Autor Tema: Problem jedenja kod psa  (Posjeta: 15937 vremena)

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Problem jedenja kod psa
« u: 08. 12. 2008. 21:43:32 »
Bok! Imam jedan veliki problem. Posavac mi neželi jesti nikakvu kupovnu hranu. Pošto mu se nistigne pripremati i kuhati dva puta dnevno viskokalorična hrana sada mi je mnogo oslabio. Dali je itko imamo takvih problema? Ako je molio bih vaše savjete kako da ga pridobim. HVALA

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #1 u: 08. 12. 2008. 21:51:42 »
 Stavi tu kupovnu hranu i ostavi neko vrijeme. Onda makni. I tako opet nakon nekog vremena. Pa sutra opet. Bude on jeo, samo kad dobro ogladni. Ali nemoj biti sentimentalan pa da mu daš nešto kuhano.

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #2 u: 08. 12. 2008. 21:53:03 »
Stavi tu kupovnu hranu i ostavi neko vrijeme. Onda makni. I tako opet nakon nekog vremena. Pa sutra opet. Bude on jeo, samo kad dobro ogladni. Ali nemoj biti sentimentalan pa da mu daš nešto kuhano.

u potpunosti podržavam ovo, nedaj mu da te zeza

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #3 u: 08. 12. 2008. 21:57:14 »
probavao. Tri dana mu je bila u zdjelici i nije pojeo ni za jednu šaku. Dali da mu ju pokušam mljeti pa mješati sa mljekom. mislim tako da dobijem nešto kao čokolino. Jer kad mu je promješam sa nečim kuhanim jede skoro pola sata jer pazi da nebi koje zrnce hrane pojeo.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #4 u: 08. 12. 2008. 23:25:11 »
Neznam... a da mu pokušaš promijeniti proizvođača hrane ili hranu sa drugim sastojcima. Moj konkretno suhu hranu sa dodatkom piletine nikada nije htio ni pomirisati ali se zato davio u ostaloj drugoj suhoj hrani.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #5 u: 08. 12. 2008. 23:34:04 »
 Pozdrav!!
probaj ga očistiti od  parazita, ako nisi,  kupi mu PROMOTOR- to je kombinacija raznih vitamina,jer ako je zdrav ima da jede sam kruh. I ja sam imao sličnih problema (bio sažaljiv na hunda volio ga  puno a on me zajebavao, sve dok u lovu nisam vidio da moj kolega svojima  baca suh kruh a oni se otimaju za njega, otad i moj jede sve, ne daj mu ništa drugo dok ne izgladni!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #6 u: 08. 12. 2008. 23:46:07 »
Niste u pravu, moji isto neče da jedu suhu kupovnu hranu ako nije pomješana naprimjer sa juhum i tako oduvjek, Jedu samo kupovno ako je ona kao mesni doručak. Skroz su zdravi i tako godinama.
Preobračenik

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #7 u: 08. 12. 2008. 23:57:38 »
 Ti si Stipe u pravu-ali svako hrani psa onim što ima-tj čim raspolaže,  a u pravu si malo morgen
i ja bi jeo bečku, itd, al bogami ponekad i namažem, a tvoj pas je tebe da prostiš zajebo, jer ti je nametnuo svoj "meni". znaš onaj vic o Cigi kad je naučio psa da jede jabuke 8držao ga gladna). zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #8 u: 09. 12. 2008. 00:02:35 »
Varaš se druže, moj proždire ono šta i ja ručam, a slabije se zalječe na kupovno, konzerve jede samo kad smo negdi na putu.
Nebi virova da obožava i kupus na ulje.
Preobračenik

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #9 u: 09. 12. 2008. 00:16:13 »
U mene kad mu bacim komad kruha skoci metar u zrak i uhvati.proguta i ne zvace.a najvise voli kad ostane pola serpe graha pa kad mu zadrobim pola kruha.ma tusi se jeduci.
moram priznat tako je od malena pa valjda ne zna za bolje  :laugh:
Isto tako jedu samo jednom dnevno i to oko 17:00 sati i to je sve.
jeli su nekad i 2 puta dnevno al to im je uticalo na kondiciju i sami izgled.
Inace gonici se preko ljeta udebljaju a zimi kad sezona lova pocne dodju u kondiciju nakon par lovova.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #10 u: 09. 12. 2008. 00:26:58 »
U mene kad mu bacim komad kruha skoci metar u zrak i uhvati.proguta i ne zvace.a najvise voli kad ostane pola serpe graha pa kad mu zadrobim pola kruha.ma tusi se jeduci.
moram priznat tako je od malena pa valjda ne zna za bolje  :laugh:
Isto tako jedu samo jednom dnevno i to oko 17:00 sati i to je sve.
jeli su nekad i 2 puta dnevno al to im je uticalo na kondiciju i sami izgled.
Inace gonici se preko ljeta udebljaju a zimi kad sezona lova pocne dodju u kondiciju nakon par lovova.


Ja sam tako hranio pa mi pomrli!!!! rol rol
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #11 u: 09. 12. 2008. 07:58:36 »
pozdrav Jura i ja sam imao taj problem pa sam kupio
VITAMIN CAL  http://www.ddlzagreb.hr/16471.aspx
i sad jede. Cijena pakovanja od pola kile je 60kn a doziranje je
od 1 do 5 žličice za čaj ovisno o veličini psa.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #12 u: 09. 12. 2008. 08:08:59 »
kupi mu u mesnici grkljana i nemoj kuhati i gubiti vreme daj mu sirovo 1kg grkljana 2,5 kune ima da se glacne za 7 dana udebljaj ga sa tim a tek onda napravi rez i prilagođavaj ga na suho ako želiš ali ne na hrane 15 kg 100 kuna s tim nemožeš hraniti goniča preko zime ima da bude usukan kao štap u pola sezone a sad mu treba zaliha energije zbog zime............

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #13 u: 09. 12. 2008. 12:42:40 »
Ako si hranio psa od malena sa kuhanom hranom, teško će prihvatiti kupovnu. Prije navedene metode su naizgled surove ali učinkovite.
Moj savjet ti je da kupiš Chappi konzerve (duo meat rolls) i suhu hranu ali ne neku 100 kn=15 kg nego barem primium hranu (250 kn=15 kg) i to pomiješaš. Imao sam sličan problem kao i ti. Ove konzerve sam naveo iz razloga što su to mesne okruglice sa povrćem u umaku (slično kuhanoj hrani). Na početku stavi malo više konzerve, a manje suhe hrane, pa s vremenom mijenjaj omjer dok na kraju ne ostane samo suha hrana. Trebalo bi upaliti.
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!

Offline Jackal

  • K 100
  • **
  • Postova: 142
Odg: Problem jedenja kod psa
« Odgovori #14 u: 09. 12. 2008. 12:47:18 »
Zaboravio sam istaknuti da nikako ne kupuješ Chappi suhu hranu, jer je po kvaliteti totalna suprotnost konzervama, tj. loša je do bola. Moji psi jedu sve ali Chappi i Pedigre suhu hranu niti pomirisati, dok konzerve jedu bez greške
BISTRO OKO I MIRNA RUKA !!!!!!