Autor Tema: Teletakt!!!  (Posjeta: 37644 vremena)

Offline pripravnik

  • K
  • *
  • Postova: 46
  • Ja sam Lovac Meraklija
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #75 u: 16. 02. 2015. 05:59:36 »
Pridruzujem se izjavi kolege Sheytan koristim Teletakt i stvarno nuznim situacijama.Da smo svi dobri lovci i imamo Extra kerove nebi bilo interesantno.Pozdrav

Offline Mladen.M

  • K 100
  • **
  • Postova: 308
  • Bu-ba
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #76 u: 16. 02. 2015. 13:56:47 »
Nažalost, ja imam ovakovo iskustvo sa teletaktom: Kad sam imao drugog po redu psa, (uvijek su to bili crnpastrvasti  oštrodlaki  ptičari - znači vrlo temperamentni i pravi lovci) pojavili su se kod nas ti "teletakti". Radili smo mi puno na terenu i pas je bio jako dobar ali je znao. Kad je oko vrata nosio "elektranu" bio je ko beba, u protivnom radio je sam.
Poslije toga imao sam još dobre i odlične pse ali nikad više nisam koristio teletakt. Sa teletaktom treba znati raditi i obavezno imati lažni teletakt - onda se može psa zavarati i da radi bez "elektrane" oko vrata.
Što OČI vide RUKE naprave! Ili?...

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #77 u: 16. 02. 2015. 16:37:00 »
Ja sam dosad imao dosta pasa i vecinu mana u radu sam uspio ispravit bez teletakta ali sam sad dosao do toga da cu kod ovog mladog pasa morat primjenit teletakt jer jednostavno ne vidim drugog rjesenja, eno ga doma stigao priko e baya ceka da dojen s broda. Pas izuzetan lovni talent, mozda najveci talent od svih pasa sta sam dosad imao, sve mu je na mistu, brzina, volja, nos, urodjene osobine ALI fali mu neka daska u glavi i neda se sedlat. Sve je dobro radi lipo 5 dana zaredom, odjedanput nema ga uru vrimena ili kad vidi auto 5 puta dojde 6. put ne bi ga uvatila majka bozja, nastavi lovit jos po ure uru dok mu ne dojadi i onda dojde nazad. Ali stojiii fali mu kojiii   uf uf
E da i koristio sam anti bark ogrlice za jednu izuzetno lajavu kuju i morat priznat da je blazena stvar

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #78 u: 16. 02. 2015. 20:28:01 »
Gabro mlad je on i prejak, ne sekiraj se. Kad uvati 3-4 godine biti će avion. Nemaš mu se šta čudit, tebe dugo nema doma pa kad dođeš njemu je dernek. Bar znaš da je žestok lovac i ne moraš mislit oće li odraditi dan do kraja ako triba.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #79 u: 16. 02. 2015. 22:05:35 »
I ja mislim, da je pas premalo na terenu. Treba ga umorit.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #80 u: 17. 02. 2015. 00:51:42 »
Ajoj da premalo!!! Kad san doma ja lovin 3-5 dana tjedno, ponekad i po 6-7 sati bez stajanja, i to najteze terene i budala ne staje. Ove se godine namistilo da kad san ja isa na brod da je dosa brat doma tako da su pasi odlovili cilu sezonu. Prova san napravit test ocu li ga izmorit, lovija san 5 dana zaredon grivnu sa njim i nisam mu sta na kraj!! Prvih pola sata kad izadje iz auta mu je tesko dok ne ugrije misice ili ne najde prvi lov a onda usalta 4. i ide ko mutav. Ja vake budale jos nisan vidija !!! Uvik san tija da mi pas ide brze, vise, jace a ovaj ide nemilo, ali neka ga, skratit i usporit ga uvik mozes ali ako nema spirita tu ga ne mozes nadopunit. Inace ovaj pas je jako cudna biljka u glavi i jako cudan pas za obuku ali malo cu ga oprezno korigirat teletaktom, cisto radi ove neposlusnosti i provat ga malo umirit u realizaciji na divljac da ne srlja ali provat cu minimalno koristit i to bi trebalo bit to uz malo srice.

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #81 u: 17. 02. 2015. 07:59:01 »
okači mu 2-3kg pijeska u vrećici na leđa...možda uspori  hao

šalim s naravno  sor

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #82 u: 17. 02. 2015. 08:26:57 »
bolje oko vrata   hao

Online sheytan

  • K 100
  • **
  • Postova: 441
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #83 u: 17. 02. 2015. 08:39:09 »
Slučajno na prethodnoj strani videh svoj post iz 2011. Znači, tada sam ja pazario Canicom. Znači, od tada mene glava više ne boli, tj. od tada ja čuvam živce!  ludiloo

SVAKI lov moj pas ima ogrlicu na sebi! Kada vidi ogrlicu, zna da ide u lov, i ne zna šta će od sreće! U 99% slučajeva dovoljna je samo opomena zvučnim signalom, nakon što ne posluša glasovnu komandu!

Najbitnije je da se u startu ne zabrlja, pa posle teško može pas prihvatiti teletakt... teaa Inače, nismo svi dreseri profesionalni, niti imamo para za vrhunsq obuq, tako da ova sprava, uz pravilnu i odgovornu primenu, rešava probleme većine nas sa psima!  zagi
:smil4226ce1d491b5:   d7   :hundtrinkend:

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #84 u: 17. 02. 2015. 09:01:21 »
bolje oko vrata   hao
I onda s mula u more. Boze sacuvaj ali i to su ljudi (stoka a ne ljudi) radili

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Teletakt!!!
« Odgovori #85 u: 18. 02. 2015. 19:17:17 »
Jednom mom poznaniku lajao pas. Na suncu,na metar lanca. Ovaj legao popodne malo,grintav. Dosadio mu,ne moze spavat. Uzme baja psa i veže ga iza kuce,ode po pusku i rijesi ga. Ode lec i tek navecer ga baci u smece. Lovac...