Autor Tema: Teletakt!!!  (Posjeta: 37646 vremena)

Offline banebeograd

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #15 u: 12. 09. 2007. 09:06:24 »
imaš ih več od 800 kn pa na dalje, ovisno o dometu, jačini i vrsti daljinskog

ima li nekog linka na prodavnicu ili slicno...
odgovaraju mi naravno bas ti sto jeftiniji modeli, ne treba mi neki veliki domet
pozzzdrav

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #16 u: 12. 09. 2007. 13:36:12 »
trgovina Kloštar 900
tel: 01 2892 589

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #17 u: 12. 09. 2007. 13:39:08 »
Ne sviča mi se ni  kao ideja da bi svom prijatelju ,a takve ih smatram , stavio mali električni stolac oko vrata.
Lijepa riječ i strpljenje čuda rade.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline kiza

  • K
  • *
  • Postova: 28
TELETAKT ZA OBUKU PASA
« Odgovori #18 u: 28. 11. 2007. 22:39:35 »
Bas me interesuje da li koristite teletakt prilikom obuke pasa č Ja koristim,ali samo na pojedinim psima i samo na onim starijim od godinu-dve !Za sada ima da se naruci preko neta INOTEK teletaktovi ,jeftini su ,mogu se naci za nekih stotinak evra.

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: TELETAKT ZA OBUKU PASA
« Odgovori #19 u: 01. 12. 2007. 09:26:44 »
Bas me interesuje da li koristite teletakt prilikom obuke pasa č Ja koristim,ali samo na pojedinim psima i samo na onim starijim od godinu-dve !Za sada ima da se naruci preko neta INOTEK teletaktovi ,jeftini su ,mogu se naci za nekih stotinak evra.

Po meni je Inotek sigurno vrhunska roba a uz njemu uz bok ide Dogtra. Ne mogu reči da nisam koristio, koliko god može napraviti problema može biti i dobro rješenje kod nekih pasa. Ja sam ga koristio kod starih pasa koje sam uzimao i stvarno nakon što sam sve odradio kako se kaže "na žgance" napravio sam mali finiš sa njime i imao dobar rezultat. Kod npr. mlade kuje koju imam radim bez njega jer od početka si dajem truda i mislim da ga neču niti koristiti.

Pozdrav Viktor

Offline imenjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: TELETAKT ZA OBUKU PASA
« Odgovori #20 u: 02. 12. 2007. 22:54:58 »
Bas me interesuje da li koristite teletakt prilikom obuke pasa č Ja koristim,ali samo na pojedinim psima i samo na onim starijim od godinu-dve !Za sada ima da se naruci preko neta INOTEK teletaktovi ,jeftini su ,mogu se naci za nekih stotinak evra.

Po meni je Inotek sigurno vrhunska roba a uz njemu uz bok ide Dogtra. Ne mogu reči da nisam koristio, koliko god može napraviti problema može biti i dobro rješenje kod nekih pasa. Ja sam ga koristio kod starih pasa koje sam uzimao i stvarno nakon što sam sve odradio kako se kaže "na žgance" napravio sam mali finiš sa njime i imao dobar rezultat. Kod npr. mlade kuje koju imam radim bez njega jer od početka si dajem truda i mislim da ga neču niti koristiti.

Pozdrav Viktor
Teletakt treba koristiti što manje i to isključivo kod starijih pasa. Koristiti ga kao zadnje sredstvo, tj kad ni jedna druga metoda ne pomaže i to samo za ispravljanje težih mana u ponašanju psa, npr. kidanje divljači, napadanje ljudi i sl. a ne nikako kao kaznu za nedolazak na poziv i slične stvari. Kod osjetljivijih pasa, pogotovo kod mlačih može izazvati trajne traume pa takav pas postaje uplašen i priličito neupotrebljiv za lov i kad doče u situaciju koja je slična onoj kad je upotrijebljen teletakt obično reagira  z2
S obe noge čvrsto stojim na oblacima

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #21 u: 02. 12. 2007. 22:58:59 »
Kao što sam i sam radio i ovo tvoje potpisujem!

Pozdrav Viktor

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #22 u: 16. 05. 2008. 11:42:59 »
Da li neko ima shemu za teletakt? ili neki link?
Bio bi mi izazov napraviti je...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #23 u: 16. 05. 2008. 12:30:39 »
ma rađe se nemoj s tim igrati. Možeš probati jedino ako ga misliš testirati na sebi, psa nemoj koristiti kao pokusnog kunića...

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #24 u: 16. 05. 2008. 13:42:46 »
Cuj ugradilo bi se nesto da se kontrolise snaga.....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #25 u: 16. 05. 2008. 13:51:57 »
Nisam pobornik teletaka, volim da me pas sluša a ne da me se boji.
Pas je inteligentno biče i večina če povezati elektro šok s vama, čuo sam nedavno slučaj da je čovjek izgubio i psa i teletak i biper, kada je pas nakon elektrošoka pogledao u njega i punim trkom se udaljio i nije ga više nikad vidio.

Imam upalu volje.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #26 u: 16. 05. 2008. 14:05:48 »
Cuo sam?! Ja bih volio da cujem komentare ljudi koji imaju iskustva u koristenju teletakta...
Pravilna upotreba svih pomagala je, po meni, dozvoljena! Ako pas dize srnu i ja ga prekidam zovem, upotrijebim teletakt, on bi to trebao da poveze sa srnom a ne sa mnom, jer kad radi zeca, lisicu, ja to ne radim. Zar ne?
A malo je pasa koje u gonjenju mozes da prekines povikom! A u parkticnom lovu takvi psi postaju sve vise neupotrebljivi....
O inteligenciji pasa nebih da komentarisem...
« Zadnja izmjena: 16. 05. 2008. 14:07:44 od lovacpd »
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #27 u: 16. 05. 2008. 14:59:57 »
teletakt se koristi isključivo pri obuci pasa, i to kao zadnje sredstvo korekcije vraćanja psa ako pas ne reagira na fućku ili glas.

Offline banebeograd

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #28 u: 16. 05. 2008. 18:14:11 »
Ja bih volio da cujem komentare ljudi koji imaju iskustva u koristenju teletakta...

ja sam taj uredjaj koristio na mom psu,
prvo sam isao sa zvucnom signalizacijom, posle svakog tona komadovao sam mu da dodje i davao sam mu keksic kao nagradu,
kasnije sam kad je trebalo da sprecim recimo njegov ulazak u kuhinju viknuo Ne, ako bi i pored toga nastavio onda bih pritisnuo dugme za vibraciju i on se odma vracao,
isprobao sam i one blage elektrosokove i isto je reagovao prilicno panicno vracajuci se nazad,
tako da mislim da je ovo uredjaj upravo korektna sprava za one koji se plase da bi pas nesto lose sto mu se desava poveze sa gazdom u smislu da se pas plasi od gazde jer istovremeno mozemo da ga i nagradjujemo kad poslusa
s tim da treba napomenuti da ovo nije magicna sprava i pored nje treba se dosta truditi sa psom da nauci neke osnovne komande, pre svega da nauci sta ne sme/da ulazi gde ne treba, da jede od nepoznatih,da izlazi iz dvorista/...
ovo je bilo samo moje skromno iskustvo u vezi sa koriscenjem ovog uredjaja, moguce je da je bilo i drugih i drugacijih...
pozzzzzzz

Offline NLT

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #29 u: 16. 05. 2008. 23:03:02 »
Ako mislis koristiti teletakt napravi "dummy" ili zamjenu ogrlice, iste tezine.Koristi u treningu i po mogucnosti samo blazu snagu za preduhitriti gresku.Ako pas ne reagira na glas ili zvizduk, koristi sok.Neki psi ne reagiraju ni na blazi sok pa mu snagu treba dici do jacine kada pas stane ili ga rusi na zemlju.Ja sam ga par puta koristio na NLT i radi ali uvijek pokusavam bez telatakta.Nekad smo koristili pracku!!!

teletakt se koristi isključivo pri obuci pasa, i to kao zadnje sredstvo korekcije vraćanja psa ako pas ne reagira na fućku ili glas.