Autor Tema: Koi pas  (Posjeta: 4593 vremena)

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Koi pas
« Odgovori #15 u: 06. 06. 2008. 10:12:30 »
Ovdije bi se već dalo diskutirati jel ovisi za ćega mu pas treba, ako je za ds najbolje je umjereno u gater (1 mjesećno sa odraslim psima ili ga držat na povodniku da se pali) sa 10-ak mjeseci pustit mu prase i otpucat ga pred njim i tako 2-3 puta onda će se već pokazati jel valja ili nevalja, bar ja tako radim

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Koi pas
« Odgovori #16 u: 06. 06. 2008. 10:58:27 »
Ovdije bi se već dalo diskutirati jel ovisi za ćega mu pas treba, ako je za ds najbolje je umjereno u gater (1 mjesećno sa odraslim psima ili ga držat na povodniku da se pali) sa 10-ak mjeseci pustit mu prase i otpucat ga pred njim i tako 2-3 puta onda će se već pokazati jel valja ili nevalja, bar ja tako radim
Ako nakon toga ne valja, kad valja!? To je sigurno dobar način za uštimati bilo kojeg psa na ds!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Koi pas
« Odgovori #17 u: 06. 06. 2008. 11:34:57 »
Pozdrav! ;)
Pančev slabo mi nešto čitaš postove, vezano za lovačke pse!
Kolege te počele upućivati !!!!
kad pročitaš sve postove vezano za odgoj i obuku pasa lakše ćeš skontati šta ti je pijesnik htio reći (to jest naše iskusne kolege).
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: Koi pas
« Odgovori #18 u: 06. 06. 2008. 12:01:06 »
Dobro možda sam se malo krivo izrazio, od psa se vidi šta će biti već pri prvim kontaktima sa ds, htio sam reći da će se onda vidjeti kroz tih nekoliko mijeseci dali napušta, koliko dugo laje, dali konstantno laje, dali laje na stari trag itd,itd. Sad sve ovisi ko kakvoga psa želi, normalno idealnoga nema, dešavalo se i da pas radi u gateru kao avion a kad sam ga izveo u lov čista nula, neće da ide dalje od 20-30m od mene, laje tek kad nabasa na svinje,. Dobro tu je možda opet krivo pretjerano vođenje u gater. Najbolje ga ja puštati sa već iskusnim psima da se povede s njima u lovu ako se nemože ići u gater i tu mladi pas dosta iskustva stekne a u čoporu je i neboji se.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Koi pas
« Odgovori #19 u: 07. 06. 2008. 08:32:48 »
Dobro možda sam se malo krivo izrazio, od psa se vidi šta će biti već pri prvim kontaktima sa ds, htio sam reći da će se onda vidjeti kroz tih nekoliko mijeseci dali napušta, koliko dugo laje, dali konstantno laje, dali laje na stari trag itd,itd. Sad sve ovisi ko kakvoga psa želi, normalno idealnoga nema, dešavalo se i da pas radi u gateru kao avion a kad sam ga izveo u lov čista nula, neće da ide dalje od 20-30m od mene, laje tek kad nabasa na svinje,. Dobro tu je možda opet krivo pretjerano vođenje u gater. Najbolje ga ja puštati sa već iskusnim psima da se povede s njima u lovu ako se nemože ići u gater i tu mladi pas dosta iskustva stekne a u čoporu je i neboji se.

Nacin lova diriguje buku psa!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline nemacki lovni ovcar

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Koi pas
« Odgovori #20 u: 13. 07. 2009. 22:43:30 »
NJEMACKO LOVNI TERIJER BEZ SUMNJE :hundtrinkend:

Dobrodosao na Forum. Ugasi "Caps Lock". Velika slova znace deranje i vikanje. Prije nego nastavis sa pisanjem red je da se predstavis u rubriku namjenjenu za to. Hvala. Schultz
« Zadnja izmjena: 11. 08. 2009. 21:48:53 od Schultz and Larsen »