Autor Tema: Kupujem M48, karabin, papovku  (Posjeta: 3118 vremena)

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3152
Odg: Kupujem M48, karabin, papovku
« Odgovori #15 u: 30. 11. 2018. 15:39:39 »
U pravu si.

Ja sam pobrkao stvar.

U starom pravilniku, 2014, (ili prijedlogu pravilnika) to je bilo ukinuto.
Tocka 5.2.5.1.2 - Dozvoljena je upotreba pušaka usklađena prema Zakonu o oružju (bez noža, nastavka za tromblon i nišana za tromblon, kao i graničnik u spremniku streljiva).

Ali po zadnjem pravilniku 2017 ovo se ne spominje uopce. Cak kaze, i ovo:
5.2.6.1.1. Zabranjena je svaka konstrukcijska izmjena i prepravljanje oružja i kundaka, osim podešavanja sile otpora okidača i usklađivanja s odredbama Zakona o oružju.

Ne natjecem se iz tog pa se nisam, hmmm... azurirao... u medjuvremenu...
Gente Balcanico!

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: Kupujem M48, karabin, papovku
« Odgovori #16 u: 30. 11. 2018. 16:46:14 »
Zapravo, cijelo je vrijeme dozvoljena upotreba pušaka u originalnom stanju. Ovaj dio odnosi se na oružje prolagođeno tadašnjem zakonu u privatnom vlasništvu gdje su morale biti preinačene. Tom preinakom bi kršile pravilnik pa je zato bio ovaj dio naknadno dodan.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Kupujem M48, karabin, papovku
« Odgovori #17 u: 01. 12. 2018. 01:04:02 »
Za streljaštvo može kakva god je, maksimalni kapacitet spremnika 20 metaka. Za lov je 2+1 i dalje. Iako mislim da tromblonski nastavak ne bi smjela imati nikako, za bilo kakvu civilnu uporabu. Zakon je jedno, pravilnik HSS-a nešto drugo i ispod zakona je. Ali kao i sve kod nas, jedan propis pobija drugi, a moraš se držati oba. Banana.

Offline ssekir75

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
Odg: Kupujem M48, karabin, papovku
« Odgovori #18 u: 08. 12. 2018. 21:55:25 »
nisam pravnik i ne poznajem vaš zakon, ali u pravu važi pravilo da se poštuje "stariji" akt, dakle u ovom slučaju zakon. a glede tromblona, kome on smeta pa da ga civil koji ima pušku ne bi smeo imati u vlasništvu? ionako ih je bilo po vojnim otpadima na kilo koliko želiš (bar u srbiji), a i da nema ako mi treba napraviću ga na prvom strugu za najviše pola sata.