trebala držati 30-06 bez problema.Ako tko ima 6x42 prijeratne proizvodnje a voljan ju je prodati molim konakt na PP!HVALA
Drzi ova optika 12,7mm bez problema!

Procitaj moj post do kraja. Probao sam da odgovorim na oba pitanja i o vojnoj i lovackoj otici od Zraka.  z10
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #11 u: 07. 02. 2008. 22:51:20 »
 Moj Lazare!
Pedeseta je ja i jesam za brzo pucanje pa zato trazim aimpont.Ako duže nišanim sigurno mašim.
pozdrav!?!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #12 u: 09. 02. 2008. 20:15:33 »
Pozdrav kolegama  sto se tice Zraka 6X42 prosjecna optika sa obzirom na porijeklo ove optike.Imam je sam montiranu (slijedi zamjena) i imam isti problem kao sto je Gardist opisao moram da se nagnem unaprijed da bi odstojanje oka i optike bilo dobro.Inace nosaci optike su QR-Leupold ččč
Bice bolje

Offline radavac

  • K
  • *
  • Postova: 86
  • Bice bolje
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #13 u: 09. 02. 2008. 20:19:21 »
A ovako to izgleda
Bice bolje

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #14 u: 11. 02. 2008. 19:49:13 »
Pozdrav kolegama  sto se tice Zraka 6X42 prosjecna optika sa obzirom na porijeklo ove optike.Imam je sam montiranu (slijedi zamjena) i imam isti problem kao sto je Gardist opisao moram da se nagnem unaprijed da bi odstojanje oka i optike bilo dobro.Inace nosaci optike su QR-Leupold ččč
Pa zasto ti ne povuces optiku prema sebi?
Optiku prije sarafljenja u prstenove pomaknes je taman  toliko da kad pusku stavis u rame nema sjena.Zapravo pronadjes si fokus i upucas.