Autor Tema: ZRAK optike svih vrsta  (Posjeta: 124287 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #30 u: 16. 04. 2008. 22:30:04 »
Zrak prave u Sarajevu i u Tesliću. Teslić je plagijat sa 80 % pogođenog. Razlika je samo u dužini optike. Izmjeri optiku i ja ću ti provjeriti jel original po tome.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #31 u: 08. 06. 2008. 16:21:07 »
Stric mi je kupio pred tri godine 6x42 sa 4A končanicom,noviji (Teslić) model. Problem je nastao sa končanicom na način da nije htjela ići s mjesta nakon što se lovilo s njom dvije godine. Više nije moguće upucati pušku s njom.Vjerovatno se poremetio mehanizam pokretanja končanice usljed nekakvog pada ili pucanja. Bila je montirana na 8x57IS karabin sa zrakovom montažom. Ispaljeno je sveukupno oko četiri paka streljiva. Dijagnoza-opravka koja se ne isplati.
« Zadnja izmjena: 08. 06. 2008. 16:37:30 od canis »
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #32 u: 08. 06. 2008. 16:42:03 »
Ja imam jako dobro ocuvanu optiku sa snajpera kao nova,proizvodnja Zrak Sarajevo.
Zna li neko koliko bi mogao dobiti za nju.
Možeš dobiti premetačinu kuće i specijalce na kavi. Svega toga sam se poodavno riješio.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #33 u: 09. 06. 2008. 10:32:43 »
Ne možeš dobiti specijalce kući nikako zbog optike. U BiH je nova takva mislim oko 200 €. Za lovce ta optika nerma nikakvu vrijednost jer se u sumrak i u jutro končanice ne vide, jedino za metu. Znači neka realna vrijednost oko 50 € kad bi dobio trebao bi biti zadovoljan
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #34 u: 10. 06. 2008. 17:43:45 »
Nije onaj post bio doslovan,više šala!
Tko ima optiku za snajperski poluautomat,vjerovatno ima i pripadajuće oružje kojem optika odgovara.
To je logičan slijed.
- U BiH sam član LD-a i već sam imao premetačinu od strane lokalnih policijskih i SFOR vojnih snaga.
Helikopter,marica sa specijalcima i SFOR-ova MP. Izvrnuli kuću naopačke. Našli ono što sam i posjedovao po oružnom listu. Ugledali driling,uzeli ga i zamalo dobio "noge", da nisam bio ustrajan i poznavao engleski jezik vjerovatno ga nebih vidio nikada više. Poznato je u to vrijeme bilo da kada oružje bez obzira na legalno posjedovanje dođe u ruke ljudi koji učestvuju u takvim akcijama i ode u Sarajevo,najvjerojatnije ga nećeš više dobiti,bez obzira na zahtjev o povratu.Takav slučaj se već dogodio koju godinu prije kolegi koji je takođe imao legalno posjedovanje oduzetog oružja.
Najvjerovatnije takvo lov. oružje dobije nove vlasnike.
Zbog toga događaja sam možda malo paranoičan.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #35 u: 11. 06. 2008. 12:46:13 »
Onda je jedino rješenje samo tvoja puška.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #36 u: 16. 06. 2008. 08:49:20 »
Zrak 4 X 32N, zna li tko čemu služi ta optika, sinoć sam je držao u ruci, ima i nosače i pretpostavljam da je nekakva verzija za brzo skidanje, ako netko ima tu optiku ili zna o čemu se radi volio bi da napiše koju riječ. Ne mislim da je nešto jako vrijedno ali ako je cijena 0 kuna, možda čemu i posluži 
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #37 u: 16. 06. 2008. 09:37:52 »
Nije onaj post bio doslovan,više šala!
Tko ima optiku za snajperski poluautomat,vjerovatno ima i pripadajuće oružje kojem optika odgovara.
To je logičan slijed.
- U BiH sam član LD-a i već sam imao premetačinu od strane lokalnih policijskih i SFOR vojnih snaga.
Helikopter,marica sa specijalcima i SFOR-ova MP. Izvrnuli kuću naopačke. Našli ono što sam i posjedovao po oružnom listu. Ugledali driling,uzeli ga i zamalo dobio "noge", da nisam bio ustrajan i poznavao engleski jezik vjerovatno ga nebih vidio nikada više. Poznato je u to vrijeme bilo da kada oružje bez obzira na legalno posjedovanje dođe u ruke ljudi koji učestvuju u takvim akcijama i ode u Sarajevo,najvjerojatnije ga nećeš više dobiti,bez obzira na zahtjev o povratu.Takav slučaj se već dogodio koju godinu prije kolegi koji je takođe imao legalno posjedovanje oduzetog oružja.
Najvjerovatnije takvo lov. oružje dobije nove vlasnike.
Zbog toga događaja sam možda malo paranoičan.
Slican stvar se i meni desila
Imao sami danas imam potvrdu o predatom vojnom naoruzanju, municiji i opremi...
Upali vojnici Sfora, majka im pokazala oruzje, onimn pretrazili cijeli stan, pokupili mi "visak karabinske municije" i to one "prave", PPU 9,7 i 12,7 gr oko 200 kom, nesto malo vojne, koju sam ostavio da se nadje oko 100 kom, a ostavili mi jednu kutiju vojne 15 kom uz obrazlozenje da mogu da imam samo 25 kom u kuci, Kad sam ih pitao za upucavanje, trening, samo su se pokupili i otisli...Da, odnijeli su i 50-tak metaka za sacmaru....
Sreca, pa nisam imao vise oruzja....moga da zamislim sta bi se desilo sa "viskom"!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #38 u: 04. 11. 2008. 06:24:28 »
Koje povečanje ima ova Zrakova optika s M-76?


Koliko je opasna ova radijacija označena na slici br.2?   T 18,56Bq?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #39 u: 04. 11. 2008. 08:22:35 »
4x povecanje. Taj tritium, zraci, ali koliko nemam pojma.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Zoran

  • Gost
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #40 u: 04. 11. 2008. 08:24:04 »



Koliko je opasna ova radijacija označena na slici br.2?   T 18,56Bq?

ko cernobil  :tommy:

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #41 u: 04. 11. 2008. 08:45:52 »
Pozdrav!!
Zračenje beznačajno!!
Kolega to ti je optika za  dobra za malokaliberku, može i za karabin al u Bosni se koristi pod "motom" za guzicu je sve bolje od k..ca.!! z10

NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #42 u: 04. 11. 2008. 12:36:57 »
služi za poluatomatsku snajpersku pušku i podioci su podešeni za nju.To je vojnička puška i satavni je dio borbenog kompleta snajperista u bivšoj JNA.Može poslužit ali podioci za daljinu mislim nemaju onda veze sa podešavanjem na drugoj pušci nego upucaš na određenu daljinu i to je to.Zračenje je beznačajno a sve je u svrhu da se končanice bolje vide pri smanjenoj vidljivosti koliko će poslužiti zavisi kako se snađeš i prilagodiš.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #43 u: 19. 11. 2008. 18:09:21 »
Zna li tko kako funkcionira ova podjela i ako je puška upucana na 100m koliko se npr. klikova okrene da je 0 na 200m?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: ZRAK optike
« Odgovori #44 u: 19. 11. 2008. 20:58:40 »
Zna li tko kako funkcionira ova podjela i ako je puška upucana na 100m koliko se npr. klikova okrene da je 0 na 200m?

Skala za mjerenje daljine baždarena je na visinu objekta 1,75m (u ovom slučaju ljudske figure)  (vodoravna crta )brojke od 2-8 sa crticama između su daljine 200m, 300m, 400......
predpostavljam da je optika  namjenjena pušci M76 u cal. 7,9. kad upucaš na 100m u nulu i kotačić sa podjelom fiksiraš na 100m pomicanjem prema skali dobiti ćeš korekciju za ostale daljine. napominjem važi za taj kalibar i tu pušku.
« Zadnja izmjena: 19. 11. 2008. 21:01:00 od blackpowder »
R.I.P.  rođ.1960-06-15