Autor Tema: Spotter i monokulari  (Posjeta: 11345 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Spotter i monokulari
« Odgovori #15 u: 08. 03. 2016. 03:09:03 »
Par spektiva koji su mu se svjdeli na sajmu. Spektiv dvogled tipa je tako lagan za dugo koristenje i ne napreze oci kao monokular a sirina vidnog polaj je puno bolja ako pratis nekoliko meta ili zastave po strelistu.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Spotter i monokulari
« Odgovori #16 u: 08. 03. 2016. 03:13:26 »
Par slika sa  Vortex Razor 20-60x85  spektiv i i phone 6 adapterom. Slikano u sred dana a daljina je oko 1.2 km.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Spotter i monokulari
« Odgovori #17 u: 08. 03. 2016. 04:17:18 »
Par slika sa farme gdje vjezbamo na  metama. Vruc dan i razlicita povecanja zoom-a kroz spektiv.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Spotter i monokulari
« Odgovori #18 u: 08. 03. 2016. 13:26:35 »
Nemcovi koriste izraz spektiv za lovne teleskope, ovi astronomski šta obrću sliku su zrcalni.

Uglavnom super stvar i svakako vrijedan dio opreme kako za streljanu tako i planinski lov.

Gorane nisam vidio od nikona ili kowe sklopive modele, vjerovatno nisu popularni izvan alpske regije.
Imam upalu volje.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Spotter i monokulari
« Odgovori #19 u: 08. 03. 2016. 22:36:36 »
Nisam ni ja nikad. Mislim da su "piratski" ili izvlacivi modeli samo tradicija nekih evropskih zemalja. Po meni izgledaju prakticno i nisu niti teski niti uzmu previse prostora ali koliko su opticki dobri i kakvi su odnosi leca tj. kvaliteta slike kad se ne izvuce do kraja i koja je stabilnost slike na vecim povecanjima. Ono sto sam probao je bilo na brzinu i u zatvorenim prostoram pa ne mogu reci skoro nista. Sjecam se jednog starog lovca Dr. Kature iz Mostara koji je imao neki takav spektiv kad je isao na divokoze po Prenju. Prijatelj  je manager za Swarovski Australija pa cu ga zamoliti ako ima takav model ovde da mi ga posudi da pogledam. Ionako mi je obecao dati neki novi Swar za LR x5 5-25x56 da se proba i vrati nazad.  Treba mu materijala za marketing jer niko se od zaposlenih ne bavi lovom zapravo osim sto ponekad odvedu musterije na kakav safari pa i oni opale koji. Novi Swarovski spektiv sa iluminiranom koncanicom je fantastican i jako lijepo uradjen i estetski i opticki. problem je sto je jako skup i sto imam puno prikladnijih i bezbolnijih opcija.


Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Spotter i monokulari
« Odgovori #20 u: 09. 03. 2016. 08:33:26 »
Nije mi prošlo nešto puno tog kroz ruke ali imao sam side by side kowu 20X50 standardnu i Optolytha mislim 30X75 sklopivog.

Optolyth ga dere u svakom pogledu, doduše nisu ista klasa ali ne vjerujemo da neka jača kowa može biti toliko superiorna ovom optolythu.
Imam upalu volje.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Spotter i monokulari
« Odgovori #21 u: 09. 03. 2016. 10:07:51 »
KOwa je jaka i dans je jos bolja ali Optolyth je za mene zakon bolji u spektivima i od Zeiss sam ose jos Leika moze porediti ali su jako skupi i mnogima nedostizni. Ja imam jedna stari Optolyth dvogled  8x45 koji i danas bolji od puno novijih i glamuriznijih.