Autor Tema: Engleski springer spanijel  (Posjeta: 3444 vremena)

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Engleski springer spanijel
« u: 25. 07. 2007. 14:52:17 »
Koristi li ko u Cro ove pseč
Iako sam prohodao uz nemce i lovio oduvek sa njima, skoro 10 godina gajim i springere.
Predivna rasa, psi visoke inteligencije i neverovatni u lovu. Sa svojom matorom kujom i dan danas mogu da pirsujem srndaca - ide uz nogu bez problema.
Vasa iskustva sa springerimač Osim cicka/semena korova pri lovu prepelica i mane da se brzo goje, nemam nikakva negativna iskustva.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline MP153

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Engleski springer spanijel
« Odgovori #1 u: 25. 07. 2007. 15:29:47 »
Reci mi Sumo,
da li je springer aporterč
Markira li divljač ili je to klasični šnjuhavacč
Kako se opčenito ponaša u lovu i na koju sve divljač je koristišč

Ja osobno imam bretone.

Pozdrav


Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Engleski špringer španijel
« Odgovori #2 u: 25. 07. 2007. 15:30:06 »
http://www.lovac.info/kinologija/uzgajivacnice/uzgajivacnica-cro-no1.html#jc_allComments

evo moji poznanici tu blizu mene ih uzgajaju marina i boris (super su i gazde i njihovi psi) z1

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Engleski springer spanijel
« Odgovori #3 u: 25. 07. 2007. 15:38:06 »
Pozdravi mi Marinu i Borisa fudbalsku nadu :)
Marinin Grof je sin one stare dame sa gornje slike.

Ne, ne markiraju, ali sam imao priliku da springer ,markira` ali ocigledno vizuelno prepelicu jako blizu njega. Klasican cunjavac.
Aport im je perfektan, nesto neverovatno. Inteligencija - barem za 30 % veca od nemca, a oni nisu nimalo glupi (nkd)
inace, na formiranje bretona kao rase itekako je uticao springer...
A sta sam sve u lovu doziveo - aport srne iz kanala (za vrat), skok na ranjenog vepra...
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Engleski springer spanijel
« Odgovori #4 u: 25. 07. 2007. 15:42:36 »
U lovu je jako srcan i istrajan. Nos je slabiji nego kod pticara, ali kad nagazi divljac, ne izlazi dok je ne istera (gustis, oboreno granje, trska)
zna da zalaje na tragu posebno zeca ili srne ili ako fazani  beze niz vrstu kukuruza.
Vidjao sam i springere koji idu malo dalje, ali u principu se lako obuce da ne lete i da su oko lovca.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........