Autor Tema: Prijevoz psa u automobilu?  (Posjeta: 35150 vremena)

Offline Step

  • K
  • *
  • Postova: 20
Prijevoz psa u automobilu?
« u: 06. 10. 2008. 23:30:29 »
na koji način vi prevozite pse? da nebi dobio flisku od starijih članova....pa pitam?

prošao sam skoro sve Pet shop-ove ali nitko mi nije mogao reči neki standrad za psa mađarsku vižlu visine (dok naraste) oko 55 cm? svatko mi priča svoju priču, što vi kažete? malo mi je glupo kupiti sada manji kavez, pa onda veći, nije baš da su jeftini.  rol  a sada je non stop negdje vozim pa mi slini po vratu  sl

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #1 u: 06. 10. 2008. 23:51:46 »
Po mome misljenju to je najbolje rijesiti na slijedeci nacin.
Uzmes auto prikolicu.
u zavisnosti koliko hoces pasa drzati u njoj biras velicinu iste.
uzmes tankog lima i natkrijes ju,
s tim da napravis tako da se krov moze skinut da ako ti zatreba prikolica za nesto prevesti,
sa zadnje strane napravis vratica na baglamama ili nekim drugim sistemom,
ako je prikolica standardne velicine uzmes nesto pa ju pregradis na dva dijela pa odma imas dva boxa,
pse mozes u njoj drzati i ona ti moze sluziti ka kucice za pse,
kada ides u lov samo zakacis prikolicu za kuku od vozila i po gasu,
a ako ti zatreba prikolica za nesto privremeno iselis pse pa ih opet vratis,
ako si u lovu i odstrelis nesto od krupne divljaci mozes umjesto pasa natovariti nju i odvesti u selo a po pse doci u drugoj turi.
sta je prednost ovakvog drzanja i prijevoza pasa.
1.kad god hoces mozes skinuti krov i oprati prikolicu,
2.psi ti ne smrde po autu,
3.doticni ti ne trgaju kablove od signalizacije ili muzike u gepeku.
4.mozes napraviti i bravu na vratima i zakljucati pse dok sjedis pred kaficem sa kolegama da ti ih neko ne ukrade....
i zaboravio sam jos napomenti da moras obezbjediti psima da imaju svjetlost i zrak dok su zatvoreni u njima.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #2 u: 07. 10. 2008. 00:03:38 »
Ja svoje pse vozim
i na prednjem dijelu auta.. na onoj gumi. na podu..
u gepeku...
nema sječe žica, ćupanja kablova, i tako
sami uskaču u gepek..
za tako nešto treba vremena za privikavanje..
svoju staru istarku sam znao na izložbe voditi na zadnjem sjedištu,..stavim njenu deku  i ona kao dama...
jednom...je ostavim tako i odem u pevec.. vraćam se.. a ono cijela jedna familija stoji kraj auta i gleda u kuju.. ona  sjedi i gleda u njih..

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #3 u: 07. 10. 2008. 00:40:05 »
svojevremeno sam u jednom od lovačkih glasila vidio gajbe za transport koji su bili izrađeni od poliesterskog materijala za proizvodnju čamaca (stakloplastika). spomenuti boksovi iliti gajbe se montiraju na krov automobila i koliko se sjećam, ljudi koji su ih testirali kažu da su zadovoljni, e sad...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #4 u: 07. 10. 2008. 01:19:29 »
Karavan i u gepek s mrežom i jednostavno i lako d4

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #5 u: 07. 10. 2008. 12:27:15 »
Moj se vozi u gepeku.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #6 u: 07. 10. 2008. 12:36:15 »
Plastična gajba koja taman stane u gepek Nivi. Nema dlaka u autu, ne moči se auto, ne smrdi, a gajba se lako čisti. Imam je 3 godine, korištena sigurno preko 100 puta. Dobro uloženih parsto kuna! Prepeličar ti je formata skoro ko vižla. Imam oko 50 u grebenu i oko 25 kila.

Offline fulir

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #7 u: 07. 10. 2008. 14:18:48 »
i ja sam svojeg vozio u gepeku pa mi je pojel sve žice i napravil sranje u pm. ali nije pas tome kriv bilo je vruče a ja sa proofom na kavu pa je pas poludil. sad sam si sam zabio nekakvu gajbu od daski za namještaj i to je ok dok nije vruče.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #8 u: 07. 10. 2008. 15:54:55 »
Po mome misljenju to je najbolje rijesiti na slijedeci nacin.
Uzmes auto prikolicu.
u zavisnosti koliko hoces pasa drzati u njoj biras velicinu iste.
uzmes tankog lima i natkrijes ju,
s tim da napravis tako da se krov moze skinut da ako ti zatreba prikolica za nesto prevesti,
sa zadnje strane napravis vratica na baglamama ili nekim drugim sistemom,
ako je prikolica standardne velicine uzmes nesto pa ju pregradis na dva dijela pa odma imas dva boxa,
pse mozes u njoj drzati i ona ti moze sluziti ka kucice za pse,
kada ides u lov samo zakacis prikolicu za kuku od vozila i po gasu,
a ako ti zatreba prikolica za nesto privremeno iselis pse pa ih opet vratis,
ako si u lovu i odstrelis nesto od krupne divljaci mozes umjesto pasa natovariti nju i odvesti u selo a po pse doci u drugoj turi.
sta je prednost ovakvog drzanja i prijevoza pasa.
1.kad god hoces mozes skinuti krov i oprati prikolicu,
2.psi ti ne smrde po autu,
3.doticni ti ne trgaju kablove od signalizacije ili muzike u gepeku.
4.mozes napraviti i bravu na vratima i zakljucati pse dok sjedis pred kaficem sa kolegama da ti ih neko ne ukrade....
i zaboravio sam jos napomenti da moras obezbjediti psima da imaju svjetlost i zrak dok su zatvoreni u njima.
Samo male izmjene...
ne lim vec panel sa stiroporom ili pur pjenom min 4 cm, ili nesto sto lici na njih, standardna prikolica 140x90 cm se moze podijeliti na 4 boksa, za svaki sa naprave vratasca....
naravno to napraviti kao sanduk sa podom koji se postavlja samostalno u prikolicu, on pa sanduk...i na sanduku, mala ogradica za pomocni transport laksih stvarcica....sto, stolice, kavez za izlozbe... resetke za izvjetravanje, svakog boksa....
Takva jedan je u pripremi...sad ce na ciscenje od rdje a onda sve ostalo, pa cemo je na proljece i predstaviti....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Step

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #9 u: 07. 10. 2008. 16:25:54 »
Plastična gajba koja taman stane u gepek Nivi. Nema dlaka u autu, ne moči se auto, ne smrdi, a gajba se lako čisti. Imam je 3 godine, korištena sigurno preko 100 puta. Dobro uloženih parsto kuna! Prepeličar ti je formata skoro ko vižla. Imam oko 50 u grebenu i oko 25 kila.

kojih dimenzija je ta gajba?

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #10 u: 07. 10. 2008. 17:38:36 »
ja moje pase vozim u portopaku golfa,al su odiljeni mrizom od kabine tako da nema priskakanja..nekad 2,nekad 3 a nekad sve..ovisi di idem i sta se lovi..

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #11 u: 07. 10. 2008. 20:33:40 »
Plastična gajba koja taman stane u gepek Nivi. Nema dlaka u autu, ne moči se auto, ne smrdi, a gajba se lako čisti. Imam je 3 godine, korištena sigurno preko 100 puta. Dobro uloženih parsto kuna! Prepeličar ti je formata skoro ko vižla. Imam oko 50 u grebenu i oko 25 kila.

kojih dimenzija je ta gajba?
Ne znam stvarno, morao bi je izmjeriti. Odeš u prvi pet shop i vidiš kakvih ima.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #12 u: 07. 10. 2008. 22:33:52 »
Po mome misljenju to je najbolje rijesiti na slijedeci nacin.
Uzmes auto prikolicu.
u zavisnosti koliko hoces pasa drzati u njoj biras velicinu iste.
uzmes tankog lima i natkrijes ju,
s tim da napravis tako da se krov moze skinut da ako ti zatreba prikolica za nesto prevesti,
sa zadnje strane napravis vratica na baglamama ili nekim drugim sistemom,
ako je prikolica standardne velicine uzmes nesto pa ju pregradis na dva dijela pa odma imas dva boxa,
pse mozes u njoj drzati i ona ti moze sluziti ka kucice za pse,
kada ides u lov samo zakacis prikolicu za kuku od vozila i po gasu,
a ako ti zatreba prikolica za nesto privremeno iselis pse pa ih opet vratis,
ako si u lovu i odstrelis nesto od krupne divljaci mozes umjesto pasa natovariti nju i odvesti u selo a po pse doci u drugoj turi.
sta je prednost ovakvog drzanja i prijevoza pasa.
1.kad god hoces mozes skinuti krov i oprati prikolicu,
2.psi ti ne smrde po autu,
3.doticni ti ne trgaju kablove od signalizacije ili muzike u gepeku.
4.mozes napraviti i bravu na vratima i zakljucati pse dok sjedis pred kaficem sa kolegama da ti ih neko ne ukrade....
i zaboravio sam jos napomenti da moras obezbjediti psima da imaju svjetlost i zrak dok su zatvoreni u njima.
Samo male izmjene...
ne lim vec panel sa stiroporom ili pur pjenom min 4 cm, ili nesto sto lici na njih, standardna prikolica 140x90 cm se moze podijeliti na 4 boksa, za svaki sa naprave vratasca....
naravno to napraviti kao sanduk sa podom koji se postavlja samostalno u prikolicu, on pa sanduk...i na sanduku, mala ogradica za pomocni transport laksih stvarcica....sto, stolice, kavez za izlozbe... resetke za izvjetravanje, svakog boksa....
Takva jedan je u pripremi...sad ce na ciscenje od rdje a onda sve ostalo, pa cemo je na proljece i predstaviti....
hvala na dopuni  just  d4

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #13 u: 08. 10. 2008. 02:51:18 »
Jedan način,kako okolnosti dozvoljavaju i karakter psa,mlada barakuša 6.mj.vožnja juče 240 km.malo je ranije još trebalo da"posti"od hrane i sve o.k.ovako malo "znoji".Čebe od kerova na pod pajera ,zarolano sjedište i prostora koliko hočeš.Za druge prilike imam drugačije načine čak njih još tri i sve ču prezentirati.

I šibaj:

a kujica fino:

 a lagano  picz14 zatim:

posmatraš,uživaš i kontaš gdje bi mogao biti :bunny:ili z1jer  d7samo što nije počeo kad ugledaš
jednog zatvorenog z1 gdje u ograđenom prostoru

i sav si >:( ččč volio bi da je sav ref carstvu

ali šta možeš kad su ga neki strpali u zatvor :tommy:da bi uživali gosti koji saufi on tu jadan ništa  superti
A sada još načina i sve zavizi od daljine ,terena na kakvom loviš,vremenske situacije i koliko imaš drugara sa sobom i koliko vodiš pasa sa sobom.Kada je ljeto,jesen do zime (sa manjom visinom snijeg prikolica je jako dobra,Ubacim slame ili sijena,pod je drveni i psi ne kisnu niti im smetaju padavine.Zadnja vrata su sa mrežom tako da nije zagušljivo,Limeni krov se po potrebi može skidati.Ako vodim"đelep"pasa prostora imaju dovoljno"svi su svoji"pa se ne biju.Ako se dogodi da imam psa koji hoće da dominira imaju mjesta za vezanje na kratko povodnik i miran.Takođe mogu ozada zaključati katancem zbog"loših"namjera ili krađe.

Naredni način je moguč ali samo na džipovima.Skine se rezervna guma i ubaci u gepek.A namjenski izrađen limeni sanduk sa otvorima i ojačanjem za pričvrščivanje sanduka na mjesto rez,gume.Psi nisu  u autu nego vani i sanduk treba da je izrađen da im nije propuh .U ovaj može da stane dva psa mada je komotnije jednom.Može se koristiti kad nije jako hladno ali...tada ja bar izbjegavam.

Svaki drugi način sa boksom u gepeku je primjenjiv i nekada ga primjenjujem najčešće kada je veča zima i teži uslovi za vožnju (šumske planke).Svi načini imaju prednosti i mana.




« Zadnja izmjena: 08. 10. 2008. 16:18:55 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Step

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Prijevoz psa u automobilu?
« Odgovori #14 u: 08. 10. 2008. 09:56:15 »

Ne znam stvarno, morao bi je izmjeriti. Odeš u prvi pet shop i vidiš kakvih ima.

u tome i je problem što niti oni neznaju, jedan mi nudi kavez veličine 150x150 kao da prevozim manjeg slona, drugi mi nudi neki minijaturni kao za hrčka  teaa