Autor Tema: pomoć  (Posjeta: 4422 vremena)

Offline .44 ML

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
pomoć
« u: 11. 11. 2011. 19:58:30 »
Kuja mi je u nedjelju bila u lovu i gonila više od dva sata, kad smo došli doma bila je vesela (ponašala se uobičajeno), no u ponedjheljak kad sam došao do nje oko podne, ona sidi i samo tužno gleda u mene (živa smrt), ja je pustim i ona se lagano odvuče do prve ledine i navali na travu (pase ko krava), nakon toga povraća tu travu i još neku bijelu sluz. Cijelo se vrijeme trese (čitavim tijelom) i stalno lijega. Pustim je tu misleći da će možda još jesti trave i da će joj to pomoći, međutim ona se negdje zavuče i nisam je mogao naći (iako sam je tražio i s drugim pasom). Računao sam da se negdje zavukla krepati. Jutros se pojavila oko 4 sata ujutro, još uvijek u istom stanju (ne jede niti pije). Kako sam morao ići na posao zadužio sam ženu da je odvede u veterinara. Veterinar joj je dao infuziju i neke tablete (žena nije znala objasniti koje),  sada je bolje malo je živnila, sutra je opet vodim pa ću vidjeti s vet. Veterinar sumnja na neku bolest a ja se bojim da je otrovana (da je pojela ili otrov ili spužvu), zato me zanima dali u splitsko-dalmatinskoj županiji ima gdje snimiti želudac ili napraviti neke detaljnije pretrage. Ili ako je nečiji pas imao iste simptome pa zna o čemu se radi

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: pomoć
« Odgovori #1 u: 11. 11. 2011. 20:09:55 »
Provjeri da nije krpelj .
Vjerovatno nije ali može biti jedna od mogućnosti.
Ako mokri krv i sl ...
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: pomoć
« Odgovori #2 u: 12. 11. 2011. 09:46:10 »
Provjeri da nije krpelj .
Vjerovatno nije ali može biti jedna od mogućnosti.
Ako mokri krv i sl ...
Da,.... provjeri ako imaju kakvi ostaci krpelja na koži....mada je hladno ali ipak..
Mutan pogled, povlačenje u kućicu, taman urin, proljev, povećana analna temperatura - PIROPLAZMOZA
Veterinar je trebao uzeti krv radi dijagnostike i poneka injekcija u slučaju piroplazmoze..
Promatraj kuju još 1-2 dana, ako je živnula ok teaa
Ako simptomi i dalje budu prisutni odmah k veterinaru..

Na sreću, moj posavac je preživio! ;) :hundtrinkend: :smil4226ce1d491b5:
Em ti sumpor.....

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: pomoć
« Odgovori #3 u: 12. 11. 2011. 16:48:56 »
Prvo mijesto na koje moraš pogledati je
donji dio vrata . Poprilično neupadljivo mijesto
a tu se uglavnom hvataju .Do prije par dana je bilo poprilično
toplo i još je bilo krpelja .
Samo to ako se odmah ne reagira uglavnom žavrši loše .
Najiskrenije se nadam da nije krpelj i da je nešto manje ozbiljno .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline .44 ML

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: pomoć
« Odgovori #4 u: 12. 11. 2011. 17:48:43 »
Danas je počela malo jest i koju kap vode, čak je i zalajala ali još je uvijek usporena kod kretanja i jedva čeka leć. Veterinar vjeruje da će se  izvući