Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => GPS i slična elektronika za lovca => Autor teme: saso_ - 16. 09. 2007. 21:30:20

Naslov: TALKIE-WALKIE!
Autor: saso_ - 16. 09. 2007. 21:30:20
Koji su najbolji nacini komunikacije izmedu lovaca.
Toki voki predpostavljam,ali pisite koji su modeli najbolji za ovaj nas posao. ::)
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: Nikola - 17. 09. 2007. 00:14:52
Mi u LD koristimo one Binatone, jeftini, dobri...
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: SPYDER - 17. 09. 2007. 07:22:30
Mi isto Binatone kupili u Metrou ba akciji ;D
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: lovacpd - 17. 09. 2007. 09:24:06
Ja koristim stabo freecomm 220!!! Mali nije skup, 500mW, ok je
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: SPYDER - 17. 09. 2007. 09:40:16
Mi isto Binatone kupili u Metrou na akciji ;D
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: medicus - 17. 09. 2007. 10:00:18
mi koristimo mobitele ;D,daj mi malo objasnite jel vam dobar prijem,kod mene u lovistu jako brdovit kraj pa mislim da to bas i ne bi imalo smisla kupovati,kolike su cijene ,domet...
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: saso_ - 17. 09. 2007. 10:04:59
ISTI TEREN I KOD MENE. ;D ;D
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: lovacpd - 17. 09. 2007. 10:15:43
Onda nesto ovako
stabo freetalk pro ili
stabo freecomm 550
mislim da bi bili dovoljni, da se ponasaju kao relejne stanice pa ono jedan vidljiv svima i svi se cuju a ovdje imate i cijene
http://www.stabo.de/seiten/cbset.html
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: fazan - 17. 09. 2007. 10:21:04
Mi u Društvu imamo stare motorole ,koje su dobre ,ali kako smo odlično pokriveni signalom svih mreža mobiteli su dostatni za svu komunikaciju na terenu.
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: SPYDER - 17. 09. 2007. 10:25:45
Nama odgovaraju ovi jer je ravan teren, a domet im je negdje oko 2 - 2.5 km ne bih preporučio za brdovite terene ili za neku ozbiljniju upotrebu, ali eto posluži
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: skyangel - 17. 09. 2007. 10:27:35
ovi binatonovi u metrou na akciji 500 kn 4 komada. super su. u praksi love do 5 km negdje što je i više nego dovoljno.
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: lovacpd - 17. 09. 2007. 10:34:22
ove moje, pise 6km, ali u praksi su me culi na nekih 15...po idealno lijepom danu, i 100% optickoj vidljivosti
Kozara i dominantna kota iznad mog sela
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: Nikola - 17. 09. 2007. 11:58:15
Nama odgovaraju ovi jer je ravan teren, a domet im je negdje oko 2 - 2.5 km ne bih preporučio za brdovite terene ili za neku ozbiljniju upotrebu, ali eto posluži
Posluže Binatoni i na brdovitim terenima. provjereno, a komunkacija za mene je bitno da nije dugačka, tj. da je što manje tj. samo osnovne stvari bitne za organizaciju lova. Kod nekih LD to se svodi na chatanje tijekom lova i zajebancije što kvari doživljaj lova.. 
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: fazan - 17. 09. 2007. 12:06:23
Nikola potpuno se slažem s Tobom da nekima veza ili mobič služe za zafrkanciju i kračenje vremena na štandu.
Doživio sam zimus da se kolega do mene toliko uživio uslanje poručica da mu je krasan lisjak prošao na tridesetak metara  a ovaj "lovac" ni osvrnuo se nije.
Možda je to matrijal za novu temu :Ponašanje prije ,za i poslije lova!
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: lovacpd - 17. 09. 2007. 14:01:45
Ja licno isto tako ne volim mnogo price u lovu, osnovno da se znamo gdje smo, ukoliko nastane promjena u lovu....
Mrzim kad mi kolege tipkaju poruke tipa , ima li sta, cuje li se , ko je pucao...itd
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: shaga - 20. 09. 2007. 07:57:49
mi koristimo mobitele ;D,daj mi malo objasnite jel vam dobar prijem,kod mene u lovistu jako brdovit kraj pa mislim da to bas i ne bi imalo smisla kupovati,kolike su cijene ,domet...
Pa jeste li ikada vidjeli crnogorca bez puske  MOBILNOGA  ;D
 z10
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 24. 02. 2008. 19:11:26
Pozdrav kolega

sto se tice uredjaja veze to je stvar džepa i ukusa. Neki hvale ovo neki ono. Odmah da ti kažem, a i ti se vec pomenuo, da oni jeftiniji uređaji jesu dobri, ali samo za igru. Bas kad ti treba veza sa kolegom onda jeftiniji uređaji štrajkuju.
Nas teren ne dozvoljava uvijek primjenu mobitela pa onda toki voki dodje kao dobro rješenje.

Mi koristimo motorole gp 300 i zadovoljni smo. Ponekad je prijem tako dobar da nas sve iznenadi, ali to zavisi gdje se ko nalazi.

Mogu se jos nabaviti i to polovne ali u dobrom stanju ali to traje. Cjena im je oko 150-200 eura.

Velim nisu lose a sigurno ima i boljih. Sta se meni nesvidja to je velicina i tezina uredjaja, ostalo je o.k.

Pozdrav

PinzHunter
Naslov: Odg: nacin komunikacije
Autor: SSG - 26. 02. 2008. 11:38:16
Ja licno isto tako ne volim mnogo price u lovu, osnovno da se znamo gdje smo, ukoliko nastane promjena u lovu....
Mrzim kad mi kolege tipkaju poruke tipa , ima li sta, cuje li se , ko je pucao...itd

Od toga poludim.Jesi ti možda pucao,kaj si pucao itd.....Dobijem odma proljev >:(
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: sniper - 27. 02. 2008. 08:14:35
daj reci jel treba dozvola za te gp300?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 27. 02. 2008. 10:35:59
@sniper,

zavisi od toga gdje ih koristis.U BiH mozemo koristiti ali se smiju samo na odredjenoj frekvenciji koristiti.Inace eto posjete od Policije.
U nekim zemljama EU se nesmiju nikako koristiti u privatne svrhe.
Nazalost nekim lovcima to predstavlja zanimaciju pa zaborave da su u lovu. Ako zelis nesmetan lov i ipak dobru vezu, onda mozes koristiti slusalice.Tako i kad neko progovori necuje niko osim tebe i nesmetas lov i kolege oko sebe.
GP 300 imaju jako dobar prijem, pa se moze desiti da cujes lovce koji su kilometrima udaljeni od tebe.

Pozdrav

PinzHunter
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Max011 - 27. 02. 2008. 10:50:12
Od viška glava ne boli tako da ih nije loše imati... a evo i primera lovilo se u okolini Knjaževca kad odjednom poziv od ekipe lovaca iz drugog društva kažu čuli nas u etru a njima se pridružio gonič koji nije njihov pa javljaju. Mi privedomo kerove vidimo nije naš kad se uključuje treća ekipa kažu njima fali takav i takav... Slučajnost koja se na kraju dobro završila. d4
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 27. 02. 2008. 11:18:09
@Max011

u pravu si. Je uvjek kazem da u sumi nije lose imati tako nesto.Nikad se nezna sta se moze desiti.

Pozdrav
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: miha - 24. 03. 2008. 15:20:51
sto se tice stanica ja sam nedavno kupip od firme
BRONDI FX-200. pise da je domet 10 km.
a to cu morati jos provjeriti. ako koga zanima javit cu . ;D
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: sniper - 24. 03. 2008. 19:46:11
Javi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Dik - 04. 06. 2008. 15:01:00
Koliko košta??Lp iz SLO
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: File - 04. 06. 2008. 15:10:47
Stanica motorola gp 300 gp 380 p210 itd. služe samo za vojsku,vatrogasce i policiju!!!Sve koje nabavljate na balkanu su sumljiva podrijetla čitaj ukradene!Također svako ukucavanje i probivanje frekvencija je također zabranjeno.Da bi se legalno kupila gp 380 jer jedino je ona još na tržištu (noviji model) treba izvojiti cca. 1000€ što vam se sigurno ne isplati.legalno je jedino ako ste radio amater posjedovati stanicu i s njom se služiti na određenoj frekvenciji i određenim imenom.Ili nabaviti ove ½dječje½ koje također mogu poslužiti svrsi o kojoj ovdje pričamo! Iz vlastitog iskustav vam savjetujem da se ne igrate s tim barem ne vi i RH jer nije baš pametno
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 04. 06. 2008. 18:42:08
Stanica motorola gp 300 gp 380 p210 itd. služe samo za vojsku,vatrogasce i policiju!!!Sve koje nabavljate na balkanu su sumljiva podrijetla čitaj ukradene!Također svako ukucavanje i probivanje frekvencija je također zabranjeno.Da bi se legalno kupila gp 380 jer jedino je ona još na tržištu (noviji model) treba izvojiti cca. 1000€ što vam se sigurno ne isplati.legalno je jedino ako ste radio amater posjedovati stanicu i s njom se služiti na određenoj frekvenciji i određenim imenom.Ili nabaviti ove ½dječje½ koje također mogu poslužiti svrsi o kojoj ovdje pričamo! Iz vlastitog iskustav vam savjetujem da se ne igrate s tim barem ne vi i RH jer nije baš pametno

nebih se bas slozio da su sve ukradene. moja a niti ostalih 15ak od mojih kolega su posteno kupljene u Banja Luci na licitaciji.Sve Motorole su imale podatke o porijeklu (Vojska i Policija) i imale su pecat sa oznakom da su neispravne. Tako je i bilo nekoliko njih je bilo neispravno a nekima je falio aku. Znaci nemozes tako generalizirati ako nisi siguran.Gore navedene motorole mozes i kupiti i koristiti ako su uredno prijavljenje.Niti jedan programer ti nece programirati Motorolu na frekvenciju vojske ili policije jer programera koji to rade nema bas puno i sve bi se saznalo. znaci kupiti se mogu koristiti se mogu ali sve treba raditi u skladu sa zakonom.Nijedan pravi lovac nece sa tim zajebavati i dovoditi sebe u neprilike koj mu nisu potrebne.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: File - 04. 06. 2008. 19:25:12
Kolega Pinzhunter profesionalni sam vatrogasac i radio amater stanice koristim svakodnevno i u RH koju sam na kraju i naveo nemože se kupit na nikakvim licitacijama jer jedna gp 300 takva za našu državu neznači ništa netreba njima naših 100 eura.naravno da če ti svaki programer upucati sve kanale a ti češ to platiti kao i sve!
Svaka stanica ima svoj selektivni broj koji se očitava svaki put kada ti stisneš Taster (majk) svaki programer može promjeniti taj broj kad god poželi!
Slažem se da ozbiljan lovac se nebi glupirao sa vojskom i policijom ali više i nemože jer su policija a i dio vatrogastva prešli na drugi sustav koji se zove TETRA koji se za sada teško može probiti!Laički objašnjeno nešto slično mobilnoj telefoniji!Ljetne ispomoći policijski službenika nisu opremljene tetra stanicama več koriste ove gore navedene i iz tog razloga se još nadzire ove područje i zato je zabranjeno u RH civilna uporaba.Na stanici smije biti samo ukucani radioamateri ako ste radio amater ili pomorski ako ste pomorac (oni i dalje najčešće koriste CB stanice).postoji u RH jedan defender što vas jako brzo locira i onda kad vam je stanica isključena ako on posumlja da je njeno podrijetlo upitno ili ometa rad bilo koje službe eto nadam se da je malo jasnije mada je post dugačak i ovo sve govorim o RH za ostale zemlje nemam pojma
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 04. 06. 2008. 19:28:00
Kolega Pinzhunter profesionalni sam vatrogasac i radio amater stanice koristim svakodnevno i u RH koju sam na kraju i naveo nemože se kupit na nikakvim licitacijama jer jedna gp 300 takva za našu državu neznači ništa netreba njima naših 100 eura.naravno da če ti svaki programer upucati sve kanale a ti češ to platiti kao i sve!
Svaka stanica ima svoj selektivni broj koji se očitava svaki put kada ti stisneš Taster (majk) svaki programer može promjeniti taj broj kad god poželi!
Slažem se da ozbiljan lovac se nebi glupirao sa vojskom i policijom ali više i nemože jer su policija a i dio vatrogastva prešli na drugi sustav koji se zove TETRA koji se za sada teško može probiti!Laički objašnjeno nešto slično mobilnoj telefoniji!Ljetne ispomoći policijski službenika nisu opremljene tetra stanicama več koriste ove gore navedene i iz tog razloga se još nadzire ove područje i zato je zabranjeno u RH civilna uporaba.Na stanici smije biti samo ukucani radioamateri ako ste radio amater ili pomorski ako ste pomorac (oni i dalje najčešće koriste CB stanice).postoji u RH jedan defender što vas jako brzo locira i onda kad vam je stanica isključena ako on posumlja da je njeno podrijetlo upitno ili ometa rad bilo koje službe eto nadam se da je malo jasnije mada je post dugačak i ovo sve govorim o RH za ostale zemlje nemam pojma

 d4
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Tihomir - 05. 06. 2008. 00:18:07
Onda da ne bi imali problema s zakonom koristite ovo.Piše da radi na 5km,ali u stvarnosti je to manje.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 05. 06. 2008. 08:42:11
Onda da ne bi imali problema s zakonom koristite ovo.Piše da radi na 5km,ali u stvarnosti je to manje.


Znam da su zakoni u HR stroziji nego u BiH, ali samo bi htio reci da su ovi aparatici dobri sve dok vidis onog sa kim konverziras, ako ga nevidis sumnjam da ces i pricati sa njim. Nevelim da su losi, ali su za lov malko preosjetljivi i malko vise nepouzdani. z10
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 05. 06. 2008. 08:51:42
Slične stanice ima i moja družina a lovimo uglavnom na prilično nezgodnom području gdje se zbog konfiguracije terena često gubi i signal mobitela, ali u kombinaciji ovakve stanice i mobitel, sasvim dovoljno. Slušalice u svakom slučaju koristim jer koliko god iskusni lovci bili, uvijek se nađe netko kome je do igre, zapitkivanja, gdje se čuju psi... tko je pucao... šta je ono bilo... Mislim da su ovo stvarčice koje potpuno zadovoljavaju osnovne potrebe komunikacije, baterije traju sasvim dovoljno, cijena je pristupačna svima (par se može naći već od 300 kn).
Da nebi bilo zabune, imali smo Motorola svih generacija pa čak i nekih starih Riz-ovih stanica, mogli smo ostvariti vezu i sa udaljenim ekipama lovaca ali evo sada smo ipak na ovoj lakšoj a i jeftinijoj kombinaciji, i zadovoljni smo.      
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: File - 05. 06. 2008. 11:13:45
Ma mogu se za ok cijenu kupit od npr. kenwooda  ili sličnih firmi i razgovati dalje nego što će nam ikad trebat
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antezg - 05. 06. 2008. 11:56:27
Ma mogu se za ok cijenu kupit od npr. kenwooda  ili sličnih firmi i razgovati dalje nego što će nam ikad trebat

Pa daj malo reci više o tome-jel za te treba imati ispite i kakav im je domet na brdovitom terenu. Koristili smo ove jeftine,ali u većini slučajeva su pušiona-krči,jedva se čuje,slabi domet... Mislim meni osobno su te radio veze špansko selo(znam otprilike da treba stisnuti gumb sa strane i pričati :D),a vjerujem i velikom broju drugih lovaca, daj nam malo pojasni molim te što se smije,a što ne, frekvencije ččč,radio amaterski ispiti ččč... Mislim da bi to zanimalo veliki broj ljudi.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: File - 05. 06. 2008. 12:34:08
To su isti walki talki uređaji koji samo imaju bolji domet nego ovi diječiji koriste ih često građevinari na auto putu,ili nekakvi redari na skupovima i sl.
Takvi uređaji ne rade na istim frekvencijama kao i ovi vojni ili policijski,oni najčešče imaju unaprijed određenu frekveciju koja je jednaka ukucana u oba uređaja i nju koriste konstantno,na nekima se može frekvencija i mjenjati,ako vas ima u ekipi više od 2 nastojte kupit jednake uređaje jer če te tako uvijek bit sigurni da če vas druga strana čuti i da vam je jednak domet.Za takve uređaje netreba nikakva licenca barem ne kod nas i nebi trebalo bit nikakvih problema barem ne ovdje.Kupite od bilo koje poznatije firme tipa motorola,kenwood,sagem, itd. i svi bi trebali biti pouzdani u uvjetima kojima lovcima trebaju!
Signal ovisi i o konfiguraciji terena pa tako nekad u mene (Biokovo) na požaru se nečujemo sa puno boljim uređajima jer smo udaljeni 2 brda dalje a to nije ni 2 km. Nadam se da sam bar malo pomogao i još jedna korisna info. pogledajte na e bayu možda se nađe i nešto povljno
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 06. 06. 2008. 08:39:23
Upravo tako, niti najbolji uređaji nisu u mogućnosti nositi se sa ovakvim preprekama, nemogu to niti policijske ili vatrogasne stanice koje funkcioniraju preko velikog broja odašiljača, a kako bi mogle ove kojima se mi koristimo, stvar je u tom da se s vremenom nauči gdje si u vezi a gdje nisi, pa ako je ekipa postavljena kako treba, u svakom momentu si s nekim u kontaktu i nema problema, zato sam mišljenja da netreba davati velike novce za te spravice jer je rezultat na kraju skoro pa isti     
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antezg - 06. 06. 2008. 13:43:51
Hvala na odgovoru! d4
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 06. 06. 2008. 16:03:20
Kupiš jeftinije pa ako nezadovoljavaju uvijek se nađe netko kome baš one trebaju, ja sam išao sa "boljih" prema jeftinijim  z10   
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: zdebat - 03. 07. 2008. 23:20:32
Molim za pomoć!
Dobio sam binatone mr 250 toki voki ali bez onih pismenih pojašnjenja - uputa. Ako ima netko kopiju ili scan uputstava ili zna kakav dobar link...
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Nikola - 04. 07. 2008. 00:08:48
 goog je tvoj prijatelj
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: zdebat - 04. 07. 2008. 18:02:10
goog je tvoj prijatelj

Baš zato i pitam jer sam tražio preko google. Ako ima netko upute molim da mi se javi.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: skyangel - 05. 07. 2008. 09:39:25
Donesi sutra na trening i skužili ga bumo u 2 minute jel tak?  ;D
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: oliverl - 05. 07. 2008. 11:11:25
http://www.binatoneonline.com/twoway.aspx#info

pa onda dolje lijevo imaš "user manual"
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Schultz and Larsen - 05. 07. 2008. 14:05:03
Ja koristim ICOM model F3022, tezi 320gr. 2000mAh Li-ion baterija koja moze dugooo, i na dobroj studeni.  12 kanala, dosta raznih dizi-midji funkcija, i sto mi je najbitnije dalekometan je.

Mnoge kolege u  druzini koriste ovakav, ili neki drugi model od ICOM-a. Dobro se pokazao u svim testovima. Po meni najbolja komunikacija za lovce, cuvare, planinare, itd.

(http://img356.imageshack.us/img356/1270/icomhb4.jpg)

sa zada

(http://img361.imageshack.us/img361/5338/icom1ls7.jpg)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: ante.rupe - 05. 07. 2008. 15:07:01
koliki je domet u brdovitim krajevima
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Schultz and Larsen - 06. 07. 2008. 14:34:53
Oko 20km u mojim gudurama(doline ala Sutjeska i fjordovi). Na visoravnima preko 1000m oko 30km ako su uslovi perfektni. Ovo sto sam probao.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 06. 07. 2008. 14:40:01
Ja koristim ICOM model F3022, tezi 320gr. 2000mAh Li-ion baterija koja moze dugooo, i na dobroj studeni.  12 kanala, dosta raznih dizi-midji funkcija, i sto mi je najbitnije dalekometan je.

Mnoge kolege u  druzini koriste ovakav, ili neki drugi model od ICOM-a. Dobro se pokazao u svim testovima. Po meni najbolja komunikacija za lovce, cuvare, planinare, itd.


sa zada


kako se krecu cijene ovih modela?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: zdebat - 06. 07. 2008. 20:00:45
http://www.binatoneonline.com/twoway.aspx#info

pa onda dolje lijevo imaš "user manual"

HVALA!
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Schultz and Larsen - 06. 07. 2008. 20:05:59
Pinz, cijena je oko 2-2500 kuna, zavisi kod koga pazaris. U paketu dodju punjac, antena, klipsovi za zakaciti za pojas itd., i slusalice (model skoljka). Kada se ove stave onda samo ti cujes aktivitet na radiu. Ovo je dobro, kada se ceka ili sulja. Pogledaj malo stranice ovog proizvodjaca. Ima tu more infoa.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 06. 07. 2008. 20:41:04
Pinz, cijena je oko 2-2500 kuna, zavisi kod koga pazaris. U paketu dodju punjac, antena, klipsovi za zakaciti za pojas itd., i slusalice (model skoljka). Kada se ove stave onda samo ti cujes aktivitet na radiu. Ovo je dobro, kada se ceka ili sulja. Pogledaj malo stranice ovog proizvodjaca. Ima tu more infoa.

Kolega hvala na informacijama.

Malo sam gledao po internetu i nisam nista lose nasao o ovim uredjajima d4. Kad moja Motorola GP300 crkne, onda ce slijedeci biti ICOM. Jer motorola je jako teska za nositi. Velim teska jer po nasim brdima, vrletima i skarpama kad se lovi, svaki teret i najmanji bude težak.
Slicne slusalice sam nabavio za motorolu, i stvarno su o.k.. sve sumove i zvukove ili razgovor cujes samo ti, tako da nikom drugom nesmetas niti se lov ometa.
Hvala jos jednom.

pozz
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: File - 06. 07. 2008. 21:36:57
Pinz taj trenutak nikad nećeš dočekati da gp 300 crkne ;D meni je padala i po 10m ostala bi neka i na požarištu dan dva ali nikad ništa,a da je teška je malo
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 07. 07. 2008. 10:06:23
Pinz taj trenutak nikad nećeš dočekati da gp 300 crkne ;D meni je padala i po 10m ostala bi neka i na požarištu dan dva ali nikad ništa,a da je teška je malo

uh znaci slijedecih godina nista od ICOM-a z10
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: ante kula - 11. 08. 2008. 12:17:09
a sta mislite kolege o yaessu motorolama,tj. dzesika? da li se isplati dati za nju 200
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: ante kula - 11. 08. 2008. 12:19:28
pardon,isplati li se dati za nju 200 eura malo je nosena svega par puta? kakve su se pokazale? molim savjet
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: File - 12. 08. 2008. 02:18:13
jeza kako je mi popularno zovemo je sam vrh ponude radio uređaja i 200 je ok za svaku pa i ako je malo stariji model
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 28. 08. 2008. 21:40:28
Evo jednog modela kojeg sam porucio nije skup a vidjecu kakav je ide do 55 kilometara. Pogledajte uopste ne izgledaju lose.http://cgi.ebay.co.uk/MIDLAND-GXT900VP4-2-TWO-WAY-RADIO-WALKIE-TALKIE-30-MILE_W0QQitemZ130250011998QQcmdZViewItem?hash=item130250011998&_trkparms=72%3A984%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Štef - 28. 08. 2008. 21:44:06
 Može ići do 55 km ak postaviš motalice i razvučeš žicu.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 31. 08. 2008. 22:21:41
Stizu mi za 10 dana pa ti javim kako rade. Ima i ona narodna ne kudi konja kojeg nisi jahao.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Štef - 06. 10. 2008. 22:15:33
Stizu mi za 10 dana pa ti javim kako rade. Ima i ona narodna ne kudi konja kojeg nisi jahao.


 I prošlo 10 dana, jel šta stiglo i koji je domet?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 07. 10. 2008. 13:20:21
Jesu stigle i jako sam zadovoljan kako rade.Sad sam u subotu bio na otvoru lova u lovistu Manjaca. Na 10 kilometara sam je testirao i nije bilo nikakvih problema, extra se cuje bez sumova i prekida.Meni su se dobro pokazale da sam sebi jos dva para porucio.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Zoran - 07. 10. 2008. 13:22:43
Jesu stigle i jako sam zadovoljan kako rade.Sad sam u subotu bio na otvoru lova u lovistu Manjaca. Na 10 kilometara sam je testirao i nije bilo nikakvih problema, extra se cuje bez sumova i prekida.Meni su se dobro pokazale da sam sebi jos dva para porucio.

pa sta ce ti 6 stanica??? to ti odma i za pse poneses  rol
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Harry P. - 07. 10. 2008. 14:58:09
Baki, koliko su te na kraju koštale?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Štef - 07. 10. 2008. 15:00:15
 A šta je sa onih 55 km.? Jednu nek ostave u Sloveniji da možeš isprobat!  telll rol
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 08. 10. 2008. 09:52:48
Baki, koliko su te na kraju koštale?

Kostale su me 70 eura.Postar mi donio na kucna vrata, stvarno su dobre a nisu skupe.
Mraka je Midland Americka i 3 godine garancije naravno da ne mogu bas ici do 55 kilometara kako pise ali mogu sigurnu u pola.Za tri nedelje su mi stigle od dana narudzbe.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 08. 10. 2008. 09:59:54
Jesu stigle i jako sam zadovoljan kako rade.Sad sam u subotu bio na otvoru lova u lovistu Manjaca. Na 10 kilometara sam je testirao i nije bilo nikakvih problema, extra se cuje bez sumova i prekida.Meni su se dobro pokazale da sam sebi jos dva para porucio.

pa sta ce ti 6 stanica??? to ti odma i za pse poneses  rol
Narucio sam da mogu dati prijateljima sto sa mnom love,jer nas uvijek ide bar 6.
Stanice su extra imaju 42 kanala,slusalice,neces vjerovati imaju cak i vibraciju.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 08. 10. 2008. 10:21:21
Jesu stigle i jako sam zadovoljan kako rade.Sad sam u subotu bio na otvoru lova u lovistu Manjaca. Na 10 kilometara sam je testirao i nije bilo nikakvih problema, extra se cuje bez sumova i prekida.Meni su se dobro pokazale da sam sebi jos dva para porucio.

pa sta ce ti 6 stanica??? to ti odma i za pse poneses  rol
Da ne bude prica Zoka kada budes dolazio kod mene na vuka vidjeces kako stanice rade.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Zoran - 08. 10. 2008. 13:49:51
Jesu stigle i jako sam zadovoljan kako rade.Sad sam u subotu bio na otvoru lova u lovistu Manjaca. Na 10 kilometara sam je testirao i nije bilo nikakvih problema, extra se cuje bez sumova i prekida.Meni su se dobro pokazale da sam sebi jos dva para porucio.

pa sta ce ti 6 stanica??? to ti odma i za pse poneses  rol
Da ne bude prica Zoka kada budes dolazio kod mene na vuka vidjeces kako stanice rade.

 ref
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: canis - 23. 11. 2008. 09:56:00
Mi u grupi smo uzeli petnaestak ovakvih,frekvencije su unaprijed određene,ali mogu se mijenjati.
Nautičke su sa pripadajućim opsezima frekvencija,tako da nas nitko ne ometa.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: ante kula - 04. 02. 2009. 19:40:38
baki jel mozes metnit slike od tih toki-vokija?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 05. 02. 2009. 08:46:25
Evo jednog modela kojeg sam porucio nije skup a vidjecu kakav je ide do 55 kilometara. Pogledajte uopste ne izgledaju lose.http://cgi.ebay.co.uk/MIDLAND-GXT900VP4-2-TWO-WAY-RADIO-WALKIE-TALKIE-30-MILE_W0QQitemZ130250011998QQcmdZViewItem?hash=item130250011998&_trkparms=72%3A984%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14 (http://cgi.ebay.co.uk/MIDLAND-GXT900VP4-2-TWO-WAY-RADIO-WALKIE-TALKIE-30-MILE_W0QQitemZ130250011998QQcmdZViewItem?hash=item130250011998&_trkparms=72%3A984%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14)
Evo prijatelju,vidi ima jos puno modela.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: ante kula - 06. 02. 2009. 19:22:33
baki pokusao sam ovu stranicu otvoriti ali ne ide..di si preuzeo toki-vokije?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 07. 02. 2009. 08:21:46
baki pokusao sam ovu stranicu otvoriti ali ne ide..di si preuzeo toki-vokije?

Jesam prijatelju preuzeo sam i jako sam zadovoljan.Ali prije dva mjeseca sam bio u gostima u Kozarskoj Dubici i ponesem svoje motorole,i domacini kada su vidjeli kakve su zamole me da i njima narucim 5 pari.I Kada sam dosao kuci sjednem za racunar i narucim  5 pari,uz dogovor sa njima kada dodju da ce doci po stanice i tada mi platiti. Medjutim stanice su dosle i kada sam im javio da su stigle rekli su mi kako nemaju para i kako im stanice ne trebaju,sto znaci da imam 5 pari koje nisu iz kutije otvorene.
Sto se tice preuzimanja prve mi je postanski kombi dostavio, a druge sam isao podici u postu jer ih je vise bilo i bile su koratonskoj kutiji.
Tako da sada ako nekome trebaju stanice imam 5 pati za prodati po istoj cijeni po kojoj sam ih ja platio.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: shandi - 07. 02. 2009. 11:14:23
Stvarno su te nasanjkali. Po kojoj cijeni prodaješ?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 07. 02. 2009. 11:59:33
Stvarno su te nasanjkali. Po kojoj cijeni prodaješ?
Pravo su me izradili,prvi put kada sam narucivao nije mi dosla da platim pdv i carinu i manji dolar je bio,tada sam platio 60 eura par.Sada sam platio i pdv i carinu i dolar je bio veci tako da me je jedan par izasao 90 eura.Po toj cijeni i ja ih prodajem.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: shandi - 07. 02. 2009. 12:09:37
Vidiš koji je to bezobrazluk, ponudiš se nekome pomoći a on te bezobrazno izigra.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 07. 02. 2009. 12:14:27
Vidiš koji je to bezobrazluk, ponudiš se nekome pomoći a on te bezobrazno izigra.

Uzeli su me kao zadnjeg levata,ali sta bi to mi je skola za ubuduce.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: canis - 07. 02. 2009. 15:14:55
Daj nekakve slike od tih stanica.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Baki - 07. 02. 2009. 17:45:35
Daj nekakve slike od tih stanica.

Ubacim ih sutra.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: milevrgorac - 19. 11. 2009. 08:52:26
Ja sam pokušao kubiti preko ebay-a platio 60 $ i carina mi vratila paket jer nemam dozvolu za uvoz talkie-walkie
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antezg - 22. 12. 2009. 20:08:27
Što mislite kako bi se ove pokazale u kojekakvim gudurama ččč ččč ččč
http://www.navigo-sistem.hr/proizvod/390/2 (http://www.navigo-sistem.hr/proizvod/390/2)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: .50AE - 23. 12. 2009. 08:38:00
Što mislite kako bi se ove pokazale u kojekakvim gudurama ččč ččč ččč

Isto kao i većina ostalih - dokle vidiš, dotle se i čuje. ;D
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Cuvitar - 23. 12. 2009. 10:45:13
Što mislite kako bi se ove pokazale u kojekakvim gudurama ččč ččč ččč
http://www.navigo-sistem.hr/proizvod/390/2 (http://www.navigo-sistem.hr/proizvod/390/2)


Ovo je radio sa "marine" kanalima namjenjen za upotrebu u pomorstvu (brodovi, luke, marine), a za to moras imat dozvolu. Najbolje da te neko iz http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=876 (http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=876) bude slusa kako lovis  fre
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Cuvitar - 23. 12. 2009. 10:51:50
Što mislite kako bi se ove pokazale u kojekakvim gudurama ččč ččč ččč

Isto kao i većina ostalih - dokle vidiš, dotle se i čuje. ;D

Mozda i vise ako si u dometu kakvog repetirora, a ima ih dosta, doduse na obali jer im je prvenstveno namjena za "marine traffic".

http://www.plovput.hr/Temeljnadjelatnost/Pomorskaradijskaslu%c5%beba/VHFsustav/tabid/403/Default.aspx (http://www.plovput.hr/Temeljnadjelatnost/Pomorskaradijskaslu%c5%beba/VHFsustav/tabid/403/Default.aspx)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 23. 12. 2009. 12:04:33
Što mislite kako bi se ove pokazale u kojekakvim gudurama ččč ččč ččč

Isto kao i većina ostalih - dokle vidiš, dotle se i čuje. ;D

malko je poskup,Midland je to. ali .50AE je u pravu,ti uređaji nisu za profesionalnu upotrebu.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: .50AE - 23. 12. 2009. 13:48:38
To su pomorski uređaji, namijenjeni za upotrebu na jedrilicama i manjim brodovima koji se koriste u rekreativne svrhe, te je za korištenje potrebna dozvola.  Nisu za lov, a zlouporaba je kažnjiva po nekoliko zakona.

Po gudurama i klancima ništa jeftino i bez infrastrukture koja sa dozvolama košta u stotinama tisuća kuna ne pomaže, takve su karakteristike prostiranja radio-valova da dokle vidiš-dotle i čuješ. Neka frekvencijska područja se bolje probijaju kroz šumu, neka lošije..... cijela je nauka oko prostiranja radio-valova, pa da ne  :pferd: puno recimo da je za ove potrebe najprikladnije pravilo dokle vidiš-dotle radi.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antezg - 23. 12. 2009. 15:34:20
Kako skup-pa kenwood od 5w  je 3-4 puta skuplji ččč ččč
Mogu li se frekvencije promijeniti na stanici-stvarno se ne kužim u ovo pa oprostite ako su neka pitanja glupa ččč
I koje bi frekvencije smjeli koristiti lovci ččč
Sumnjam da bi netko išo se penjati po brdima za par ljudi s voki tokijima happi
Jel imate neke preporuke za uređaje koji nisu dječje igračke, jer više puta provjereno ti uređaji jednostavno ne zadovoljavaju.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: .50AE - 23. 12. 2009. 16:00:08
Kako skup-pa kenwood od 5w  je 3-4 puta skuplji ččč ččč

Cijene uređaja se kreću od ispod 200kn za par pa sve do par tisuća kuna za komad. Za neke treba dozvola, za neke ne.

Mogu li se frekvencije promijeniti na stanici-stvarno se ne kužim u ovo pa oprostite ako su neka pitanja glupa ččč

Na uređajima za koje ne treba dozvola ne. Na ostalima da.

I koje bi frekvencije smjeli koristiti lovci ččč

One za koje dobiju odobrenje od Agencije za telekomunikacije i plate naknadu za korištenje radio-frekvencijskog spektra.
Zašto bi ti koristio besplatno ono za što drugi plaćaju stotine tisuća kuna godišnje? Kako bi se ti osjećao da netko dođe u krivolov u tvoje lovište?

Sumnjam da bi netko išo se penjati po brdima za par ljudi s voki tokijima happi

Vjeruj mi da ima, i ne bi bio prvi koji bi dobio uplatnicu za popuniti državni proračun, a cifre nisu male.

Jel imate neke preporuke za uređaje koji nisu dječje igračke, jer više puta provjereno ti uređaji jednostavno ne zadovoljavaju.

Ako imaš više desetaka tisuća kuna viška godišnje za opremu i dozvole, rado ću pogledati teren, pripremiti potrebnu dokumentaciju i preporučiti opremu i dobavljača.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: kalnik - 23. 12. 2009. 16:48:06
U konačnici, najjeftiniji je VPN opcija neke telekom firme, naravno, pod uvjetom pokrivenosti mrežom. Naletio sam u jednom lovu na nekakve stare motorole kod lovočuvara i voditelja lova, samo nije baš funkcioniralo, a i kak bi kad nisu imali ni repetitor. Sve u svemu, loše za bregovite krajeve.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: valdop - 23. 12. 2009. 23:32:53
ovo što je antezg stavio u svoj post je VHF ručna radio stanica, one bi mogle raditi i u raznim terenima jer njihov signal traži kompatabilan signal sa drugom stanicom ali se čuje jaki šum dakle nije za mjesta gdje se treba tiho govoriti, taj šum je puno jači od govora. neko se je možda bavio CB stanicama pa zna kakvi su to šumovi.
UHF stanice nemaju šumova ali moraju imati koliko toliko čist teren prema repetitoru-odašiljaču što je u lovištima rijetko ili jako slabo.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: .50AE - 24. 12. 2009. 01:49:01
ovo što je antezg stavio u svoj post je VHF ručna radio stanica

I to je točno. VHF pomorska za područje 156-162MHz, ovako napamet i u ova doba noći rekao bi da se radi o nekih 54 kanala.

Što se tiče šumova, još od vremena Tesle i Marconija šum je iritirao korisnike i dovodio ih do ludila, a o potrošnji uređaja da i ne govorimo, pa se negdje 50-ih godina prošlog stoljeća sa razvojem ručnih (kada to kažem mislim na uređaje koje je korisnik mogao držati jednom rukom dulje od 5 minuta) počeo koristiti potiskivač šuma (eng. squelch), tako da su od tog vremena nadalje gotovo svi radio uređaji bili opremljeni i tim famoznim sklopom koji je produžio trajanje baterija i više od deset puta, a uređaj je bio kuš dok nije bilo signala.

Sada malo  :pferd: o šumovima određenih frekvencijskih područja i prostiranju signala....
cb...gornji rub kratkovalnog područja, no prostiranje jako ovisi o dobu dana (po danu je domet osjetno manji nego po noći), sunčevim pjegama (to je razlog popularnosti cb-a otprilike svakih 11 godina) smetnjama (računala, monitori, sva elektronička oprema, neispravne fluo-cijevi....), koristi se AM modulacija koja je poprilično neotporna na smetnje.
VHF....prostire se otprilike kao i svjetlost - dokle vidiš, dotle čuješ, šum i smetnje (industrijske) su izraženije u gradovima nego van grada (ali ih još uvijek ima poprilično), pogodniji je za vegetacijom obrasla područja nego UHF. Za prijenos govora na VHF i UHF područjima najčešće se koristi se FM modulacija (osim za avijaciju gdje se i dalje koristi AM iz sigurnosnih razloga - ako se dogodi da 2 ili više sudionika istovremeno emitira, svi će biti razumljivi za razliku od FM modulacije kod koje će se u tom slučaju čuti pištanje i zavijanje).
UHF...prostire se kao i VHF, šum je nešto manji, nema toliko industrijskih smetnji, vrlo dobro se ponaša na kamenjaru i u gradovima gdje ima puno armiranog betona i metaliziranog stakla.
Dovoljno sam  :pferd: za jedan post.
 zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Cuvitar - 24. 12. 2009. 02:04:20
Tako je kolega .50AE  d4
Mi na brodu koristimo VHF za komunikaciju brod-brod ili brod-obala, dok UHF koristimo za internu komunikaciju na brodu gdje je VHF prakticki neupotrbljiv zbog puno zeljeznih prepreka, ali famozni UHF radi bez greske. Ovako na otvorenom moru VHF "signal" ide i po 10 NM, po idealnim vremenskim uvjetima nekad i vise, dok po mojoj slobodnoj procjeni UHF jedva da cujes na 3-5 NM (NM= Nauticka Milja - 1852 metra). pricam samo o hand held uredjajima, stacionarni VHF sa vanjskom antenom na vrhu jarbola ima domet puno veci, rekao bih i do 30 NM.

Ako neko nabavi uredjaje sa "marine" kanalima, ne vjerujem da ce se neko zamarati lociranjem par pojedinaca, naravno ako izaberes neki od "radnih" kanala, ni u kojem slucaju kanal 16 jer je to medjunarodni kanal za traganje i spasavanje i slanje SOS-a. Svi brodovi opremljeni radio stanicama slusaju taj kanal 24/7 i stvarno nebi bilo dobro da tu neko smeta, tu bi vec bilo panike, a za ostale "radne" kanale mislim da nebi bilo problema, a pogotovo za vas koji ste daleko od obale i mora. Ko bi vas cuo da u Slavoniji pricate i na kanalu 16?  ;D

Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antezg - 24. 12. 2009. 09:43:08
Sad mi je nešto jasnije, a puno toga još nejasnije-da vas više ne zamaram svojim bedastim pitanjima gdje bi potpuni laik mogao pročitat nešto više o ovome području.
Znanje o radio uređajima mi je takvo da znam da trebam stisnuti veliku tipku i pričati i da svi moraju imati stanice na istom kanalu, ako se želimo čuti happi happi i znam da smo se sa skupljim uređajima fino čuli i da su bili mali i lagani za u džep.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Cuvitar - 24. 12. 2009. 10:55:16
Mozda ovde najdes sta te zanima:

http://en.wikipedia.org/wiki/Marine_VHF_radio (http://en.wikipedia.org/wiki/Marine_VHF_radio)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: markoherc - 02. 11. 2010. 14:56:48
evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 02. 11. 2010. 19:06:16
evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala

Mozda u chipoteci? Ili kako se već piše ime te trgovine..
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: .50AE - 02. 11. 2010. 19:28:12
Mozda u chipoteci?
Tamo sam u prosjeku dvaput tjedno i siguran sam da nemaju niti su ikada imali te baterije.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: PinzHunter - 03. 11. 2010. 20:50:02
evo da iskoristim ovu temu: Dali netko zna gdje u zagrebu ima kupiti zamjenskih baterija za
MOTOROLA GP300?? hvala

probaj na ebay,nisu ni skupe
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lesec - 04. 01. 2012. 19:26:25
Ja koristim Motorolu TLKR-T7 koja navodno ima domet do 10 km (ovisno o terenu) ali je nisam koristio dalje od 2-3 km i mogu reči da sam zadovoljan.
Ako netko od vas koristi ovaj model zanima me vaše iskustvo !
 1liga
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: coas - 11. 02. 2012. 13:40:05
POZDRAV KOLEGE

Posto imam nekog iskustva sa radio uredjajima gotovo da necete pogrjesiti ni sa cim sto kupite.
Mali  PMR uredjaji su dovoljni za vecinu lovackih potreba, buduci da ako sve kolege u grupi imaju isti i u situaciji gdje je to preko nekog velikog brda uvjek je neko i na brdu pa moze da prenese poruku.
O ovoj temi se moze raspravljati samo po pitanju kolicine novaca koju ste spremni da ulozite,(u smislu koliko para toliko muzike)
Moja preporuka iz licnog iskustva sa uredjajima koje ja posjedujem:

PMR uredjaj  500mW - KOJI GOD KUPITE NECETE POGRJESITI jedino vam je prakticniji onaj sa punjacem i punjivim baterijama (obicne baterije obicno traju 5-7 izlazaka u lov)

DUAL BAND uredjaj Baofeng UV-3R 2w (za laike "dual band" znaci da mozete da razgovarate i sa onima koji imaju PMR uredjaj i sa onima koji imaju 2m uredjaj kao sto je recimo Motorola GP300)
Ovo sam kupio nedavno na ebay kosta 45$ znaci:
4 puta jaca predaja od PMR uredjaja,
u isto vrjeme moze da prati dvije frekfencije,
ima malu bateriju na sebi, zna biti vrlo korisno,
ima fm radio ako vam je dosadno na ceki :)
u kompletu- uredjaj, antena, punjac, baterija, slusalica kao za mobitel i vezica
ZA SADA JAKO ZADOVOLJAN MOGUCNOSTIMA I RADOM

A za one koji kada kupuju, kupuju samo jednom
KENWOOD  th-f7e DUAL BAND 5W (opis bi bio mnogo dugacak)

Ko ima pitanja slobodno neka se javi

DOBAR POGLED

Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: coas - 11. 02. 2012. 13:41:53
Sad mi je nešto jasnije, a puno toga još nejasnije-da vas više ne zamaram svojim bedastim pitanjima gdje bi potpuni laik mogao pročitat nešto više o ovome području.
Znanje o radio uređajima mi je takvo da znam da trebam stisnuti veliku tipku i pričati i da svi moraju imati stanice na istom kanalu, ako se želimo čuti happi happi i znam da smo se sa skupljim uređajima fino čuli i da su bili mali i lagani za u džep.

PITAJ STA TE ZANIMA
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Harry P. - 11. 02. 2012. 20:05:44
coas, dali imaš kakvih saznanja za ovaj model?

http://www.lightinthebox.com/1-5--LCD-Dual-Frequency-Multi-Band-Walkie-Talkie-with-VOX-Flashlight-FM-Radio--VHF-UHF_p154289.html (http://www.lightinthebox.com/1-5--LCD-Dual-Frequency-Multi-Band-Walkie-Talkie-with-VOX-Flashlight-FM-Radio--VHF-UHF_p154289.html)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Lazar - 11. 02. 2012. 20:10:12
Bas se nerazumijem puno u ove stvari posto se ovdje nekoriste puno al ako cemo nesto sto valja samo modele koje koriste ovi divlji na sjeveru evrope posto tamo nema telefona  hao
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: coas - 11. 02. 2012. 23:18:26
coas, dali imaš kakvih saznanja za ovaj model?

http://www.lightinthebox.com/1-5--LCD-Dual-Frequency-Multi-Band-Walkie-Talkie-with-VOX-Flashlight-FM-Radio--VHF-UHF_p154289.html (http://www.lightinthebox.com/1-5--LCD-Dual-Frequency-Multi-Band-Walkie-Talkie-with-VOX-Flashlight-FM-Radio--VHF-UHF_p154289.html)

uredjaj mi izgleda jako dobro uradjen sto se tice kvalitete izrade
malo mi se jedino ne svidja duzina antene
imas ih i na ebay-u nesto malo jeftinijih
cini mi se na slici da se kuciste baterije otvara tako da mozes da promjenis punjive uloske kada ove vise nemognes puniti
uredjaj je dual band (radi na PMR i 2m frekfencijama)
jedino sto nisam siguran je dali moze da prati dvije frekfencije istovremeno
uz ovo si kupi samo slusalicu za u uho ako cekas divljac (preporuka neku najslicniju onim od mobitela sve ostalo nije pogodno za lov najbolj nesto ovako:
 http://www.ebay.com/itm/E46MT-1-wire-PTT-Earpiece-T5320-T8550-MR-HH300-/130639748101?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6abc5c05#ht_2822wt_1046 (http://www.ebay.com/itm/E46MT-1-wire-PTT-Earpiece-T5320-T8550-MR-HH300-/130639748101?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6abc5c05#ht_2822wt_1046)
sve ostalo ili boli uho ili necujes na njega kada recimo stavis gluhac samo vodi racuna kada ga narucujes da odgovara dzek za ovaj uredjaj posto ih ima vise vrsta)

preporuka
nemoj da te odbije to sto je kinez
sve se danas pravi u kini
moja preporuka i po pitanju cjene koji dolar gore dole

lovacki pozdrav




Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: istrijan - 22. 01. 2013. 09:54:05
Ja koristim Motorolu TLKR-T7 koja navodno ima domet do 10 km (ovisno o terenu) ali je nisam koristio dalje od 2-3 km i mogu reči da sam zadovoljan.
Ako netko od vas koristi ovaj model zanima me vaše iskustvo !
 1liga



Pozdrav ja ih koristim, dobre su u ravničarskom dijelu lovišta, u brdovitom već stvaraju probleme,npr. ja ćujem svih ali nemogu odgovorit, one imaju dosta funkcija u menu, možda treba se malo poigrati sa njima pa bi bile još bolje, ali ja nisam to istraživa, kupio sam ih u VIP-u bile su 780 kn par, koristim ih već 3 godine i sada ću ih zamijenit sa midland g11 koje su puno bolje i jače.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: kmet - 22. 01. 2013. 11:17:20
Ja koristim MIDLAND G5XT lovi oko 1,5km ako je teren ok onda vise..
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: istrijan - 29. 01. 2013. 19:15:04
Stigle G11 pun pogodak, sedmorica svi zadovoljni.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 06. 09. 2013. 16:44:13
Ima li netko iskustva sa Baofeng UV B6, ili UV B5, izgledaju daleko ozbiljnije od ovih što se prodaju kod nas, ako netko zna ima li problema oko uvoza u Hrvatsku s obzirom na njihove frekvencije, VHF 136 - 174 MHz a UHF 400-470 MHz-a
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 06. 09. 2013. 23:02:17
Ima li netko iskustva sa Baofeng UV B6, ili UV B5, izgledaju daleko ozbiljnije od ovih što se prodaju kod nas, ako netko zna ima li problema oko uvoza u Hrvatsku s obzirom na njihove frekvencije, VHF 136 - 174 MHz a UHF 400-470 MHz-a

Koristim UV B5 i wouxun kg-u 1, ili tako nesto, radi jedan i drugi, nemam prigovora, uv b5 je napravljen od dječje plastike i izgleda stvarno jeftino.

Kod naručivanja i dostave nije bilo problema, platiš i čekaš poštara.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antimon - 07. 09. 2013. 16:55:27
Ima li netko iskustva sa Baofeng UV B6, ili UV B5, izgledaju daleko ozbiljnije od ovih što se prodaju kod nas, ako netko zna ima li problema oko uvoza u Hrvatsku s obzirom na njihove frekvencije, VHF 136 - 174 MHz a UHF 400-470 MHz-a

možeš naručiti bez problema, prije je uređaj trebao biti na listi agencije HACOM, ali više nema potrebe za tim,... Naravno moraš imati na umu koje frekvencije možeš koristiti.

Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Fratt - 07. 09. 2013. 19:43:43
Puxing 888.
Zvijer za nikakve novce.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antimon - 07. 09. 2013. 20:29:25
Puxing 888.
Zvijer za nikakve novce.

Potvrđujem!
ja već par godina koristim Puxing 777, bez greške, domet izvrstan na teškim terenima.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lovac10 - 07. 09. 2013. 20:33:57
Kolki je domet
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antimon - 07. 09. 2013. 21:13:16
ovisi o konfiguraciji terena, za primjer ostvarili smo vezu Split - Brač (Supetar) cca 14 km,...samo napominjem ovo su idealni uvjeti bez zapreka. Na težim terenima (brdovito - šumovito) gdje nekakvi radioamaterski (nama predstavljeni kao profesionalni uređaji) nisu uspijevali uspostaviti dobru vezu dok je Puxing probijao nešto bolje od njih.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 07. 09. 2013. 23:16:20
Znači nema problema oko uvoza, a što se tiče odabira marke, sad sam već bliže Puxing-u nadam se da ću se uskoro i odlučiti i naručiti to više 
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antimon - 08. 09. 2013. 08:19:38
Za pakete izvan EU do 45€ vrijednosti nema carine ni pdv.a, za pakete iznad 45€ do 150€ se placa samo pdv, za paket iznad 150€ ide i carina i pdv.

samo pazi da uzmeš UHF verziju od 400-480 ili 400-470 MHz, da možeš biti kompatibilan sa PMR kanalima. Neće bit problem ako uzmeš i dual VHF-UHF, ali ti je nepotrebno.
Samo nipošto uzimati sami VHF
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 11. 09. 2013. 10:22:30
Za pakete izvan EU do 45€ vrijednosti nema carine ni pdv.a, za pakete iznad 45€ do 150€ se placa samo pdv, za paket iznad 150€ ide i carina i pdv.

samo pazi da uzmeš UHF verziju od 400-480 ili 400-470 MHz, da možeš biti kompatibilan sa PMR kanalima. Neće bit problem ako uzmeš i dual VHF-UHF, ali ti je nepotrebno.
Samo nipošto uzimati sami VHF
Ovo za UHF 400 - 480 mi je jasno isto kao i oporezivanje, međutim brine me stav HAKOM-a, kako stvari stoje nakon 01. srpnja, jeli netko naručivao Puxing 777 ili 888 od tada ?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 13. 09. 2013. 22:17:50
Izgleda da nije nitko, pa ću ja. Naime prema onom popisu HAKOM-a, do 03. 2012. god. ,  ovaj PX 777 se mogao uvesti bez dodatnih komplikacija pa ja krećem u narudžu. :-)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: šokac - 13. 09. 2013. 22:58:23
lucky za taj neznam ali za ove Baofenge znam da
se naručuju bez problema .
Znam ih nekoliko koji imaju .
Znam i da dvojica od njih nisu zadovoljni .
Danas sam baš pričao sa jednim od njih .
Kaže da mu neide baš dobro , da mu
stalno nešto krči ... nisam išao u detalje .

Iskreno mislim da se može pronaći
kvalitetniji polovni tokac na oglasnicima .
Ovi čistokrvni kinezi mi baš nešto
nisu sjeli . Možda griješim ...
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Fratt - 14. 09. 2013. 14:31:59
Vjeruj mi Puxing 888 je zmaj,šogor i ja smo uzeli dva i raubamo ih preko godinu dana,on za vikend airsoft susrete a ja za lov.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Aguila - 15. 09. 2013. 14:09:34
Fratt jel taj Puxing dozvoljen, mislim jel u skladu sa tim zakonskim propisima o frekvencijama, da mi nebi neko pokucal i opičil neku kaznu.Nemam pojma o ovome pa možda pitam gluposti... zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Deno - 15. 09. 2013. 16:56:07
Ja sam sebi kupio u Lidlu i prezadovoljan.
Domet odličan,baterije isto.
Stare su oko 2god i jos su ko nove.
Odličan omjer uloženo dobiveno bar meni.
Evo i slike.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Fratt - 15. 09. 2013. 17:34:05
Koristi ga u PMR pojasu frekvencije i sve 5,ne radiš nikakav prekršaj a domet ti je udeseterostručen. zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Deno - 15. 09. 2013. 20:48:27
Kolega mozes malo pojasniti to oko ferkvencije a evo slika sta pise na kutiji.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Fratt - 15. 09. 2013. 21:55:45
Svaki PMR koristi UHF frekvenciju u opsegu od 446-446,1 MHz,tvoj isto tako kao i moj Puxing 888 UHF osim razlike da moj odašilja 4Wsnage a tvoj 0.5W.Time prvi ima i veći domet odašiljanja.
Nisam neki stručnjak za ručne radio stanice tako da sam možda napisao  neku budalaštinu ali slikovito napisano ono što Midland G9 nije mogao,Puxing radi bez greške.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Deno - 15. 09. 2013. 22:08:56
Znači mogu stavit kanal i pod kanal koji god hocu na vezi i nece bit nist sto se tice zakonski
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Fratt - 15. 09. 2013. 22:18:38
Što se tiče tvojeg aparata peglaj,tvoj je određen da radi u tom pojasu koji je legalan.
Koji god kanal i podkanal postaviš u zakonskim si okvirima. zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: HS-2000 - 15. 09. 2013. 22:52:19
Tako nešto imam i ja i lijepo je kad se dobije neki konkretan odgovor.
Ja svoj davno kupio i Metrou i za sada sam zadovoljan koliko meni treba.
Pozdrav
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Deno - 15. 09. 2013. 22:53:25
E to puno ti hvala kolega.  zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Fratt - 15. 09. 2013. 23:03:39
Nema problema,zato smo tu. zagi
@ HS - navjerovatnije Binatone 850,imam par takvih i nisu loši po ravnome.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: HS-2000 - 15. 09. 2013. 23:11:10
Brondi fx-200 twin. Ne znam jel to u istoj kategoriji ali ja sam par puta koristio u slavoniji i za sada je ok.
Nemam neko društvo za takvu tehniku stoga ne koristim niti u slavoniji niti oko zagrebagdje lovim, a stvarno bih volio više isprobati i tu vrstu tehnike.Kad se voki toki najviše koristi u kojoj vrsto lova, skupni ili...
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Fratt - 15. 09. 2013. 23:39:21
Večinom ga koriste vodiči da poštandaju lovce,ja ga koristim za komunikaciju s kolegom kad smo na čekama gdje nema signala mobitela,u par navrata je vrijedilo bogatstvo (zaboravljena municija u autu s kojim sam odjurio i jednom sam ja zaboravio kljuc od čeke).Bitno da su uključeni kad se krene na teren. zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: mate - 20. 09. 2013. 12:43:00
Kolege,

molio bih pomoć oko ovih Binatone Action 850. Imam ih već nekoliko godina ali nikako nisam uspio doći do slušalica koje odgovaraju za njih.
Zadnji moj pokušaj je bio kupnja preko e baya ali našao sam samo za model 950, ali nažalost ne odgovaraju.
http://www.ebay.com/itm/Earpiece-Headset-for-Binatone-Radio-Action-950-Terrain-200-Terrain-550-/300917999685?pt=FR_T%C3%A9l%C3%A9phonie_Casques_et_%C3%89couteurs&hash=item46101c4845#ht_1238wt_1262 (http://www.ebay.com/itm/Earpiece-Headset-for-Binatone-Radio-Action-950-Terrain-200-Terrain-550-/300917999685?pt=FR_T%C3%A9l%C3%A9phonie_Casques_et_%C3%89couteurs&hash=item46101c4845#ht_1238wt_1262)

Naime kada ih uključim stanica stalno odašilje, najvjerojatnije pinovi nisu isti.

Ako je netko uspio pronaći neke slušalice koje odgovaraju za ovu stanicu molio bih informaciju.

hvala,
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 05. 11. 2013. 15:42:39
Samo da javim da je forum po ko zna koji put ostvario svoju savjetodavnu svrhu, pa ujedno zahvaljujem kolegama na savjetima.
Naručio Puxing 888 i slušalicu po svom izboru, sve ukupno koštalo nekih 78 $, poštar donio na adresu i ja krenuo u ugodno korištenje.
Prvi korak je bio pripremiti je za rad sa ovim PMR stanicama koje koristi moja ekipa, tj. poštimati kanale na njihovu frekvenciju, a nakon toga provjera sposobnosti, korištenje u zahtjevnim uvjetima.
Zaključak: iznimno zadovoljan, bio sam dostupan na pozicijama na kojima, s obzirom na konfiguraciju terena, stvarno nisam očekivao mogućnost uspostave bilo kakve veze, niti mobitelom niti sa ovom stanicom. Napominjem da sam radi provjere njenih mogućnosti, namjerno birao teške uvjete.
Još jednom zahvaljujem kolegama na pomoći i preporučam ovakvu alatku, moja ekipa je već zagrijana za nabavku istih  zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lucky - 10. 01. 2014. 16:33:48
Evo nešto u prilog Puxinga 888, još dvije naručene za kolege, ja sam prezadovoljan, hvatam dosta tog i što nebi trebao ali slušalica u uho, smanji do minimuma i sve OK  d4
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: KOBI - 10. 01. 2014. 16:40:20
Jel ima nekih iskustava s ovima i da li imaju kakvih losih karakteristika??

http://www.ebay.de/itm/BaoFeng-UV-5R-A-UHF-VHF-136-174-400-520-Walkie-Talkie-PMR-Funkgerat-Amateurfunk/400611175145?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid (http://www.ebay.de/itm/BaoFeng-UV-5R-A-UHF-VHF-136-174-400-520-Walkie-Talkie-PMR-Funkgerat-Amateurfunk/400611175145?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: šokac - 10. 01. 2014. 16:46:53
Ima ih Kobi kod mene par .
Netko je zadovoljan , netko nije .
Ništ posebno . Koliko para ...
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: KOBI - 10. 01. 2014. 17:11:59
Ja narucio u Pon. meni i bratu po jednu.Ako nista valjat ce za pored Save u ravnici.  zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 10. 01. 2014. 17:15:36
Ja narucio u Pon. meni i bratu po jednu.Ako nista valjat ce za pored Save u ravnici.  zagi
Mogu reći da nisi pogriješio, za te novce svira i pre dobro. Kolega ima sličan, stariji model, funkcijski je prva liga, mala zamjerka je na mterijal od kojeg je napravljen, inače  d4
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: KOBI - 10. 01. 2014. 17:23:22
Hvala kolege...
Ja sam isprobao dosta ovih jeftinijih stvarcica tipa Lidl stanice itd.Na njima je pisalo rade i do 10 km ali to nije tacno niti za ravnicu a pogotovo ne za u planini.Ipak jedne su se potrefile bas dobre i dobro su sluzile dok se nisu pogubile.
Vidjet cemo za ove jer su bolja opcija od mobitela koji nemaju svugdje signal a i skupe su dopune kad se lovi cesto.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: KOBI - 14. 01. 2014. 10:16:04
Jel ima nekih iskustava s ovima i da li imaju kakvih losih karakteristika??

http://www.ebay.de/itm/BaoFeng-UV-5R-A-UHF-VHF-136-174-400-520-Walkie-Talkie-PMR-Funkgerat-Amateurfunk/400611175145?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid (http://www.ebay.de/itm/BaoFeng-UV-5R-A-UHF-VHF-136-174-400-520-Walkie-Talkie-PMR-Funkgerat-Amateurfunk/400611175145?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid)
Stigle stanice...
Izgledaju ok ali za mene koji je naucio da su unaprijed programirane predstavlja problem da ih programiram jer nemam nikakvog usb kabla ili CD-a.Takodjer ni u uputstvu ne pise nista o tome.Tako da moram to odradit na tipkama i vidim na YT kako to ljudi rade ali..
Kako da ih povezem medjusobno a i da ti kanali mogu primat i ostale stanice od drugih lovaca u grupi?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Antimon - 14. 01. 2014. 14:20:13
Kako da ih povezem medjusobno a i da ti kanali mogu primat i ostale stanice od drugih lovaca u grupi?

ovo su ti frekvencije za prvih 8 kanala koje koriste PMR uređaji

Ch. 01 .... 446.006
Ch. 02 .... 446.018
Ch. 03 .... 446.031
Ch. 04 .... 446.043
Ch. 05 .... 446.056
Ch. 06 .... 446.068
Ch. 07 .... 446.081
Ch. 08 .... 446.093
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 14. 01. 2014. 15:27:28
Kako da ih povezem medjusobno a i da ti kanali mogu primat i ostale stanice od drugih lovaca u grupi?

ovo su ti frekvencije za prvih 8 kanala koje koriste PMR uređaji

Ch. 01 .... 446.006
Ch. 02 .... 446.018
Ch. 03 .... 446.031
Ch. 04 .... 446.043
Ch. 05 .... 446.056
Ch. 06 .... 446.068
Ch. 07 .... 446.081
Ch. 08 .... 446.093

U menu pod brojem 1, steep, treba odabrati 6,25 k korak, inače neće moći upisati ove frekvencije.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: KOBI - 16. 01. 2014. 22:24:38
Hvala kolege...
Probao sam al nikako da uganjam.Naime jedna prihvata signal i cujem na nju normalno,dok u drugom smjeru nema nista...  uf
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Tatanka - 18. 01. 2014. 02:57:56
Pozdrav kolege.
Ja koristim Baofeng UV 5 re+ vec drugu sezonu i mogu vam reci da sam prezadovoljan s obzirom na cijenu.
Sta se tice dometa i cistoce prijema moze se nositi sa mnogo skupljim stanicama tipa kenwood (kojeg imam doduse starog 15 godina) ali usporedjivao sam je i sa novom Jaetsu koju koristi kolega i razlike u prijemu i predaji nema.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lovacpd - 18. 01. 2014. 10:53:25
Hvala kolege...
Probao sam al nikako da uganjam.Naime jedna prihvata signal i cujem na nju normalno,dok u drugom smjeru nema nista...  uf
nadji nekog radioamatera nek ti ih programira(ovih 8/16 kanala i ostaje ti jos dovoljno da podesis kako zelis, moze ti ih cak podesiti za neke frekvencije koje koriste i amateri a slobodne su i idu preko njihovih cvorista) i rjesi te brige ....
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: KOBI - 18. 01. 2014. 13:09:54
LovacPD,ja sam takodjer mislio uradit tako,medjutim..
Javio mi se ovdje jedan kolega privatno i pojasnio mi kako to trebam uradit i jos neke trikove koji nigdje ne pisu.
Eto tako sam programirao za cas posla tj ubacio ovih 8 kanala a imam mogucnost za 128 sve ukupno.Znaci rijeseno je  zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: lovacpd - 20. 01. 2014. 15:55:31
LovacPD,ja sam takodjer mislio uradit tako,medjutim..
Javio mi se ovdje jedan kolega privatno i pojasnio mi kako to trebam uradit i jos neke trikove koji nigdje ne pisu.
Eto tako sam programirao za cas posla tj ubacio ovih 8 kanala a imam mogucnost za 128 sve ukupno.Znaci rijeseno je  zagi
Odlicno, sad to lijepo u pp posalji meni da i ja podesim svoje kad stignu , narucene su
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: KOBI - 29. 01. 2014. 19:14:50
Evo i rezultata probe-polovicnih  ččč
Kako sam jednu od dvije stanice poklonio prijatelju nisam uspio obadvije ponijeti u lov da ih isprobam skupa ali sam isprobao jednu u kombinaciji s nekim drugima koje imam.
Radili smo pogon u planini i Baofeng je bila u moga brata koji je bio u pogonu a ja sam imao neku obicnu iz lidla koja je onako olosa stanica i ja sam s njom bio na standu.Na pocetku nije bilo moguce cuti se medjutim ubrzo kad se pogon prebacio preko brda savrseno se culo mada je i dalje bilo manjih brda izmedju nas.Bila je to visekilometarska udaljenost i zbog toga smatram da bi 2 Baofeng radile jos bolje izmedju sebe.Narucit cu jos 2 komada ovih dana.
ps.lovacpd kad stignu za tren ces ih programirati uz moje smjernice.  d1
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 28. 03. 2014. 13:10:37
Da ne otvaram novu temu pa cu ovdje pitati, zanima me dali ima koji lovac radioamater pa da se malo cujemo, moze na 2m ili 70 cm.
9A7PSD.    73  zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: likabrinje - 26. 07. 2014. 15:31:02
Zna li NETKO vise nesto o ovim motorolama domet i slično ?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: mijo - 12. 11. 2014. 15:14:17
Kolege elektronicari pomagajte imam alinco radio stanicu i tija bi je uparit sa motorolama starim......kako sta znam da triba nastimat kanale al nekuzim kako....
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 12. 11. 2014. 17:11:59
koji su model stanice, daj malo vise podataka da znamo o cemu je riječ, tesko je na pamet reći na kojem opsegu rade stanice... zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: mijo - 12. 11. 2014. 17:28:33
DJ-S1E
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 12. 11. 2014. 19:45:30
DJ-S1E
taj dj s1 e radi na 144-146 mhz, ako nije proširen, motorola- pitanje je koji model, malo pogledaj po netu pa ćeš vidit opseg frekvencije na kojima rade i samim ti znas dal se mogu upariti ili ne.
Postoji mogucnost i da se programira uređaj ponovo na željene frekvencije, ali to nejde bez majstora.
 zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: mijo - 12. 11. 2014. 20:05:08
Motorole su stare vojne ili policijske...one crne velike.....kad je upalim pise mi na ekranu 145.00........tija bi znat koje su frekvencije kanala pa bi lako nastima jer san skuzija kako se mice frekvencija...
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: filip79 - 20. 08. 2015. 10:28:17
molio bih kolege lovce da pomognu u odabiru radio stanice koju bi koristio u lovu,u vecini lovišta je brdoviti teren pošto mi je to sve velika nepoznanica svaka pomoć je dobro došla.
u planu je http://www.ebay.de/itm/191554842545?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT (http://www.ebay.de/itm/191554842545?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)
pa ako netko ima iskustva s njim neka da savijet.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: filip79 - 31. 08. 2015. 21:07:32
ima netko da da koristan savijet
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: grom - 31. 08. 2015. 23:39:19
Ako je jako brdovito sve te veze su klinac, isprobano davno. A te što si stavio nisu loše.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Goran - 01. 09. 2015. 06:11:13
Grome imas pravo ali dobra veza je odlicna stvar za organizciju i izvedbu pogonskog lova a i onako uvijek dobro dodje u lovu. Mislim  da stanice jako puno prodonesu sigurnosti u lovu ako se koriste kako treba. teren uvijek stvara iznenadjenja ako je tezak ili su vremenske prilike lose ali mali 2 way radio jos uvijek moze pozvati pomoc i spasiti zivot.  danasnje stanice ne kostaju puno i dobro ih je imati za svaki slucaj.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: grom - 01. 09. 2015. 06:37:45
Slažem se, ali dok smo to koristili uvijek netko laprda bez potrebe i divljač to čuje jako daleko. Jedino slušalicu u jedno uho pa čuješ sve ali i to je rizik. Inače nije loša .
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Goran - 01. 09. 2015. 08:06:37
Nemam bas nekog velikog iskustva sa pogonskim lovom ali bez disipline nema od takvog lova nista i zna biti jako opasno.
Bio sam pozvan na jedan pogosnki u Njemackoj koji je organizirala jedna lovacka firma i to je bio fantastican dozivljaj za mene. Logika, matematika, organizacija, disciplina = fantastican lov i dozivljaj.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: spinnaker - 01. 09. 2015. 14:56:19
Bez discipline i odgovornosti mozes samo sranja ocekivati. Dzabe ti sva tehnika svijeta.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Vladan - 12. 11. 2015. 10:56:36
do sada sam koristio kanale cije su frekvencije

Kanal 1 – 446.00625 MHz
Kanal 2 – 446.01875 MHz
Kanal 3 – 446.03125 MHz
Kanal 4 – 446.04375 MHz
Kanal 5 – 446.05625 MHz
Kanal 6 – 446.06875 MHz
Kanal 7 – 446.08125 MHz
Kanal 8 – 446.09375 MHz

Nabavio sam dvije nove stanice ciji je „opseg“ od 136-174Mhz, molim Vas da mi napisete frekvencije za navedene kanale a u ovom „opsegu“ ako je izvodljivo.
 z14
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 12. 11. 2015. 11:49:00
do sada sam koristio kanale cije su frekvencije

Kanal 1 – 446.00625 MHz
Kanal 2 – 446.01875 MHz
Kanal 3 – 446.03125 MHz
Kanal 4 – 446.04375 MHz
Kanal 5 – 446.05625 MHz
Kanal 6 – 446.06875 MHz
Kanal 7 – 446.08125 MHz
Kanal 8 – 446.09375 MHz

Nabavio sam dvije nove stanice ciji je „opseg“ od 136-174Mhz, molim Vas da mi napisete frekvencije za navedene kanale a u ovom „opsegu“ ako je izvodljivo.
 z14
Ne kužim na koje kanale i frekvencije misliš, daj malo pojasni..
Te nove stanice ako rade  na frekvenciji od 136-174 Mhz ne mogu raditi na 446 Mhz, osim ako nisu duo band  uređaji koji pokrivaju i taj raspon frekvencija.
 
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Vladan - 12. 11. 2015. 12:17:04
da li opseg VHF 136-174mhz ima frekvenciju koja se poklapa sa nekim od kanala 446+
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 12. 11. 2015. 16:11:48
da li opseg VHF 136-174mhz ima frekvenciju koja se poklapa sa nekim od kanala 446+
Ne može, vhf 136-174 mhz i uhf 400-520 mhz su dva različita opsega.

ovakva stanica bi pokrivala područje 446 mhz i 136-174 mhz

http://www.ebay.com/itm/BAOFENG-UV-5R-136-174-400-520MHz-DTMF-CTCSS-Dual-Band-Ham-Radio-Walkie-Talkies-/251727937612?hash=item3a9c27804c:g:nioAAOSwy4hUS~M8 (http://www.ebay.com/itm/BAOFENG-UV-5R-136-174-400-520MHz-DTMF-CTCSS-Dual-Band-Ham-Radio-Walkie-Talkies-/251727937612?hash=item3a9c27804c:g:nioAAOSwy4hUS~M8)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: geodeta2394 - 09. 11. 2016. 17:51:38
Lijep pozdrav imam pitanje vezano za ovakve motorole:
http://www.ebay.com/itm/Baofeng-UV-5R-Plus-Dual-Band-U-V-136-174-400-520-MHz-FM-Radio-Talkie-Walkie-Neuf-/160886669700?hash=item257597c184:g:TDAAAOSwEjFXcOW6 (http://www.ebay.com/itm/Baofeng-UV-5R-Plus-Dual-Band-U-V-136-174-400-520-MHz-FM-Radio-Talkie-Walkie-Neuf-/160886669700?hash=item257597c184:g:TDAAAOSwEjFXcOW6)

dakle imam takvu motorolu zanima me jel netko ima iskustva s istima koliki je domet, te kako ih podesiti na najveću moguću udaljenost?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Pinia - 03. 02. 2017. 19:24:38
Ako Vam treba walkie talkie.. Sa aplikacijom pretvarate mobitel u walkie talkie  d1

Zello walkie-talkie aplikacija

https://zello.com/app

Zello je besplatna pritisni-za-govorenje aplikacija za pametne telefone, tablete i PC-e. Aplikacija je izuzetno brza, mala, jednostavna i lagana za upotrebu. Još je i besplatna, i ostati će takva za osobnu upotrebu.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: grom - 04. 02. 2017. 09:49:37
Ne znam točno na kojem principu radi, sumnjam da mobitel pretvara u predajnik. Vjerojatno radi preko interneta, što je zapravo bez veze ako je tako.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Gabro - 04. 02. 2017. 11:23:30
I kad pada kiša nemaš ništa od njega...
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Pinia - 04. 02. 2017. 11:40:08
A CAT vodootporni mobiteli? Ma to je dobro ako moraš bit na liniji a da ipak ne zoveš non stop. Daleko od pravoga walkie talkie svakako. Besplatna je i sigurno će bit praktična kome treba tako nešto.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Gabro - 04. 02. 2017. 12:08:26
SonimXP 7 je bolji ima mi ga otac, ja sam isto imao neki kineski teretni moga si ga tuč od zid ništa mu ali sve to u intenzivnom lovu se isfuca, izgerebe ekran po đepovima pogotovo kad su patrone po đepovima s njim. Kad je hard core lov, 3-4 puta tjedno kad je srce sezone onda sve pati, više mobitela sam sahranio pogotovo kad su došli ovi smart phone  zagi zagi
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: grom - 04. 02. 2017. 13:38:22
Da vidis moga na sta liči, nego sreća da ima masku i zaštitnu foliju.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: berbenn - 08. 02. 2018. 16:13:59
Da ne otvaram novu temu posluzit cu se ovom! Mozda bi ovo pitanje najbolje bilo postaviti na planinarski forum, ali tamo nisam clan, a vjerujem da medju lovcima ima entizijasta i avanturista u planinu pa me zanima ima li neka radio stanica koju bi valjalo imati uz sebe u slucaju nuzde u planini, a i u lovovima? Pretpostavimo da je mobitel nedostupan i da je radiostanics sigurnija opcija? Ima li neki aktivni radio kanal kao na moru, npr.?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Milan98 - 09. 02. 2018. 10:57:36
Moja ekipa i ja korisimo Baofeng 888, za sad nas lepo sluze,ali mislim danisu vodootporne. Domet  im je oko 5km
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: berbenn - 09. 02. 2018. 11:13:09
To koristite izmedju sebe. Ne pitam to, nego ima li neki kanal koji sluzi u slucaju nuzde kao kanali na moru na brodicama? Kuzis?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Pinia - 09. 02. 2018. 15:09:29
http://www.ing-servis.com/rjesenja/thuraya (http://www.ing-servis.com/rjesenja/thuraya)
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: berbenn - 09. 02. 2018. 16:14:50
Jesi mozda proba? Kako funkcionira?
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Pinia - 09. 02. 2018. 17:04:34
Nisam probao. To je super stvar samo što minuta poziva ti košta od 3-4kn do 15-20kn. Treba dobro proučit kojeg operatera uzet.
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Milan98 - 09. 02. 2018. 17:16:21
To koristite izmedju sebe. Ne pitam to, nego ima li neki kanal koji sluzi u slucaju nuzde kao kanali na moru na brodicama? Kuzis?
Ahaaa,nisam te razumeo
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: syncm2 - 09. 02. 2018. 19:11:11
 Civilima, odnosno ono šta ti je dostupno su radio amaterske frekvencije. Uglavnom se tu i čuju lovci, ako imaju kineze, (mislim na Baofenge i slične radio stanice koje imaju prošireni opseg onda možeš birati više frekvecija). Na Radioamaterskom području je podjela na simplex kanale- rad sa stanice na stanicu, i rad preko repetitora. Rad na simplexu je ograničen na kraći domet, ovisno o konfiguraciji terena,  a preko repetirtora ide jako daleko. Da bi to koristio moraš imati položenu klasu i dobiti odgovarajući znak i dozvolu...

Ali... ako imaš stanicu, u nevolji si i trebaš pomoć normalno je da ćeš pozvati preko repetitora i uvijek će se netko javiti i pozvati pomoć.
Znači, u stanicu upišeš frekvencije repetitora i kreneš u lov, u Hr nema mjesta koje bar 2 repetitora ne pokrivaju, znači da si siguran dok ti se baterija ne isprazni..
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: dulextx - 22. 05. 2019. 05:02:50
Malo da osvjezim temu, posto se slabo razumijem u radio stanice, moze li mi ko malo objasniti o tome, prvo me zanima koje jacine se mogu koristiti radio stanice i na sta moram obratiti paznju kad je u pitanju zakon kod nas , sto se tice stanice, potrebna mi je neka sa sto boljim dometom, jer ja gdje lovim teren je veoma brdovit i nema previse ravnice, trenutno sam u americi i ovdje bi kupio neku stanicu jer ima veci izbor a i dosta su jeftinije nego kod nas, izdvoio bi za dvije stanice 500-600e , 
 Da li se ko susretao sa Motorola MS35R ili sa Motorola DTR 550,i koja je bolja od ove dvije i po cemu se razlikuju ,hvala unaprijed  laz
Naslov: Odg: TALKIE-WALKIE!
Autor: Takezo - 24. 05. 2019. 19:35:37
Sto se sigurnosti ticr, nije li bolje ovako nesto, ako je to jedina upotreba?

http://www.fastfindplb-adriatic.eu/ (http://www.fastfindplb-adriatic.eu/)