Autor Tema: Novi zakon o oružju-lovačke streljane  (Posjeta: 13378 vremena)

Offline ohio

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« u: 29. 06. 2012. 12:37:07 »
npr., 2-3 lovačke udruge dogovore se da će za janjca pucat na glinene golubove, na streljani za isprobavanje lovačkog oružja jedne od udruga.
kako je to definirano po novom zakonu...jesu u prekršaju ili ne??
u razgovoru sa jednim od pravnika HLS-a, rečeno da baš i nije preporučljivo, s obzirom da je u zakonu nedorečeno.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #1 u: 29. 06. 2012. 15:07:08 »
Ne smije biti nagrada, pehara i onda prolazi kao lovački trening , tj vježbanjebez obzira čija je streljana i koliko je sudionika.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #2 u: 29. 06. 2012. 15:14:58 »
Ako je to istina onda se radi o najvecoj retardaciji ikad...pa koja budala pise te zakone? mad mad uf
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #3 u: 29. 06. 2012. 23:31:44 »
Naša streljana u Sesvetkom Kraljevcu je 50 metara od obiteljsih kuča.
Naravno streljana je u sklopu lovačkog doma, do sada je sve dobro funkcioniralo,
i nije bilo velikog pritiska sa strane susjeda. Moje osobno mišljenje je da su našoj streljani odbrojani dani.
Ona nikad nije bila registrirana kao streljana a o uporabnoj dozvoli da i ne govorimo.
Mi imamo specifičan problem jer smo u srcu naselja.
Jebali smo ježa ! teaa d7 :tommy:
Ali ipak nam preostaje druženje i  rostilj zagi

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #4 u: 30. 06. 2012. 17:23:15 »
Hrvatska ulazi u EU  just, samo čekajte pa čete vidjet, ovo su samo sitnice od nebuloza koje če probat nagurat u zakone, dok se ne umire naravno, onda če biti puno bolje, kod nas je trajalo par godina (još traje) da se je sve sredilo i uskladilo sa EU. Netko je vidio da to područje nije uređeno pa se primio pisanja, ali mu se nije dalo pogledat kako je to drugdje uređeno pa piše po svoje jer če ionako netko iz EU to malo pregledat pa če reči šta tu nije uredu, a do tada če biti tako kako on to napiše. Što više  :pferd: napišu duže če se popravljat.
Npr. u slo. sad zakon kaže da smiješ pucat gdje god želiš samo da nije nitko ugroženi i da to nikome ne smeta te da sa trakom označiš područje privremene streljane 2p, poželjno je obavjestit policiju, a za oraganiziranu provjeru lovačkog oružja je obavezno obavjestit policiju.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #5 u: 02. 07. 2012. 08:12:47 »
Naša streljana u Sesvetkom Kraljevcu je 50 metara od obiteljsih kuča.
Naravno streljana je u sklopu lovačkog doma, do sada je sve dobro funkcioniralo,
i nije bilo velikog pritiska sa strane susjeda. Moje osobno mišljenje je da su našoj streljani odbrojani dani.
Ona nikad nije bila registrirana kao streljana a o uporabnoj dozvoli da i ne govorimo.
Mi imamo specifičan problem jer smo u srcu naselja.
Jebali smo ježa ! teaa d7 :tommy:
Ali ipak nam preostaje druženje i  rostilj zagi
Pitam Te samo kada je strelište građeno bilo je 300-400 metara od glavne prometnice i stambenih objekata , koliko kuća koje su se natiskale tik do vaše streljane ima lokacijsku odnosno građevinsku '
No u pravu si jer primjenom novog zakona svi koji su gradili i radili na divljaka mogu svojim skromnim doprinosom popuniti izbušeni balon proračuna .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #6 u: 02. 07. 2012. 11:05:34 »
Kompledno naselje uz streljanu je napravljeno bez dozvola, točno je da prije dvadesetak godina nije bilo stambenog objekta u blizini streljane, danas je situacija sasvim drugačija.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #7 u: 02. 07. 2012. 13:24:24 »
 @mrki-i kod nas smijes pucati gdje hoces i cak ne trebas ogradjivati trakom.Policija naknadno ogradi svojom dok te kolege odvoze u bajbukanu. hao
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline predator89

  • K
  • *
  • Postova: 36
  • bolje biti malo lud nego malo pametan
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #8 u: 08. 07. 2012. 12:31:43 »
Pozdrav, imam pitanje na post mrkoga   
Hrvatska ulazi u EU  just, samo čekajte pa čete vidjet, ovo su samo sitnice od nebuloza koje če probat nagurat u zakone, dok se ne umire naravno, onda če biti puno bolje, kod nas je trajalo par godina (još traje) da se je sve sredilo i uskladilo sa EU. Netko je vidio da to područje nije uređeno pa se primio pisanja, ali mu se nije dalo pogledat kako je to drugdje uređeno pa piše po svoje jer če ionako netko iz EU to malo pregledat pa če reči šta tu nije uredu, a do tada če biti tako kako on to napiše. Što više  :pferd: napišu duže če se popravljat.
Npr. u slo. sad zakon kaže da smiješ pucat gdje god želiš samo da nije nitko ugroženi i da to nikome ne smeta te da sa trakom označiš područje privremene streljane 2p, poželjno je obavjestit policiju, a za oraganiziranu provjeru lovačkog oružja je obavezno obavjestit policiju.

Jel to znaci da cu moci na bilo kojoj livadi, ako mi naravno vlasnik dopusti ili sam ja vlasniki, oznaciti , obavjestiti i pucati????

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #9 u: 09. 07. 2012. 18:36:10 »
Jednog lijepog dana kad se netko sjeti malo popustit, kod nas je dosta brzo išlo al to ne znači da če u HR ikad biti tako.

Offline ohio

  • K 100
  • **
  • Postova: 102
Odg: Novi zakon o oružju-lovačke streljane
« Odgovori #10 u: 18. 07. 2012. 14:13:32 »
kako će se sve to odraziti na županijske lige u trapu, obzirom da su do sada u HR 4-5 strelišta dobile papire i potrebne dozvole  d13....ili ćemo se svi umrežit, pa virtualno dlovac dlovac