Autor Tema: Prepelicja jaja  (Posjeta: 6281 vremena)

Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Prepelicja jaja
« u: 09. 03. 2008. 17:59:02 »
Prodajem svjeza prepelicja jaja,ljekovitih svojstava,pogodne za konzumaciju kod svih uzrasta(djeca 2kom/dnevno,odrasli 5kom/dnevno),pomazu kod visokog tlaka,secerne bolesti,jacanju imuniteta,oporavak nakon bolesti,smanjenje kolesterola u krvi itd...
u usporedbi s kokošjim, jaja prepelica, u jednakoj kolièini jajèane mase imaju 5 puta više fosfora, 7 puta više željeza, 6 puta više vitamina B1, i 13 puta više vitamina B 2.
moguca dostava,
cijena 0,8kn/kom

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #1 u: 09. 03. 2008. 20:02:47 »
U pitanju su najverovatnije Japanske prepelice?
Drzao sam te prelepe kokice jos 1988-1990g. Lake su za razmnozavanje i negovanje.Uz koncetrat i svetlo nose kao razvaljene.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Zoran

  • Gost
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #2 u: 09. 03. 2008. 20:08:31 »
i ja ih drzim preko ljeta prosle godine sam imo neke krizane europska i japanska ove europse su crne sa bjelim! e sad neznam jesu europske to bile ili neke druge!
uglavnom su jaja bila krupna u boji plavoj i sarana klasicna ona!
a preplelice su bile ko djije japanske, po veli cini!
dosta cudne, ali kad imas svakakvih uzgajivaca pa cak i sa prepelicama pametuju!
pa tak da sam ih pojeo!  ;D

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #3 u: 09. 04. 2008. 13:02:20 »
Moze li se kupnjom jaja zapoceti rasplod, recimo u inkubatoru i na koji nacin?

Kakve uvjete zahtijevaju itd..

Unaprijed se zahvaljujem.

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #4 u: 09. 04. 2008. 15:31:13 »
Moze li se kupnjom jaja zapoceti rasplod, recimo u inkubatoru i na koji nacin?

Kakve uvjete zahtijevaju itd..

Unaprijed se zahvaljujem.

PinzHunter
Moze i te kako Pinz! Samo je vazno da su jaja friska i da je sa kokicama uvek bio petlic.Ja sam jos 1985-1988g,drzao ove skromne i jako zahvalne ptice.Prve mlade sam izlegao uz pomoc Golubova,kasnije sam vrlo uspesno koristio patuljastu zivinu.Pod koku patuljaste zivine podmetnes izmedju 15 i 20 jaja, 17-ti dan gnezdo je puno.Mlade odmah staviti pod lampu(sijalicu)plus hrana i voda.Prva hrana za mlade Prepelice usitnjena kuvana jaja.Brzo napreduju,mlade kokice sa 50-60 dana starosti pocinju nositi jaja.Posto su petlici borbeni a i dosta grubi prema Kokicama treba ih drzati u odnosu 1:5,6 u korist koka.Ako treba jos neki savet ili upustvo recite.Ps ako koristite kvalitetan koncetrat i drzite ih 24 casa u osvetljenoj prostoriji,koke ponekad snesu i drugo jaje u 24 casa :laugh:!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #5 u: 09. 04. 2008. 19:52:25 »
@draganco
E ljudino hvala na informacijama.

Vec sam u oglasu nasao ko prodaje, jos samo moram da vidim jeli pjetao bio prisutan da nebi kupili mucke ;)
To je za moju majku jer ona zeli sa tim da se bavi zbog djelotvornih sastojaka jaja.

Bas me interesuje kako ce se to odvijati. I ako mi opet sta zatreba javicu ti se.

Hvala pa se cujemo  d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #6 u: 14. 04. 2008. 11:43:10 »
ja ti uglavnom drzim prepelice sa pjetlicima,tako ako ces trebat jaja,slobodno se javi...
ako zelis mogu ti izac u susret,ali to se moramo dogovorit ja stavim jaja u inkubator i da ti dodes po pilice....mozes i po jaja,pa sam inkubiras uz pomoc kokosi ili inkubatora...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #7 u: 14. 04. 2008. 12:04:38 »
o.k mozemo se dogovoriti. ako me nista nesprijeci trebo bi pocetkom maja biti u blizini siska pa ako sve bude o.k mozemo se kratko sresti.

ostalo mozemo preko pp dogovoriti

pozz
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #8 u: 15. 04. 2008. 11:10:40 »
Možda je moje pitanje OT ali zar jaja nisu premala da se jedu.za kajganu ih treba bar 10
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Zoran

  • Gost
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #9 u: 15. 04. 2008. 11:15:48 »
Možda je moje pitanje OT ali zar jaja nisu premala da se jedu.za kajganu ih treba bar 10

pa neko pojede i kokosijih 6-7 komada!
a ca.5 od prepelice je jedno kokosije!!!

a ja sam imo prosle god. 5 prepelica i svaki dan 6 jaja! jedino da muzijak nije bio dvospoloca!  :laugh:
« Zadnja izmjena: 15. 04. 2008. 11:19:39 od Zoran »

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #10 u: 15. 04. 2008. 21:54:14 »
Logicno da 5 kokica ostavi 5,jedino ti ona Sesta nosila nop stop 2 i nije nijednom ostavila ;D.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #11 u: 17. 04. 2008. 17:44:26 »
jaja su izuzetno ljekovia i pomazu u slucaju da ste bolesni,jacaju imunitet,smanjuju masnoce u krvi,tlak,secer itd...bogata su fosforom,zeljezom,aminokiselinama itd...preporuca se da se konzumiraju sirova i to 5 komada dnevno starijima od 15 godina...ovisno o bolesti koju imate postoej tretmani pri kojima se konzumiraju 120 ili 240 jaja sa 2-3 mjeseca pauze pa opet...inace cura i ja znamo za veceru strest 30 komada jaja(kajgana)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #12 u: 17. 04. 2008. 18:34:12 »
jaja su izuzetno ljekovia i pomazu u slucaju da ste bolesni,jacaju imunitet,smanjuju masnoce u krvi,tlak,secer itd...bogata su fosforom,zeljezom,aminokiselinama itd...preporuca se da se konzumiraju sirova i to 5 komada dnevno starijima od 15 godina...ovisno o bolesti koju imate postoej tretmani pri kojima se konzumiraju 120 ili 240 jaja sa 2-3 mjeseca pauze pa opet...inace cura i ja znamo za veceru strest 30 komada jaja(kajgana)

Ja sam dosta toga citao o jajima prepelice i siguran sam da djeluje ljekovito. Ali pored svega toga covjek ima drugi osjecaj kad se hrani sa svojim namirnicama.Jer danas je skoro sve umjetno i vise se nezna sta sve ima u zivotnim namirnicama koje kupujemo.Svoje je svoje...
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #13 u: 22. 04. 2008. 14:49:29 »
Za koje su bolesti ljekovite ččč  Ko zna ččč
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Prepelicja jaja
« Odgovori #14 u: 22. 04. 2008. 14:52:16 »
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"