Autor Tema: Pozdravljeni  (Posjeta: 1917 vremena)

Offline von Schultz

  • K
  • *
  • Postova: 4
Pozdravljeni
« u: 17. 04. 2015. 10:13:48 »
Eto i mene na forumu.

Dakle, obitavam na široj okolici Zagreba s tendencijama kretanja u pravcu Zagorja. Lovački ispit je položen prošle godine u Samoboru, a trenutačno sam u procesu nabavke oružja. Cilj mi je vježbati gađanje na streljanama budući da sam u istome potpuno neiskusan. Naravno, u planovima postoje i odlasci na lovišta, ali smatram da je isto potpuno promašeno ako se prvo na zadovolji prva navedena komponenta. Moglo bi se reći da mi je trenutačni prioritet upoznavanje svijeta oružja, vježbe gađanja i slično.

A koliko sam do sad uvidio, kod nas uglavnom svi prvo idu na lovišta, dok bi se o njihovim sposobnostima pogađanja meta dalo naširoko diskutirati.

Iako sam tek zagazio u ovaj svijet, vođen primjerima iz Amerike i sličnih normalnih zemalja potegnuo sam neke paralele s Hrvatskom pa mi se na takav način još jednom ogadila kompletna nebuloznost hrvatskog birokratskog sistema - prvenstveno u smislu nabavke oružja, legalne raznolikosti istog, mogućnosti i slobode odlazaka na streljane, itd.

Eto, toliko za sad!

Pozdravlja vas vaš von Schultz.  zagi
« Zadnja izmjena: 17. 04. 2015. 10:15:27 od von Schultz »

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #1 u: 17. 04. 2015. 10:22:51 »
lijepo predstavljanje ,nema šta

 welcome na forum

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #2 u: 17. 04. 2015. 10:24:52 »
Nakon dugo vremena suvislo predstavljanje!

Dobro došao kolega .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #3 u: 17. 04. 2015. 11:15:15 »
 welcome zagi

Offline ges

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #4 u: 17. 04. 2015. 11:37:27 »
Dobrodošao!

U tvojem predstavljanju je vidljivo da te više zanima streljaštvo nego lov. Da bi se bavio istim nemoraš biti lovac sor

Lovstvo je kompleksna grana u kojoj je lov na zadnjem mjestu. To mnogi zaboravljaju. Mislim da bi se svatko tko želi biti lovac prvo trebao razvijati u smjeru uzgoja i zaštite te nevidim kako su odlasci u lovište "potpuno promašeni" bez prethodnih odlazaka na streljanu.

Svakako se slažem s tim da kad lovac odlazi u lovište s ciljem lova,mora prije toga dobro upoznati svoje oružje i njegove(i svoje) mogućnosti na streljani.
Idemo brati,Hubert nas prati,
v jutro rano zoru plavu zbuditi.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #5 u: 17. 04. 2015. 12:04:40 »
Dobrodošao!

U tvojem predstavljanju je vidljivo da te više zanima streljaštvo nego lov. Da bi se bavio istim nemoraš biti lovac sor

Lovstvo je kompleksna grana u kojoj je lov na zadnjem mjestu. To mnogi zaboravljaju. Mislim da bi se svatko tko želi biti lovac prvo trebao razvijati u smjeru uzgoja i zaštite te nevidim kako su odlasci u lovište "potpuno promašeni" bez prethodnih odlazaka na streljanu.

Svakako se slažem s tim da kad lovac odlazi u lovište s ciljem lova,mora prije toga dobro upoznati svoje oružje i njegove(i svoje) mogućnosti na streljani.
najbolji post u zadnjih 6 mjeseci  just
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline von Schultz

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #6 u: 17. 04. 2015. 12:27:27 »
U tvojem predstavljanju je vidljivo da te više zanima streljaštvo nego lov. Da bi se bavio istim nemoraš biti lovac sor

Da, tu si u pravu, više me zanima streljaštvo, nego lov, ali mi je i lov sam po sebi interesantan i želim se okusiti u njemu. S ovom drugom rečenicom se ne slažem budući da se ponovno moram pozvati na suludu birokraciju i hrpu gluposti izrečenih u našim zakonima kojima je dobivanje oružja puno teže izvedivo za osobe koje imaju veće preferencija spram streljaštva u odnosu na lov. S položenim lovačkim ispitom ubijam dvije muhe jednim udarcem.

Lovstvo je kompleksna grana u kojoj je lov na zadnjem mjestu. To mnogi zaboravljaju.
Slažem se, ja sam pri pojmu lova u prvom postu aludirao na onu suštinsku svrhu lova, ne na sve vezane djelatnosti. No činjenica stoji da je u društvu imidž lovaca sveden na pijance koji idu pucati po nevinim životinjama, a na žalost takvih je jako puno. Najčešće nisu niti upoznati sa svim ovim o čemu ti pričaš, a ponajmanje sa svojim oružjem.

Zato sam i na prvom mjestu naglasio svoju neiskustvo jer mi nije cilj doći u lovište glumatati frajera, već se zbog svoje i tuđe sigurnosti  upoznati s oružjem tako da mi držanje istog bude prirodna pojava.
« Zadnja izmjena: 17. 04. 2015. 12:31:03 od von Schultz »

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #7 u: 17. 04. 2015. 21:56:19 »
 welcome zagi

Offline Luka 94.

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #8 u: 17. 04. 2015. 22:10:31 »
 welcome

Offline Ljubi

  • K 100
  • **
  • Postova: 261
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #9 u: 18. 04. 2015. 08:24:50 »
 welcome  zagi

Offline Bećar.Kobaš

  • K 100
  • **
  • Postova: 328
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #10 u: 18. 04. 2015. 08:47:36 »
 welcome  d1
...sin sam zlatnih žitnih polja, rodnih njiva, šuma hrasta...

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #11 u: 18. 04. 2015. 10:25:51 »
Odlično predstavljanje koje je odmah uzburkalo ove forumaške vode. Što ćeš više za početak? Hollywoodskim rječnikom rečeno ulaz ti je bio impresivan.
Dobro nam došao!

 zagi welcome zagi

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #12 u: 18. 04. 2015. 11:14:50 »
V.schultz welcome
Em ti sumpor.....

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Pozdravljeni
« Odgovori #13 u: 20. 04. 2015. 11:19:55 »
 welcome  zagi