Autor Tema: Posavski gonič- problemi pasmine  (Posjeta: 3795 vremena)

Offline Posavac27

  • K
  • *
  • Postova: 36
Posavski gonič- problemi pasmine
« u: 09. 06. 2017. 10:32:50 »
Otvorio sam ovu temu jer se posavski gonič nalazi u najvećoj krizi ikad. Posavac je pas nastao za lov sitne divljači kao što su zec i lisica na svježem tragu u okolici svog "doma" i da razlikuje svježi i stari trag i da iaključivo goni po svježem tragu i da se vraća na mjesto puštanja po svom tragu i onda se vraća po tragu vlasnika kući. Današnji lovci ga vode stotinama km udaljeni od kuće da goni po starom tragu divlju svinjui dq ignorira sitnu divljač a  i sve gore su orjentacije, a sve to se protivi onome za što je stvoren. Napominjiem da su od posavca nastale mnoge pasmine pasa u europi. Sad postavljam pitanje: Dali se zbog pojedinaca treba uništiti ovu pasminu koja stoji na ovim prostorima 5 (otkad su prvi pisani podaci o pasnini)ako ne i više stoljeća u gotovo neizmjenjenom obliku? Trebamo očuvati ono što su naši predci čuvali za nas da mi možemo uživati u ovoj preljepoj pasmini

Offline Toni_SB

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Posavski gonič- problemi pasmine
« Odgovori #1 u: 09. 06. 2017. 11:28:06 »
Kolega slažem se s dijelom tvog posta, ovaj dio o načinu rada posavca.
Što se tiče divljači, posavci su svestrani psi i ići će u smijeru u kojem ga budeš vodio.
Ja sam s njima lovio sve. Kada sam rođen posavci su bili u dvorištu i do dana današnjega su prisutni.
Bilo ih je svakakvih...od kuje koja je markirala fazana, psa koji bi lisicu i u hotelu našao, pa do vrhunskih svinjara.

Ja osobno žalim za eksterijerom posavca koji se izgubio.

Ne pamtim kada sam vidio posavca da ima "ogrlicu", "čarapice", "lisu", "prsa" i vrh repa u bijelinama a da lisa ili prsa nisu spojeni s ogrlicom.

Malo sam ga zakomplicirao ali uzgajivači posavaca će znati o čemu pričam.
Bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Offline Crni posavci

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Posavski gonič- problemi pasmine
« Odgovori #2 u: 07. 01. 2018. 20:51:58 »
Zelio bih da postavim pitanje Dali se ikonen susretao sa greskom u boji kod posavaca.
Posavci su prepoznatljivi po svojoj rumenozutoj boji sa bjelinama Na prsima,sapama,vrhu repa...
Pitanje je Dali se nekom od uzgaivaca desilo da u leglu budu crni stenci sa identicnim bjelinama.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Posavski gonič- problemi pasmine
« Odgovori #3 u: 07. 01. 2018. 20:57:06 »
Može biti ako su bili djedovi srpski goniči ili trobojci.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Posavski gonič- problemi pasmine
« Odgovori #4 u: 07. 01. 2018. 21:54:04 »
Sve je otišlo u ....

Istrijanac eksterijerno za izložbu radno kao da je dalmatiner,  seteri koji traže niskim nosom, nlt s karakterom šicua....
Imam upalu volje.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Posavski gonič- problemi pasmine
« Odgovori #5 u: 08. 01. 2018. 09:56:12 »
Kad se radi pse za izložbe, gubi se strast, talent za lov .

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Posavski gonič- problemi pasmine
« Odgovori #6 u: 08. 01. 2018. 18:25:20 »
Posavac je pas nastao za lov sitne divljači kao što su zec i lisica na svježem tragu u okolici svog "doma"...nažalost danas je zavladala pomama za  rostilj kp da je glad, pa sve manje lovaca  lovi štetočine i sitnu divljač