Autor Tema: Gonic-obuka  (Posjeta: 117813 vremena)

Offline dzaka

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #300 u: 21. 01. 2014. 16:32:42 »
kako je najbolje obučit  mladog braka na krvni trag hvala

Offline roko

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #301 u: 22. 01. 2014. 07:56:11 »
bojim se da ćeš se načekat za odgovor... ja sam još neiskusan po tom pitanju... imam goniča tek nešto više od 6 mj. Mogu ti objasniti na primjeru ptičara, pošto ih držim već 6 god. Prvo probaj tako da mladom psu ostavljaš trag hrane mrvu po mrvu da se malo pomuči tražeći. Bitno je da mu je glava na podu i da samostalno pokušava pronaći hranu prateći trag po trag, mrvu po mrvu. I to je početak. Poslije bi  bilo dobro nabaviti krvi od divlje svinje, prilikom lova ili sl., pa mu onda ostavljaš krvni trag pratiš reakcije psa. Radeći sa psom ja sam učio čak više od njega, jer na svakom sljedećem psu ispravljaš greške koje si učinio na prethodnom, tako da je iskustvo presudno. Treba samo raditi i raditi sa psom, jer na kraju krajeva bolje je raditi bilo kako, bilo šta pokušavati nego da pas leži u boksu. Sretno.

Offline S.Lipnica

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #302 u: 07. 04. 2014. 00:15:20 »
Što se tiče tragača ne mogu pomoć, nego imam pitanje u vezi zečeva i obukom pomoću njih. Da li je miris divljeg zeca isti mirisu pitomog, i da li je preporučljivo obučavati goniča uz pomoć pitomog zeca?

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Gonic-obuka
« Odgovori #303 u: 07. 04. 2014. 08:28:45 »
Laički mislim da nije. Divlji zec je zec, a pitomi je kunić.