Autor Tema: Strah od beepera  (Posjeta: 9221 vremena)

Offline Atos

  • K
  • *
  • Postova: 62
Strah od beepera
« u: 18. 01. 2019. 19:28:59 »
Problem je slijedeći. Naime, imam nkp koji će u 2 mjesecu napuniti 3 god i do sad smo lovili na način da mu se stavi zvonce. To je od prvog dana svladao bez problema i to funkcionira, ali kad pođe nekad malo dalje nastane problem jer ja u gustišu ne znam đe je u fermi. Lov na kamenjarke da ne spominjem. Već mi se to prije događalo. Neki dan mi se opet dogodilo, čuo otprilike đe je i kad je prestao zvoniti, znam da je u fermi. Kad sam došao blizu, ne vidim i ne čujem ništa, okrenem se i pođem 30ak m lijevo, kad ga vidim u fermi, a šljuka se diže i ode.... Naručio beeper, dođe mi danas i kontam ga staviti samo malo, par min prije preleta, napravit mali đir i skinut mu ga. Međutim, čim je beeper prvi put zasvirao, on je automatski podvio rep i vraća se meni. I tako svaki put kad se oglasi. Morao sam mu ga skinuti jer se toliko prepao da to nisu istine. Uopće nije pretraživao teren, samo je gledao đe sam ja. To je pas koji se ne boji ničega, ali doslovno, tako da me ovo pogodilo. Ima li itko kakav savjet vezano za što uspješniju prilagodbu? Ja ću probat stavljati svaki dan po par minuta... 

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Strah od beepera
« Odgovori #1 u: 18. 01. 2019. 20:45:35 »
Odgovorio si sam  d4

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Strah od beepera
« Odgovori #2 u: 18. 01. 2019. 20:57:28 »
Upali mu ga onako bez stavljanja,daj da ga njuši da ga "upozna",i ako ima više opcija glasanja probaj sa nekom drugom,smanji malo ton na njemu...

Offline Atos

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Strah od beepera
« Odgovori #3 u: 18. 01. 2019. 21:36:29 »
Svjestan sam da sam malo požurio, ali to je zbog toga što se stvarno ničega ne boji i sve je brzo svladao, tako da me ovo jako začudilo. Morat ću doslovno malo-pomalo s beeperom. Palit ga u  ruci, dat mu da ga malo pomiriše, pa dok jede, i dok se igra s drugim psom. Probat ću baš polako. Ako ima tko još kakvih savjeta, slobodno recite.  zagi

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Strah od beepera
« Odgovori #4 u: 18. 01. 2019. 21:50:39 »
Pa nisi požurio svako bi tako postupio...smanji ton biperu skroz za početak,stavi mu ga bez paljenja i tako to,stavi ga koleginom pasu..naviknit će se on brzo na to

Offline sheytan

  • K 100
  • **
  • Postova: 441
Odg: Strah od beepera
« Odgovori #5 u: 18. 01. 2019. 22:43:41 »
Da li je taj pas uzet nov ili polovan?  happi

Kao da je nahvatao strah od teletakta...
:smil4226ce1d491b5:   d7   :hundtrinkend:

Offline Atos

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: Strah od beepera
« Odgovori #6 u: 18. 01. 2019. 23:05:16 »
Ja ga uzeo sa 2 mjeseca. Nikad u životu teletakt nije vidio. Mažen i pažen...