Autor Tema: Zvonce za markiranje kod ptičara  (Posjeta: 12582 vremena)

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Zvonce za markiranje kod ptičara
« u: 02. 04. 2009. 22:16:47 »
Naime imam kujicu bretonku pa me zanima dali iko koristi kakvo zvonce za signalizaciju markiranja kod ptičara. Naime nemam baš 900kn za biper pa bi volio čuti vaše savjete u svezi toga. Kakvo bi zvonce moglo poslužiti i dali ima di za kupiti?

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #1 u: 02. 04. 2009. 23:07:00 »
Ima zvono za kupit kako ne.
Imaš u "LISICA" Nedeljanec cijene se kreču od 20-60kn
Evo kako zvonar pići po polju  http://forum.lovac.info/index.php?topic=2289.15
A imaš i biprer za manje para u oglasniku
http://www.lovac.info/component/option,com_marketplace/page,show_ad/catid,2/adid,1220/Itemid,156/
sad kako hočeš.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #2 u: 03. 04. 2009. 00:19:06 »
Zvonce je ok dok pas pretražuje i kreće se pa ga čuješ. Ne valja kad pas markira. Ako ga nisi dobro pratio i ako je visoka trava, zvonce baš ne koristi previše.
Biper je zakon. Znam da puno košta, ali kupiš ga jednom i imaš ga. I svaki put kad ga čuješ kad je pas u fermi zaboravit ćeš koliko si ga platio. Stavi svaki mjesec 50-100kn na stranu i na početku sezone dodaš koliko fali i to je to.

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #3 u: 21. 12. 2009. 06:51:03 »
evo pogledaj moju sliku imam takodjer bretonca i zvono je prava stvar --> prtis ga i tamo gdje si zadnji put cuo ides 90% da markira! a to zvono (u austriji) kosta 10€

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #4 u: 21. 12. 2009. 08:39:57 »
Zvonce je ok dok pas pretražuje i kreće se pa ga čuješ. Ne valja kad pas markira. Ako ga nisi dobro pratio i ako je visoka trava, zvonce baš ne koristi previše.
Biper je zakon. Znam da puno košta, ali kupiš ga jednom i imaš ga. I svaki put kad ga čuješ kad je pas u fermi zaboravit ćeš koliko si ga platio. Stavi svaki mjesec 50-100kn na stranu i na početku sezone dodaš koliko fali i to je to.

Pa bit je u tome da kada ne čuješ da zvonce zvoni znaš da ti je pas u fermi. U suprotnom će se dogoditi da ćeš nemilice zvati psa, možda ga kazniti zbog neposluha, a sve samo zato jer nisi mogao znati što se dogodilo. Ja sam apsolutno za to da pas koji ima čvrstu fermu ima zvonce tako da tišina znači da je pronašao divljač. Što više ja sam za to da i pas gonič bude označen zvoncem, jer na taj način jasno daje do znanja lovcima na štandu da se radi o psu, a ne o DS. Na taj način neiskusan lovac, koji je brz na okidaču, neće počiniti grešku koja će ga pratiti do kraja života.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #5 u: 21. 12. 2009. 10:28:14 »
Naime imam kujicu bretonku pa me zanima dali iko koristi kakvo zvonce za signalizaciju markiranja kod ptičara. Naime nemam baš 900kn za biper pa bi volio čuti vaše savjete u svezi toga. Kakvo bi zvonce moglo poslužiti i dali ima di za kupiti?

Beeper prije svega, pa evo link.
Malo pronjuškaj još po ebay-u, možda ima i jeftinije. Izađe te oko 550 kn za poštarinom, vjerojatno neće ni cariniti to. I onda si miran
http://cgi.ebay.com/SportDog-DSL-400-Deluxe-BEEPER-LOCATOR-Pet-Collar_W0QQitemZ300360249646QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45eeddb12e
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #6 u: 21. 12. 2009. 17:24:18 »
Zvonce je ok dok pas pretražuje i kreće se pa ga čuješ. Ne valja kad pas markira. Ako ga nisi dobro pratio i ako je visoka trava, zvonce baš ne koristi previše.
Biper je zakon. Znam da puno košta, ali kupiš ga jednom i imaš ga. I svaki put kad ga čuješ kad je pas u fermi zaboravit ćeš koliko si ga platio. Stavi svaki mjesec 50-100kn na stranu i na početku sezone dodaš koliko fali i to je to.

Pa bit je u tome da kada ne čuješ da zvonce zvoni znaš da ti je pas u fermi. U suprotnom će se dogoditi da ćeš nemilice zvati psa, možda ga kazniti zbog neposluha, a sve samo zato jer nisi mogao znati što se dogodilo. Ja sam apsolutno za to da pas koji ima čvrstu fermu ima zvonce tako da tišina znači da je pronašao divljač. Što više ja sam za to da i pas gonič bude označen zvoncem, jer na taj način jasno daje do znanja lovcima na štandu da se radi o psu, a ne o DS. Na taj način neiskusan lovac, koji je brz na okidaču, neće počiniti grešku koja će ga pratiti do kraja života.

Pozdrav

Imao sam bretonku koja je nosila zvonce i sve je bilo ok ako trava nije bila viša od psa. Kad stane u fermu više ne zvoni i u visokoj travi, ako je otišla malo dalje, ne možeš je naći.
Beeper je po meni bolji. Dok ga ne čuješ pas traži, a kad stane točno znaš gdje ferma.

Offline najlovac

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #7 u: 21. 12. 2009. 22:55:08 »
Pozdrav prijatelji lovci i mene muci isti problem GDE NACI ZVONCE? Naime ja vec dugo radi u jednoj lovackoj radnji kao nazovi poslovodja ali nigde se nisa susreo sa zvoncicima. Interesuje me dali mozda lovacke radnje u Vinkovcima ili Osijeku imaju zvonce u njihovom asortimanu.Ova dva grada su mi relativno blizu tako da bi mogao navratiti. Dobar pogled-Dobra kob

Offline Sale Zr

  • K 100
  • **
  • Postova: 163
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #8 u: 22. 12. 2009. 07:37:26 »
Da li bi odgovaralo zvonce što koriste ribolovci kada pecaju šarane, toga bi trebalo da bude u svakoj ribolovačkoj radnji
Šefe, koji ti je vrag?

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #9 u: 22. 12. 2009. 12:07:02 »
da

Offline najlovac

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #10 u: 22. 12. 2009. 17:18:22 »
Nazalost moram vam reci da saransko zvonce ne moze imam ih u radnji dosta probao i nista. Nego video sam skoro na LOVNO KINOLOSKOM KUPU na jednom seteru malo zvonce skupa sa narandzastom stelujucom ogrlicom pitam vlasnika gde ga nabavi on mi rece iz Slovenije . Jos jedna stvar koju sam primetio je da se na zvoncu nalaze motivi iz lova[dve sljuke].

Offline Sale Zr

  • K 100
  • **
  • Postova: 163
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #11 u: 24. 12. 2009. 07:36:49 »
Na ovo sam mislio...Skinem ove oprugice i okačim o ogrlicu. Probaću i javim kad vidim, odnosno čujem rezultat. Cena 35 dinara

Šefe, koji ti je vrag?

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #12 u: 24. 12. 2009. 10:55:43 »
Mislim da ti to nece radit,vec smo  probali kolega i ja i katastrofa,cujes psa na 10 metara.Ja sam popizdio i otiso po bepper. zagi

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #13 u: 24. 12. 2009. 13:09:21 »
evo ovo ja sve koristim a samo vidim da mudrijam ove godine nisam ništa stavio psu od ove tehnologije osim ovih florocentnih ogrlica.
A šta se tiče zvonca ono mora bit fiksirano na ogrlici ne samo okačeno kao ovo kod mene 
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline Sale Zr

  • K 100
  • **
  • Postova: 163
Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
« Odgovori #14 u: 26. 12. 2009. 19:05:13 »
Sasvim slučajno pronadjem ovo zvono u garaži kad sam hteo da namontiram ona dva za šarandžije, videćemo sutra kako to radi i koliko se čuje


Šefe, koji ti je vrag?