Autor Tema: Brak jazavcar dresura na krvni trag  (Posjeta: 5449 vremena)

Offline Cinca

  • K
  • *
  • Postova: 97
Brak jazavcar dresura na krvni trag
« u: 25. 11. 2014. 13:38:15 »
Pozdrav kolege!U nabavci sam brak jazavcara (trenutno je stara 5 mjeseci) kojeg bi namjenio za krvni trag!Kakva su vam iskustva s njima u tome i molio bi neke savjete koji bi mi dobro dosli, kako bi pravilno postupit u dresusri!Hvala!
Ako hoces bit sretan budi LOVAC
LD Vepar Belisce

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Brak jazavcar dresura na krvni trag
« Odgovori #1 u: 25. 11. 2014. 14:31:32 »
Imaju savrsen nos, i sluzbeno spadaju u skupinu krvosljednika.
mislim da se to moze uspjesno odradit, al za to treba puno vremena, volje i zivaca..a jos bitnije, treba imati uvjete i mogucnosti za odgojiti krvdosljednika.
nakon pocetnih umjetnih krvnih povlaka i vlecki kad pas udje u stos, treba mu omogucit jako puno pravih krvnih potraga u prvih godinu-dve-tri, da bi se dobio dobar krvosljednik.

Offline Cinca

  • K
  • *
  • Postova: 97
Odg: Brak jazavcar dresura na krvni trag
« Odgovori #2 u: 27. 11. 2014. 02:52:07 »
Naso sam dosta stvari vezano za postavljanje umjetnog krvnog traga i dalje sto ide,mada bi volio ako je to neko radio od vas forumasa da mi u detalje napise sta tocno i kako,da nebi grijesio u postupku,posto sam pocetnik u tome!i da li je pametno drzat psa na povocu u tom periodu ili da pas bude slobodan!I jos nesto nakon uspijesno odradenih Umijetnih krvnih tragova kad pas skuzi sta treba radit i krene se s njim u loviste u potragu zapucane divljaci da li bi bilo pametno pustit psa ili ga i dalje drzat na povocu!
Pozdrav!
Ako hoces bit sretan budi LOVAC
LD Vepar Belisce