Autor Tema: Hrana za pse  (Posjeta: 133319 vremena)

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #45 u: 10. 12. 2008. 14:25:06 »
Nakon dosta experimentiranja (možda i previše) konačno sam našao "ono pravo". Kupujem PRO PAC, američku superprimium hranu. 15 kg = 260 kn + popust za cash. Psi je vole, stolica je dobra, a meni je financijski prihvatljiva. Pored te hrane, dobivaju još i multivitamine, te ostatke od ručka. Sad im je pravo blagostanje jer je vrijeme kolinja i nagomilavam kuhane svinjetine i kosti.


BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #46 u: 10. 12. 2008. 15:01:05 »
Jako dobra cijena ako je superpremium, obično su u ovom cijenovno razredu premium hrane.

Jackal gdje to nabavljaš?
Imam upalu volje.

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #47 u: 11. 12. 2008. 10:11:00 »
U Tukanu, na aveniji Ljudevita Posavskog, odmah do Land Rovera i Hiltija. Imaju trgovine u Karlovcu i Šibeniku.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #48 u: 11. 12. 2008. 11:02:49 »
Ja sam svojoj bretonki kupio hranu Techni-cal i jede ju relativno dobro. Stolica joj je super, a za hranu sam na internetu našao da piše da je super premium. Dal za neko za tu hranu, dal je netko hranio sa njom. Nabavio sam je preko kolege koji ima uzgajivačnicu, cijena sa popustom je bila 230kn za vreču od 20kg, s tim da je to hrana za mlade pse jer mi kujica ima god dana.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #49 u: 31. 12. 2008. 08:44:51 »
Top Energy 15kg=215kn
Mislim da ni ova nije loša.....

Stipe upravo sam potrošio prvu vreču Top Energy-a ako pričamo o istom, prozirna obična vreča od 15 kg samo deklaracija s nazivom sastavom i porijeklom.

Po sastavu mi se čini da je premium hrana, a psi je dobro jedu i zadovoljan sam kako trče.

Imam upalu volje.

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #50 u: 23. 01. 2009. 16:25:16 »
"Za pse s visokim energetskim potrebama - Working & Endurance", tako se zove eukanubina hrana koja bi trebala zadovoljiti potrebe lovnog/radnog psa. Cijena po kilogramu iznosi oko 40kn a hrana sadrži (oni pišu) iznad 30% piletine. U mesnici ili kauflandu 1kg piletine košta 22kn i ja radije odem i kupim pile da ga pas pojede nego da eukanubinu piletinu platim 100 kn po kili jer ostalo su dodaci tipa ječma, kukuruza, sirka i ostalih đakonija koje moj pas ni mrtav nebi progutao. S druge strane ako je "Cekinov" picek dobar za moju djecu sigurno je sirov odličan i za moga psa. Zdrava logika, a Ameri nam prodaju banane kao i Mcdonald. Reklame, reklame  uf!
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #51 u: 23. 01. 2009. 22:23:52 »
 Pozdrav!!
 Kljunko samoda ti napomnem da nama ništa opasnije za psa neg mu davati pileće kosti jer se one cijepaju po dužini i uzrokuju smrt psa obzirom da se "zaglave u crijevima!!! zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #52 u: 24. 01. 2009. 07:19:26 »
 Sirove nisu opasne iako ih ja "izfaširam" i pomješam s malo kuhane riže i povrća ali proguglaj malo o barf-ishrani zaista mi se to čini kao najprihvatljiviji koncept. Prijašnji psi su mi jeli dehidrat ali i često posječivali veterinara ovi sad jedu barf i stolica, dlaka, energija sve super. Nedostatak je što se troši više vremena na pripremu hrane ali uz zamrzavanje ni to ne predstavlja veći problem!
 ( Kad pročitam na hrani podatak o 4% mesa  rol) i to ljudi kupuju mesojedima i skupo plačaju dođe mi da se  zagi
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #53 u: 25. 01. 2009. 11:09:01 »
Kljunko, u pravu si za to, jer skoro svi proizvodjaci pa i hrane za pse gledaju samo jedno:PROFIT, na stetu nas kupaca i u ovom slucaju nasih ljubimaca.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #54 u: 14. 02. 2009. 12:19:10 »
Kolege, jel miješate dehidrat sa npr. rižom/tjesteninom/palentom/mesom...? Ili ga dajete odvojeno?  rostilj

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #55 u: 14. 02. 2009. 14:35:03 »
 Miješaj jarane kako hoćeš samo ako hoće da jedu!!!

 Problem isto kod ishrane pasa može se javiti ako su psi skupa u jednom boksu pa jedu iz jedne posude (ili dvije) jer onda halapljivo jedu i ne sažvaču KOSTI nego samo gutaju- e tad isto može doći do problema!!! zagi
P.S. NIKAD pileće kosti !!!!!!--lijeka se nema-žašto rizikovati!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #56 u: 03. 06. 2009. 14:15:48 »
Već nešto više od mjesec dana kuju hranim Purinom Pro Plan (janjetina+riža) i moram reći da sam prezadovoljan tom hranom!  zagi

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #57 u: 03. 06. 2009. 14:30:00 »
Ja svom dajem neku made in USA. I odlična je! 21 % proteina, 14% masti, stolica je mala i tvrda. Pas je u formi i nema beda. 20 kila 280 kuna. Nije malo, nije puno, ali mom psu je to za 2 mjeseca, tako da može jesti nekaj kaj valja!

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #58 u: 03. 06. 2009. 15:13:26 »
Deane, kako se zove hrana?

Ja uzimam 15 kg pakovanje,450 kn... znam, skupo, no rezultati su mi odlični... moja je kujica još uvijek štene (6mj.) i još će do 15 mj. starosti jesti tu hranu za štence... Jednom do dva puta na tjedan dobije kuhanu junetinu, dok je ostatak vremena na dehidratu. Sastav dehidrata je ovakav:

Crude Protein     30.0%
Crude Oil    19.0%
Moisture    8.5%
Crude Ash    7.0%
Crude Fibre    3.0%
Calcium    1.3%
Phosphorous    1.0%

Ingredients

Lamb (21%), rice (17%), maize gluten, dehydrated poultry protein, maize, animal fat (Preserved with mixed tocopherols), digest, beet pulp, dried egg, calcium phosphate, fish oil, yeast, potassium chloride, sodium chloride, calcium carbonate, colostrum, minerals, L-Lysine, DL-Methionine.

Vitamin A: 21000 IU/Kg
Vitamin D3: 1600 IU/Kg
Vitamin E (α tocopherol): 280 mg/Kg
Vitamin C (ascorbic acid): 70 mg/Kg

 z14

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Hrana za pse
« Odgovori #59 u: 03. 06. 2009. 15:25:23 »
Kupujem jedino umjetnu hranu kad nemam vremena ili odem na odmor pa mi mama hranida joj je lakše....

Inače odem do klaonice i uzmem pluča sa grkljanima , kože , jetra i poslastice kosti od lopatica,,

Imam veliki kotao iskuham prvo kože pluča i jetra ca.. 30 kgda se to dobro raskuha i tada na tu juhu zasipam kukuruzno brašno pomiješano sa ječmenim brašnom  dodam 2% solii kad su žganci gotovi ako je vručina kao sad onda pakiram drug dan u škrinju a ako je zima ostaje dok se ne potroši ..
Tako pripremljeno pomješam sa vodom i malo kruha...kad ima povrča viška na vrtu stavim i toga u kotao da se skuha sa žgancima ..
Tako mi je puno jeftinije i po meni zdravije za pse i jako su zadovoljni..
Kad krenu lovovi  u jesen ,, uzimam iz lova sve šta se može dati psima da pojedu..
Glave , iznutrice, i ponekad kože od prasadi .. jedino jetra kuham ,,
To vole najviše kad je friško iz lova... Odkad im dajem kože prasadi , nikad kad sam im dao poslije tablete za crijevne parazite nisam našao gliste ili šta slično ali ih čistim sa tabletema svakih 6 mj.
Kupovnu hranu koristio sam Top energi i dosta je dobra ..