Forum LOVAC

Foto, video, glazba, priče, umjetnost i PUTOPISI => FOTO LOV - FOTOSAFARI => Autor teme: canis - 08. 03. 2009. 22:44:56

Naslov: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 08. 03. 2009. 22:44:56
Hoćeš jeftin i dobar,pod mogućnost-garancija dvije godine. Sony je u svojoj klasi najjeftiniji po onome što nude canon,olympus,pentax,kodak,..sl. za iste mogućnosti. Koristi SD memory kartice koje su povoljnije od XD,CF,... . Ima 10x optički zoom i stabilizator. Slike odlične.
    SONY DSC-H10 8MP digitalni fotoaparat, crni
Gotovina/Kartice:     1.599,00
Ako ovo nije jeftino i dobro onda ti treba kodak dummi fotoaparat. Uslikaj,izvadi film i izradi.
Naslov: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 08. 03. 2009. 22:50:25
Zaboravio sam da ima jednu stavku koja nagoni na to da ga lovci kupe!
Koristi leće obrađene u Carl Zeiss laboratoriju,kao i svi sony dig.fotoaparati u zadnjih tri godine.
Neznam šta bi čovjek poželio više. OT ,... je..ga!
Naslov: Fotoaparati i objektivi
Autor: Štef - 08. 03. 2009. 22:58:40
  Cijena nije loša ali 10x često nije baš dovoljno, najbolje bi bilo uzet D-SLR ali onda je to minimum ova cijena x3 pa plus još objektivi a mogu bit i po 14.000,00 kn (ovisi koji) a di je onda svemu tome kraj. U svakom slučaju također skup sport!
Naslov: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 08. 03. 2009. 23:21:52
Zaboravio sam da ima jednu stavku koja nagoni na to da ga lovci kupe!
Koristi leće obrađene u Carl Zeiss laboratoriju,kao i svi sony dig.fotoaparati u zadnjih tri godine.
Neznam šta bi čovjek poželio više. OT ,... je..ga!



  Imam đžepni Sony dsc-t1 isto ima Carl Zeiss leće i najjača kartica ali je samo 3x optički zoom.nije loš ali preko 10m nije baš za nekakvu kvalitetu od 1m2.
kolega mi je ispred nosa maznuo Canon SX10IS sa 20x optičkim za oko 1500kn paci a šta ćeš naletiti će drugi....
Naslov: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 08. 03. 2009. 23:23:35
Skup,da!
Kupio Olympusa C5050z pred šest godina me došao preko 5000kn,kupio Olympus DSLR E-500 s dva objektiva 6200kn + dodatne kartice,stalak,torba,...! Suma-skoro pa budalaština,a od lovišta udaljen 174 km.
CZ550 .30-06 i nikon 2.5-10 povećanja za tu lovu
 uf uf uf i  uf uf uf
Naslov: Fotoaparati i objektivi
Autor: Štef - 09. 03. 2009. 13:05:15
 Ovdje možemo pisat o: fotoaparatima koji su novi na tržištu, o starim a pokazali su se dobri ili loši, o aparatima koje koristimo, o stvarima koje treba izbjegavat, o željama šta bi htjeli imat te o svim objektivima i pratećom opremom u koju naravno spadaju i PC i programi za uređivanje slika, memorijske kartice i sve što nam padne na pamet a vezano je uz temu.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: fazan - 09. 03. 2009. 14:13:35
Ja koristim već dvije godine Canon G9 -12.1 Mp i 6x optički . Zadovoljava sve moje amaterske potrebe.
Iako aparat ima mogućnost promjene objektiva i mogao bih si priuštiti kakav telac neda mi se vući sa sobom po šumi  još tereta , jer ovog strpam u torbicu i slobodno piršam ili čekam..
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 09. 03. 2009. 14:23:28
Ja sam si nedavno "priuštio" CANON 50D (dslr), za sada sa objektivom 17-85 f4.0-5.6 IS USM.
Uskoro mislim nabaviti i objektiv 70-200 f4 L IS USM i sa njime mislim vrlo skoro posjetiti Kopački rit - pa će onda biti slikica !! ref

Koliko taj gušt košta, bolje da ne pitate (nezna niti moja žena) ! paci

Evo i "nakanjenog" objektiva: CANON 70-200 f4 L IS USM

Najnovije: Više nije "nakanjeni", sad je moj !!  ref ref ref

Naknadno "dodan" i "primac" EF 50mm f1.4 USM
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: kmkole86 - 09. 03. 2009. 14:37:35
www.digitalversus.com (http://www.digitalversus.com) nema bas sve modele ali pomocice. product face off pa cameras. vidim da ste se dotakli slr-a. inace cale mi je profesionalni fotograf, slika prirodu, ja mu zavrsavam posao koji je vezan za komp, obradu i doradu slika. ima dva nikona msm d70 i d80. kune se u nikona i u canon-a, mada mi je pricao da je skoro sony izbacio prvi full frame 1prema1 aparat iz njihove ponude za cenu koja je niza od ostalih full frame, msm da je oko 1500eura ne drzite me za rec. uglavnom lepo je imati ali racunajte na velikim uvecanjima da cete morati da nosite stative, nijedna tehnologija stabilizacije slike ne pomaze na velikim povecanjima i to se dobrim delom kompenzuje velikim isoom, sto opet unistava sliku. za neki slr samo drzac za objektiv kosta oko 60-70 eura. nikada nisam imao priliku da slikam aparatom kroz dvogled i sl, ali da mi je potrebno bas slikanje verujte da bih pokusao. sto se tice programa msm da ne moramo pricati o tome, photoshop i nista drugo, to je dovoljno. sto se tice kvalitetnih aparata koliko para toliko muzike, dobar aparat za malo para ne postoji, i generalno se klonite samsunga i njihovih velikih uvecanja. broj mega piksela i uvecanje ne govore ama bas nista o kvalitetu aparata. pozz
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Štef - 09. 03. 2009. 14:40:13
Koliko taj gušt košta, bolje da ne pitate (nezna niti moja žena) ! paci


 Nadamo se da i nikad neće saznati!  fre fre

 Dodao sam na Fazanov i tvoj post slike aparata da možemo odmah i vidjet kako izgledaju a za ostalo nek se forumaši malo i potrude, nema smisla da se može pročitat sve na jednom portalu, čemu onda Internet!  hao hao  ;)


 
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: lovacpd - 09. 03. 2009. 14:55:03
Hoćeš jeftin i dobar,pod mogućnost-garancija dvije godine. Sony je u svojoj klasi najjeftiniji po onome što nude canon,olympus,pentax,kodak,..sl. za iste mogućnosti. Koristi SD memory kartice koje su povoljnije od XD,CF,... . Ima 10x optički zoom i stabilizator. Slike odlične.
    SONY DSC-H10 8MP digitalni fotoaparat, crni
Gotovina/Kartice:     1.599,00
Ako ovo nije jeftino i dobro onda ti treba kodak dummi fotoaparat. Uslikaj,izvadi film i izradi.


I jeftino i dobro...za nepovjerovati!
Imam ga, ima mogucnost dodavanja objektiva, cini mi se, sto mu povecava upotrebnu vrijednost
U svojoj klasi "poluprofesionalnih" aparata je best buy

A ovo sto napisa kmkole za uvecanja 100% je u pravu sve preko uvecanja 10X je mnogo tesko za "umiriti" sliku bez stativa
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: kmkole86 - 09. 03. 2009. 15:07:25
hvala stef. inace ovo su goli aparati, za neko iole ozbiljnije i zahtevnije slikanje je potrebno imati poseban objektiv prilagodjen uslovima slikanja, koji cesto kosta pa bar pola vrednosti aparata pa na vise. letos mi cale dao svoj aparat, krenuo da slika prirodu u kraju gde sam bio na kampovanju pa on svratio usputno do mene. imao je sigmin objektiv ,neznam tacno koji model sigme, kada ga razvuces pa jedno 40etak cm, i naravno zumiras u tacku, uvecanje na pretek ali opet naravno sa stativom. ja se odusevio, opasan je osecaj.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Štef - 09. 03. 2009. 15:35:41
 Ja slikam sa  Olympusom 550, ima 18x optički zoom, dosta dodatnih opcija no kod slabije vidljivosti jako je teško napravit dobru fotografiju. Naravno sa tako jakim zoomom gotovo je nemoguće napravit sliku bez stativa ili naslona. Za toplijih dana kad sam na čeki nosim i stativ u rancu pa si malo olakšam snimanje.
 Još bih dodao da je mana na  njemu što nema opciju daljinskog okidanja što bi doprinjelo kvalitete slici.
 Postoji i konverter za njega koji još dodatno povećava zoom za 1,7x ili 1,8x (ne znam točno napamet) ali i to je stvar koja bi mogla naći primjenu tek kod jako osvijetljenog objekta ili sunčanog dana. Vjerujem da taj konverter ne bi našao primjenu u sumrak kad je u principu najjači dio dana za odslikat divljać. 
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: nazime - 09. 03. 2009. 16:01:42
I ja imam 550UZ kao i Štef ali znam samo zumirati i okinuti.
Bilo bi dobro otvoriti neku temu ili pisati na ovoj, tečaj uporabe fotića.
Pustite ono da se uzmu uputstva i čitaju, kaj to meni vrijedi kad 80% značenja onih pojmova ne kužim.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Zoran - 09. 03. 2009. 16:15:11
I ja imam 550UZ kao i Štef ali znam samo zumirati i okinuti.
Bilo bi dobro otvoriti neku temu ili pisati na ovoj, tečaj uporabe fotića.
Pustite ono da se uzmu uputstva i čitaju, kaj to meni vrijedi kad 80% značenja onih pojmova ne kužim.

kod tebe nije problem što ti nekužiš vec je problem što ne slikaš....  uf
a prvi problem je taj što zaboravis da si uopce ponio aparat!  uf
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 09. 03. 2009. 16:15:57
I ja imam 550UZ kao i Štef ali znam samo zumirati i okinuti.
Bilo bi dobro otvoriti neku temu ili pisati na ovoj, tečaj uporabe fotića.
Pustite ono da se uzmu uputstva i čitaju, kaj to meni vrijedi kad 80% značenja onih pojmova ne kužim.
Kad se vidimo (na slijedećem okupljanju ?) budem ti održal kratak tečaj fotografije. teaa
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: kmkole86 - 09. 03. 2009. 16:17:20
za svako pitanje postoji odgovor i gospodin google naravno d4
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: nazime - 09. 03. 2009. 16:19:41
za svako pitanje postoji odgovor i gospodin google naravno d4

Za zgooglat jedan fotič ti treba taman toliko da zastari i da ga možeš mijenjat. Ili se prije pokvari.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Zoran - 09. 03. 2009. 16:23:19
I ja imam 550UZ kao i Štef ali znam samo zumirati i okinuti.
Bilo bi dobro otvoriti neku temu ili pisati na ovoj, tečaj uporabe fotića.
Pustite ono da se uzmu uputstva i čitaju, kaj to meni vrijedi kad 80% značenja onih pojmova ne kužim.
Kad se vidimo (na slijedećem okupljanju ?) budem ti održal kratak tečaj fotografije. teaa

oldi daj ga ti nauci prvo da sa sobom nosa fotic....
jer je tako i bilo kad sam bio sa njim u lovu njegov fotic u autu! slucajno ga covjek zaboravio!!  uf

a onda je mene daj slikaj mi psa slikaj slikaj itd,, i da nisma ga sliko niko mu nebi vjerovo ni dan danas da taj pas aportira  rol

(http://img11.imageshack.us/img11/2471/otvorenjepatke08023.jpg) (http://img11.imageshack.us/my.php?image=otvorenjepatke08023.jpg)

a slikano bez zuma,, na cca,,, 20 +++ metara
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Nikola - 09. 03. 2009. 21:56:10
Ja koristim PANASONIC TZ 1, 10 x optički zoom, malen i kompaktan, proglašen "Awarded the BEST Super Zoom Digital Camera For 2006 By TIPA"
Volio bih doći do boljeg aparata , DSLR naravno, ali.... dobro i ovaj okine...a koštao je 1699 kn

(http://img15.imageshack.us/img15/4438/panasonictz1.th.jpg) (http://img15.imageshack.us/my.php?image=panasonictz1.jpg)
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 09. 03. 2009. 22:11:56
Velika prednost kompakta (u korištenju na čeki) je što kod okidanja ne daje nikakav zvuk, naravno ako se isključi. Kod DSLR-a je zvuk mehaničkog zatvarača i nemože se isključiti.  paci
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 09. 03. 2009. 22:56:09
Štef odlična tema!
bilo bi dobro kad bi izlagači usputno spomenuli i okvirne cijene uređaja.
eto kako moderator sa malo ideje može lijepo otvoriti novu korisnu temu od OT postova....
a ne samo da radi gumica!
bravo Štef d4
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: zober - 10. 03. 2009. 00:34:59
Jaz imam olympusa sp 560 uz!edini ki ima dve leti garancije!mam in seveda večino slikam iz stativa!ma 8mp,pa 18 optičnega zuma,pa seveda kamero!
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Lovac - 07. 04. 2009. 00:37:00
Večina forumaša koje ja znam imaju baš Olympus UZ  neki od modela, ja sam ga imao prije par godina (sada je brat ponosni vlasnik i još super fotke radi) model c770
ja svakome preporučam te Olympusove modele i bar su Zoran i Vanja kupili na moj nagovor.  z10
Ja koristim sada Canon SLR EOS 400D i za sada sam zadovoljan + dokupio sam objektiv Canon EF 70-300mm f4.5-5.6 DO IS USM
i sam maštam o nekom jačem teleobjektivu, fotić mi je ok, brz za razliku od spomenutih kompakta...
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 07. 04. 2009. 20:48:29
možeš nabaciti i koju cijenu da ne rujemo puno po netu.  ::)
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 07. 04. 2009. 21:54:19
Ja sam si nedavno "priuštio" CANON 50D (dslr), za sada sa objektivom 17-85 f4.0-5.6 IS USM.
Uskoro mislim nabaviti i objektiv 70-200 f4 L IS USM i sa njime mislim vrlo skoro posjetiti Kopački rit - pa će onda biti slikica !! ref

Koliko taj gušt košta, bolje da ne pitate (nezna niti moja žena) ! paci

Evo i "nakanjenog" objektiva: CANON 70-200 f4 L IS USM

Najnovije: Više nije "nakanjeni", sad je moj !!  ref ref ref

Naknadno "dodan" i "primac" EF 50mm f1.4 USM
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sasa - 07. 04. 2009. 22:20:15
 Ja imam Sony DSC-H50 i mogu vam reći da sam prezadovoljan. Zajsovo leće, stabilizacija slike,9.1 mega piksela, 15x optičli zum LCD3", NIghtshout. Ful hd , ma nema šta nema. Pre godinu dana sa memoriskom karticom je plaćen 420evrića. Jednostavno svakom bi ga preporučio
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: skyangel - 08. 04. 2009. 09:30:32
Pročitao sam sve, probrčkao po netu i ne znam kaj sve ne. Sumirao sam u ove dvije stranice kaj ste napisali da je onaj početni od Canisa Sony DSC-H10 trenutno BEST BUY. Prosurfao sam sve živo i mrtvo, sve moguće proizvođače dostupne kod nas i modele i našao da je on totalno najbolji omjer cijene i kvalitete. Mislim da ću si ga priuštiti prvom prilikom! (ta prva prilika će najvjerojatnije biti sutra hehe)

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=7734&catid=85 (http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=7734&catid=85)
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: DARK - 08. 04. 2009. 10:17:26
skyangels  imaš ga ovdje za sto kuna jeftiniji a možda bi mogao nešto i popusta riješiti

http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_Simbol=fotoap&c=000000 (http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_Simbol=fotoap&c=000000)
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: skyangel - 08. 04. 2009. 14:32:01
Znam da je u vemilu najjeftiniji, a imam i rabat tam. Mikronis sam postal kao link jer ima najbolji opis i sliku. Ipak, hvala na savjetu  d4
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 08. 04. 2009. 23:01:29
Sa 10x optičkim povećanjem ti je zadnja granica za slikanje bez stativa. Danas gledao u HG spota,pala cijena na 1600 i sitno.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: skyangel - 09. 04. 2009. 07:52:37
Ipak neće biti ništa od moje kupnje. Sinoć sam na svu sreću našao izgubljeni Panasonic DMC-TZ3.  ref

Pošto i on ima 10x optički zoom, nema smisla da kupujem još jedan takav. Stavit ću slike i filmić danas kaj sam snimio kao moje prvo "umjetničko" djelo. Sve je mutno i mrljabo, al ajde, počeci su uvijek teški hehe.  ref
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Štef - 26. 05. 2009. 21:09:14
 Preostalo je još samo nekoliko tjedana do predstavljanja prvog Olympus Micro Four Thirds fotoaparata. Micro Four Thirds je razvijen kako bi se maksimalno iskoristile mogućnosti digitalne fotografske tehnologije. On omogućava korisnicima da uživaju u jednako visokoj kvaliteti slike kao i profesionalni fotografi, ali bez glomazne i nezgrapne D-SLR opreme. Koji je rezultat? Ultra kompaktan fotoaparat s izmjenjivim objektivima kakav do sada nije viđen.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 08. 07. 2009. 00:47:32
ima jedan Canon Eos D30-kao nov,crni sa objektivom Canon 100-300mm,1:4.5-5.6 + 1GB kartica.cijena 1500,00kn.
stručnjaci, kupiti ili ne?
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 08. 07. 2009. 09:21:51
ima jedan Canon Eos D30-kao nov,crni sa objektivom Canon 100-300mm,1:4.5-5.6 + 1GB kartica.cijena 1500,00kn.
stručnjaci, kupiti ili ne?
Ovak na "papiru / ekranu" izgleda primamljivo, ali ... ????  ččč

U fotografskom svijetu je jedno od pravila: Što bolji (skuplji?) objektiv - bolja fotografija.
Drugo pravilo: Što manji raspon zum-a (ovaj je 100-300) to kvalitetnija fotografija.
Više o tom objektivu pgledaj na: http://www.photozone.de/canon-eos/203-canon-ef-100-300mm-f45-56-usm-lab-test-report--review (http://www.photozone.de/canon-eos/203-canon-ef-100-300mm-f45-56-usm-lab-test-report--review)

Inače ja ti imam 50D i "hrpu" objektiva, pa ak te nekaj interesira - pitaj.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: .50AE - 08. 07. 2009. 09:34:28
ima jedan Canon Eos D30-kao nov,crni sa objektivom Canon 100-300mm,1:4.5-5.6 + 1GB kartica.cijena 1500,00kn.
stručnjaci, kupiti ili ne?

Samo ako ti treba objektiv za canon dslr. To je aparat star 8-9 godina, ccd je 3Mpix što već nekoliko godina imaju kamere na mobitelima, a takav novi objektiv košta oko 3000kn.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sheytan - 08. 07. 2009. 09:35:05
Ako je to stvarno D30 - http://www.dpreview.com/reviews/canond30/ (http://www.dpreview.com/reviews/canond30/) , a ne 30D, ondak se, po meni, ne isplati - to je jaaako star digitalac, sa relativno lošom slikom za današnje pojmove. Ako je, pak, to 30D, onda je to DŽABE!  uf
E, sad, što kaže OldHunter, što manji raspon - ja bih vrlo rado posedovao 100-400L, koji ima još veći raspon, a vrhunski je objektiv - http://www.photozone.de/canon-eos/204-canon-ef-100-400mm-f45-56-usm-l-is-test-report--review (http://www.photozone.de/canon-eos/204-canon-ef-100-400mm-f45-56-usm-l-is-test-report--review) .
A što se tiče kombinacije "što bolja slika za što manje para", tu bih izabrao EOS 500D(450/400, polovni) + EF-S 55-250 IS(http://www.photozone.de/canon-eos/194-canon-ef-s-55-250mm-f4-56-is-test-report--review (http://www.photozone.de/canon-eos/194-canon-ef-s-55-250mm-f4-56-is-test-report--review)). I KRAJ!  zagi (znači, može se slikati vrrrlo kvalitetno sa ISO 800, objektiv je jeftin, a ima vrrrlo dobru sliq i stabilizaciju, i uqpno ne koštaju puno!)

edit: Što kaže .50AE - 3000kn za taj objektiv??? To je najobičnija pljačka! Ovaj "kit" što sam ti preporučio ima i znatno bolju sliq, i stabilizaciju, što je jaaako bitno kod teleobjektiva!)
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 08. 07. 2009. 10:10:24
ima jedan Canon Eos D30-kao nov,crni sa objektivom Canon 100-300mm,1:4.5-5.6 + 1GB kartica.cijena 1500,00kn.
stručnjaci, kupiti ili ne?
Vidiš ja sam mislio da je Magwin zamijenio slova u nazivu D30 / 30D (zbog: kao nov), jer se D30 ne proizvodi oko 5-6 godina, a što je u ovoj grani tehnike cijela vječnost.

A ono što sam rekao što se tiće raspona objektiva (što manji raspon zum-a to kvalitetnija fotografija) tu apsolutno stojim. Naravno da skupi L objektivi (kod CANON-a) daju bolju sliku nego isto takovi "obični" objektivi. Usko grlo kod današnji fotića je upravo objektiv, te pravu "snagu" (kvalitetu) mogu pokazati tek sa prime objektivima (imaju fiksnu žarišnu duljinu / nemaju zuma).
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sheytan - 08. 07. 2009. 10:18:58
OldHunter, otićemo mnogo u stručne vode, ali OK...  z10

Ne mora biti L objektiv, da bi bio odličan sa slikom - npr. 70-300IS ima i velik raspon, i odličnu sliq, a nije L(sličan je i 55-250, samo nije FF, pa zato navodim ovog moćnijeg brata).
Drugo, npr. 70-200 f4 IS se 'ladno kida sa svim prajmovima na zajedničkim blendama.
Treće, i kod filmaša su najbolje fotke davali prajmovi. Da nije tako, ne bi se već decenijama ni proizvodili(prajmovi).

A nadam se da se slažeš za onaj moj predlog "jeftine, a dobre" koNJbinacije?  zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 08. 07. 2009. 10:26:03
OldHunter, otićemo mnogo u stručne vode, ali OK...  z10

Ne mora biti L objektiv, da bi bio odličan sa slikom - npr. 70-300IS ima i velik raspon, i odličnu sliq, a nije L(sličan je i 55-250, samo nije FF, pa zato navodim ovog moćnijeg brata).
Drugo, npr. 70-200 f4 IS se 'ladno kida sa svim prajmovima na zajedničkim blendama.
Treće, i kod filmaša su najbolje fotke davali prajmovi. Da nije tako, ne bi se već decenijama ni proizvodili(prajmovi).

A nadam se da se slažeš za onaj moj predlog "jeftine, a dobre" koNJbinacije?  zagi

Neznam sto imas od fotica, jedan od mojih fotica je 50D, koji na APS-C velicini senzora ima 15 Mpix-a i vjeruj mi da se primijeti kvaliteta i "kvaliteta" objektiva.

U načelu se slažem da postoje "best buy" objektivi, odnosno oni koji za malo novca daju dobru sliku.  d4 ref

Inaće od objektiva imam:
CANON EF-S 17-85mm f1/4-5.6 - f1/22-32 IS USM
CANON EF 50mm f1/1.4 - f1/22
CANON EF 70-200 f1/4 L IS USM
CANON EF 17-40 f4 L USM
CANON EF 100mm f/2.8 Macro USM

Tako da znam o ćemu pričam.  z10
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sheytan - 08. 07. 2009. 10:37:59
Ma, OK, načelno se razumemo i slažemo! A imam i ja raznih krntija: 30d, 24-105, 85 1.8, 70-200 4IS...  z10 I 18-55 u rezervi...  uf

A evo jedne maaalko sqplje kombinacije, za entuzijaste: Nikon d90 i Nikkor 70-300VR! Da nemam C, ovako nešto bih qpio!
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 08. 07. 2009. 10:45:42
Ma, OK, načelno se razumemo i slažemo! A imam i ja raznih krntija: 30d, 24-105, 85 1.8, 70-200 4IS...  z10 I 18-55 u rezervi...  uf

A evo jedne maaalko sqplje kombinacije, za entuzijaste: Nikon d90 i Nikkor 70-300VR! Da nemam C, ovako nešto bih qpio!

Ma za ovaj 30D sam je i ja svojevremeno interesirao, ali .... ??
Iskreno kad bih ponovno kupovao (dSLR) opet bih kupio 50D.
Još uvijek se dvoumim oko "dobrog" allround objektiva za putovanja ??
Probao sam 24-105, ali mi nije bitno bolji od postojećeg 17-85.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sheytan - 08. 07. 2009. 10:56:04
17-85 je saaasvim dobar objektiv(iako ga redovno pljuju), pogotovu ako se izbegava 17mm(zbog distorzija i sl.). Prijatelj ga uzeo nedavno za 200EUR, polovnog, sa original zonericom... Voleo bih da ga imam, ali mi nije neophodan. 24-105 sam uzeo zbog FF-a, jednog dana...  uf

A jedini allround objektiv za C sistem(nije tu ni Nikon puno bolji, realno gledano, iako su se kleli u 18-200VR) bi, po meni, bio - 17-85 + 70-200 IS!  happi Tako da - već ga imaš, samo je malo pretežak...  happi S druge strane, mislim da je 18-200 jaaako traljav...

A ja čekam 5d2 polovan, za ispod 1.000EUR...  rol Izgleda da ću se načekati...
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 08. 07. 2009. 11:03:08
Mislim da smo sličnog razmišljanja.  z10  d4

I ja čekam, ali ne 5D2, već njegovog nasljednika.

Zašto ??

Da bi dobili savršene (ma što god to nekome značilo) fotografije iz 5D2, treba dosta postobrade. Razlog je (navodno) što je CANON žurio sa izlaskom na tržište zbog D700, pa nije dovoljno dobro napravio CMOS i navodno njegov filter (ma što god im to značilo u tehničkom pogledu).
Ovo prenosim iskustva od nekoliko korisnika koji imaju 5D2 i (vjerojatno ?) znaju o čemu pričaju.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sheytan - 08. 07. 2009. 11:12:42
Razlog je (navodno) što je CANON žurio sa izlaskom na tržište zbog D700, pa nije dovoljno dobro napravio CMOS i navodno njegov filter (ma što god im to značilo u tehničkom pogledu).
Ne, nego da bi u najskorije vreme izbacio Mk3, i OPET uzeo pare tehnomasturbatorima(u koje i sam spadam!  happi ) širom sveta! Yebem im oca mangupskoga!  dois   happi
Ja sam od onih koji smatraju da N i C sve rade zajedno, dogovorno, i UBIŠE se od para, zajedničkom strategijom! Seti se vremena filma, uzmeš danas dobar aparat i za 10 godina je on i dalje odličan! A danas... UBIŠE se od para, ponavljam... Šejtani su pravi...  rol
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 08. 07. 2009. 11:16:15
Razlog je (navodno) što je CANON žurio sa izlaskom na tržište zbog D700, pa nije dovoljno dobro napravio CMOS i navodno njegov filter (ma što god im to značilo u tehničkom pogledu).
Ne, nego da bi u najskorije vreme izbacio Mk3, i OPET uzeo pare tehnomasturbatorima(u koje i sam spadam!  happi ) širom sveta! Yebem im oca mangupskoga!  dois   happi
Ja sam od onih koji smatraju da N i C sve rade zajedno, dogovorno, i UBIŠE se od para, zajedničkom strategijom! Seti se vremena filma, uzmeš danas dobar aparat i za 10 godina je on i dalje odličan! A danas... UBIŠE se od para, ponavljam... Šejtani su pravi...  rol

Nažalost mislim da si u pravu i nemam nikakovih argumenata da ti proturječim.   teaa  d13

Doma imam negdje staru YASHICU i potpuno ispravnog CANONA 50 (filmaša) kako sakupljaju prašinu.  paci
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 08. 07. 2009. 18:09:41
puno ste mi pomogli.....  uf fre

hvala vam puno na trudu ali ja sam malo preveliki laik za to....
jednostavno....ako je ispravno, dali se to isplati ili ne?
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 08. 07. 2009. 18:32:03
evo upravo sam nazvao prodavača,tvrdi da je potpuno ispravan i star je i ima samo 3 megapiksela i dao bi ga i za 100 eura....
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: JANEZ L - 08. 07. 2009. 18:49:48
Lp!

Baš 100 evra previše. Sa 3MP nemoraš ništa u naravoslovnoj fotografiji. Barem 6MP. Ja ti svetujem jednog kompaktnog digitalca. Sam kupujem Pentax X70.

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 08. 07. 2009. 21:07:14
čuj, taj Pentax za tu lovu isto izgleda vrlo primamljivo ali 24x mi se čini ipak previše. z10
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Štef - 09. 07. 2009. 09:49:57
 Ja bi ti preporućio da ne kupuješ taj fotić, sve ispod 5 MP ne uzimaj bez obzira na cijenu. Pogledaj malo po trgovinama da se pronaći izlaznih modela po povoljnim cijenama. Ipak su novi i imaš kakvu takvu garanciju na njih, dobiješ CD za prebacivanje podataka na komp...
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: JANEZ L - 09. 07. 2009. 17:12:29
Lp!

Evo Pentax X70 kod mene. Danas idem malo u lov pa da vidimo šta če bit. A 24x zoom nije baš previše, ovaj ima maximum optički 150X zoom a moram kazati da do sada šta sam se malo igrao ima super anti shake reduction i rata vrlo dobra fotka iz ruke.
Kako ti je kazao i Štef, a bolje minimalno 10MP, stvarno se ne šalim jer manje možeš nastaviti a ako imaš samo 5MP ne moreš više nastaviti... ;)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sambarhunter - 09. 08. 2009. 17:40:45
OldHunter,
Sto kazes na Nikon D90,
vec duze ga vrijeme pratim ali se nista ne razumijem u te C ili L objective nego molim te objasni mi neke stvari, ovdje ga daju s jednim objectiv za nekoh $1500 a sa 2 objectiva oko$2000...Nista neznam oko toga pa mi molim te savjet daj...Ja imam Kodak Z70 10x optical zoom 5MP,evo slike s jeftinim aparatom?

S postovanjem
sambarhunter
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 09. 08. 2009. 21:20:52
Nikon je (generalno govoreći) jedna od dvije vodeće tvrtke na polju digitalne fotografije (za neupućene, druga je Canon).
U pravilu, za kvalitetnu fotografiju u dSLR svijetu "zaslužniji" je kvalitetan objektiv nego samo tijelo (najviše zbog toga što su već tijela dovoljno kvalitetna, pa su im obično objektivi "najslabija karika").
Inače za Nikon model 90  d4  (barem prema mojim spoznajama - ja sam u CANON "taboru") !
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sambarhunter - 10. 08. 2009. 04:56:10
Pardon KODAK Z740,
 
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 10. 08. 2009. 11:00:24
Gledaj ovak:
Prvo si trebaš postaviti za kaj trebaš fotić ??  ččč
Ak ti služi (večinom) za postavljanje na web i / ili nekaj slično dobar ti je manje više svaki noviji kompact.
Njegova veeeeelika prednost je:
1. malen je, stane u džep,
2. što osim baterija i memorijskih kartica nemaš drugih troškova,
3. imaš fiksni objektiv širokog raspona (obično od širca do tele objektiva)
4. kod slikavanja je nečujan (ima elektronski shutter),
5. u 99% situacija zadovoljavajuća kvaliteta fotografije.

Kupovanjem dSLR-a avanture počinju (prvenstveno financijske  paci)
1. Velik je - trebaš posebno torbu,
2. Prvo uvidiš da je za snimanje u RAW-u potrebno "hrpa" memorije (što mem. kartica, to i mjesta na HDD),
3. Zatim dolaze na red rezervne baterije za fotić,
4. Ubrzo uvidiš da za vrhunske fotografije trebaš i vrhunske objektive, a to koštaaaaa (set vrhunskih objektiva daleko premašuje vrijednost tijela !)  paci
5. Nakon toga uvidiš da bi bilo dobro da na objektive prišarafiš filtere (prvo UV, zatim polarizacijske, pa zatim bog te pitaj kakove sve)  paci
6. Zatim uvidiš da trebaš i stativ
7. Zatim još i ovo - ono. Vjeruj mi tu kraja nema !!

Preporuka:
Kupi kvalitetniji kompact i uživaj u fotkanju !!  zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 10. 08. 2009. 11:05:29
Gledaj ovak:
Prvo si trebaš postaviti za kaj trebaš fotić ??  ččč
Ak ti služi (večinom) za postavljanje na web i / ili nekaj slično dobar ti je manje više svaki noviji kompact.
Njegova veeeeelika prednost je:
1. malen je, stane u džep,
2. što osim baterija i memorijskih kartica nemaš drugih troškova,
3. imaš fiksni objektiv širokog raspona (obično od širca do tele objektiva)
4. kod slikavanja je nečujan (ima elektronski shutter),
5. u 99% situacija zadovoljavajuća kvaliteta fotografije.

Kupovanjem dSLR-a avanture počinju (prvenstveno financijske  paci)

1. Velik je - trebaš posebno torbu,
2. Prvo uvidiš da je za snimanje u RAW-u potrebno "hrpa" memorije (što mem. kartica, to i mjesta na HDD),
3. Zatim dolaze na red rezervne baterije za fotić,
4. Ubrzo uvidiš da za vrhunske fotografije trebaš i vrhunske objektive, a to koštaaaaa (set vrhunskih objektiva daleko premašuje vrijednost tijela !)  paci
5. Nakon toga uvidiš da bi bilo dobro da na objektive prišarafiš filtere (prvo UV, zatim polarizacijske, pa zatim bog te pitaj kakove sve)  paci
6. Zatim uvidiš da trebaš i stativ
7. Zatim još i ovo - ono. Vjeruj mi tu kraja nema !!

Preporuka:
Kupi kvalitetniji kompact i uživaj u fotkanju !!  zagi


  teaa Tako i nikako drugačije. Trebalo bi se znati da i mnogi profići sa sobom nose kvalitetan napredni kompakt,pored silne DSLR opreme, za super brze i inovativne situacije.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: kmkole86 - 10. 08. 2009. 12:17:15
Gledaj ovak:
Prvo si trebaš postaviti za kaj trebaš fotić ??  ččč
Ak ti služi (večinom) za postavljanje na web i / ili nekaj slično dobar ti je manje više svaki noviji kompact.
Njegova veeeeelika prednost je:
1. malen je, stane u džep,
2. što osim baterija i memorijskih kartica nemaš drugih troškova,
3. imaš fiksni objektiv širokog raspona (obično od širca do tele objektiva)
4. kod slikavanja je nečujan (ima elektronski shutter),
5. u 99% situacija zadovoljavajuća kvaliteta fotografije.

Kupovanjem dSLR-a avanture počinju (prvenstveno financijske  paci)
1. Velik je - trebaš posebno torbu,
2. Prvo uvidiš da je za snimanje u RAW-u potrebno "hrpa" memorije (što mem. kartica, to i mjesta na HDD),
3. Zatim dolaze na red rezervne baterije za fotić,
4. Ubrzo uvidiš da za vrhunske fotografije trebaš i vrhunske objektive, a to koštaaaaa (set vrhunskih objektiva daleko premašuje vrijednost tijela !)  paci
5. Nakon toga uvidiš da bi bilo dobro da na objektive prišarafiš filtere (prvo UV, zatim polarizacijske, pa zatim bog te pitaj kakove sve)  paci
6. Zatim uvidiš da trebaš i stativ
7. Zatim još i ovo - ono. Vjeruj mi tu kraja nema !!

Preporuka:
Kupi kvalitetniji kompact i uživaj u fotkanju !!  zagi

pa sada da je zayebano jeste ali nije toliko msm sto se tice opreme, cale mi je profi fotograf, slika prirodu itd i nema hrpu objektiva i milion filtera, msm ima ih ali koristi veoma mali deo toga, za slikanje po prirodi koristi msm jedan sigmin objektiv ne znam tacno brojke i to je to naravno plus onaj klasicni sto koristis za svakodnevno slikanje. za umetnicku fotografiju nisu dovoljni ni filteri ni dobar aparat ni skupi objektivi i sva oprema ovoga sveta ako nemas znanje. mislim da glavno pravilo cime svako ko zeli da kupi aparat treba da se vodi jeste ako hocete da se bavite umetnickom fotografijom zelim vam srecu u tom svetu koji je zaheban i pun caka i zajebancija msm sto se ucenja i slikanja tice. zaboravite na bilo sta sto je automatsko sve radi na manualna podesavanja blic aparat do najsitnijih podesavanja, naravno time postizete najbolje rezultate, ali treba vremena para i zivaca. oplece me mnogi, ali pod manualno ne smatrajte samo da namestite podesavanja vec da ih uklapate i da znete sta sa cime i koliko. a ako hocete samo da skljocate na automatska podesavanja msm da je nebuloza kupovati jake aparate jer to je kao da kupis spejs satl a vozis ga po putu. bacicete pare na kvalitet i mogucnosti koje vecina nece moci da iskoristi. zato pamet u glavu. npr nikon koristi sd karticu a obicna sd od 4gb kosta nesto oko hiljadu dinara, raw file na oko 10mp msm uzima oko 10-12mb plus jpg file. tako da to i nije najskuplji segment. problem je kod onih koji koriste skuplje kartice mada i one nisu nesto mnogo skuplje, opet ko pukne 1500e za aparat plus jos otprilike 1000 objektiv kakav mu treba, nije mu problem ni sto eura preko da da za karticu. mada kao sto kazem ona ne kosta toliko. baterije npr za nikona D80 50e original 25e no name. stativ kosta nesto manje od hiljadu dinara, hamin msm tu nema neke velike mudrosti, daljinski mislim da je oko 50eura itd. cale mi je profi fotograf i ima D70 i D80 pa zato znam otprilike koliko za njih kosta. svima koji kupuje nov aparat savetujem da prvo razmisle dobro za sta im treba i procene svoje interesovanje za umetnicku fotografiju pre nego li puknu preko hiljadu eura i ne vode se preterano tudjim opredeljenjima da kasno ne shvate da su se zajebali. shvatite to kao kupnju puske neko ih ima milion svaka za po nesto a neko dve koje pokrivaju sve uz karakteristike i umece coveka koji puca njima. pozzdrav za sve i dobra kob
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 10. 08. 2009. 13:47:43
pa sada da je zayebano jeste ali nije toliko msm sto se tice opreme, cale mi je profi fotograf, slika prirodu itd i nema hrpu objektiva i milion filtera, msm ima ih ali koristi veoma mali deo toga, za slikanje po prirodi koristi msm jedan sigmin objektiv ne znam tacno brojke i to je to naravno plus onaj klasicni sto koristis za svakodnevno slikanje. za umetnicku fotografiju nisu dovoljni ni filteri ni dobar aparat ni skupi objektivi i sva oprema ovoga sveta ako nemas znanje. mislim da glavno pravilo cime svako ko zeli da kupi aparat treba da se vodi jeste ako hocete da se bavite umetnickom fotografijom zelim vam srecu u tom svetu koji je zaheban i pun caka i zajebancija msm sto se ucenja i slikanja tice. zaboravite na bilo sta sto je automatsko sve radi na manualna podesavanja blic aparat do najsitnijih podesavanja, naravno time postizete najbolje rezultate, ali treba vremena para i zivaca. oplece me mnogi, ali pod manualno ne smatrajte samo da namestite podesavanja vec da ih uklapate i da znete sta sa cime i koliko. a ako hocete samo da skljocate na automatska podesavanja msm da je nebuloza kupovati jake aparate jer to je kao da kupis spejs satl a vozis ga po putu. bacicete pare na kvalitet i mogucnosti koje vecina nece moci da iskoristi. zato pamet u glavu. npr nikon koristi sd karticu a obicna sd od 4gb kosta nesto oko hiljadu dinara, raw file na oko 10mp msm uzima oko 10-12mb plus jpg file. tako da to i nije najskuplji segment. problem je kod onih koji koriste skuplje kartice mada i one nisu nesto mnogo skuplje, opet ko pukne 1500e za aparat plus jos otprilike 1000 objektiv kakav mu treba, nije mu problem ni sto eura preko da da za karticu. mada kao sto kazem ona ne kosta toliko. baterije npr za nikona D80 50e original 25e no name. stativ kosta nesto manje od hiljadu dinara, hamin msm tu nema neke velike mudrosti, daljinski mislim da je oko 50eura itd. cale mi je profi fotograf i ima D70 i D80 pa zato znam otprilike koliko za njih kosta. svima koji kupuje nov aparat savetujem da prvo razmisle dobro za sta im treba i procene svoje interesovanje za umetnicku fotografiju pre nego li puknu preko hiljadu eura i ne vode se preterano tudjim opredeljenjima da kasno ne shvate da su se zajebali. shvatite to kao kupnju puske neko ih ima milion svaka za po nesto a neko dve koje pokrivaju sve uz karakteristike i umece coveka koji puca njima. pozzdrav za sve i dobra kob


Bez "flejmanja", ali budući da je moj sin stariji godinu dana od tebe, pretpostavljam da tvoj "ćale" ima približno isto toliko godina kao i ja.  paci
E sad zašto sam to napisao ??

Zato što moj sin (koji ima 24 godine) ima isto takovo razmišljanje kao i ti. U tim godinama i sa znanjem o fotografiji (ne samo o fotografiranju !)
koje ima i ne može i drukčije misliti.  teaa
Moj sin još uvijek smatra vrhunac fotografskog umijeća staviti na full automatiku i deeeri !!

Volio bih da moj post pokažeš svojem ocu, pa neka on nešto napiše - dali je to tako kao što sam ja napisao ili nije ??

PS
Inaće fotografijom se bavim od svoje 12.-te godine, znači približno 40 godina !  zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: kmkole86 - 10. 08. 2009. 17:07:52
pozzdrav Old, pa nisi pogresio malo je stariji od tebe, 52 je godiste. ne znam zasto imam utisak da se nismo nesto bas razumeli. prvenstveno sam se osvrnuo na opremu itd, i vidim da ima ovde ljudi koji se malo vise bave fotografijom pa sam hteo ostalima da docaram da nije sve to tako jednostavno. daleko od toga da treba staviti na automatiku i skljocati ali da bi uradili drugacije treba imati znanje i to debelo o fotografiji i cakama sta i kako, a bojim se da vecina to ovde nema i imam osecaj da ce poneseni tudjim pricama i umecem, dobrim fotografijama itd baciti pare za neki dslr i sutra dan shvatiti da nije sve u skupom aparatu i opremi i opet ce staviti na automatiku. zato sam i napisao ko zeli da se bavi profesionalnom fotografijom zelim mu srecu jer taj put nije uopste lak, a kome treba aparat da ovekoveci neki trenutak bolje da uzme neki kompaktni a ne da cima gromadu po sumi i pazi da li ce mu ispasti udariti i sl. smatram da je umetnicka fotografija veoma zahtevna i potrebno je mnogo vremena i znanja itd.  ja iskreno ne nalazim sebe u  umetnickoj fotografiji i za svoje potrebe imam sony w120. za moje potrebe sasvim dovoljno, jer ja i nesto ne uzivam u fotografiji kao takvoj, ne zanima me to,  vec uzivam u secanju na nesto sto ona pokazuje, pa neka je i crno bela i pohabana i mutna ili kakva vec. da me zanima bilo bi dosta drugacije ali jbg ne zanima me. ali zato ne osporavam pravo umece slikanja i divim mu se. inace na RI smeru sam na elektronskom, moj posao i hobi ujedno je komp i sve vezano za njega, i moj ozbiljniji dodir sa fotografijom je jedini iz fotoshopa. voleo bih da mogu caleta da nateram da sedne za komp ali nema tu radosti, jer je on totalni prirodnjak i komp ne moze ni da vidi. od kada znam za sebe znam i da se bavi fotografijom a verovatno je i nesto u tom svetu posto stalno uzima neke medalje po takvicenjima fotografa, ali opet kazem to je svet u koji ja i ne zelim da udjem jer sam upoznat kako je u njemu preko caleta jer mi stalno prica te ovo ide ovako ono onako, te toliko stavis blic na toliku blendu te kada ti je to ti uzimas ovo da bi imao dubinsku ostrinu  itd, a ljudi koji se ozbiljnije bave fotografijom msm da bi trebali da poduce ostale da ne bacaju pare na aparate i opremu jer nije sve u tome vec ima puno i u znanju. na kraju povucicu paralelu, ne treba nekome 300wm ako puca do 150m  i 308w bi mu zavrsio posao po mnogo manjim parama, i takodje dzaba i puska od 50000 eura ako covek ne zna da lovi. ne zelim da me niko pogresno shvati niti misli da ja nekome pricam da ne zna da slika ili da ne moze da nauci. vidim da na forumu postoje ljudi koji tek sada pocinju da se bave fotografijom pa neka se sete svojih prvih dana, prvo dvocevka pa tek kada shvatis i naucis nacin pucanja itd tek onda nesto vise.

veliki pozzdrav za tebe Old i tvog sina, vreme je danas drugacije i interesovanja ni ja nisam strast prema fotografiji nasledio od oca, bar jos uvek ne znam da li jesam, ko zna mozda jednom,.. srecom nasledio sam veliku ljubav prema prirodi, tako da jbg ne moze sve da se prenese na pokolenja. veliki pozz jos jednom. dobar pogled
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: SEJFO - 10. 08. 2009. 23:28:26
postovi su vam super!!! d4
OLD generacijo!!!!!
Samo što moj sin ima 29  hao
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 11. 08. 2009. 09:06:01
Malo "crnog" (?) humora:

Lovački:
Žena me pita: Čemu imaš toliko pušaka kad ti za lov treba samo jedna ?  pljus

Fotografski:
Žena me pita (opet): Čemu imaš toliko objektiva kad na aparatu (najčešće op.a.) imaš stalno istoga ?  uf

Kako nije baš to tako, iskreno za lov bi mi bile dovoljne (min.) dvije puške, a za fotografiju jedan zoom objektiv širokog raspona i to je to.
Ali kako to baš nije tako "jednostavno", za lov imam 7 (sedam) pušaka, a za fotić imam 5 objektiva (i hrpu druge opreme).  paci dois
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: kmkole86 - 11. 08. 2009. 12:05:25
da Old ali ti imas lovacki staz i verujem da napocetku nisi imao sedam pusaka, i takodje znam da napocetku kada prvi put neko pocne da se sreces sa oruzjem najboljei i najisplatljivije je da uci da gadja vazdusarom ili  malokalibarkom a ne 9.3x62, mada opet pricam ovo generalno. a i kako neko kod nas rece pusaka i metaka nikad dosta. takodje Old ti umes i da koristis taj aparat i tih svih pet objektiva a vecina ne ume ni aparat i blic da podesi i uskladi podesavanja aparata sa podesavanjima blica, a hoce da kupe profi aparat od preko hiljadu eura, ali ono nema veze.. zeleo sam da pomognem ljudima koji tek sada pocinju da se bave fotografijom da ako ne planiraju da se bave ozbiljno ne bacaju pare na skupe aparate i objektive jer sva ta oprema sama po sebi ne garantuje uopste dobru fotografiju,bar ne toliku koliko su para bacili, ali vidim da mi nije uspelo, tako da necu vise da zadrzavam ovu temu, nastavite dalje i zelim srecnu svakom novo zagrizenom ljubitelju fotografije koji puke velike pare za opremu i odluci da se bavi time, lepa je umetnicka fotografija, a ostatku koji kasnije shvate da je ipak umetnicka fotografija veliki korak za njih i da njima treba nesto potpuno drugo...pa necu nista da im pricam shvatice sami... z10

Old jos jednom veliki pozzdrav za tebe. dobar pogled  zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sambarhunter - 12. 08. 2009. 07:01:15
Dragi lovci forumasi,

Hvala na savjetima,postovima koliko truda ste si dali da to sve opisete u kratkim crtama... d4
Ja slikam i volim da slikam u prirodi lovu itd. ali ne profes. vec 5 godina koristim moj KODAK Z740
i dosta lijepih kvalitetnih slika sam s njime uslikao,divljaci prirode, pa sam mislio da kupim SLR i slike ce biti jos bolje ali kako vi kazete drage kolege da se ne upucujem u dslr i ne stvaram si probleme jer tome nikad kraju...Nisam znao da je to toliko   pesi   komplicirano.

Decki hvala jos jednom....
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: kmkole86 - 12. 08. 2009. 15:14:18
zato mrzim ovakve razgovore jer sto coveka shvate na sto nacina. proceni sebe, da je lako bas i nije ali kada nesto iskreno volis onda nema toga sto ce ti na put stati. proceni lepo svoje zelje i mogucnosti interesovanja i odluci. krenes pa vremenom naucis, ako odustanes i smoris se onda znaci da si pogresio i bacio pare, ako picis dalje prosirujes znanje itd onda ti zelim srecu, samo nastavi tako.  zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 12. 08. 2009. 22:47:06
zato mrzim ovakve razgovore jer sto coveka shvate na sto nacina. proceni sebe, da je lako bas i nije ali kada nesto iskreno volis onda nema toga sto ce ti na put stati. proceni lepo svoje zelje i mogucnosti interesovanja i odluci. krenes pa vremenom naucis, ako odustanes i smoris se onda znaci da si pogresio i bacio pare, ako picis dalje prosirujes znanje itd onda ti zelim srecu, samo nastavi tako.  zagi

"Tako je Miki!"
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: sambarhunter - 16. 08. 2009. 16:54:00
Zato jesmo ovdje tko nezna pita i ne skita...........

Dobra kob.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Rile - 22. 10. 2010. 18:01:06
Koji je od ova dva po vama bolji izbor?odnos cena kvalitet, rezolucija, zum,baterije uzmite sve u obzir. CANON Power shot SX30 IS ili FujiFilm Fine Pix HS10
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 25. 10. 2010. 19:08:20
CANON Power shot SX30 IS, manji, ali je zato radišan! zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: zlatko jukić - 15. 01. 2011. 16:43:40
CANON Power shot SX210 IS..ovaj aparat mi de svidio,pa bi zamolio ako ga netko ima da mi kaže da li se isplati kupit.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: canis - 20. 01. 2011. 21:50:19
Lijep kompakt,malo većih mogućnosti radi kvalitetne stabilizacije i mnogih hardverskih rješenja preuzetih iz DSLR tehnologije. Nisam ga posjedovao ali vjerovatno će zadovoljiti potrebe za na        prednom kompakt klasom.
Prije bih ti preporučio neki od G-serije (10;11 ili 12-ku) sa kojima se sigurno nećeš dugo vremena osjećati "zakinutim" zbog galopirajućeg globalnog razvoja IT tehnologije.
Potrebno je malo više novaca izdvojiti ali sa dugoročnim razlogom koji će ti se otplatiti.

   
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: šokac - 05. 11. 2011. 12:43:05
Hoćeš jeftin i dobar,pod mogućnost-garancija dvije godine. Sony je u svojoj klasi najjeftiniji po onome što nude canon,olympus,pentax,kodak,..sl. za iste mogućnosti. Koristi SD memory kartice koje su povoljnije od XD,CF,... . Ima 10x optički zoom i stabilizator. Slike odlične.
    SONY DSC-H10 8MP digitalni fotoaparat, crni
Gotovina/Kartice:     1.599,00
Ako ovo nije jeftino i dobro onda ti treba kodak dummi fotoaparat. Uslikaj,izvadi film i izradi.

Ovaj koristim već dvije godine i u potpunosti se slažem sa
gore navedenim .         zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: robert.limeni - 27. 04. 2012. 11:40:51
Jedan prodavač mi je nahvalio Fuji-a, pa ako ga je netko koristio molim komentar
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: 7 rem mag - 03. 09. 2013. 22:29:18
Ja bih se odlučio na kupnju Olimpus SP 820 UZ, jel bi to bio dobar izbor pošto nemam bleke oko toga? Hvala...
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Brane - 03. 09. 2013. 23:55:49
Sa 40x super širokokutnim optičkim zoom-om i 14 megapikselnom kamerom mislim da bi zadovoljio sve tvoje potrebe, a mi ćemo ovdje uživati sa bogatsvom divljači koja obitava u Radinju ...   zagi   zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Štef - 04. 09. 2013. 12:45:40
ovdje imaš recenziju http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_sp_820uz_review/ (http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_sp_820uz_review/)
Imam stari model (u biti prastari 550 UZ  step ) 18x optički - slike nisu loše ali nisu ni nešto baš presjajne. U poziciji slikanja potrebno je puno svijetla da bi se napravila dobra slika. Naročito za nas lovce koji želimo napraviti dobru fotku - potreban nam je jaki zoom, obično ga stavljamo na maximu ili skoro pa maximum a onda se tu događaju problemi. Teško je bez postolja napravit oštru fotku, blenda je dugo otvorena a i divljač ne miruje pa se događaju mutni dijelovi slike ili kompletna slika. Najbolje je koristit zakašnjelo okidanje (ima način okidanja od 2 i 15 sekundi) te ako imamo sreće slika će biti bitno kvalitetnija. Za ovaj model koji misliš kupit ne znam dali ima mogučnost (moj nema) daljinskog okidanja - to je najbolji način fotkanja pri jakim zoomovima i smanjenoj svjetlosti ali onda treba fotić biti dobro fiksiran a najbolje da imaš stalak za njega. Ja znam često nosit i stalak u ruksaku kad idem na čeku ili u neki lakši obilazak lovišta. Obavezno za slikanje uključit tihi mod makar će se čuti pomicanje objektiva  tj. zumiranje. Ipak, kad bi se sada odlučio za kupovinu uzeo bih D- SLRa, mogu se naći na akcijama gdje idu po 2 objektiva sa njim a slike su neusporedivo kvalitetnije a razlika u cijeni nije prevelika tj. već za nekih 4.500,00 kuna se može naći DSLR a sumnjam da je ovaj koji ti namjeravaš kupit ispod 3 - 3.200,00 kn.  zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: magwin - 04. 09. 2013. 14:17:18
prije sam imao Fuji film.18x optičkog i mislim 8 megapiksela.krepo mu neki čip unutra i neisplativo popravljati.sad imam umjesto njega Nikon 24x optičkog i 14 megapixela nije ni do koljena ovom starom Fujiju..manja oštrina slike,manji spektar boja koliko god se po "funkcijama" čeprkalo i testiralo..
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: 7 rem mag - 23. 10. 2013. 09:20:41
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: OldHunter - 23. 10. 2013. 09:36:59
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Sa fotoaparatima ti je slično kao i sa lovačkom optikom, pod dobrim svjetlosnim uvjetima (sunčan dan, dobra vidljivost) manje / više svaki fotić će "odraditi" svoj posao. Kada su svjetlosni uvjeti loši, tada "se na muci poznaju junaci". zagi
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: KOBI - 23. 10. 2013. 10:21:51
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Cudi me da do sada nisi imao nesto ovako,jer bas imas svakodnevne situacije koje je steta ne uslikati kako treba i ovjekovjeciti za sva vremena.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: 7 rem mag - 23. 10. 2013. 11:06:42
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Cudi me da do sada nisi imao nesto ovako,jer bas imas svakodnevne situacije koje je steta ne uslikati kako treba i ovjekovjeciti za sva vremena.
Ma imali smo u firmi pa smo se mogli poslužiti, no prvo nisam baš čovjek od slikanja, a drugo, iskreno, pored puške, dalekozora, mobitela, ruksaka, tronošca i ostalih potrepština, nije mi padalo na pamet još i to vući.
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: calibar3006 - 23. 10. 2013. 22:27:48
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...


Dobar izbor..
Za pohvalu mu je "Inteligentni stabilizator slike"-daje oštre fotografije i videozapise i pri najvećem zumiranju koje je od 30 do 60 X..sjajne kvalitete fotografija i snimanja.Uz to i sam automatski između 7 načina stabilizacije slike odabire odgovarajuću postavku, spriječava zamućivanje slike zbog trešnje fotoaparata te snima detaljne fotografije i videozapise pri punom zumiranju i kada fotoaparat držiš u ruci, kao i kad su uvjeti osvjetljenja su loši.
 Prednost mu je i velik LCD zaslon.. Nisi pogriješio nimal odabirom..Bit ćeš zadovoljan.  1liga
 
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: fazan - 02. 06. 2014. 13:14:35
Hajde Vi mladi i pametni pomagajte !

Kako imam  Canon Power shot S4  ( prvi digitalac koji sam kupio  92 godine i stalno je uz mene u autu , dok druge nosim  u lov ili neke događaje ) od kada sm lani kod kuće prešao na Win 7 , računalo ga ne prepoznaje i ne mogu prebaciti slike , do pred dva tjedna u uredu sam ima Xp i mogao sam skinuti slike , no prošli jedan prešli smo na sedmicu i ista prića .
Svjestan mogućnosti aparat žao mi ga je baciti jer mi je uvijek pri ruci , a i vežu me uspomene na taj komad željeza, pa Vas pitam , ima li pomoći ?

 Vita jela , zelen bor
molim brzi odgovor
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Nosler - 02. 06. 2014. 14:03:27
Natankuj Win XP na kucno racualo i koristi njega.
http://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=1000 (http://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=1000)
Mozda ovo pomogne..
Naslov: Odg: Fotoaparati i objektivi
Autor: Mali Matek - 02. 06. 2014. 16:05:19
čitač kartica pa ne spajati fotić kablom, već samo karticu