Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Autor teme: Vanja - 03. 06. 2007. 10:35:14

Naslov: Radovi u lovištu
Autor: Vanja - 03. 06. 2007. 10:35:14
Ovu temu sam otvorio jer je vrlo važna. Sastavni dio svakog lovca je prvenstveno rad u lovištu i uzgajanje i očuvanje divljači a tek završni korak je odstrijel divljači-plod lovčevog rada. Ovdje možete iznositi svoje radne akcije i radove u svojim lovištima.
Mi ovih dana imamo akciju tarupiranja. Radi se punom parom  ;)
Jučer smo počeli tarupirat jednu livadicu cca 100X50 m2.
Našli smo u travi dva laneta, stara možda 2-3 dana. Rekao sam traktoristi da ostavimo livadu na miru, da ih srna može kasnije nači. živ sam se pojeo što nisam imao digič kod sebe. Ostavio sam ga u autu i išao sa "majstorom" na traktoru. ZNAčI; AKO KOSITE ILI TARUPIRATE U OVO VRIJEME, OPREZ!! :o
LANAD I TELAD SU U TRAVI! ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Vanja - 19. 06. 2007. 19:43:44
Očito se ništa ne radi >:( >:( >:( :'(
Več 3 tjedna nema novog posta ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nikola - 19. 06. 2007. 20:08:01
Evo mi smo u nedjelju imali obavezn radnu akciju. Krčili smo puteve u lovištu. cca 40 ljudi je okrčilo oko 10 km puta s motorkama i mačetama, a iza njih nastupa "tarup". Radi se Vanja, radi z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jurica - 20. 06. 2007. 00:11:35
kako mi nemozemo na moru tarupirati kamen :) pitanje je sta je tarupiranje ustvarič Ja imam jednu livadu oko 500m2 na svom terenu i neznam dal da je kosim za divljac ili ostavim travu. Trava nije tipicna livadna vec niska primorska travica ali nema kamena i zemlja je uvijek zericu vlazna jer je jedno jezerce blizu. Sta da napravim sa tom livadom decki a da mi lokalni prasci i srnjaci budu zahvalnič
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nikola - 20. 06. 2007. 08:58:16
Tarup je ustvari malčer. Priključuje se na traktor ,  a mom lovištu ga koristimo za krčenje livada i puteva na kojima se pojavio korov.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jurica - 20. 06. 2007. 09:30:10
opet isti problem. mi ovdje na moru stvarno nemamo pojma o poljoprivrednim strojevima pa mi rijec malčer nista ne znaci  :) reci ti meni sta on radi, kosič Ja tu imam i trstike koju bi htio malo umirit pa sta preporucujete od strojeva za rezanje ili kosenje. Trstika je po ljeti na suhom tlu pa se moze pristupiti
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Vanja - 20. 06. 2007. 09:38:23
Ja se ne razumijem jako u strojeve i tu sigurno ima članova koji ti mogu bolje objasniti ali nema tu neke velike mudrolije :-\ Tarup ili malčer melje visoku travu-korov, trsku, amorfu, tanko šiblje :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nikola - 20. 06. 2007. 11:16:29
http://www.inobrezice.com/hrv/novice.html
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 20. 06. 2007. 22:55:01
opet isti problem. mi ovdje na moru stvarno nemamo pojma o poljoprivrednim strojevima pa mi rijec malčer nista ne znaci  :) reci ti meni sta on radi, kosič Ja tu imam i trstike koju bi htio malo umirit pa sta preporucujete od strojeva za rezanje ili kosenje. Trstika je po ljeti na suhom tlu pa se moze pristupiti

pa naj bolje ti je da je zapalis kad se jos malo sasusi
sa tim obogacujes tlo a brzo se regenerira z11
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Huntercro - 20. 06. 2007. 22:58:56
gori gora gori borovina .... :D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 20. 06. 2007. 23:03:01
gori gora gori borovina .... :D

pa reci zar mu nije to naj bolji nacin z7
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jurica - 20. 06. 2007. 23:10:03
ako zapalim ode cjeli Krk u pepeo  :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 20. 06. 2007. 23:21:45
e sad jedan krk manje ili vise nije bitno ---sala mala ;D

pa koliko toga imas ti sad za paliti
 ako ims puno onda dio po dio

zapalis vatru na pcetku i na nekome odrdjenom kraju da jedna u drugu idu tj.da gore i onda se sama vatra ugasi kad dojde jedna do druge
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jurica - 20. 06. 2007. 23:25:29
ima 15.000 m2 trstike :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 20. 06. 2007. 23:37:54
ma pali sve i vrati se kuci sam z30 z30 z30 z30 z30 z30
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nikola - 21. 06. 2007. 00:20:03
Protiv sam bilo kakvih paljevina u lovištu. Osobito da to potiču lovci. Poznato je da se paljevinama gube staništa divljači (zeca, fazana, srne). Rado bih Vam pokazao kako izgleda moje lovište u jesen nakon svih tih paljevina. Kao jedna velika Horošima.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Vanja - 21. 06. 2007. 00:36:07
Svakako ne paliti! Nikola je u pravu. Tarupiranje je zakon, samo prije traktora treba potjerati divljač i životinje. Meni je svega žao, od ježa i žabe pa do laneta :'(
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 21. 06. 2007. 08:30:05
mozda bi bilo bolje da provjerite svoje misljenje u svezi paljenja :-[
a i nemorate..... z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jurica - 21. 06. 2007. 09:54:50
ma ja cu napravit rucno prosjeke u trstici a travu ce vec sunce rjesiti. ovo je prva godina nakon 25 godina da se je neko iz familije poceo bavit tom zemljom pa moram malo promatrat kroz sva godisnja doba. teren je interesantan jer je dio plavno a poljeti suho a ima i livada i stoljetna hrastova suma sve u krugu od 50m jedno od drugog. To je jos i grabrova i jasenova makija,,ma cudo. Vazno je da je mora na 100m od toga i ljepa kamena kucica na rubu hrastove sume :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 21. 06. 2007. 11:09:03
a posto je ta uhvaljena zemljač
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jurica - 21. 06. 2007. 11:28:08
to je starina moje familije stara preko 100 g. cijena---nemoguce platit ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: dean - 09. 07. 2007. 14:07:39
Napravio sam dva solila i aktivna su, te sam ovaj vikned napuni svoja 2 i 2 stara. Ne bi htio punit sva solila u društvu, mislim da je mjera 4 solila svakih mjesec sa po 1 kg soli po solilu! Savjeti su dobrodošli1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bobi - 09. 07. 2007. 19:14:44
Kod nas upravo slozili jednu ceku, i provjerili solista..

Ja za ovu godinu imam u planu zamjeniti hraniliste novim i srediti nova solista...

Nesto remiza je zasijano i uglavnom za sada to je sve...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jurica - 09. 07. 2007. 20:00:17
a ja sam na svojoj zemlji stavio solenku sa soli koja je bila u slanim sardelama godinu dana  :) 10m dalje su prasci napravili kaljuziste i uskoro krecem u akciju  z11
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: valdop - 28. 02. 2009. 19:08:13
preporuka: oko stupova zabiti lim, budući da je gorilo oko čeke nije loše češće kositi travu da nema što goriti a ako i gori kad dođe do stupova lim ne dozvoli da se stup zapali, a vidim da ima i kamena u okolici pa ne bi bilo loše i kamen poslagati oko stupova, važno da vatra ne dođe blizu
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: isa - 28. 02. 2009. 20:55:14
Evo da  se  i ja  malo javim ,kod nas su radova u lovištu već  počeli,to je ono vrijeme totalng lovostaja i mira za divljač uz   minimalne ulaske u lovište radi radova,dodatne prehrane i sve to  uz sve manje uznemiravamje divljači.Trenutno se iznosi dodatna  hrana jer je  zima  za divljač svakako teška,potrebna je pomoć u  gladnim godinama, kada ima slabije prirodne hrane a to je baš ove godine.
Prosjecaju se novi putovi koje koriste i lovci ali i DS,rade se novi lovno-tehnički objekti,obnavljaju i popravljaju se stari,uvode se nove čeke  kako za pogon tako i za čekanje noću.
Naravno u toku predhodne lovne sezone uočene su neke nove navike divljače i nove staze dolaska, novi prelazi  ili  staze kuda divljač češće  bježi u pogonskim lovovima .
DS ,izbace iz igre neka stara dobra mjesta koju su  bila  ranije  nezamjenjiva i naravno uvažavajući to moraju se uvoditi nova mjesta  jer  su DS veoma  prilagodljive,mjenjaju svoje stalne navike  i staze ,ako im situacija  tako  nalaže.Izbjegavaju   neka mjesta  i staze koja su im ranije bila sigurna,čim na tim mjestima  dožive probleme i opasnosti,napuštaju ih i traže  za sebe  nove sigurne staze i  nova mjesta.
Siguran sam da DS koje prežive jednu lovnu sezonu a velim vam da ima i takvih ;) da tačno znaju   gdje su čeke za čekanje po noći a gdje su štandovi za  pogonski lov.Zato često treba napuštati neka mjesta i uvoditi nove čeke   ,pa sam   zagovornik  pravljenja novih na mjestima na kojima  ih nije bilo.Vrlo je učinkovito kada uvedene neku novu čeku na pogodnu mjestu .
Doslovno mi  tada u  DS  znaju  neoprezno  natrčati  na cijev dok u u blizini starih čeka vrlo su oprezne i sumljičave.
Evo jedna radna akcija kod mene, nemislim da je  na drugim mjestima puno bolje ali od  11 pozvanih ,vidite troje na slici,ja četvrti i jedan naknadno došao ,ukupno  znači 5,odlično ,skoro pa pola. ;D
Kao što vidite mi  nisamo u dilemi dali paliti vatru    ;) ;D ,vatra je obavezna  za grijanje ,naravno uz maksimalni  oprez jer se nalazimo na mjestu gdje u slučaju požara mogu pomoći samo  avioni kanaderi.Vatre nam je neophodna za pečenje slanine ili kobasica ili što je još bolje obodvoje.

Na ovoj  prvoj slici ,vidite da  na ramenu umjesto puške vise motorne pile,od ostalog ubojitog oružja imamo mačete,  tzv "kosori" i ne zanemarimo ni "ubojite oštre štape"  na kojima se  peču slanina i kobasice. Naravno oštar nož je obavezan za borbu sa  nekim živahnim nareskom,  kobasicama,slaninom ,kruhom i ostalim.

(http://img15.imageshack.us/img15/7503/74841861.jpg)

Ova  druga slika  pokazuje  jedno od nekoliko mjesta odmora,za uopće doći do mjesta  radne akcije potrebno je hodati u ovom slučaju  oko 1,5 sat.
Na  slici se vidi jadranska magistrala,to je i  mjesto od kojeg  treba  krenuti pješice.  uf
Iza jedranske magistrale  počimlje  drugo lovište  čija sam također član  i koje se prostire do mora.
Kada dođete do ovog mjesta za odmor to vam je otprilike 150 metara ispod mjesta  na kojem se čakaju DS u pogonu i to su mjesta koja su bila predmet radne akcije, staze do njih  ,čišćenje okoliša  radi boljeg pregleda.Naravno  uspon  je i dalje   isti kao i  ispod nas  na slici ili kako  ja zovem "ajme meni". uf
To su mjesta  na kojima i samo kada dođete do njih ,već bi trebalo upisati jednu dnevnicu,ako ste marendali i napravili posla bez grižnje savjesti možete upisati i dvije.
Tu će se loviti tek od  01.08 , članarinu smo  morali platili  do 28.02. , obavezne radne akcije već odrađujemo .

(http://img145.imageshack.us/img145/6075/88762354.jpg)

Važan dio radne akcije, pa naravno ni jedan motor ne ide bez  goriva i maziva,za motornu pilu je to ulje i benzin za nas ,zna se ,upravo se  skinula slanina sa  vatre,jedan pak kobasica je tek stavljen,vadi se  sva  hrana iz ranaca ,jedino nevidite  sokove tipa cocacola,cedevita , a to nećete  ni  viditi ;)   zagi

(http://img14.imageshack.us/img14/8176/65421309.jpg)

Kada smo tako jako   marendali ,radili smo cijelo poslijepodne, kada smo izišli tako visoko nebi se isplatili   za drugi put , ostaviti malo nedovršenog  posla pošto treba  pješašiti više od 3 sata da bi odradi možda manje od  dva sata posla.
Tako je društvo bilo malo ali odabrano, napravilo se posla kao i kada  nas je deset i neznam uopće zašto neki ljudi izbjegavaju ovakve radne akcije  ččč

(http://img518.imageshack.us/img518/5990/23238779.jpg)

Evo zadnja slika ,to je jedna od staza  kuda DS bježe ispred pasa i vidite i sami kakav je pregled  nikakav i kada pročistite zelenilo ostaje vam to kamenje  .Sada zamislite  kada ih pasi podignu negdje dole kraj vode da čak i DS iziđu na ovo mjesto polumrtve.Nezna se tko jače puše uzbrdo ja ili one. fre

(http://img23.imageshack.us/img23/5853/dsc03750e.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: TOMISLAV KT - 21. 04. 2009. 12:48:18
Zašto ovdje nitko ništa ne piše? Zar se ne radi u lovištima?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: skyangel - 21. 04. 2009. 13:39:51
Ima posebna tema lovačke čeke, solišta, hranilice i slično gdje se piše konkretno tako da je ova nazovi zbirna tema malo navukla paučine...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: antoniog - 23. 03. 2010. 19:46:25
Stiglo proljeće i snjima i radovi ,mi ćemo krenit sa izgradnjom LTO -čekama ,jer prvo dolazi odstrijel srndaća.
Naslov: Sjetva kukuruza
Autor: oliverl - 24. 03. 2010. 12:02:18
Kolege s obzirom da vas dosta ima iskustva sa sjetvom kukuruza trebao bih vašu pomoć.
Radi se o slijedećem, nas par "nadobudnih" lovaca odlučilo je preorati nekoliko parcela u našemu polju i zasijati kukuruz i zob. Problem je u tome da to nikada nismo radili. Traktor imamo, volju imamo, zemlju imamo, samo nam još treba malo znanja i savjeta.  ;)
S obzirom da zemlja nije obrađivana već sigurno 20 godina, kako je prilagoditi i da li je treba i sa čime tretirati prije sjetve. Oranice su zatravljene i služile su za košnju i (divlju) ispašu konja i ovaca.
Malo sam tražio po netu što i kako sijati, vidim da hibrida ima mali milion a s obzirom da nebi radili silažu već bi koristili samo klip treba mi pomoć oko izbora. Naravno kukuruz bi bio korišten samo za prihranu divljači.
Predio je sjeverni dio Jadrana, klima je ok, mislim, nema mraza, zaštićeno je od bure, i suša ne bi trebala biti problem jer nećemo previše zasijati tako da ćemo smisliti neki sistem zalijevanja/navodnjavanja.
Hvala unaprijed na pomoći.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: dean - 24. 03. 2010. 12:07:42
Svaka čast na inicijativi...  z10  d4   z1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 24. 03. 2010. 12:49:52
Ma kod nas su svake godine radne akcije takve da se nezna što se radi, pa eto mi smo odlučili napraviti nešto konkretno a ako se pokaže da je uspješno ...... planova k'o u priči, a priči nikad kraja  hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Deda M - 24. 03. 2010. 14:39:31
 Evo par riječi o tvom slučaju-ako zemlja nije rabljena ,iskorištavana preko 20 god. samo ju dobro preorite tj. mi na kontinentu bi rekli duboko oranje ,zatim dobro isitniti ili iztanjurati i onda posijati kukuruz ,nema veze ako je za prihranu njima paše sve kad nema klope.Iza tanjuranja bilo bi dobro korijenje odvojiti sa oranja  da se opet ne korijeni.Ako ima puno korijenja i trave ,suhe najbolje to staro da se zapali,da izgori sjeme od onoga šta sad raste-samo pazite da ne zapalite okoliš.Pošto je tu bila i ispaša stoke bilo je i izmeta os njih pa če to  biti sigurno dovoljno da bude solidan urod-pozdrav DEDA M...   zagi  i   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Pepi18KA - 24. 03. 2010. 17:23:22

 slažem se s postom od -Deda M- a dosta je važno napomenuti da ak imate DS u tom dijelu,recimo ak su se krmače nastanile tu zbog koćenja,sve kaj posijete, do 9.mj ne budete ništa imali...kod mene je stvar takva da ja,moj otac i još par lovaca iz moje grupe sijemo kukuruz i do 4 puta u 25 dana...sijemo u centru lovišta,gdje postoji izvor vode i šuma je stvarno gusta,u ljeti se ne može ni pješice prolazit...ovih dana je uočeno tragova bar 15 ak-ak ds na tom području tak da će bit veselo  do jeseni a i bit će zanimljivo u zimi   :smil4226ce1d491b5:  2p 2p 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Deda M - 25. 03. 2010. 00:06:36
sve mi je jasno,ali onda mora biti druga priča-mora se onda zaštititi,nekak ograditi ,makar sa nekom žicom jel znam da če pojesti ,iskopati svako zrno koje je posijano ali onda nema druge nego kak sam rekel-ili od kuruze nema ništa .To ču i ja uskoro morati napraviti ili.....  čuvati ,kaj nemožeš jel radim-o tj. da ti neko može par večeri patiti sa petardama ,upalilo bi ,samo ko bi to tak mogao raditi-jel one su vrlooooo lukave i pametne zvjerke ,kaj ne.Ja ču nabaviti 200 -300 met. žice pa da vidimo prvu godinu kak bude bilo.MOŽDA bi trebalo prihranu raditi negdje malo dalje od toga mjesta sa namočenom kuruzom da ne udaraju baš na to ranjivo mjesto-oranje.Razmisli i probajte sa prihranom na drugom mjestu-pozdrav DEDA M....-buduči i poljoprivrednik za d.s. - hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Deda M - 25. 03. 2010. 00:15:40
 ETO kolege da se konačno malo i ja pohvalim -primljen sam u jedno društvo u Podravini ,blizina Ðurđevca,pa več 1 vikend nakon primitka ide se u prebrojavanje divljači-to če biti moj prvi susret sa stvarnim lovačkim životom ,iako sam VEČ i ČAK bio u 1 pogonu na d.s.-i naravno dobio kroničnu zarazu,kao i večina vas,klica koja je dugo klicala je izašla -lov i šuma oko mene.Tak ste se valjda i vi manje više svi zarazili,pa zašto bi i ja bio iznimka.Nadam se zdravlju pa da vas bar malo sustignem-držite mi fige-lovačke naravno-pozdrav svim kolegama dobre volje -DEDA M... zagi+ ref+ ref+ ref+ ref+ zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: TUROPOLJE - 25. 03. 2010. 05:46:07
Oranje,  prihrana urea, tanjuranje , sijanje prihrana mješanac, špricanje , kad naraste do 35 cm obavezno kultiviranje sa prihranom kan, moliti boga da padne kiša , berba,

Ako hočeš da ti ideju svinje na kukuruz i dobro jedu posij 462  2p 2p d7 hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 25. 03. 2010. 12:32:10
Ok kolege, hvala na savjetima.
Da ponovim:
- oranje
- urea (vjerujem da može i gnoj)
- tanjuranje odn. usitnjavanje (+ odvajanje korijenja i trave)
- sijanje
- špricanje
- prihrana
- oborine  sauf

Uskoro bismo trebali početi pa ćete biti informirani i o radovima i o napretku.
A s obzirom da ih nema previše ds su itekako dobrodošle  rol 

Deda M sretno u novome društvu i vjerujem uz dobru volju da ćeš nas brzo sustići  z10

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: scorpion - 25. 03. 2010. 13:56:46
Bez uree nemojte ni pokušavati. Njena uloga je u održavanju vlažnosti u tlu što posebno dolazi do izražaja u sušnijem dijelu godine. U nedostatku uree dolazi do prijevremenog ili prisilnog sazrijevanja zrna već u fazi mliječne ili voštane zriobe tako da zrno ostaje šturo odnosno nekvalitetno, a i zeleni dio biljke najčešće zbog toplinskog udara naglo sazrije odnosno osuši se. Puno uspjeha želim   d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 26. 03. 2010. 09:49:24
Hvala scorpion!
Po meni će biti uspjeh samo što ćemo posijati, a ako bude i kuruze  ref  sauf
Bitno da se nešto radi....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: TUROPOLJE - 26. 03. 2010. 10:26:19
G skorpion na brazdu se baca urea upravo radi toga što zadržava vlagu a o nekom prijevremenom sazrijevanju nema priće .
Pošto tamo i ima malo padalina treba staviti ,,ureu,,0 i odi sa sijačicom čim dublje u zemlju posijati. Obavezno je potrebno špricati i kad se kultivira dodati obavezno mješanac gnoj..

Oliver ti posij ovako kako sam ti ja rekao  i dio posij kako ti drugi kažu .
I obavezno nabavi 462 broj kukuruza. Biti če svinja sa svih strana..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: scorpion - 26. 03. 2010. 16:55:51
Po meni će biti uspjeh samo što ćemo posijati, a ako bude i kuruze  ref  sauf
Bitno da se nešto radi....
Šteta bi bila uložiti zrud, vrijeme i novac, a da ne bude bar neke koristi za divljač   d1

G skorpion na brazdu se baca urea upravo radi toga što zadržava vlagu a o nekom prijevremenom sazrijevanju nema priće .
Pošto tamo i ima malo padalina treba staviti ,,ureu,,0 i odi sa sijačicom čim dublje u zemlju posijati. Obavezno je potrebno špricati i kad se kultivira dodati obavezno mješanac gnoj..


Mora biti da su nas krivo učili na faksu   uf   Sa dubinom sjetve nemojte pretjerati jer se može desiti da energija klijanja ne bude dovoljna, odnosno da klica ne uspije niknuti.  Prihrana obavezno sa KAN-om i možete mu dodati kombinirano gnojivo ako ga niste stavili u predsjetvenoj pripremi tla.  Za odabir optimalnog hibrida kukuruza se posavjetujte s nekim tko ima iskustva za područje na kojem sijete.  Pozdrav.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zhrvoje - 26. 03. 2010. 18:06:03
Znam gdje oliverl planira sijati taj kukuruz, i vjerujte mi to tlo nema ama bas nikakve veze sa tlom u unutrasnjosti...
Ako je tu ikada sijan kukuruz, onda je to bilo zadnji put pred 70-80 godina...
Tako da stoji tvrdnja da onaj hibrid koji super uspjeva u unutrasnjosti moze potpuno podbaciti na ovom podrucju...
U svakom slucaju savjetovati se s nekim lokalno...
Mozda da potrazis savjet u Pavlomiru (Oliverl zna gdje je to)...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 16. 04. 2010. 14:19:13
zhrvoje i neznaš koliko si bio vidovit!
Sutra nadam se napokon krećemo, a izvještaj slijedi!  z1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zhrvoje - 16. 04. 2010. 15:04:28
Super, nadam se da ce vam uspjet d4 z10!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 29. 04. 2010. 11:46:58
Dužan sam slike, evo ih konačno!
Znači radovi od 17.04.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 29. 04. 2010. 11:49:13
.. nastavak ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 29. 04. 2010. 11:50:37
.. i onda ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Antezg - 29. 04. 2010. 11:56:43
Prekrasna livada  :shok:  bl- trava ko na golf igralištu
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 29. 04. 2010. 12:03:05
Ukupno obrađeno 4.000 met2, od toga je zasađeno 2.400  met2 kukuruza, a ostatak smo zasijali sa zobi i 50  stočne repe za probu. Plan je bio 1.500 - 2.000  met2 ali nas je malo povuklo.
S obzirom da je kod nas malo problem za nabaviti sjemenski kukuruz koji želiš uspjeli smo nabavili LG 23.06, špricano je 3 dana poslije sa Radazin extra TZ.
Rezultat se vidio 10 dana poslije, pa evo i slike od jučer:
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 29. 04. 2010. 12:19:16
Prekrasna livada  :shok:  bl- trava ko na golf igralištu
Evo i pogled skoro pa iz zraka  rol
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 29. 04. 2010. 12:25:34
Obavezno je potrebno špricati i kad se kultivira dodati obavezno mješanac gnoj..

I obavezno nabavi 462 broj kukuruza. Biti če svinja sa svih strana..

Kako i kada se kultivira i dodaje gnoj?
Nije bilo 462, kakav je ovaj LG 23.60?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: valdop - 29. 04. 2010. 12:40:27
nije ovo forum poljoprivreda, šalim se, nije ti važno koji je broj kad će kod tebe imati vremena rasti i sazrijevati. znam za BC kukuruz, što ti je TUROPOLJE napisao, što manji broj to prije dozrije. nekada sam sijao 192 - 196 tu zovu stodanka jer za sto dana dozrije od sjetve, svinje ju izuzetno vole, ali kad nema kuruze u okolici biti će im svaka dobra samo ne pustiti da drač i korov prerastu jer onda kuruza nema šanse. u svakom slučaju akcija za pohvalu, treba samo postaviti sjedalice uokolo radi čuvanja usjeva.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: PinzHunter - 29. 04. 2010. 21:38:56
oli svaka ti čast. nego na ovoj sijačici mi nešto fali,hajd kad nemožemo o lovu mi ćemo o poljoprivredi  ;)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: oliverl - 30. 04. 2010. 10:30:37
oli svaka ti čast. nego na ovoj sijačici mi nešto fali,hajd kad nemožemo o lovu mi ćemo o poljoprivredi  ;)
A jesi pravoga našao za pitati, do prije deset dana nisam znao kako cijela izgleda, a kamoli koji joj dio fali  uf
 ripnjače možda  rol
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: HS-2000 - 05. 05. 2010. 21:33:03
Evo kako moj prijatelj fazan šumeće radi u lovištu-čisti, kosi.... d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: shandi - 06. 05. 2010. 20:06:39
Šta ti nisi smio preko mosta? d4 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: HS-2000 - 06. 05. 2010. 20:11:00
Prijatelju ja sam bio u traktorskoj prokolici i sve to lijepo ovjekovječio s par slika ref dr.i d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: shandi - 06. 05. 2010. 20:12:54
Svaka čast, akcije su uvijek dobrodošle. d4
Ako za ništa drugo, onda za pobjeći od žene  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: PinzHunter - 06. 05. 2010. 22:24:16
a što ste to kosili?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jedan - 17. 05. 2010. 22:32:41
"Fazan" travu, a "HS" - pivo na prikolici (naravno)! hao zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 09. 06. 2010. 17:23:18
Lp!

E kod nas je sada vruče i spravilo krme je na višku. Ove dane posekli travu na jednom travniku, kdje se kaže "nad Tunelom", kojek sječemo lovci za krmu divjači pa i naravno, da je uvjek sveža bilka. U ponedeljak dopodne sa mladim Lovačkim Tovarišem Blažom posjekala travu. No sjekao jo on, a ja sam...
(http://i47.tinypic.com/rmp9vq.jpg)
...jer je bilo puno ležišta od srneče divjači hodao pred traktorom, da ne bi pokosila kojog laneta...
(http://i47.tinypic.com/t6fler.jpg)
...na sretu nije bilo ništa lanadi u travi, posao je bio za sat vremena završen...
(http://i49.tinypic.com/vnk1me.jpg)
Juče sva išla sa mladim Lovačkim Tovarišem Matijom, da okreneva travu, no to radio on sa traktorom, a ja sam spremio postolje za senenu kopu. Juče je okrenuo dva puta.
(http://i49.tinypic.com/245lci9.jpg)
Danas Matija još jedan put okrenno i spravio seno u redove. U jedan bili dogovoreni da napravimo kopu i napunimo krmište. Ja sam došao naravno pola sata prije i lepo napunio krmište senom, tako da je bio jedan dio posla sređen. Kažem vam takvo seno, tako miriše...no neču kazati, da bi ga ja jeo, al budem jeo sa zadovoljstvom njegove konzumere... z10
(http://i46.tinypic.com/2pqnwvn.jpg)
Onda je došao Lovački Tovariš Tona sa balirkom i uradio tri suve bale koje čemo u petak sa traktorom odvoziti na krmište za muflone i jelene.(reportaža sljedi) Pa došao je i Lovački Tovariš Zeno, koji je nešto zdrmao leđa i nesme ništa da radi, al je donesao piva i radenske, tako, da je uradio vrlo dobar posao! z10
(http://i47.tinypic.com/263x8qb.jpg)
Onda došla još Lovačka Tovariša, tata i sin, Janko i Rok i za sat vremena kopa je bila urađena... U pozadini vidite balu, a ovo usprjed je Rok.
(http://i49.tinypic.com/2d9v76t.jpg)
Janko je bio na kopi i slagao seno...
(http://i50.tinypic.com/1gll76.jpg)
Evo spremno za zimu krmište je puno, pa i kopa urađena.
(http://i48.tinypic.com/2lwsswh.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: valdop - 09. 06. 2010. 19:13:47
janez, jel posoliš sijeno kad ga stavljaš u hranilište, naime kad ga ja nisam solio naselili se miševi i raznorazna gamad, a srne slabo posječivale hranilište, no kad sam ga solio prilikom stavljanja nije više bilo tih problema s miševima a srne su rado dolazile na hranu, pozz
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: hawk - 09. 06. 2010. 21:43:29
 Lovacki tovaris Zeno je dosao sa cetiri srca!  happi happi
Janez  d4    zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 10. 06. 2010. 09:39:19
Lp!

5 kg soli u kopi, a 5 kg u hranilištu... z10 z10 z10

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: shandi - 10. 06. 2010. 12:13:53
Janez  z10
Ti stvarno uživaš u lovu i prirodi u pravom smislu just
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 10. 06. 2010. 13:28:30
Janez i tovarisi su  1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 11. 06. 2010. 15:58:50
Lp!

Danas ujutro, posle obavezne kafice kod Tona, išli smo prepeljati bale u hranilicu na Ledeno trato. Društvo opet  1liga i rad je brzo prošao... z10
(http://i48.tinypic.com/11j7p1t.jpg)
(http://i48.tinypic.com/35lx9nm.jpg)
(http://i48.tinypic.com/anoz4.jpg)
(http://i50.tinypic.com/ot1ct4.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan šumeće - 11. 06. 2010. 18:13:40
Janez L svaka ti čast  i tebi i tvojoj ekipi malo je onih koji se toliko posvete svom lovištu, prirodi i divljači a naj manje onih što stalno pljuju po nama lovcima (zeleni) z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 14. 07. 2010. 01:43:06
 Da ne bi bilo da samo Janezovi dečki rade evo malo i iz mog lovišta. Prošlu nedjelju (11.07.) smo kosili livade u predjelu zvanom Starča. Krasan teren za srneću divljać; niska šumovita (hrast, bukva, grab) brda ispresjecana potocima a između brda livade. Pošto vlasnici sjenokoša zadnjih desetak godina ne kose travu, lovci LD "Šljuka" su preuzeli tu obavezu na sebe i održavaju ovaj prekrasni dio lovišta, još uvijek bez kuća i vikendica.
 Prostor koji smo kosili u nedjelju veći je od 35 rali i stvarno je bilo dosta posla za sve. No da ne ispadne da smo baš padali s nogu evo i koja slikica da vidite kak nam je bilo fino.

   (http://img694.imageshack.us/img694/7299/foto0180v.jpg) (http://img694.imageshack.us/i/foto0180v.jpg/)

ekipa sa malčerima i kosilicama nakon obavljenog posla


(http://img14.imageshack.us/img14/4526/dsc00411ax.jpg) (http://img14.imageshack.us/i/dsc00411ax.jpg/)

novoprimljeni član počastio sa pićem i ručkom


(http://img13.imageshack.us/img13/4787/dsc00421hd.jpg) (http://img13.imageshack.us/i/dsc00421hd.jpg/)

dogovor za dalje...


(http://img806.imageshack.us/img806/5640/dsc00402.jpg) (http://img806.imageshack.us/i/dsc00402.jpg/)

bilo je i zahtjevnih trenutaka  ččč mad


(http://a.imageshack.us/img194/1898/dsc00409bc.jpg) (http://img194.imageshack.us/i/dsc00409bc.jpg/)

ponekad nije baš sve izgledalo sjajno


(http://img444.imageshack.us/img444/7805/dsc00403a.jpg) (http://img444.imageshack.us/i/dsc00403a.jpg/)

... al solidarnost je uvijek prisutna


(http://a.imageshack.us/img338/4103/dsc00410bj.jpg) (http://img338.imageshack.us/i/dsc00410bj.jpg/)

 i generacijska trpeljivost.

 Naravno logo našeg Portala je uvijek prisutan.  happi happi happi
U svakom slučaju radno provedena nedjelja, napravljen veliki i kvalitetan posao a najvažnije od svega što na tako velikoj površini nije nastradalo ni jedno srneće grlo od kosilica.




Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 14. 07. 2010. 02:05:29
zagi zagi zagi zagi zagi zagi
  Svaka vam dala....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 14. 07. 2010. 09:53:56
Lp!

d4 d4 d4 z10 z10 z10 d4 d4 d4


Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Macak - 16. 07. 2010. 00:31:08
Nista to cudno nije ili vrijedno bas neke posebne napomene Admine.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 16. 07. 2010. 00:39:04
Lp!

Radni ljudi, žali bog, izumire i svaka takva akcija je napomene vrijedna i sveh pohvala! z10

Al ako u istini kosite 850 hektara...svaka vam čast i svaka vam dala... d4 z10 z10 z10

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: drazenx - 16. 07. 2010. 16:06:30
Svaka čast samo tako naprijed d4 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lovac - 16. 07. 2010. 16:26:54
Kao što kaže Janez:

Lp!

Radni ljudi, žali bog, izumire i svaka takva akcija je napomene vrijedna i sveh pohvala! z10

Al ako u istini kosite 850 hektara...svaka vam čast i svaka vam dala... d4 z10 z10 z10


Mačak Pošaljite fotografije napišite  na forumu kada drugi puta budete imali radnu akciju, pa ćemo i vas pohvaliti..
Ali nikako nemojte kad drugi imaju radnu akciju govoriti da to nije vrijedno posebne pohvale i spomena...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: pepi2 - 16. 07. 2010. 21:09:57
Janez , Stef  d4 d4 d4 i svima koji sudjeluju na ovakvim akcijama  d4 zagi d4 zagi. E sad mozda bi shvatio kao zafrkanciju da mi je netko rekao da i Zoran  lizi  sudjeluje na radnim akcijama , ali kad je u drusvu sa Valdopom a Stef to dokumentira fotografijom onda nema sumnje. Stef skupljate li nesto sijena za zimu ? U svakom slucaju cestitke svima   zagi .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: valdop - 16. 07. 2010. 22:49:37
ti bi mogao čovjeka strpati u zatvor, gdje vidiš valdopa, pa još da se druži sa zoranom i štefom  ččč
i još da sam na radnoj akciji, možda negdje za stolom ali u traktorskim postrojbama nikako
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 16. 07. 2010. 22:50:32
Ovo nije valdop na slici...a lice po kosi.. lizi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: pepi2 - 17. 07. 2010. 15:58:16
ti bi mogao čovjeka strpati u zatvor, gdje vidiš valdopa, pa još da se druži sa zoranom i štefom  ččč
i još da sam na radnoj akciji, možda negdje za stolom ali u traktorskim postrojbama nikako

Ma kakav zatvor te spopada  uf , sta sad mogu ako sam te zamijenio sa nekim  ččč  ja sam te tak po boji glasa zamisljao a evo ispricavam se i vlasniku profila na fotografiji z10.
Mislim da bi svi moderatori trebali postaviti i svoje fotografije na avatar da se bar oko njih ne bunimo.Netreba izazivati bijes autoriteta , tko zna sta me sad moze spopasti ččč ččč.
Ajde ispeci odojka da se upoznamo  zagi z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Macak - 17. 07. 2010. 16:08:38
Mačak Pošaljite fotografije napišite  na forumu kada drugi puta budete imali radnu akciju, pa ćemo i vas pohvaliti..
Ali nikako nemojte kad drugi imaju radnu akciju govoriti da to nije vrijedno posebne pohvale i spomena...

Jok, svaka radna akcija je obaveza LDa koje smo se mi svi rado primili, tako da nebum nista poslao. Treba bolje pohvalit takve akcije, kad ih gradjani rade koji nemaju nike veze sa prirodom il lovistem, moje misljenje.

Zivio z10

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: valdop - 17. 07. 2010. 18:59:04
ti bi mogao čovjeka strpati u zatvor, gdje vidiš valdopa, pa još da se druži sa zoranom i štefom  ččč
i još da sam na radnoj akciji, možda negdje za stolom ali u traktorskim postrojbama nikako

Ma kakav zatvor te spopada  uf , sta sad mogu ako sam te zamijenio sa nekim  ččč  ja sam te tak po boji glasa zamisljao a evo ispricavam se i vlasniku profila na fotografiji z10.
Mislim da bi svi moderatori trebali postaviti i svoje fotografije na avatar da se bar oko njih ne bunimo.Netreba izazivati bijes autoriteta , tko zna sta me sad moze spopasti ččč ččč.
Ajde ispeci odojka da se upoznamo  zagi z10

kak me to po boji glasa zamišljaš, jel virtualno?
samo ti organiziraj okupljanje forumaša pa će mo se upoznati, inače bih rado bio u ovom društvu.
(http://img4.imageshack.us/img4/9442/traktorskabojna.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 18. 07. 2010. 10:53:13
 Baš sam sad tražio po svojoj galeriji slika gdje građani uređuju zapuštene dijelove lovišta - čak sam razmišljao i portal da otvorim al nažalost nemrem to dokumentirat a i nešto mi tema fali pa sam odustao od te akcije.  zagi
 Sjeno ne skupljamo za zimu al nešto smo pomogli ljudima da si spreme pošto smo već pokosili, nešto prikupimo i maknemo sa livada samo da si olakšamo košnju za sljedeću godinu a nešto ostavimo samo pokošeno. Spremamo djetelinu koja nam je puno bolja za srneću divljać od sjena.
 Sljedeća radna akcija će nam biti uređenje tokova potoka i jaraka, nadamo se da će nam tu grad Samobor i Sveta Nedelja financijski pomoć jer na nekim dijelovima lovišta bez stroja je nemoguće urediti tokove.
 Na slici je naš lovnik Milek (član foruma) i Zoran koji je počastio radne ljude pečenim prasetom i pićem.
 Sad jel ova akcija hvale vrijedna uopće nije važno al je važno da se bez ikakvih posebnih nagrada i priznanja odazove 85% članova koji love na ovom stvarno prekrasnom dijelu lovišta.
 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: nazime - 18. 07. 2010. 11:44:47
Štef, mogli ste i kod mene pokosit grunt.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: valdop - 18. 07. 2010. 11:51:15
Štef, ako nejde drugačije otvori si temu pod nazivom - Građani Samobora i okolice . . . . . .
a možda da građani odu u ZG u Varšavsku, naravno sa mehanizacijom.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 18. 07. 2010. 11:54:31
Štef, mogli ste i kod mene pokosit grunt.

 Goran ajd ti investiraj u prase a ostalo je naša briga.  happi ref ;)
Vlado, krečem odmah - dobra ideja!  hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: nazime - 18. 07. 2010. 11:55:51
Štef, mogli ste i kod mene pokosit grunt.

 Goran ajd ti investiraj u prase a ostalo je naša briga.  happi ref ;)
Vlado, krečem odmah - dobra ideja!  hao hao hao hao

Nije loša ideja. Jednog dana.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 03. 11. 2010. 17:18:27
Lp!

Tako, da ne mislite, da samo lovim...oni dan u petak imali radnu akciju. Ravnanje travne ruše, koju su izrile divje svinje. Glavni i najefikasniji bio moj sin Boris... z10 z10 z10 d1

(http://i53.tinypic.com/2d9wf0w.jpg)

No i ostali članovi grupe nisu bili za odmet... d1

(http://i53.tinypic.com/es3olk.jpg)

(http://i51.tinypic.com/2py9svb.jpg)

(http://i56.tinypic.com/v5ik3k.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 04. 11. 2010. 13:42:36
Bravo dečki, ali sve je to lov zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: siladji - 08. 11. 2010. 18:47:57
Evo da predstavim kako se gazduje u mom LD..
U nedelju,umesto lova organizovali smo radnu akciju prihranjivanja,u koje je bilo ukljuuceno celo LD zajedno..Popravili smo sve hranilice u sumi,a posebno cemo pojedinacne hranilice do 29.novembra..Ujedno smo i nahranili za zimski period..Izneto je dve dzambo vrece otpadnog semena sudanske trave,oko 2 tone kukuruza,i plus u  svaku hranilic dzak graska,psenice i Naravno seno u velikim kolicinama.Vec dugi niz godina velika paznja je posvecena prihrani divljaci a rezultati svake godine opravdaju to.Iako ova sezona losija od prethodnih u pogledu zecije populacije,primetili smo da imamo dosta zeceva,ali da su oni koncentrisani na delovima lovista  gde nije stajala voda tokom leta,i da ce po meni polako migrirati u svoje prvobitne teritorije,ili ce se barem popuniti ti reviri zecevima iz drugih prenaseljenih delova,ipak cemo najverovatnije zaustaviti lov na njih bez obzira na rezultat analize ocnih sociva i to iz prostog razloga,jer iako su nasi rezultati sa terena pokazali da je populacija na zadovoljavajucem nivou,nesmemo dozvoliti da "udjemo" u maticni fond,jer bi to imao jako negativne posledice na populaciju dugorocno posmatrano..Zato smo odlucili da lovimo jos mozda jednom ili ni jednom ove godine,zavisno od rezultata analize,i da omogucimo i narednim generacijama uzivanje u lovu ove lepe i plemenite divljaci..

(http://i52.tinypic.com/15wmq1t.jpg)

(http://i55.tinypic.com/2hs0uc5.jpg)

(http://i55.tinypic.com/xfck20.jpg)

(http://i52.tinypic.com/33b2uyq.jpg)

Naravno posle toga malo smo i sami sebe nahranili i druzili se  :drinks 1:

(http://i54.tinypic.com/whyydv.jpg)

(http://i53.tinypic.com/259kbvq.jpg)

(http://i54.tinypic.com/2uti8up.jpg)

(http://i56.tinypic.com/intwk1.jpg)

A na kraju i malo odmaranja, posle obilnog rucka

(http://i56.tinypic.com/302nciu.jpg)


Dobar Pogled i Dobra kob
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 09. 11. 2010. 09:02:03
To dečki  d4 just just just zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 01. 03. 2012. 22:58:41
Lp!

Evo počelo je... Treba spremiti čeke za doček, napuniti solišta i takve male tajne, vjelikih Lovačkih majstora... Naravno, prvo na svom krmištu za divlje svinje... z10 z10 z10 d1 d1 d1 Nabavi alat, da možem sve iz tla doseći... fre fre fre

(http://i41.tinypic.com/8xn4f9.jpg)

Evo tako izgleda prije rezanja...

(http://i42.tinypic.com/jtvrt3.jpg)

(http://i42.tinypic.com/2ntfcyd.jpg)

A tako posle... d1

(http://i44.tinypic.com/24bsr4g.jpg)

(http://i39.tinypic.com/2da12sz.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 01. 03. 2012. 23:39:20
Janez mjesto je  1liga zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 02. 03. 2012. 09:24:35
A da još malo produžiš prosjeku hao hao just just zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 02. 03. 2012. 15:19:05
Ne smije, ušao bi na teritorij RH, hao hao hao.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 02. 03. 2012. 23:36:33
Lp!

Evaeva ne brini ti za teritorij i granice, Janez ide do kuda mu srce požjeli... z10 z10 z10 A njegov .270 win, ide još dalje... hao hao hao d1 d1 d1

E, pa to sam samo čuo, jer već ptjice pjevaju... sor

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 03. 03. 2012. 19:29:12
Bravo Janez! Za prave lovce samo je nebo granice zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 05. 03. 2012. 23:20:18
Lp!

 just Miro i baš zato se kroz vikend opet malo radilo, tako lagano, bez žurbe. Sa mnom je otišao i pripravnik Jože, da mu malo razkažem ove male tajne... d1

(http://i39.tinypic.com/111mb1v.jpg)

(http://i39.tinypic.com/25670co.jpg)

Ovi treba nova kutija... sor

(http://i43.tinypic.com/r0cvfb.jpg)

Al srneča divljač, redovit je gost...

(http://i43.tinypic.com/2cqoaw6.jpg)

(http://i44.tinypic.com/15gxtmr.jpg)

I svinje su nešto malo drmljale ovih dana...

(http://i43.tinypic.com/2r6gvir.jpg)

(http://i39.tinypic.com/34guepy.jpg)

(http://i40.tinypic.com/20jkwp.jpg)

(http://i39.tinypic.com/2djwao0.jpg)

(http://i41.tinypic.com/kvp6v.jpg)

Ovi čeki treba konkretan pristup u idučim danama... d1 d1 d1

(http://i40.tinypic.com/qs39n5.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 05. 03. 2012. 23:55:43
 bravooo 1liga Janez Svaka čast tako se to radi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 06. 03. 2012. 10:36:42
Janez, imaš ti posla skroz do 01.05 - živio Ti meni, a Jože ima veliku sreću što si mu ti mentor zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 10. 03. 2012. 21:18:58
Lp!

Evo sedmica je naoko i opet išla sa Jožetom malo po lovištu. Vidi se njemu, da je finomehanik... Tako je izgledala promjena kutije na onom solniku kojeg fotku sam več objavio i zapisao, da mu treba nova kutija... d1

(http://i41.tinypic.com/1fdco1.jpg)

A sada je ovakav... z10

(http://i44.tinypic.com/10xczt0.jpg)

Onda išla dalje, pokazao mu nekoliko čeka, ovdje se kaže "Gašperčkov vrt"... z10

(http://i40.tinypic.com/elclv.jpg)

Ako uradiš samo ovo svake godine kod čeke, produžiš ji život... očistiš podstavke...

(http://i41.tinypic.com/29poox3.jpg)

A za finiš, još na čeku u Pizdnek, kdje krmim divlje svinje... d1

(http://i40.tinypic.com/14spe8m.jpg)

Sve po starem, redoviti gosti samo ptice... paci

(http://i39.tinypic.com/343ovq1.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 11. 03. 2012. 21:25:14
Lp!

Nedelja opet vreme za rad u lovištu. Dođe Joža i hajde idemo malo po reviru... Prvo treba spremiti "meželne" za lestve, da malo prenovimo. z10

(http://i42.tinypic.com/21etg5g.jpg)

Hajd do prve ćeke. Treba nešto malo renovacije. Bez veze nešto veće jer drugo godinu treba uraditi komplet novu ćeku. d1

(http://i40.tinypic.com/14npz5s.jpg)

Al sa ovim, produžiće još ovo ljeto...

(http://i40.tinypic.com/mvhp4i.jpg)

Idemo dalje, ovdje je več druga ćeka... Nešto ji fali... sor

(http://i43.tinypic.com/2dwb4pc.jpg)

Al za tren oka, sve je O.K.

(http://i41.tinypic.com/11ae92e.jpg)

Još malo rada oko ćeke i sve se vjidi i divljać je kao na tanjuru... d1

(http://i41.tinypic.com/1zmzbz5.jpg)

Sljedeća ćeka... Nešto malo oko ljestve a bitno da se smakne grane od smreka... z10 Ova žaga, koja se može izvući na 6 metara je fantastička. Rad mog pripravnika Joža! z10 z10 z10 d1 d1 d1

(http://i41.tinypic.com/2h8aebn.jpg)

Evo tako izgleda, po hirurškem posjegu...

(http://i43.tinypic.com/f8138.jpg)

Idemo dalje... Možda ne izgleda veoma bitno, al zaista je. Kutije od solnika treba sveke godine isćistiti lišča i ostalog smeča koje se nabere kroz godinu... d1

(http://i39.tinypic.com/2zgxnxi.jpg)

Onda napuniš sa solju..

(http://i40.tinypic.com/14spe8m.jpg)

Malo očistiti okolo čeke i to je to... d1

(http://i42.tinypic.com/2vxprpv.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 12. 03. 2012. 09:27:08
Školski primjer pripreme sezone lova na srnjaka just just just just zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 12. 03. 2012. 13:40:49
Jučer se malo obišlo lovište i popunila hranilišta
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 12. 03. 2012. 14:55:13
Lp! 

 just just just z10 z10 z10 Bravo, a i sačma ide s vama, ako naljetite na kog macana ili liju... d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 13. 03. 2012. 09:10:41
E to ti je baš tamo gdje sam odstrijelio macana, a što se tiče puške (naučio sam prošlog ljeta) - bez puške ni korak u lovište  teaa zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 13. 03. 2012. 09:11:34
 A vidiš ti moj Janez tko opet jedini radi i nešto nosi.... ovo sve oko mene neki glumci i manekeni ! z10

E...jebi ga...trebaju ti dva da te uprte hao :-* :-* :-*
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 13. 03. 2012. 09:14:22
A vidiš ti moj Janez tko opet jedini radi i nešto nosi.... ovo sve oko mene neki glumci i manekeni ! z10
Odma ti pišem 10 bodova hao hao hao zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 13. 03. 2012. 17:59:01
Lp!

Štef  just just just Samo tako dalje!

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 20. 03. 2012. 16:41:11
Drljanje pred sjetvu...sjetva djeteline...a gice prave sr..a!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 21. 03. 2012. 11:47:56
Bravo! Poslije radova lov će biti puno slađi just just just zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 21. 03. 2012. 12:50:34
Lp!

just just just d1 d1 d1 just just just


Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 26. 03. 2012. 11:47:42
Iako je jučer bilo jako sunčano i vruće za ovo doba godine, to nije razlog da mi ne odemo malo u lovište i napravimo posla,a ujedno malo nešto  rostilj  i  sauf .. Može "šokac" kad zapne to dobro organizirati i sa našom i njegovom jakom voljom i trudom poslove smo priveli kraju .. Evo slike jedne završene i dorađene velike hranilice za crnu i visoku divljač ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 26. 03. 2012. 13:35:40
Bravo bećari just just  !
Stvarno je odrađen velik posao .
Dvije čeke izgrađene , prepokrivena lovka , popravljeno hranilište za svinje , popravljeno i
prepokriveno nekoliko čeka ...
Nisam sve ni stigao obići ni poslikati ., otići ću posljepodne .
Još jednom , svaka čast !   zagi





Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 27. 03. 2012. 22:44:49
Obišao , poslikao ...

https://picasaweb.google.com/117054040717462682641/RadnaAkcija25032012_1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 27. 03. 2012. 23:06:26
Lp!

 just just just z10 z10 z10 d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mve - 30. 03. 2012. 20:44:06
A vidiš ti moj Janez tko opet jedini radi i nešto nosi.... ovo sve oko mene neki glumci i manekeni ! z10

E...jebi ga...trebaju ti dva da te uprte hao :-* :-* :-*

Ja bi ti natovaril još jednu vreću - dost te ima, možeš ti to.....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 01. 04. 2012. 09:53:44
U lovištu L.U.JELEN Ciglenica sve vrvi od aktivnosti. Jučer je napravljeno nekoliko solišta,dovršena nova čeka,vršena prihrana divljači.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lovac - 01. 04. 2012. 12:11:32
 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 01. 04. 2012. 20:49:12
U lovištu L.U.JELEN Ciglenica sve vrvi od aktivnosti. Jučer je napravljeno nekoliko solišta,dovršena nova čeka,vršena prihrana divljači.
Čeka 1liga ova će potrajat malo duže bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 05. 04. 2012. 13:20:15
Lp!

Vetar jo je srušio, a mi jo opet podigli i prestavili na varnije mjesto. z10

(http://i43.tinypic.com/9kuglk.jpg)

(http://i42.tinypic.com/bdma6w.jpg)

(http://i41.tinypic.com/p3ndy.jpg)

(http://i39.tinypic.com/vyuo92.jpg)

Još jedno dopodne, da opet namjestimo krov, pa če biti spremna za doček i u kiši, koja sada, konačno, po pola godine, pada ovdje kod nas... ref ref ref

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 05. 04. 2012. 18:04:35
Danas smo posatvili jednu hranilicu i postavili solište .Bilo nas je malo -  troje,ali smo bili uspješni .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 05. 04. 2012. 20:00:58
Gogo  ako može malo pojasni ovu hranilicu, princip kako radi d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 05. 04. 2012. 20:27:35
Na dnu bačve je izbušena rupa cca 5-6 cm,kroz nju je provučena šipka koja visi na donjoj horizontalnoj šipci. Na vertikalnu šipku malo ispod dna bačve je postavljen tanjurić da kuruza ne curi,kad se vertikalna šipka pomakne s tanjurića na njoj padne kuruza i dok se šipka mrda ljevo desno kuruza pada .Tanjurić na šipki se može štelat po visini da se može podesiti količina izbačenog kukuruza .Gornja horizontalna šipka služi za obijesiti bačvu .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 05. 04. 2012. 21:25:30
Gogo 1liga , hvala na pojašnjenju d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 05. 04. 2012. 22:31:09
Nešto slično sam i ja napravio prije dvije godine, hranilica na zrno za divlje svinje i srneću divljač.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 05. 04. 2012. 23:07:30
 1liga decki,tvoja evaeva radi na principu okretanja tanjurica ili..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brno - 06. 04. 2012. 08:20:25
Ona sa bačvom je hranilica Edgara Bohma. Zovu je i hranilica sa njihalom.
Ja imam jednu napravljenu ali je još nisam postavio.

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 06. 04. 2012. 19:09:30
Ona sa bačvom je hranilica Edgara Bohma. Zovu je i hranilica sa njihalom.
Ja imam jednu napravljenu ali je još nisam postavio.

Kolega možeš li poslikat doljnju stranu, odnosno tanjur koji otvara i zatvara.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 06. 04. 2012. 19:54:26
Sutra stavim sliku klatna ,bačvu ne mogu poslikat prije nego odem u lovište .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 07. 04. 2012. 20:42:43
Ona sa bačvom je hranilica Edgara Bohma. Zovu je i hranilica sa njihalom.
Ja imam jednu napravljenu ali je još nisam postavio.

Kolega možeš li poslikat doljnju stranu, odnosno tanjur koji otvara i zatvara.
Evo slike klatna koje je na plavoj bačvi .
Podešavanjem visine tanjuriča se određuje koliko će kukuruza ispadati .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac10 - 07. 04. 2012. 21:01:36
Kolika je rupa na buretu i koliki je promjer tanjura
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 07. 04. 2012. 21:07:52
Promejr rupe je 5-6 cm ,a tanjurića 15 cm .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac10 - 07. 04. 2012. 21:09:41
Hvala, da li tanjurić ide unutra ili van
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 07. 04. 2012. 21:22:32
Sa vanjske strane ispod bačve .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac10 - 08. 04. 2012. 10:14:35
Hvala
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 08. 04. 2012. 10:32:37
 1liga samo da se ne uljene, pa ono leži a kuruza curi u usta  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 08. 04. 2012. 11:02:56
Samo nek legnu pod hranilicu  1liga ,tu će i ostat ako sam na čeki   archery  d7  d6 .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 08. 04. 2012. 12:27:19
Da prođu blagdani i krečem sa izradom, matrijal je spreman. Imamo nešta automatskih hranilica po lovištu ali ova mi izgleda puno jednostavnija za transport a i financiski prihvatljiva zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 08. 04. 2012. 12:30:21
Čije motore koristite i kako su se pouzdane i trejne pokazale automatske hranilice ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 08. 04. 2012. 13:01:12
Čije motore koristite i kako su se pouzdane i trejne pokazale automatske hranilice ?

Hranilice je donirao jedan naš lovac, a rađene su u njegovoj radionici po nacrtu onih u prodaji tako da motora ima svakakvih. Šta se tiće pouzdanosti, pouzdane su onoliko koliko je pouzdan akomulator, i kuruza mora biti čista radi štopanja.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jedan - 15. 04. 2012. 11:07:03
Sa vanjske strane ispod bačve .
Možeš dodati i "Mašinistu", kao ja (Sjenica se hrani i usput izbacuje zrna kukuruza)  happi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GOGO LOVAC - 15. 04. 2012. 12:17:37
Čije motore koristite i kako su se pouzdane i trejne pokazale automatske hranilice ?

Hranilice je donirao jedan naš lovac, a rađene su u njegovoj radionici po nacrtu onih u prodaji tako da motora ima svakakvih. Šta se tiće pouzdanosti, pouzdane su onoliko koliko je pouzdan akomulator, i kuruza mora biti čista radi štopanja.
Čujem da se neke hranilice kvare ,ne znam jel u pitanju motor ili je u pitanju tajmer ili akumulator,znma da sam čuo da ih ima svakakvih ,koje se pokvare i nekoliko puta u mjesec dana , pa nose na popravak  ...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jedan - 15. 04. 2012. 14:27:27
Jedan od modela imao je aluminijski limeni razbacivač zrna (okrugla pločica na osovini motora, s dva zakrilca na koju pada kukuruz iz spremnika), a koji se je znao "izlizati" od trenja zrna pri razbacivanju. Zakrilca su nakon kraćeg vremena upotrebe jednostavno nestala. Tada je jednostavno trebalo zamijeniti taj "propeler" drugim od čeličnog lima i vozi dalje.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 23. 04. 2012. 13:54:53
Jučer smo imali akciju prepokrivanja jedne lovke za DS, koja ujedno služi i kao hranilica ..
Iako dosta posla za nas 7-8, do otprilike 14:00h sve je bilo završeno uz pauzu za ručak ..
Evo par slika ekipe od jučer  .   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Joža - 23. 04. 2012. 19:10:59
A ljepo ljepo, samo tako i nastavite, možda ćemo imati gdje se sakriti od kiše.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 23. 04. 2012. 20:41:24
Bravo bećari !   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 05. 05. 2012. 21:02:07
Prošli tjedan malo se pripremalo za sjetvu zobi a i kolege lovci napravili su novu zatvorenu čeku za d7 divljači.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 05. 05. 2012. 21:21:58
Lp!

d4 d4 d4 z10 z10 z10 d1 d1 d1 z10 z10 z10 d4 d4 d4


Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 05. 05. 2012. 21:25:42
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Hubert.ctg - 11. 05. 2012. 21:42:04
U nedjelju smo i mi bili vrlo vrijedni.
Evo jednog detalja:
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 11. 05. 2012. 22:03:57
Lp!

Pa bili vi, vrlo vrijedni!!! 1liga 1liga 1liga bl bl bl d4 d4 d4 z10 z10 z10 d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 11. 05. 2012. 22:06:32
Ok, janje a šta ste radili vezano sa lovištem ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Hubert.ctg - 11. 05. 2012. 22:19:13
Oralo se, tanjuralo, te posijalo kukuruz.
Bilo nas je tucet, ali smo sve napravili, a potom doobro pojeli, a poneki i popili  ref
 z10 nam radne akcije  gss

Srećom, ujutro zaklanog janka nije trebalo gotovo 3 sata ručno okretati:
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Hubert.ctg - 14. 05. 2012. 23:53:05
Sve to skupa odvijalo se u blizini ove čeke: http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web/#map_x=462228.9748229765&map_y=5020946.412664294&map_sc=1785&layers=DOF_NEW,LPIS_200,LPIS_210,LPIS_310,LPIS_320,LPIS_410,LPIS_421,LPIS_422,LPIS_423,LPIS_424,LPIS_490,LPIS_900 (http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web/#map_x=462228.9748229765&map_y=5020946.412664294&map_sc=1785&layers=DOF_NEW,LPIS_200,LPIS_210,LPIS_310,LPIS_320,LPIS_410,LPIS_421,LPIS_422,LPIS_423,LPIS_424,LPIS_490,LPIS_900)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 15. 05. 2012. 00:44:10
Ovaj Arkod je  ludiloo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Hubert.ctg - 15. 05. 2012. 09:16:28
Zato sam ga i stavio.  gss
Dosta je svjež i ima zanimljivih opcija  pic
 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 15. 05. 2012. 15:33:01
Ovaj Arkod je  ludiloo
Hubert.ctg d4
Znam za Arkod i super je mapa (i relativno svježi snimci....) z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 21. 05. 2012. 17:39:19
Jučer, skupila se mala ali vesela i vrijedna ekipica i uz dobru volju i trud izgradila jednu novu čeku ...
Sve je lijepo privedeno kraju uz još ljepšu kotlovinu kolege nam Ivana  .   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 21. 05. 2012. 20:29:13
 bravooo Brane kad ce jedna zatvorena??
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 21. 05. 2012. 21:06:48
Nema potrebe kod nas za tako šta ..  d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 21. 05. 2012. 21:25:18
Lp!

z10 z10 z10 d4 d4 d4 Brane!!! bravooo bravooo bravooo


Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 21. 05. 2012. 21:42:09
Ovako se radilo kod nas u nedjelju.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 21. 05. 2012. 21:44:07
Lp!

bravooo bravooo bravooo Steiner!!! d4 d4 d4 z10 z10 z10


A kako se završilo...??? sauf sauf sauf

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 21. 05. 2012. 21:46:14
Upravo tako sauf!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 21. 05. 2012. 22:28:30
Lp!

1liga 1liga 1liga 1liga 1liga


Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 22. 05. 2012. 17:05:36
 m3
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 22. 05. 2012. 17:42:16
Ovo solište vjerojatno je patentirano pa svi koji želite napraviti isto telll Zorana za licencu hao.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 22. 05. 2012. 19:38:17
Ovo solište vjerojatno je patentirano pa svi koji želite napraviti isto telll Zorana za licencu hao.

 i ti sve to znas i opet useres niti si pito dali smijes komentirati slike a kamoli nesto drugo  pljus
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tur338 - 22. 05. 2012. 20:22:54
Ma nije to soliste to je nosać za wc papir(rolu).
 fre  z30
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 22. 05. 2012. 20:40:37
poljski (sumski) wc rol rol
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 23. 05. 2012. 08:03:46
Čavli u živom drvu ??   uf
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 23. 05. 2012. 08:16:58
Čavli u živom drvu ??   uf

globalno zatopljenje
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: proof - 23. 05. 2012. 14:01:26
Čavli u živom drvu ??   uf

vjerovatno bi drvetu bilo puno ljepše da ga se prvo sruši i ispila pa se tek onda zabiju čavli
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 23. 05. 2012. 16:48:20
Čavli u živom drvu ??   uf

vjerovatno bi drvetu bilo puno ljepše da ga se prvo sruši i ispila pa se tek onda zabiju čavli

naj pametnije da nisam nista,, ko da su prije 50godina imali soli da nosaju po sumi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Pepi18KA - 23. 05. 2012. 17:11:34
sve ja razumijem...i čaval u živom drvetu...i princip kao za wc papir...al od kud ovaj vrganj izrasto iz daske  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 23. 05. 2012. 17:15:06
 happi happi Kaže jedan naš stari lovac ,  vi mladi  ste napravili degene od divljači .
 Daj joj soli , daj daj kukuruza , daj sjena . Jbg. to više i nije i divljač .   happi happi

Tako i Zoran , čovjek izneo , umjesto da se pohvali , svi navališe  happi happi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 23. 05. 2012. 19:04:09
happi happi Kaže jedan naš stari lovac ,  vi mladi  ste napravili degene od divljači .
 Daj joj soli , daj daj kukuruza , daj sjena . Jbg. to više i nije i divljač .   happi happi

Tako i Zoran , čovjek izneo , umjesto da se pohvali , svi navališe  happi happi zagi

ma jebe se zivo zoranu za soliste ja sam samo to napravio zbog nekih jebeni bodova jer je to kao jako noramlno po sumi postavljati sol,,, i hranilice i sijat kuruzu
pa tako da sam i ja primoran to ciniti,, nemoj da se jos neki pametnjakovic natakne na ono sta ce divljac po zimi,, bla blblbala sta bi drugo neg naj jaci prezivljavaju,,
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 23. 05. 2012. 20:04:16
E hebiga ,  happi happi ako se netko "nakajlao " na ovom
forumu onda si to ti .

Jbg. moraš koju i primiti .  pic

Osim toga , nije da ti držim stranu , nego općenito pitanje je
koliko je ljudi koji "špotaju" iznjelo ovakav kolut soli .
Po meni , normalno nije nimalo estetski ali ako je postavljeno
negdje usput, berući gljive , daska, dvije malo špage ali
poslužiće svrsi . Kad bi bar svaki lovac uradio nešto slično
ja bih bio  ref ref
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 23. 05. 2012. 20:34:58
 za ovakvo solilo ti je minus bodovi ! Hoću da zabiješ stup u zemlju i gore da se napravi sve kako treba !  ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: drazenx - 23. 05. 2012. 20:58:24
Je tako i nama kenjaju,nemoj zabit čaval va drvo a šta je šumarija ove zime posjekla oko 1000 metara drva nema veze,srušili su skoro sve hrastove koji daju hranu divljači,Zorane bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 23. 05. 2012. 23:47:11
E hebiga ,  happi happi ako se netko "nakajlao " na ovom
forumu onda si to ti .

Jbg. moraš koju i primiti .  pic

Osim toga , nije da ti držim stranu , nego općenito pitanje je
koliko je ljudi koji "špotaju" iznjelo ovakav kolut soli .
Po meni , normalno nije nimalo estetski ali ako je postavljeno
negdje usput, berući gljive , daska, dvije malo špage ali
poslužiće svrsi . Kad bi bar svaki lovac uradio nešto slično
ja bih bio  ref ref

ma ja sam ti na viko sam, i bas mi ide, tako bio ti ili nebio na mojoj strani mozes pojest samnom i popit tako i oni koji nisiu,,,

a to kaj sam sam ja na kenjo tu  naforumu to jos nije nista,, LOVAC me malo manej od tomsona placa pa tako da jos mogu kenjat   lizi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: magwin - 24. 05. 2012. 00:25:30
ma lijepo je to sve. bitno da je volja i kad te natjeraju ali kad ćeš više naučiti zabiti čavao?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 18. 06. 2012. 18:40:34
Danas pokupili i spremili djetelinu za predstojeću zimu...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 18. 06. 2012. 23:29:54
Lp!

 1liga 1liga 1liga z10 z10 z10 d1 d1 d1 bravooo bravooo bravooo

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 19. 06. 2012. 00:59:13
 1liga zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 19. 06. 2012. 05:47:51
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lovac - 19. 06. 2012. 11:32:39
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 19. 06. 2012. 12:34:06
Tako bi trebali svi raditi i osigurati divljači dovoljnu zalihu hrane za prihranjivanje u najhladnijim danima zime i u proljeće kada je hrana najpotrebnija. bravooo rbabacek
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 19. 06. 2012. 13:23:29
Tako bi trebali svi raditi i osigurati divljači dovoljnu zalihu hrane za prihranjivanje u najhladnijim danima zime i u proljeće kada je hrana najpotrebnija. bravooo rbabacek
Hvala! Inače,taj dan smo još dvije takve prikolice spremili i računaj na još drugu i,ako Boga da, treću košnju djeteline što bi trebalo biti dosta za 25 tona koje divljač inače pojede + 30tona silaže + 10tona zobi + 15-20tona kukuruza u zrnu + 5 tona jabuka + 1tona soli-to je za jelensku i srneću divljač. Svinje idu posebno...12spremišta hrane - na svako stane 4 tone klipa. +jabuke,sol...
 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 19. 06. 2012. 18:26:17
Jes bacio koju balu ili samo slikao ?  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 19. 06. 2012. 20:39:14
silne tonaze te hrane samo me tu nesto kopka cemu to sluzi , kodmene je zabranjeno hranit divljac pa je opet ima
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 19. 06. 2012. 20:43:19
E jebi ga sad..kod  tebe je kod tebe.  pljus
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 19. 06. 2012. 23:31:14
Jes bacio koju balu ili samo slikao ?  zagi
Pitaj dečke! I pivo sam donio...ladno...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 20. 06. 2012. 18:02:06
silne tonaze te hrane samo me tu nesto kopka cemu to sluzi , kodmene je zabranjeno hranit divljac pa je opet ima
Pa ako je ograđeno lovište,bogato divljači, umjesto 1jelena/100ha imaš npr. 5/100ha, a možda nema izobilje hrane kao u otvorenom lovištu, i pored njega još ima druge živelji, i da ne čine štete na drveću i sl., i imaš propis LGO, i kad izračunaš potrebe jedinke za hranom po danu dobiješ tako nešto.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 20. 06. 2012. 18:17:47
pa i ako je gater normalno da divljac mora da se hrani sa necim al ove kolicine su stvarno velike pogotovo tona soli
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 20. 06. 2012. 18:33:51
200jelenske + pomladak (50)=250 x 4 kg/grlu = 1000.
+ srneća
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nosler - 20. 06. 2012. 19:27:46
pa i ako je gater normalno da divljac mora da se hrani sa necim al ove kolicine su stvarno velike pogotovo tona soli
Prateci efekat je da ne moras da ih solis poslije..dosta je da se meso samo biberi! teaa

 sor sor happi happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 20. 06. 2012. 22:17:12
Lp!

Kolko hektara mjeri ovo lovište, Rababcek? d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 20. 06. 2012. 22:27:52
Lp!

Kolko hektara mjeri ovo lovište, Rababcek? d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
4135 ha
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 20. 06. 2012. 22:47:48
Lp!

Pa to ne liči na gater... d1 d1 d1 Samo nastavite, ovakim tempom... bravooo bravooo bravooo

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 24. 06. 2012. 14:44:15
Evo jedna pomočna čeka danas napravljena!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ohio - 24. 06. 2012. 16:47:03
steiner,
nema tu više jelena u medalji....odstrjeljen prošle godine hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 05. 07. 2012. 17:50:55
Nakon radova na čekama, kod mene košnja prosjeka u punom zamahu...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 09. 07. 2012. 17:39:23
Danas malo obišao remize, zob će za par dana, djetelina druga isto,a kukuruz je dobar!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lovac - 17. 07. 2012. 19:44:16
 bravooo bravooo vredni narode  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tur338 - 17. 07. 2012. 19:49:18
Tak se gospodari d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 18. 07. 2012. 09:52:02
Druga djetelina je zbalirana i uskladištena.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 18. 07. 2012. 09:54:02
Skladište za voluminozu i uskoro za silažu (najloni su od stare silaže pa će biti iskorišteni za u pod nove silaže).
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 18. 07. 2012. 10:52:33
Vrijedni lovci = vrijedno lovište  bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 18. 07. 2012. 13:34:44
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 19. 07. 2012. 23:40:35
Zob skinuta s jedne parcele. Jedna i po prikolica,sutra istovar.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 20. 07. 2012. 16:41:16
Zob istrpana u silos...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 27. 07. 2012. 17:15:59
Bit će i treća djetelina...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 06. 08. 2012. 16:32:30
Skupili smo i jabuke za jelensku...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: seteri - 08. 08. 2012. 13:15:22
Pozdrav kolege evo da se vidi da i mi u Dalmaciji radimo u ovim vrucim danima.Kamenice (pojilista) su primarno za jarebicu kamenjarku a samim time i za svu ostalu lovnu i nelovnu divljac.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 08. 08. 2012. 14:16:32
Tako i treba svaka čast  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Jedan - 09. 08. 2012. 11:46:43
Vidim da ste ih dubli u kamenu od stoljeća sedmog! >:D fre zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 13. 08. 2012. 16:49:37
7 rem mag    kapa do poda    d1 ,ostalima također svaka cast......     zagi 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 13. 08. 2012. 17:57:10
Mi smo pravo počeli s jabukama...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 13. 08. 2012. 21:56:50
 a da probate malo i sajdera napravit   ;) ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: STARI AVDZIJA - 14. 08. 2012. 00:11:36
da tu ne dođe do "alkoholizma" divljači  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 14. 08. 2012. 10:04:30
da tu ne dođe do "alkoholizma" divljači  z10
Pa bude ko u vicu:

Zec se napio,pao u rijeku i počne se utapati...
Vide ga ostale životinje sa obale pa mu kažu: Zekooo, hoćeš pomoć??
A zec će njima: "Odjebite, vi kopnene životinje..."
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 14. 08. 2012. 23:20:13
E veceras sam extra zadovoljan...na pola smo puta teaa

Citavo ljeto nas 10-15 vatreninh dusa, clanova lovckog drustva, smo radili, gradili i nosali da bi lov i ribolov bio dostupan svakome ko zeli da uziva u prirodi. Naime, ugrubo smo sastavili 6 koliba, koje ce se kasnije dovrsiti na odredjenim mjestima na planini. Bice opremljne dase koriste cijelu godinu.

Veceras smo konacno sve prevezli do mjesta gdje staje siri put prema planini a onda odatle ce helikopter odraditi ostalo..do najblizeg lokaliteta je dobrih dva sata hoda....nakon toga, tokom jeseni ce se svaka "zatvorit" i podignut tako da su spremne za iducu sezonu...mnogo znoja se je prolilo ali sam kao vodja projekta prezadovoljan mojim kolegama koji su ulozili ogroman trud zajedno sa mnom...koja slikica slijedi

 (http://img507.imageshack.us/img507/8901/forumlovac00040.jpg)

(http://img833.imageshack.us/img833/1953/forumlovac00041.jpg)

(http://img821.imageshack.us/img821/8269/forumlovac00042.jpg)

(http://img15.imageshack.us/img15/1348/forumlovac00043.jpg)

(http://img84.imageshack.us/img84/1069/forumlovac00044.jpg)


zagi zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nosler - 14. 08. 2012. 23:50:09
Predobro!!! Cestitam!! just just just z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 15. 08. 2012. 00:40:16
Lp!

Ostao bez riječi... bravooo bravooo bravooo 1liga 1liga 1liga d1 d1 d1 zagi

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 15. 08. 2012. 14:24:15
 Jel može meni jedna cca. 30 - 35 kvadrata ?  ;)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 16. 08. 2012. 15:14:13
da bi lov i ribolov bio dostupan svakome ko zeli da uziva u prirodi. Naime, ugrubo smo sastavili 6 koliba, koje ce se kasnije dovrsiti na odredjenim mjestima na planini. Bice opremljne dase koriste cijelu godinu.
Eto to je "lovačka kultura"
Schultz  bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 17. 08. 2012. 16:44:24
Kažu gice da ove godine pada krupan žir...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 20. 08. 2012. 21:32:53
U petak ranije ..put pod noge ka planini...ruksak namiren...nas troje...i onda zasukali rukave...i daska po daska...ekser po ekser...pila..mjeri ...rezi, kucaj...kisa i vjetar u subotu...ali, polako se koliba dize iz bunta matrijala....Prezadovoljan sam sa uradjenim poslom...

(http://img560.imageshack.us/img560/8236/forumlovac00047.jpg)

(http://img842.imageshack.us/img842/6691/forumlovac00050.jpg)

Pred polazak juce ovako je izgledalo

(http://img822.imageshack.us/img822/7535/forumlovac00051.jpg)

 zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 20. 08. 2012. 22:34:27
Odlično izgleda,podsjeća me na neke kolibe na ovoj stranici...

http://freecabinporn.com/ (http://freecabinporn.com/)

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GoranG - 20. 08. 2012. 23:18:44
Schultz  bravooo tebi i tvojim kolegama  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 20. 08. 2012. 23:31:53
Lp!

S&L!!!  1liga  just just just z10 z10 z10 d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 21. 08. 2012. 09:45:57
Meni ovo više liči na vikendicu uz neko alpsko jezero pogodno za odmor od ovih nesnošljivih vrućina.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 21. 08. 2012. 10:16:08
Odlucili smo da se pravi kvalitetno i za narednih 50 god. sa normalnim odrzavanjem...a planina je surova i tu se ne smije/ne treba stediti na materijalu....Inace sve se radi u drvetu, takova je i tradicija..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 22. 08. 2012. 09:52:07
Kada bi barem svi mogli uživati u takvim Lgo - objektima, za takvo nešto treba dosta mani mani, a u Hrvatskoj si takvo nešto u lovištu priuštiti mogu samo pojedinci, lijepo je kada lovac ode u lov i zna da ima sigurno mjesto za smještaj.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 24. 08. 2012. 10:55:13
Odlično izgleda,podsjeća me na neke kolibe na ovoj stranici...

http://freecabinporn.com/ (http://freecabinporn.com/)

Fratt, stranica je  ludiloo 1liga
Možda dobijem kakvu ideju z10

Schultz bravooo
Koliko ima km od te kolibe do nekog "bližeg" mjesta? Kako se dopremili materijal? (vodenim putem?)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 26. 08. 2012. 15:52:57
Ja nastavljam s radovima glede hrane, spremljena silaža za jelensku. Nije da se hvalim,ali unatoč suši klip mi je zavidnih dimenzija  hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 26. 08. 2012. 15:59:08
 hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 27. 08. 2012. 09:42:06
Još da je pri ruci neka dvizica !  ;)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 13. 09. 2012. 08:32:50
Počeli smo ubirat plodove svog rada...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 13. 09. 2012. 14:37:39
 bravooo  vrijedni ljudi - vrijedno lovište
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 17. 09. 2012. 12:06:50
bravooo  vrijedni ljudi - vrijedno lovište
Vrijedni lovci = vrijedno lovište  bravooo
7 rem mag
Šta drugo reći.... d4 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 28. 09. 2012. 17:23:32
Četvrta za kosit! Iako je suša, djetelina to dobro podnosi...
Usput istrpali skoro prikolicu kukuruza pa ćemo snimit šta sve dolazi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Joža - 28. 09. 2012. 17:31:16
kako ce divljač jesti kukuruz kad im niste perušinu očistili  hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: kiki2 - 04. 10. 2012. 12:54:46
Prije par dana nakupio malo jabuka i jučer jos malo pa spremio za zimu...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 05. 10. 2012. 14:50:39
Sad napravi hranilište i stavi tu jednu gajbu sve dok ne budu temperature ispod nule. Sad je još toplo i one će fermentirati i širit će miris!  Obilazi,nadopunjuj, kombiniraj s kukuruzom, možeš i ukiselit dio kukuruza, dodaj solilo u blizinu i možeš napraviti malo kaljužište,ta dolaze gice,a možda i jelenko! d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: kiki2 - 05. 10. 2012. 14:58:44
Sad napravi hranilište i stavi tu jednu gajbu sve dok ne budu temperature ispod nule. Sad je još toplo i one će fermentirati i širit će miris!  Obilazi,nadopunjuj, kombiniraj s kukuruzom, možeš i ukiselit dio kukuruza, dodaj solilo u blizinu i možeš napraviti malo kaljužište,ta dolaze gice,a možda i jelenko! d4
sve to Robi već napravljeno...hranilicu sam napravio od bojlera stane vreća kukuruza unutra i zaštićen od kiše i od miseva...sastrane ima soliste i sada cu pravit cesaliste...i u pripremi je još jedna hranilica za dan dva će bit na mjestu...i danas napravio još dva solista... zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 22. 10. 2012. 19:26:33
Spremismo i zrno, još malo dovezem repe i onda imaju svega!
(http://i45.tinypic.com/zkoc3s.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 27. 10. 2012. 13:49:34
Evo i repe! Nadam se da su sad dobili svega! Samo da ne dobiju šećernu bolest!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 27. 10. 2012. 19:14:37
Treba se pripremiti za nadolazeću zimu a vidim da si ti u punom zamahu. bravooo, tko radi taj i lovi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 27. 10. 2012. 20:05:18
Lp!

 d4 1liga ludiloo bravooo z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 29. 10. 2012. 17:18:34
Danas kišni dan za neke,ali ne i za nas! Nakrkali smo u 22 jelenska hranilišta repu, neka izgledaju puna,neka ne. Sad će 2 dana jelenska gledat u to,a onda ostanu "samo dugmići"! Nakon toga ide silaža,samo da ne bude temperatura puno ispod nule...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: marin.kal - 29. 10. 2012. 19:42:43
Danas kišni dan za neke,ali ne i za nas! Nakrkali smo u 22 jelenska hranilišta repu, neka izgledaju puna,neka ne. Sad će 2 dana jelenska gledat u to,a onda ostanu "samo dugmići"! Nakon toga ide silaža,samo da ne bude temperatura puno ispod nule...

kolega kakva su iskustva sa silažom?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 30. 10. 2012. 18:04:03
Ovako radimo ja i moj kolega lovnik!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 30. 10. 2012. 18:07:21
Dragicevac2
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 30. 10. 2012. 18:08:30
Tukovi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 30. 10. 2012. 18:11:13
Ova je iz Tukova a prethodna iz Dragicevca.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 30. 10. 2012. 18:16:46
Dobra hranilica ali čini mi se da je dugo bila prazna. d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 30. 10. 2012. 18:19:02
....slikano je kad su tek postavljene prije 3 mj...........a sad su pune kukuruza...    zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 30. 10. 2012. 18:28:33
....slikano je kad su tek postavljene prije 3 mj...........a sad su pune kukuruza...    zagi
...ispravak ne prije tri mjeseca,nego u 3. mj.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 30. 10. 2012. 19:59:47
....slikano je kad su tek postavljene prije 3 mj...........a sad su pune kukuruza...    zagi
...ispravak ne prije tri mjeseca,nego u 3. mj.
Sviđaju mi se ovakve hranilice, jedino što bi se morale češće puniti tamo gdje ima više svinja. Svaka čast!  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 30. 10. 2012. 20:09:08
Danas kišni dan za neke,ali ne i za nas! Nakrkali smo u 22 jelenska hranilišta repu, neka izgledaju puna,neka ne. Sad će 2 dana jelenska gledat u to,a onda ostanu "samo dugmići"! Nakon toga ide silaža,samo da ne bude temperatura puno ispod nule...

kolega kakva su iskustva sa silažom?
Silaža je po meni najbolja prihrana za "uvesti" jelensku u zimu. Kad je spremiš, treba joj oko 40-tak dana dok prevrije da je možeš trošit, i evo u ovo vrijeme početi davati, jelenska je rado uzima, poližu valove, jedino pazit da se ne smrzne odnosno davati u onim količinama koju divljač može pojesti a da se ne smrzne. Ja sad pričam o lovištu gdje je koncentracija 5-6 grla na 100ha pa znam otprilike koliko pojedu do jutra. Davati istovremeno i sijeno u jasle,a može se kombinirati i sa zrnom. Silaža se ne daje kad je veliki minus, u biti dok počnu temperature biti oko -5, ja već potrošim silažu i nastavim sa djetelinom i zrnom. Bitno da divljač stvori masne naslage, a onda si car, nema otpada u proljeće i vidno su zdrave i tjelesno jake.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 30. 10. 2012. 20:14:45
Danas, iako malo zahladilo, mi obnovili jednu nižu čekicu, ne izgleda lijepo zbog ovih ukosnika koji su namjerno ostavljeni duži i daju stabilnost i, kako je čeka na močvarnom području, drže ju dosta da ne propadaju stupovi u zemlju te se čeka brzo iskrivi. Nakon radova tu je bila friška kobasica, slanina i sušena riba...pokoji gemišt...ajd neću više bit dosadan... zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 30. 10. 2012. 20:34:03
Danas, iako malo zahladilo, mi obnovili jednu nižu čekicu, ne izgleda lijepo zbog ovih ukosnika koji su namjerno ostavljeni duži i daju stabilnost i, kako je čeka na močvarnom području, drže ju dosta da ne propadaju stupovi u zemlju te se čeka brzo iskrivi. Nakon radova tu je bila friška kobasica, slanina i sušena riba...pokoji gemišt...ajd neću više bit dosadan... zagi
.....slike odlične....najvise mi se sviđa ova prva....prosle sezone sam i ja nosio ovakve"rakete"od kobasica(dok sam bio u klubu 100+)     happi    ,ali za ovu godinu sam smanjio porciju      zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: HS-2000 - 30. 10. 2012. 22:44:18
Svaka čast kolega.Svaki dan se divim tvojim slikama i tvome radnom mjestu i da znaš ponekad sam ljubomoran kako ti je lijepo na poslu koje mislim da jako voliš i uživaš.
Molim te "hrani" nas još svojim slikama iz lova i prelijepe Slavonije...
pozdrav i uživaj jer život je kratak...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 22. 11. 2012. 18:14:26
Danas izložili nešto silažu i ubacili koju balu djeteline da malo grickaju...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 22. 11. 2012. 19:01:28
Lp!

Lijepo vidjeti, da još ima krajeva, kdje se smije prihranjivati divljač u ovakvom obsjegu! d4 d4 d4 z10 z10 z10 d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 22. 11. 2012. 19:38:51
jos nisam skonto svrhu ovog prihranjivanja , pogotovo u ovo doba godine gdje nema ni zime ni snijega.....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 22. 11. 2012. 20:03:02
jos nisam skonto svrhu ovog prihranjivanja , pogotovo u ovo doba godine gdje nema ni zime ni snijega.....
Pa ja imam lijepo iskustvo pripreme grla za zimu, kraj je 11.mj., silaža će ići dok su temperature iznad nule, divljač je uzima i stvara zalihe za zimu, kad je minus nastavim sa zrnom i voluminoznom sve do mlade trave u proljeće. Sada već ostale hrane ponestaje u lovištu. Kad divljač uđe spremna za nepovoljne životne uvjete, lakše ih prebrodi, ne bude gotovo nikakvih otpada u rano proljeće i stvori naviku dolaska na hranilište, po meni manje vrijedi izložit hranu kad zakrka preko pol metra snijega a divljač ni ne dođe do nje, uostalom sve to zavisi i od broja divljači u lovištu, da ne idem u širinu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nosler - 22. 11. 2012. 20:04:48
Treba krenuti na vrijeme jer doturanje hrane prekasno moze biti kobno za divljac. teaa
E sad o kolicini...to mozemo diskutovati na dugo i siroko... d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: HS-2000 - 22. 11. 2012. 20:12:00
Slažem se s kolegom Nosler uvijek treba prihrana divljači i naravno na vrijeme početi, a vrijeme, snjeg i niske temperature nisu glavni faktor,tj.čimbenik prihrane.
Treba malo i koju knjigu pročitati a ne samo loviti i loviti...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 22. 11. 2012. 20:15:26
to nesto novo da divljac krajem 11. mjeseca stvara zalihe za zimu, divljac je divljac i zna se sama snaci i nece joj nista biti , najvaznije mir a kad dobro zahladi prekid svakog lova , najvise divljaci ugine zimi poslije pogonskih lovova po snijegu kad su sistemi za prezivljavanje na min. e to je lijepo kad ih kerovi malo potjeraju a nedostatak hrane , ma smijesno
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 22. 11. 2012. 20:26:41
to nesto novo da divljac krajem 11. mjeseca stvara zalihe za zimu, divljac je divljac i zna se sama snaci i nece joj nista biti , najvaznije mir a kad dobro zahladi prekid svakog lova , najvise divljaci ugine zimi poslije pogonskih lovova po snijegu kad su sistemi za prezivljavanje na min. e to je lijepo kad ih kerovi malo potjeraju a nedostatak hrane , ma smijesno
Nije to ništa novo. Imaš ti pravo za otvoreno lovište u kojem je izobilje hrane i manja koncentracija divljači. Znači, zahladi naglo 15.12. i potraje i prekidaju se svi lovovi na svinje?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 22. 11. 2012. 20:32:25
da prekid svakog lova cak i sa ceke a sto se tice otvorenog lovista , cijela njemacka je otvoreno loviste a koncentracija divljaci je sa sigurnoscu najveca na sjevernoj hemisferi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 22. 11. 2012. 20:43:30
u njemackoj okruzne vlasti svakog trnutka mogu obustavit lov a to i rade prilikom velike hladnoce i snijega st je zamene sasvim ok. pa nema nista gore od pogonskih lovova na ds po visokom snijegu i minus temperaturama a za srnecu divljac je to smrt....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 22. 11. 2012. 20:52:52
u njemackoj okruzne vlasti svakog trnutka mogu obustavit lov a to i rade prilikom velike hladnoce i snijega st je zamene sasvim ok. pa nema nista gore od pogonskih lovova na ds po visokom snijegu i minus temperaturama a za srnecu divljac je to smrt....
Imamo i mi u Hrvatskoj regule kada je zabranjeno loviti divljač i šta tada treba raditi, ni kod nas nitko ne lovi kad je snijeg preko 50 cm i preveliki minus. No, htio sam reći da postoje i ograđena lovišta gdje je dijelom onemogućeno slobodno kretanje divljači i mora se prihranjivati što zbog brojnog stanja što zbog mogućih šteta koje bi načinile.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 22. 11. 2012. 21:01:04
pa necu sad ulazit u nekunpolemiku al trebalo bi za tako nest izmislit neku novu rijec , recimo "gater divljac" da nebi dolazilo do ovakvih zabuna , tu je hranjenje ok , stace  i kudace zivotinja moras joj dat da nesto jede
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 22. 11. 2012. 21:06:38
zakon je tu i da se postuje a i da se krsi , 50 cm je jedno al to neznaci ako je 40 udri hajku ,ko odgovoran u lovistu gdje lovis donosim odluku iz zdravog razuma ....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nosler - 22. 11. 2012. 21:51:39
pa necu sad ulazit u nekunpolemiku al trebalo bi za tako nest izmislit neku novu rijec , recimo "gater divljac" da nebi dolazilo do ovakvih zabuna , tu je hranjenje ok , stace  i kudace zivotinja moras joj dat da nesto jede
Ima nesto u tom.. teaa
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 11. 01. 2013. 19:53:31
Netko mi ispražnjuje pa moram nadopunjavat...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 11. 01. 2013. 20:09:58
Lp!

Svaka čast! Kad su bile godine, da smo smijeli tako krmiti... Sad dođe lovaćki inspektor i kazna je 4200 evra... paci paci paci
Kod mene, u nižinskom dijelu, može samo seno... No malo promutimo, a to nije to, kaj bi moralo biti... zagi

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 11. 01. 2013. 21:51:31
Lp!

Svaka čast! Kad su bile godine, da smo smijeli tako krmiti... Sad dođe lovaćki inspektor i kazna je 4200 evra... paci paci paci
Kod mene, u nižinskom dijelu, može samo seno... No malo promutimo, a to nije to, kaj bi moralo biti... zagi

Lovski zdravo
Janez L
Inspektor te kazni što izneseš više hrane mimo propisa?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 12. 01. 2013. 08:33:03
Sve to polaaaaako stiže i kod nas, nažalost uf.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac 1 - 12. 01. 2013. 09:17:10
U Austriji je ako se na varam dozvoljena prihrana sa 0.5 kg dnevno u zrnu i svako hranilište mora biti strogo obilježeno.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 12. 01. 2013. 09:25:50
Možda sam se krivo izrazio, ni kod nas vjerojatno ne bi smio iznijeti npr. dvostruko više od propisa, no nisam još čuo da je netko kažnjen u HR što je iznio više hrane.  Janeza sam razumio da uopće ne smiju prihranjivati što bi kod nas za poluograđena lovišta bilo suludo i realno gledano ako se snijeg zadrži duže, a veća je koncentracija divljači, koje bi to štete bile na drveću  usjevima da se ne prihranjuje!?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: shikaree2 - 12. 01. 2013. 15:51:47
U Austriji je ako se na varam dozvoljena prihrana sa 0.5 kg dnevno u zrnu i svako hranilište mora biti strogo obilježeno.
Ako je zatvoreno lovište! A , ako je otvoreno, pa niti ne znaš koliko divljači imaš!?!?!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 12. 01. 2013. 15:55:36
i u njemackoj je zabranjeno hranjenje, a koliko divljaci ima moze da se procijeni po stetama na sumi , a ko je to toliko strucan prebrojat srnecu divljac gdje je puno sume , populacija se samo moze procijenit ....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 12. 01. 2013. 16:55:16
U Austriji je ako se na varam dozvoljena prihrana sa 0.5 kg dnevno u zrnu i svako hranilište mora biti strogo obilježeno.
Ako je zatvoreno lovište! A , ako je otvoreno, pa niti ne znaš koliko divljači imaš!?!?!
Ne zna se ni u zatvorenom, uzmi samo npr. 4000ha ograde pa ti znaj koliko ih ima. Izgubiš se u 500 ha,a kamoli u više. Slažem se s Lazarom, može se procijenit otprilike(osmatranje, štete itd)...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 12. 01. 2013. 18:21:49
Lp!

Kod mene u lovištu može se prehranjivati sa senom. D.s može se primamljati a max. 3 kg kukuruza na dan. Malo bolje je sa muflonskom divljaču, koju se može prihranjivati i sa kukuruzom i silažu, pa se tamo malo šverca jelenska divljač, koja ne ume da čita paragrafe i papire... zagi A to naročito, samo u višnskim revirima.

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: gorskikotar - 11. 02. 2013. 17:30:41
I kod nas se cijelu godinu  može prihranjivati samo divlja svinja, ali normalno je da na ta hranilišta dolazi i medvjed i jelenska divljač i srne.
 Isto tako moraju biti označeni svi lovnogospodarski i lovnotehnički objekti kako su navedeni u karti u Lovnogospodarskoj osnovi.

Jučer sam prihranjivao sijenom već treći put ove zime .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 11. 02. 2013. 19:30:01
 bravooo, sada je divljači prihrana najpotrebnija zbog obilna snijega i niskih temperatura. Zgodno hranilište (školski) izrađeno.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 12. 02. 2013. 12:18:44
 bravooo netreba inspekcije lovišta  just
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 12. 02. 2013. 12:25:32
Kod nas je dozvoljena prihrana samo kada je snijeg viši od 40 cm.
Da smo kod Janeza L.  platili bi kaznu da možemo državni deficit staviti na nulu. No i nas sve jače stišću Nadzornici Parka prirode i lovna inspekcija.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 12. 02. 2013. 12:33:51
Kada smo kod hranilica, mora li hranilica za Srne imati kopanj za zrnatu hranu. Kod mene dođu svinje i unište hranilicu radi tog kopanja, lovnik tvrdi da inspekcija zahtjeva i da mora biti .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 12. 02. 2013. 12:45:00
Ne mora , ali većina radi to radi praktičnosti. Ovakve su sve naše koje su obilježene tablicama i brojevima ,te ucrtane pomoću GPS u karte revira.
Tamo gdje se čekaju svinje vrijede drugačija pravila prihrane. Kako je nama zabranjeno postavljanje automatskih hranilica  snalazimo se na razne načine , no najbolji  ( najlakši ) je putem hranilice "BOJLERA "koji je od tvrde plastike tako da izdrži sve nalete nervoznih kljova.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 12. 02. 2013. 12:56:33
Znači nije obavezno, imamo hranilice za svinje automacke i svakakve ali u prolazu kraj srneče nemogu odoljeti da ju malo prodrmaju ako ima zrnate hrane. fazan d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 12. 02. 2013. 13:14:16
Mi smo ro riješili znakovima zabrane i obaveznog smjera , tako da ne dolaze jesti gdje im nije mjesto. Inače  d7
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: gorskikotar - 02. 03. 2013. 16:25:37
Danas peti put napunjeno hranilište.
Sijeno,otava pojedu u 7 dana.

Snijega ima još cca60 cm.

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 02. 03. 2013. 18:17:24
 bravooo gorskikotar, dok je god snijeg u lovištu prisutan treba iznositi hranu, u trećem i četvrtom mjesecu posebno treba pojačavati prihranu zbog dolaska pomlatka na snijeg.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 04. 03. 2013. 13:12:29
Kako je lovna sezona na izmaku te divljač "slobodno" šeće lovištem u kojem još uvijek ima dosta snijega potrebno je povećati prihranu za nove naraštaje divljači. Kum i ja punili smo hranilice kukuruzom u zrnu te nadopunjavali solišta. Dolaskom do čeke vidjeli smo da su svinje našle odlično mjesto za rovanje, točni ispod nje (dok ruju ne pada im snijeg za vrat). Jučerašnji dan bio je kao stvoren i za vožnju i osmatranje tragova kojih nije nedostajalo. Evo i par slika kako je to sve skupa izgledalo.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: PinzHunter - 04. 03. 2013. 15:37:26
ova hranilica izgleda dobro rješenje.

nisu li je nikad devastirali
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 04. 03. 2013. 16:10:46
Na tome mjestu je već treću godinu zaredom, pokazala se odlična jer je kukuruz na suhome a sipa na otvor jedino tada kada svinje njuškom pomiču ovaj limeni dio ispod bačve. Nema nikakvog održavanja osim pripunjavanja kroz godinu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 04. 03. 2013. 21:48:53
oprostite jel mi mozete malo pojasniti na kom principu radi,mislim koliki  je dole otvor ili mozda neka slika iz blizega.. htio bi si napraviti nesto slicno..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 05. 03. 2013. 08:13:04
Na dnu bačve je izbušena rupa 5 cm,ovaj limeni dio ispod bačve ide u konus koji nasjeda na rupu tj udaljen je 1 cm od rupe na dnu. Kada limeni dio miruje kukuruz stoji na limu ne sipa van, čima se limeni dio pomakne u bilo koju stranu i za 1 cm kukuruz sipa po konusu prema van. Kada budem punio sljedeći put poslikat ću kako to izgleda izbliza. Inače moje sve hranilice bilo na klip ili zrno rade na principu pomičnog donjeg dijela koji funkcionira savršeno. Ima na temi hranilice za divlje svinje više o hranilicama.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: jura_ - 05. 03. 2013. 08:36:22
Na dnu bačve je izbušena rupa 5 cm,ovaj limeni dio ispod bačve ide u konus koji nasjeda na rupu tj udaljen je 1 cm od rupe na dnu. Kada limeni dio miruje kukuruz stoji na limu ne sipa van, čima se limeni dio pomakne u bilo koju stranu i za 1 cm kukuruz sipa po konusu prema van. Kada budem punio sljedeći put poslikat ću kako to izgleda izbliza. Inače moje sve hranilice bilo na klip ili zrno rade na principu pomičnog donjeg dijela koji funkcionira savršeno. Ima na temi hranilice za divlje svinje više o hranilicama.

Kako napraviti ovakav tip hranilice da radi sa klipom kukuruza.  Imaš kakvu sliku?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 05. 03. 2013. 11:47:12
Ima slika moje hranilice na temi hranilice za divlje svinje pa tamo pogledaj, mislim da je i opisan princip rada hranilice.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 05. 03. 2013. 14:57:53
Nama je zbog visokog snijega ostalo za postaviti još dvije hranilice za srneću divljač , namjenjenu samo za žitarice.
U toj vrsti hranilica izlažemo mješavinu 60% zobi,25% ječma i 15% tritikala. Srneća divljač kad nauči na takvu prehranu dok u njima ima i zadni gram ne odlazi dalje od 500 metara od hranilica. Također uz te hranilice koncentracija ptica pjevica i ostalih šumskih ptica je konstantna. kod postavljanja se mora dobro patiti da nema mjesta gdje bi se svinja mogla nasloniti na konstrukciju i eventualno srušiti hranilicu.
Također preostaje nam do kraja sezone obilježiti sve lovno tehničke objekte sukladno Sporazumu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: gorskikotar - 08. 03. 2013. 10:22:13
Zgodno rješenje kada nema medvjeda u lovištu.

Kod nas je još uvijek pola metra snijega i ne da se do hranilica koje treba nadopuniti.

Na nekim bližim mjestima prihranjuje se ručno svaki ili svaki drugi dan.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 11. 03. 2013. 20:14:02
molim iskusnije da mi kažu šta je bolje za postolje čeke ....šaraf ili ekser?? unaprijed hvala  ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 12. 03. 2013. 15:06:24
Kako to misliš za postolje "šaraf ili čavao" uvijek za nešto spojiti bolji je šaraf jer se uvijek može dotegnuti. Čavli popuste kada se drvo rasuši pa znaju škripati zagi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 12. 03. 2013. 16:19:53
nema nista bez eksera , kad drvo pocne da radi sarafi popucaju a ceka se nepravi novim ekserima vec starim rdjavim oda nista i neskripi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 12. 03. 2013. 18:10:15
Zabi ti stari rđavi čaval u hrastovu dasku lizi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 12. 03. 2013. 19:05:45
probaj ti zabi i novi u hrastovu dasku a pokusaj uvrnut saraf u hrastovu dasku , vidim ja nisi gi bas puno sarafa uvrno i eksera ukuco  hao a kad pocnem ceke pravit od hrastove daske e onda cu skroz bez metala  samo sa drvenim klinovima  teaa
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 12. 03. 2013. 19:59:02
Evo jedne čeke koja je napravljena od bagrema (stupovi) i sve ostalo od hrastovine, sve zabijeno novim čavlima teaa.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 12. 03. 2013. 20:02:17
 :shok: sta je ovo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 12. 03. 2013. 20:21:49
Takozvane "stajalice", koristimo ih prilikom skupnih lovova na divlje svinje radi sigurnijeg pucanja u nizinskom dijelu lovišta. U lovištu ih imamo oko 30-setak komada postavljenih na prosjeke (sve hrastove sa novim čavlima). z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 12. 03. 2013. 20:51:10
 1liga evaeva
moze kako ne,samo caval treba biti nov i kvalitetan(ima onih jeftinijih kaj se savijaju ko da su gumeni) ak treba malo ulja za podmazat i prva liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 12. 03. 2013. 21:06:21
ekser se neudaravnov i podmazan nego se pusti da povrsina malo zardja , nista neskripi i bolje drzi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 12. 03. 2013. 22:05:05
hebo čavao na kjeg nisi pljunuo  hao hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 12. 03. 2013. 22:07:26
Ove stajacice su izvrsni rjesenje za pogonski lov s sigurnosnog aspekta,jako su zastupljene po mađarskim lovištima... zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 12. 03. 2013. 23:47:21
uzeo sam šarafe ... pravim čeku 2x2 visine oko 5 metara , zatvorena izolirana :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: springo - 13. 03. 2013. 07:42:49
Ja sam uglavnom koristio šarafe i samo na nekim mjestima čavle.
Eksere nisam koristio fre
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 13. 03. 2013. 07:53:15
Ja sam uglavnom koristio šarafe i samo na nekim mjestima čavle.
Eksere nisam koristio fre
Ne trkeljaj !
Ako već želiš pametovati onda si koristio vijke !
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: springo - 13. 03. 2013. 08:03:16
Miiiiirrr. Ne se pjenit.
Koristil sam šarafe i to buju za mene navek bili šarafi.
Isto kak buju čavli bili čavli, a ne ekseri.
Predavanje iz pravopisa možeš držat nekom drugom.
 teaa
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: grga33 - 13. 03. 2013. 08:11:22
ekser se neudaravnov i podmazan nego se pusti da povrsina malo zardja , nista neskripi i bolje drzi
tako je samo sto jos bolje je ako su novi malo ih pljuvackom namociti i nakoso ih zabijati  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 13. 03. 2013. 08:42:03
Miiiiirrr. Ne se pjenit.
Koristil sam šarafe i to buju za mene navek bili šarafi.
Isto kak buju čavli bili čavli, a ne ekseri.
Predavanje iz pravopisa možeš držat nekom drugom.
 teaa
Ne pjenim se, samo ukazujem na norme ponašanje ovog Foruma i Portala kojeg smo svojim predstavljanjem i članstvom prihvatili .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zvane6 - 14. 03. 2013. 11:51:19
evo nešto od mojih zaduženja jedno pojilište od cca 1200 l  i jedno od cca 500 l. Oboje sa pripadajućim solištima  ;) ;)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 14. 03. 2013. 17:15:19
Kad se naližu soli da utaže žeđ !  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: istrijan - 17. 03. 2013. 15:16:43
Evo par slika iz današnje radne akcije, čistili smo presijeke koje koristimo u skupnim lovovima na divlje svinje, pozdrav z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: grga81 - 17. 03. 2013. 15:50:30
Bravo Istrijan! 1liga Napravite mi mjesta da imam bolji pregled kad dođem u lov kod Vas! I da lakše povučemo još  par komada DS! hao fre sauf
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 17. 03. 2013. 19:28:38
Svaka čast Istrijan, za svaku pohvalu  bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: istrijan - 17. 03. 2013. 19:32:39
Bravo Istrijan! 1liga Napravite mi mjesta da imam bolji pregled kad dođem u lov kod Vas! I da lakše povučemo još  par komada DS! hao fre sauf


Grga i na to san mislija d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 17. 03. 2013. 19:38:57
  2p hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 17. 03. 2013. 19:44:25
Pripremni radovi u lovištu za novu lovnu sezonu počeli su konstantnom prihranom divljači kukuruzom u zrnu kojega smo dana s kum i ja odvezli na dobro posjećenu lokaciju u lovištu. Posla je imala i motorna pila jer je jedan grm zaklanjao vidik sa visoke čeke a izgradio sam i novo solište na predjelu gdje su uočeni mnogobrojni srneći tragovi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 17. 03. 2013. 19:48:27
 bravooo evaeva
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 17. 03. 2013. 21:25:38
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 17. 03. 2013. 23:10:46
Danas odradišmo 1. radnu akciju ove sezone .. Počeli sa izgradnjom prihvatilišta za sitnu divljač, posla koliko hoćeš, no uz dobru ekipu ništa nije teško .. Jedina mala nesluglasica se dogodila oko toga kada je zabunom ujutro na lovačku kuću doveženo i prase  i riba za peći, a bio je dogovor samo za jedno između to dvoje .. A Bože moj, što se mora nije teško, pa peci i uživaj ..  ;D    zagi    zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 17. 03. 2013. 23:21:22
smazali vi i jedno i drugo.. ;D
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: istrijan - 18. 03. 2013. 08:57:47
Danas odradišmo 1. radnu akciju ove sezone .. Počeli sa izgradnjom prihvatilišta za sitnu divljač, posla koliko hoćeš, no uz dobru ekipu ništa nije teško .. Jedina mala nesluglasica se dogodila oko toga kada je zabunom ujutro na lovačku kuću doveženo i prase  i riba za peći, a bio je dogovor samo za jedno između to dvoje .. A Bože moj, što se mora nije teško, pa peci i uživaj ..  ;D    zagi    zagi


Stupovi bit će  1liga svaka čast materijal za deset d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: kiki2 - 18. 03. 2013. 13:07:08
Danas išao u obilazak lovišta pa usput izneo kukuruza i napunio hranilicu, sutra cu jabuke na par mjesta...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 18. 03. 2013. 14:09:47
Kiki2  bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 18. 03. 2013. 20:14:11
..Kiki jel to ona nova??? jel joj tko dolazi u posjetu?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: kiki2 - 18. 03. 2013. 23:43:08
Nije nova...nova je još kod kuće čekam da vodostaj padne pa cu i nju uspostaviti...trenutno samo srneća divljač...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 14. 04. 2013. 16:59:45
Mi se danas malo skupili, malo posla napravili, dobar fiš i pečenu ribu kušali .. Ma što bi se reklo nedjelja za 5 !
Lovačka udruga "Podložje-Ključevi" - Nova Gradiška ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 14. 04. 2013. 17:07:29
...kod nas je danas bilo vrijednih ljudi, zavrsili smo nastresnicu, pokosili oko nje, pripremili drva za vatru, popravili dva prelaza preko kanala, ocistili oko jedne ceke...nisam stigao sve poslikati, žurili smo u lov. dom na  rostilj (hvala deckima)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 14. 04. 2013. 17:13:25
...svaka cast deckima iz lu ''podložje-ključevi''.....Brane posto idu pragovi, kaku cete zicu staviti, kako se ona krece, mozda bismo i mi tako nesta radili pa da se lagano pripremimo?!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 14. 04. 2013. 19:33:51
Ni kod nas danas nije bilo mirno, lijepo vrijeme poslužilo je za isprobavanje točnosti karabina na meti srnjaka, neki su dobili zadatak premostiti jedan manji potočić, drugi su pripremali drvenu građu za izradu klupa i stolova a neki su uživali oko pripreme hrane. Na kraju svi skupa zadovoljni otišli svojim domovima do ponovnog druženja slijedeću nedjelju uz sličnu degustaciju ali različite poslove zagi.
Evo kako je to danas izgledalo.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lovac - 15. 04. 2013. 13:35:32
Konačno proljeće,  ljudi su se već zaželjeli sunca, pa i koja radna akcija dobro dođe. Ali i  rostilj  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 15. 04. 2013. 20:09:06
 I mi smo jučer radili nešto u lovištu ali samo da vam pokažem tehnologiju ako ne možeš zabiti čavao u bagrem na koji to način uspješno ide !  hao hao hao hao hao hao hao hao hao
Patent je zaštičen pa molim da se poštuju autorska prava !  hao hao hao hao hao hao

(http://img547.imageshack.us/img547/5771/image00001gh.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/547/image00001gh.jpg/)

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 15. 04. 2013. 20:55:49
 hao hao
nista ne ide bez podmazivanja hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zoran - 16. 04. 2013. 07:42:43
 z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 16. 04. 2013. 10:25:24
 teaa Nemojte to pokušavati kod kuće!!!!!!!!!!!! teaa zagi hao zagi hao zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 16. 04. 2013. 16:50:41
Mi smo danas napravili jedan prijeko potrebni prijelaz iliti brv. Kad je rika, jelen prijeđe preko vode, a mi onda okolo za njim ili zovi drugog lovca ako je s one strane. Sad više nema potrebe za tim...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 16. 04. 2013. 16:58:46
 bravooo bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 16. 04. 2013. 22:13:10
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 21. 04. 2013. 15:30:28
Danas još jedna u nizu radnih akcija .. Ukopavanje i postavljanje stupova priveli kraju,
te sve začinili jednom dobrom starom "jalovicom" na ražnju nesvakidašnje težine ....   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 21. 04. 2013. 15:42:15
Dali mi čini ili su vam ovi stupci malo ukrivo postavljeni .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: grga33 - 21. 04. 2013. 16:20:41
cemu sluze stupovi  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 21. 04. 2013. 17:30:57
...Brane ekipa vam je za 10..... d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: draganco - 21. 04. 2013. 18:46:38
Narocito ovi Zeleznicki stupovi su dobri i dugotrajni  d4.
A o Jalovici i da ne pricamo, mozemo samo zamisliti kako je prijalo  zagi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 21. 04. 2013. 21:19:24
Dali mi čini ili su vam ovi stupci malo ukrivo postavljeni .

Gdje god ti imaš svoje prste, ne može biti ravno da ga  j**eš  ...   z10   
p.s. koliko dugo na poslu je se osjećao miris ovčetine ?   ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 22. 04. 2013. 09:17:07
Ma nek su oni u krivo - važno je da služe svrsi  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 22. 04. 2013. 09:35:35
Jučer ujutro je nas desetak krenulo u radni obilazak lovišta sa dva traktora, 1000 kg kukuruza, nekoliko novih solišta za zamjenu, i dobrom voljom. Mala, ali hvale vrijedna akcija. just Dan je bio prekrasan, mirišljava proljetna šuma, livade još uvijek natopljene vodom, tako da je na kraju ispala zanimljiva blatna avantura. pic U svoj žurbi osim alata nismo ponijeli ni koricu kruha, ni komadić špeka, čak nikakvu pljoskicu za okrijepu. Nismo uspjeli ni pronaći skrivenu "Prvu pomoć" u jednom panju u tom reviru. medicusuper fre Ispali smo totalni nesposobnjakovići, uf ali smo zato sve nadoknadili kod jednog kolege - dobili smo i gemišt, i kavu, i rakijicu, i kolače - na kraju svi zadovoljni! sauf ref zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 22. 04. 2013. 12:13:54
I kod nas jučerašnji dan protekao je radno. Postavljali smo rashladnu komoru za odstrjeljenu divljač, iskapali jamu za odlaganje životinjskog otpada te na kraju uživali u roštilju.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 22. 04. 2013. 13:42:16
 d4 d4 d4 zagi - Drago mi je kad vidim da ipak ima onih koji ne žale truda, a da bi poslije mogli svi više uživati u životnom nam opredjeljenju zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 28. 04. 2013. 19:22:02
Danas napokon završili sa ukopavanjem stupova za budući gater i prihvatilište za sitnu divljač ..
Nakon završenog posla svi smo se lijepo zasladili Ivinim grahom koji je bio  1liga ...
Kasnije ugodna proljetna atmosferica uz komarce, vino i pjesmu ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sina - 28. 04. 2013. 20:20:00
Radilo se i kod nas malo danas...

Pokosila se trava oko čeka, posjeklo se granje koje je smetalo i napravio se mostić...
(http://imageshack.us/a/img339/5074/20130428103805.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/339/20130428103805.jpg/)

(http://imageshack.us/a/img7/9398/20130428110217.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/7/20130428110217.jpg/)

(http://imageshack.us/a/img694/1452/20130428111520.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/694/20130428111520.jpg/)

Po završetku posla malo se popilo, pojelo i ispričala se pokoja lovačka priča... rostilj
(http://imageshack.us/a/img694/8128/20130428114652.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/694/20130428114652.jpg/)

Čeke su spremne za otvorenje sezone  d7
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 28. 04. 2013. 21:05:32
Lp!

Malo punio ove dane solišta...

(http://i43.tinypic.com/2s6kpld.jpg)

(http://i39.tinypic.com/2eds9de.jpg)

Danas radili jednu novu čeku...

(http://i44.tinypic.com/5pihy0.jpg)

(http://i41.tinypic.com/2dgm8o2.jpg)

(http://i44.tinypic.com/285yzm.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 28. 04. 2013. 22:32:38
... bravooo dečki...i moja ekipa je danas bila aktivna, pokosili smo oko nastresnice gdje jedemo u skupnim lovovima, pokosili oko prijelaza na kanalu, postavili novu hranilicu za ds, obnovili zalihu drva za iducu zimu, a na kraju pocastili se odlicnim cobancem i hladnim picem uz nemilosrdne komarce kojih je ove godine jako puno...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 28. 04. 2013. 22:35:02
 bravooo bravooo bravooo radni i drustveni narode zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 29. 04. 2013. 08:02:31
Svim aktivnima u lovištu  bravooo vrijedni ste  d4
 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivek88 - 29. 04. 2013. 14:17:21

 ja se svima vama divim koji na radnim akcijama pečete kobasice,špek i sl.. mi radimo cijeli dan i imamo dvije pauze od 10 min..ne stigneš si niti pivu spiti i samo ajd idem idem kaj se čeka!!! da bi nekaj spekli ništ...  mad
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac10 - 29. 04. 2013. 14:51:41
Ivek mjenjaj društvo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zvane6 - 29. 04. 2013. 22:20:31
ha u nas se sprema radna akcija  na 1.maj, a za završnicu jedna životinja s 3 stupnjem opekotina i govornom manom beeeee pa nek živi živi rad.. z11 z11
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivek88 - 29. 04. 2013. 22:41:48

 pa trebal bi,ali nemam baš 2 tisuče eura za upad u novo društvo!!! ččč  z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 29. 04. 2013. 23:17:01
Lp!

ja se svima vama divim koji na radnim akcijama pečete kobasice,špek i sl.. mi radimo cijeli dan i imamo dvije pauze od 10 min..ne stigneš si niti pivu spiti i samo ajd idem idem kaj se čeka!!! da bi nekaj spekli ništ...  mad

Ma Ivek88 ne žali se ti, nisi jedini, isto je kod mene na društvenim akcijama. Samo se radi i kad se od radi, idemo kući kao ne prijatelji. Niko, sa nikom ne priča, svaki mrzi drugog... Ali he8i ga, to ti je cijena društva i u takvom društvu imaš "Tovariša" (drugara) sa kojima se družiš, pričaš o lovu i sa njima loviš. Ostalo je smeće, koje nisu bili primljeni kod vegića... uf

Baš danas bio na takvoj radnoj akciji. Sredili pašnjak iza d.s. Kad je bio kraj akcije, samo se išlo, ni doviđenja, niko nikome... paci paci paci To ti je slika, koja sjedi ovdje kod nas... medicusuper medicusuper medicusuper

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivek88 - 29. 04. 2013. 23:25:09

 Je,ali pazi ovo.. naša jedna radna akcija vrijedi 10 bod(za pravo u lov ti treba min 150 bodova..znači 15 akcija) !! obično je nedeljom od 8-14h ili duže,ovisi tu i tamo prek tjedna.. (a za tih 150 bodova dobiš 3 fazana)  slL

 Pri nama nema niti lovačkih priča niti opčenito da se čovjem bar malo smije zaspominat(razgovarati) niti nasmijati  kad traja radna akcija.  uf

Isko kak ste rekli niti previše pozdrava prije niti poslije akcije..  gore nego iceki na šalažu...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 29. 04. 2013. 23:36:37
Lp!

Imam 140 kila ali sam rekao, nismo rekli...!!! d1 Kod mene, Lovci drugari, smo na "Ti" i nismo gospodine, nego drugari...  zagi

Ma za 3 fazane... to ti samo kaže, da si pravi Lovac i Ti plata, ne znači nagrade... d1 d1 d1 Samo to, da možeš biti Lovac, Ti je nagrada za to, kaj ulažeš u to... d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivek88 - 29. 04. 2013. 23:45:38

 Oke, na ti smo!!  zagi

 Nije bit u divljači, nego u bezveznim radnim akcijama koje opče nemaju smisla..,niti se više ništa ne radi za divljač nega da se nekim... bolje da ne velim!!! (mene ti osobno ne muče ta 3 fazana,nego 30-tak dr lovaca itd..) da me muče otišal bi u zelendvor!!!

 da možeš biti Lovac, Ti je nagrada za to, kaj ulažeš u to...  => za ovo se slažem s tobom .. samo ja hoću da se malo više truda ulaže u fondove diljvači,poboljšanja njihovog staništa itd.., i da budu lovačka druženja i ekipa s kojom je sve moguće..a ne razne podjele i stari komunistički režim s prijetnjama...  z10

 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 29. 04. 2013. 23:59:18
Lp! 

Mladi si... Kad je bio stari "komunistički" režim... sve je klapalo i radilo se u dobrobit divljači i lovstvu...  zagi

Samo na pred, na svom putu i jednog dana, će biti bolje... zagi d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivek88 - 30. 04. 2013. 00:03:13

  Nadam se boljemu,a i uvijek težim ka boljemu!!  zagi  zagi

 

 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 30. 04. 2013. 11:08:19
Neću reći da je kod mene sve bajno i krasno, ali radne akcije se znaju pretvoriti u prave fešte koje završavaju i kasno u noć. Što se tiče rada svatko odradi koliko može i ako se nešto ne završi, evo ti razloga za novu "akciju" rostilj zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivek88 - 30. 04. 2013. 12:40:14

 Pa to je super, da je bar kod nas tak!!!

Jedino mi nemamo razlog za novu akciju nego radimo tak dugo dok ne završimo(jedino ako nas noć i vrijeme ne spriječi).
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Neno - 30. 04. 2013. 12:46:31
Na sastanku se spomene ražanj i demežana i odmah je bolji odaziv.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 30. 04. 2013. 13:18:26
I mi smo bili vrijedni cijeli 4 mjesec, radilo se na obnavljanju čeka, izgradnji novih, postavljena su nova solišta, posijana zob i kukuruz, ma vrjedni smo ko crvi u kamenu, a naravno nezaobilazan je bio i roštilj. Čitam malo postove od nekih koelga koji pišu kako u njihovim društvima nema druženja i zezancije, meni je to osnova svega i polazište za dobru zabavu a naravno lov i odstrijel su kruna svega i tako bi trebalo biti. Naravno da u svakom društvu ima lovaca i ''mesara'', ali ovi drugi me ne zanimaju i takvi nemaju prolaz kod mene. Za primjer ću dati situaciju od prošle godine kada smo nakon jednog napornog pogona doslovno svi padali s nogu, a za popit skoro nije bilo više ničega. Jedan naš ''kolega'' koji je bio na štandu cijelo vrijeme i gladio bradu, lijepo ode do svog Range Rovera i poskrivečke da ga nitko ne vidi uzme punu bocu Cole i popije solo, mislio da ga nitko ne vidi al se malo zaje.... Eto kakav je to čovjek koji se u stanju prodat za bocu Cole ili nečeg drugog i nema taj osjećaj zajedništva, a na kraju krajeva svi mi koji smo članovi nekog društva smo neka zajednica i kao takvi bismo trebali pomagati jedni drugima kada je to naravno u okviru naših mogućnosti. Eto to mi se jako zamjerilo i od tog dana taj čovjek za mene ne postoji. Treba se maknuti iz nezdrave okoline, uvijek ima dobrih ljudi i dobrih društava, samo i sam moraš bit fer prema drugima pa ti se to onda istom mjerom i vrati. Uf što se veslim sutrašnjem danu, samo da bude sreće i mirna ruka.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 30. 04. 2013. 13:46:50
wortex just just just Inače smo skoro susjedi (lovišta nam graniče) nadam se da se vidimo 26.5.  zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 30. 04. 2013. 15:22:02
Wortex  bravooo
 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zvane6 - 02. 05. 2013. 21:41:56
eto vako to bilo za 1. maj
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zvane6 - 02. 05. 2013. 21:43:28
i ovako....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zvane6 - 02. 05. 2013. 21:44:46
i na kraju naravno ovako rostilj zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 02. 05. 2013. 23:50:23
Lp!

Vrijedni ste mi vi, vrijedni... d1 d1 d1 ludiloo zagi

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivek88 - 03. 05. 2013. 06:59:04

 Ma ova čekica bude orginal za srnjaka,a i za tetu liju!!  d1   z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 03. 05. 2013. 23:22:03
Danas si ja i kum damo malo truda i na 2 mjesta zasijemo kukuruz za divljač ..
Malo pajdaša, malo šećerca, malo BC-a, pa neka jedu što im je volja ..
Evo par slikica ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 04. 05. 2013. 19:11:47
I kad nas pripreme za sjetvu, orale se dvije njive i sijala zob za prihranu divljači.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 06. 05. 2013. 09:32:22
evaeva   d4   d1

Kod nas jučer nisu radovi u lovištu, ali su radovi na uređenju još jedne lovačke kuće..
Složna i vrijedna ekipa dala si je truda i napravila uistinu dosta posla ..
Kasnije mala zakuska uz odličan lovački gulaš i pokoju kapljicu vina . .  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lovac - 06. 05. 2013. 13:41:42
Ovaj dolje što toči liči na prof. Jakelića  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Laufer 223 - 06. 05. 2013. 13:50:09
Ne da liči nego je Jakelić.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 06. 05. 2013. 20:09:46
Brane - za još jednu lovačku kuču  bravooo z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 07. 05. 2013. 00:15:40
Lp!

Svaka vam čast!  1liga z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 23. 05. 2013. 18:25:37
Evo i naši radovi se vide...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 23. 05. 2013. 22:59:49
Svaka čast na trudu ! 
No, hoće li to doživjet berbu od najezde posjetitelja kad bude u mlijeku ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 24. 05. 2013. 00:03:45
...ma taman i da sve potarupaju, znaju one da ce Robi njih i na zimu nahraniti...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 24. 05. 2013. 12:23:33
Ja sam prošli tjedan posadio topinambur ( čičoku ) na rub jedne ledine, i kada sam jučer otišao pogledat, nema od moje čičoke ni č, svinje mi sve izrovale i povadile. Nadam se da je koja ipak preživjela pa da će biti nešto jer su svinje lude za njom a kada se raširi onda joj nema kraja. Da li je netko od vas isto već sadio čičoku i kako mu se pokazala za divljač ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 24. 05. 2013. 12:38:43
Ja sam prošli tjedan posadio topinambur ( čičoku ) na rub jedne ledine, i kada sam jučer otišao pogledat, nema od moje čičoke ni č, svinje mi sve izrovale i povadile. Nadam se da je koja ipak preživjela pa da će biti nešto jer su svinje lude za njom a kada se raširi onda joj nema kraja. Da li je netko od vas isto već sadio čičoku i kako mu se pokazala za divljač ?

Ne mogu nigdje nabaviti sjemena, te stoga i nisam zasadio, inače bih,
jer po dosad viđenom obožavaju ju ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 24. 05. 2013. 12:40:58
Ja nisam imao sjeme već su bili gomolji koji su skoro pa proklijali. Donijela mi jedna susjeda jer su u njenom vrtu izrasle ko lude pa nije znala kud bi s njima. Reko kad imaš viška samo ti donesi k meni a ja znam kud ću s njom. z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: drazenx - 24. 05. 2013. 16:39:26
Ja sam ju posadio ove godine ali u roku tri dana svinje sve povadile paci
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 24. 05. 2013. 16:59:35
...ja sam posadio, ali u basci, zasada, dok se ne razmnozi, a onda ce ici na remizu...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac10 - 24. 05. 2013. 17:15:16
Bečar to bi ti kasnije kad se ukorijeni mogao bit problem u bašči
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 25. 05. 2013. 08:57:27
Bečar to bi ti kasnije kad se ukorijeni mogao bit problem u bašči
Osim ako bašća nije blizu neke čeke...... d4 ludiloo
već su bili gomolji
Wortexhole, pa ti si im odmah ponudio klopu, nisu trebale čekati ni narudžbu 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 29. 05. 2013. 09:25:28
A bit će da je tako ispalo j... ga, samo što su svinje napravile račun bez konobara, a to mi se ne sviđa.
Neka, neka, sad ja njima lijepo slažem švedski stol tamo sa malo kukuruza, malo jabuka, malo soli, pa tko šta voli nek bira, a dok one budu birale budem i ja !!!!!!!!!!!!!!!!
 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 02. 06. 2013. 21:50:11
mozda ti se svejedno primi jer kad divljac jede,pokoji komadic padne iz usta,ostane negdje na ili u zemlji ,zaboravljen, a kod cicoke je to dovoljno da uspije.tako je bilo kod mene.ja posadio a one dosle i pojele,al nakon nekog vremena raste ona opet i sto vise ove ruju to ona jace tjera i kad se jednom rasiri,nema pomoci ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 02. 06. 2013. 22:02:53
Neki dan isao i ofabrao kolibu....10l boje otislo..zapadni i istocni zid, upijali ko spuzva....sada je mirna nekih 7-8 god. Postavo jedan blok soli i jednu kameru da ga nadgleda....


(http://imageshack.us/a/img856/9620/forumlovac00001.jpg)

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 02. 06. 2013. 22:09:40
ako sporet ne eksplodira drzace ova kucica 100godine , bilo bi l8jep da stavis sliku wc-a sa pogledombiz njega
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 02. 06. 2013. 22:10:37
Veliš koliba, meni izgleda kao vikendica, ima dimnjak, solarnu ploču a tko zna što je sve unutra.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: pepi2 - 02. 06. 2013. 22:11:15
Shulz ,
-  d4
- sta si nisi stao na stolcic da ofarbas do kraja?
- kak se tu dopeljas sa Landcrujzerom ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 02. 06. 2013. 22:13:37
 hao hao popravio sa to....a wc, to drugi put..kad uslikam pogled...

Imam ljestve, eno ih na zemlji, aluminijske...sve je light hao hao ovo sam naravno sam odo pola a onda ljestve i ostatak...

A kako se dodje do ove kucice, zna najbolje lazar hao hao lizi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 02. 06. 2013. 22:14:34
6 sati land uz k..... gore pa onda 6 sati land niz k.... dolje  hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 02. 06. 2013. 22:16:47
Pita lazo, imal jos...sutim ja, ima jos malo...prosla 3 sata....jesmo li blizu....pita opet...jesmo hao hao hao

kaze lazo ..de nemoj me  pesi kuda idemo, ovo me motas....pa reko si to isto prije sat hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Lazar - 02. 06. 2013. 22:20:11
dolje ide i brze  za nekih 5 min. jednom se oklizni i nema zaustavljanj ode 3 pm , zavrsis u fjordu , a i wc im je super pogled na fjord samo ga nesmijescpjan koristit na samoj ivici
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 02. 06. 2013. 22:21:56
Veliš koliba, meni izgleda kao vikendica, ima dimnjak, solarnu ploču a tko zna što je sve unutra.

he,he....ima na forumu koja slika....naravno solarna ploca koja puni akomulator od auta, koji opet daje struju za 3 svjetla u kolibi....inace je dobro izolirana, i taman po mom ukusu....nista previse a ni bijedno.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: pepi2 - 02. 06. 2013. 22:25:32
to je samo za tebe ili vise vas ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 02. 06. 2013. 22:28:50
Najvise za mene....ovdje lovim najvise sam....a ima mjesta za jos nekoliko lovaca...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: pepi2 - 02. 06. 2013. 22:33:30
Predpostavljam da tu boravis po nekoliko dana , nesto kao baza. Super
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 02. 06. 2013. 22:43:02
da...moje loviste je ogromno...ovo je jedna od 3 kolibe.....i ovo je moja nadraza destinacija..ja se oko nje brinem...daleko u planini....nekad znam biti ovdje i po 10 dana...tokom proljeca-ljeta navucem potrebnih stvari i planiram za citavu jesen do kraja oktobra...drva nasjecem pocetkom maja, kad nema u njemu soka...brze se susi..sve se to pripremi za uspjesan lov i uzitak...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: pepi2 - 02. 06. 2013. 22:50:16
Super , frizider ti sigurno netreba a ni piva kad Lazo nevoli.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 02. 06. 2013. 23:01:13
to je luksuz.....treba i patit za pivu hao ko je misli nosat nek nosa hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 03. 06. 2013. 01:30:10
Izvrsno,to je za mene pojam relaksacije...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 03. 06. 2013. 23:05:52
to je pravi lov i uzitak d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: robert.limeni - 09. 06. 2013. 20:29:35
Evo koja slikica i sa naše akcije
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 09. 06. 2013. 20:49:01
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: calibar3006 - 10. 06. 2013. 13:46:04
Evo i naši radovi se vide...
.. Vi radite i zemlju u svom vanjskom djelu lovišta?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 16. 06. 2013. 21:42:00
Lp!

I mi bili vrijedni... z10 d1

(http://i43.tinypic.com/22f5tl.jpg)

(http://i44.tinypic.com/a3f5hs.jpg)

(http://i39.tinypic.com/s17nsj.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 16. 06. 2013. 21:53:06
 :shok:ove ljude ali Janez tebe nema ni na jednoj slici, ah da..........netko je trebao podijeliti one limenke hladnog piva hao.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 16. 06. 2013. 21:56:03
"Mi"?? Oni bili vrijedni..a dje si ti??? To se izmako malo da ljudima ne smetas kad rade??  hao hao pesi lizi lizi zagi zagi zagi

moram te malo prijatelju moj da ne ostanes ni ti nekometarisan  ;D ;D ;D  zagi zagi

Preduhitri me evaeva hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 16. 06. 2013. 22:30:08
Lp!
Pa kaj nema Janeza!? Evo njega u Prirodnom elementu... hao hao hao

(http://i43.tinypic.com/2qizdlj.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 16. 06. 2013. 22:35:56
 ref ref znao sam ja to da ti tamo oko  rostilj radis
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 16. 06. 2013. 22:59:36
... bravooo Janez, a i ekipa ti je vrijedna...  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 17. 06. 2013. 11:04:23
Bravo za Janeza & Co  d4 just just just zagi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 17. 06. 2013. 13:46:44
Janez tebe uvijek sjebu - moraš najteži poso odrađivat !  d4  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 17. 06. 2013. 18:00:56
Kolega Janez, svaka čast! Evo i mi prvu rundu spremili, ovaj puta i rolo bale...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 17. 06. 2013. 18:04:46
Oho bit ce sjena za zimu zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 17. 06. 2013. 18:11:14
... bravooo Robi, vrijedni ste nema sta... zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 18. 06. 2013. 14:24:32
Ovo je Zoran - a što radi ???????????????????? d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 18. 06. 2013. 14:39:20
Ovo je Zoran - a što radi ???????????????????? d1

 saginje se i čeka da netko naiđe odostraga !  hao hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 18. 06. 2013. 14:41:58
trazi naftu happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: drazenx - 18. 06. 2013. 15:05:11
Janez najteže je bit oko roštilja po ovim vrućinama teaa neka ovi pričaju šta hoće z10 Ja mislim da Zoran uzima uzorke zemlje ili puni rupe kukuruzom za svinje.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovacpd - 18. 06. 2013. 21:42:25
Ovo je Zoran - a što radi ???????????????????? d1
Ogradjuje teren!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Harry P. - 18. 06. 2013. 22:47:37
Ovo je Zoran - a što radi ???????????????????? d1

Svaki put mu netko ukrade čeku pa će sad zabetonirati sajlu u zemlju i privezati čeku, a moći će poslužiti i za privezivanje divljači za goste. 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 19. 06. 2013. 15:15:05
Zna on šta radi zna  d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: pepi2 - 19. 06. 2013. 23:55:14
Mozda mu je terenac zaglavil u rupi pa ga hoce izvuci ??
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: magwin - 20. 06. 2013. 00:19:41
čeka Štefa da repetira!  pesi hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 20. 06. 2013. 15:04:46
čeka Štefa da repetira!  pesi hao hao

 hao hao hao hao radi Zoki diplomski iz geologije i rudarstva!  happi happi happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Harry P. - 20. 06. 2013. 23:42:06
Čuo sam se sa Zoranom i otkrio mi je tajnu...

Naime, bio je kod Gorana u Australiji i sada "švera" trofeje podzemnim kanalima.  fre
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 21. 06. 2013. 08:57:50
Ja bi Vas molio da Zorana ostavite da radi svoj poso, a jednom ću OTKRITI TAJNU. Načina lova ima raznih, pa ako nekome nejde puškom ......................!  hao hao hao zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 02. 07. 2013. 17:45:45
Danas se kultiviralo(malo kasnije posijan kukuruz). Nadamo se dobrom urodu...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 02. 07. 2013. 17:57:25
Lp!

 bravooo z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 02. 07. 2013. 18:50:21
Joj kad ga "one" krenu kultivirat .. pa će biti  telll, pa hajde istjerivat  d7     ;)
 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 03. 07. 2013. 16:17:23
malo kasnije posijan kukuruz
7Remmag kako spasiti tu kasnu sjetvu kukuruza,ako ima trenutno nizak  (cca. 30-tak cm)....Dali bi se nekako KAN-om moglo folijarno prihraniti ga i kakvom koncentracijom? :tommy:
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 03. 07. 2013. 16:55:58
Nije on nigdje zakasnio,stići će on na vrijeme kao i ostali. Mi smo okultivirali KAN-om(200kg/ha),a ti možeš još i onim folijarnim poprskat, dobro će mu doć. Sad mu treba malo kiše i ima da raste ko od šale.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 21. 07. 2013. 15:36:31
sa zadovoljstvom radim prvu lovačku čeku ... teren nije nešto obecavajuci ali da ne budu u opasnosti stari lovci izvukao sam se sa njihovih terena .... sve u svemu šumarak u hataru dosta srneće i jelenske divljaći svinje malo rijeđe bude ih u prolazu to znaći da ću morat bit vrlo uporan i mudar puno hranit i tako to a i stari lovci ce moci neometano tuć u ritu neću im smetat  ...znate kako to ide  ludiloo

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: aski - 21. 07. 2013. 16:27:11
danas uređivanje i dezinfekcija volijere,priprema za prihvat novih fazančića
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: KOBI - 21. 07. 2013. 16:31:03
sa zadovoljstvom radim prvu lovačku čeku ... teren nije nešto obecavajuci ali da ne budu u opasnosti stari lovci izvukao sam se sa njihovih terena .... sve u svemu šumarak u hataru dosta srneće i jelenske divljaći svinje malo rijeđe bude ih u prolazu to znaći da ću morat bit vrlo uporan i mudar puno hranit i tako to a i stari lovci ce moci neometano tuć u ritu neću im smetat  ...znate kako to ide  ludiloo
Tako to i ide,prvo se izdaleka najavis a kad se malo obiknu i pripitome onda polako prilazis i ti tako da ne pravi nista stabilno jer da mozes poslije prenijet na bolju lokaciju  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 21. 07. 2013. 16:32:48
hehe da da .... ja neznam jel to samo ja ne vidim slike ili su moderatori maknuli zbog necega??
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: KOBI - 21. 07. 2013. 16:36:58
Ni ja ih ne vidim,kad sam isao citirat post vidim da ima i slika uz njega,a kad sam poslao nema slike,a nema ni na drugim temama slika post novijeg dat.  telll
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Nosler - 21. 07. 2013. 19:05:00
Ne vide se slike. Mozda bi bilo lakse da ih smanjis i postavis kao privitak. teaa
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 23. 07. 2013. 15:28:30
...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: GoranG - 23. 07. 2013. 17:52:05
Dobro vam se da po ovakvoj vručini  zagi ali trud se uvijek  isplati  1liga samo tako nastavite
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 23. 07. 2013. 19:32:00
kad je ekipa i  rostilj i z10 pa jos malo z10 nista nije tesko d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 24. 07. 2013. 11:44:14
2 dana pred operaciju koljena ...znao sam da me nema 6 mjeseci pa smo stisli 2 dana cjela izgorili ko cigoši ja i lega al je malo falilo materijala malo nas kiša zezala i nismo ju stigli završit treba ju samo pokrit spremna je šindra terpapir osb ploče staklena vuna i sve samo čeka oporavak pa da završimo malu ljepoticu  ref
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 28. 07. 2013. 21:04:39
decki su danas malo radili   a ja lagano uz štake  dr.i
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 18. 08. 2013. 14:36:16
Još malo ića za moje preživače...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 18. 08. 2013. 23:25:13
...kod vas bas nema ni malo odmora... bravooo za ekipu  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 18. 08. 2013. 23:34:04
 1liga 1liga 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 24. 08. 2013. 13:18:29
Kolega i ja jučer obišli teren i nahranili malo  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 24. 08. 2013. 13:48:19
Al će biti gozbe ovih dana... 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 25. 08. 2013. 17:28:25
Još si trebao staviti i pokoju šljivu, sada su trenutno pod njima ako nisu u kukuruzu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 27. 08. 2013. 09:29:55
Moje društvo i  Udruga privatnih šumovlasnika " Medvedgrad " uz svesrdnu pomoć Šumarije Zagreb uredili smo jedan izvor pitke vode na Zagrebačkoj gori . lovno tehnički objekt za planinare, putnike namjernike , a bome i za divljač koja dolazi na pojilo nedaleko izvora.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 27. 08. 2013. 09:39:32
Na "pipu"  d4
Svaka čast  bravooo
Koja je to šetnica?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 27. 08. 2013. 13:43:22
Za svaku pohvalu, skoro sve izvore pitke vode trebalo bi urediti na bilo kakav način jer u budućnosti voda će imati jako veliko značenje za stanovništvo zemlje.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Deno - 27. 08. 2013. 17:23:57
Odlično uređeno svaka čast  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 27. 08. 2013. 20:51:00
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 27. 08. 2013. 21:42:41
svaka cast,nekako me podsjeca na "sumarev grob" zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 28. 08. 2013. 21:49:00
fazan  d4 bravooo bravooo bravooo z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 10. 09. 2013. 15:59:14
fazan sve pohvale ... predivno i prirodno  z10 d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: gperic - 10. 09. 2013. 16:01:11
Odlično fazan
 just
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 10. 09. 2013. 23:51:40
lljudi skidaju kukuruz hrane je sve manje danas smo malo to balansirali  z14 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 11. 09. 2013. 23:53:59
Ova zadnja slika   d4   zagi  ,  teren kakav najviše volim ...  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 12. 09. 2013. 12:06:40
brane to su ti table ribnjaka van upotrebe zaraslo u šumu i tršćak  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 12. 09. 2013. 12:08:48
što je više takvih tabli, nama lovcima bolje !!   ;)  ... Jel leže svinje unutra ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 12. 09. 2013. 14:28:47
šta leže :) i jeleni i svašta ali i hrpa čagljeva .... na hranu zna izać čitavi zološki vrt skupa svinje i jeleni po 30-40 grla :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 16. 09. 2013. 10:33:02
Radimo, gradimo
Stiže zima pa došlo vrijeme da se naprave neka nova a i obnove starija hranilišta.
Bilo je i za pojest i za popit, ali nisam stigao ovjekovječit, planulo.
Moja malenkost je pripremala kotlovinu i grah, baš nam sjelo svima.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 16. 09. 2013. 20:56:35
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 16. 09. 2013. 21:31:38
Tako se to radi, tko uzgaja taj i lovi d4 d4.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 17. 09. 2013. 10:14:14
Lp!

Vrijedni ste mi vi, vrijedni. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Ljubi - 17. 09. 2013. 10:26:06
 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 17. 09. 2013. 19:06:50
Trudimo se tko koliko može i stigne, nekad nas je više nekad manje ali posao se uvijek napravi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Milan26 - 17. 09. 2013. 21:32:35
 1liga bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 22. 09. 2013. 16:11:30
Jutros , ekipa mala ali kvalitetna  happi
Prvo svi na doček. Pao solidan veprić .

Onda malo završni radovi prije otvorenja sa psima .

I na kraju naravno ...  ražanj ...     zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Joža - 22. 09. 2013. 17:05:59
 bravooo bravooo dobra i složna družina  zagi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 22. 09. 2013. 21:48:38
 bravooo decki... zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: VEThunter - 23. 09. 2013. 09:11:34
Šokac - dan za poželjeti  1liga!

 d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 24. 09. 2013. 15:39:54
Lp!

Odlično to vi radite i se družite. 1liga z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 28. 09. 2013. 19:24:08
(http://i39.tinypic.com/1zxmcdz.jpg) 
Danas smo napunili jednu kukuruzanu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 28. 09. 2013. 20:09:57
Lp!

Tako se radi. Svaka čast. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 06. 10. 2013. 20:25:00
Danas smo razvažali jabuke po lovištu
(http://i44.tinypic.com/6eghas.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 06. 10. 2013. 22:41:32
 bravooo, polako počinju pripreme za nadolazeći period i zimu. Kako prognoziraju ova zima bit će zim pa će u lovište trebati iznositi dosta hrane.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 02. 11. 2013. 21:20:07
...proteklih dana, a tako i danas , radilo se ponesto, nekad sam, a danas uz brojnu pomoc, glavni je bio moj kum Joza991 i njegova pratnja....he he....kume  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 02. 11. 2013. 22:02:26
Svaka čast vrijedni narode !!  tko radi, taj i lovi ..    zagi    zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 02. 11. 2013. 22:19:06
 1liga tak se to radi, vrijedni budu i nagrađeni za svoj trud.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: joza991 - 03. 11. 2013. 14:51:43
...proteklih dana, a tako i danas , radilo se ponesto, nekad sam, a danas uz brojnu pomoc, glavni je bio moj kum Joza991 i njegova pratnja....he he....kume  zagi
...kume  nadam se da ce doc uskoro dan kad cu se vratit kuci,pa cemo ko prije svako jutro i svaku vece na teren ...malo hrana malo lov...    zagi   
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 04. 11. 2013. 09:28:19
Jučer nakon lova i mi smo se malo pripremili za nadolazeću zimu .. 2 njive obrane, još jedna ostala u drugom reviru .. Ovako pripremljeni ne bojimo se zime, niti nedostatka hrane za divljač ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 04. 11. 2013. 19:17:53
...svaka cast...   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 04. 11. 2013. 20:17:44
Lp!

Čestitke, čestitke bili vi vrijedni. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 04. 11. 2013. 21:15:13
Tak sa to radi. Za svaku pohvalu.  d4  zagi  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 05. 11. 2013. 18:44:36
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 05. 11. 2013. 20:27:45
Evo i kodnas se priprema za zimu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: velimir - 05. 11. 2013. 20:32:58
Nažalost Jelenske nemamo ali bitće za Srne
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 05. 11. 2013. 21:41:21
 bravooo bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 05. 11. 2013. 23:18:46
 bravooo ludiloo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 14. 11. 2013. 18:28:32
Evo mi danas dovezli repe za jelensku pa ćemo sutra razvest, nakon nje ide silaža pa sijeno i zrno...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 14. 11. 2013. 18:52:31
Ove zime kod Vas za divljač definitivno nece biti gladi već izobilja. Svaka čast.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 14. 11. 2013. 19:16:38
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 14. 11. 2013. 19:18:02
Danas nas par smo imali akciju u lovištu,postavljanje kamere,promjenu kante od automatske hranilice (prva je bila od bojlera pa se voda cijedila po automatici) i punjenje kuružnjaka,do kraja 11-og ide do krovišta pa sam onda miran do proljeća.

(http://i39.tinypic.com/ivcz0n.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 14. 11. 2013. 19:28:51

  Lijepo Frat nema kaj!!  z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 14. 11. 2013. 19:33:23
Odlično Fratt jako mi se sviđa to što iz hranilišta divljač sama može izvlačiti kukuruz. Super osmišljeno.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 14. 11. 2013. 20:00:10
Što manje posla,mi smo lijeni lovci.  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 14. 11. 2013. 20:20:58
 1liga bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 14. 11. 2013. 20:26:39
 bravooo ludiloo.
Manje posla, više vremena za  sauf  happi
 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 14. 11. 2013. 20:34:12
Šalu na stranu,to je prvenstveno zato da se nejde sa mirisima na obući blizu,dvaput na godinu radi punjenja i onda ako se nešto ispred odstrijeli.
Bolje ne tapkat ako ne treba.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 14. 11. 2013. 20:46:51
Istina  d4.  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 14. 11. 2013. 20:55:27
Svaka čast to stvarno imaš pravo bolje ne ostavljati miris.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 15. 11. 2013. 09:14:36
Divljači ne smeta miris koliko uznemiravanje na hranilištima. U lovištu imamo desetak velikih hranilica koje se pune svaki tjedan i uvijeka ih DS  i srneća divljač isprazne. Količina mirisa koju čovjek donese prilikom punjenja hranilica na svojim cipelama je zanemarljiva. Da se i z12 uz hranilicu divljač će dolaziti, glad je jako čudan magnet.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 15. 11. 2013. 09:55:13
Je,posebno je glad jaki magnet sad kad je rodio žir i bukvica,ne *ebu moj kukuruz i zob ni da im u staklenoj zdjeli poslužim.  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 15. 11. 2013. 11:18:36
Miris nema veze, 2 sata nakon hranjenja su svinje tu ili čak prije. Problem je lov i uznemiravanje svinja ...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Fratt - 15. 11. 2013. 11:27:52
U mom lovištu nema pogonskih lovova,svi odstrijeli se vrše isključivo dočekom i malim dijelom šuljanjem tako da fala kolegama na brizi oko uznemiravanja divljači.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 15. 11. 2013. 11:32:14
Ove godine majka priroda podarila je mnogo žira, kestena, bukvice, rodile si jabuke, šljive, orah i još mnogo toga. Sve to dobro dođe DS ali tamo u 2, 3 i 4 mjesecu kukuruz u hranilicama je neizostavan u lovištu. Još samo da ne bude snijega ko prošle godine....................slijedeća bi mogla biti dobra godina što se tiče pomlatka i naravno lovova.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 18. 11. 2013. 11:01:09
Ove godine majka priroda podarila je mnogo žira, kestena, bukvice, rodile si jabuke, šljive, orah i još mnogo toga. Sve to dobro dođe DS ali tamo u 2, 3 i 4 mjesecu kukuruz u hranilicama je neizostavan u lovištu. Još samo da ne bude snijega ko prošle godine....................slijedeća bi mogla biti dobra godina što se tiče pomlatka i naravno lovova.

 nedaj Bože snijega ko prošle godine !   uf  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 18. 11. 2013. 14:07:06
Ove godine majka priroda podarila je mnogo žira, kestena, bukvice, rodile si jabuke, šljive, orah i još mnogo toga. Sve to dobro dođe DS ali tamo u 2, 3 i 4 mjesecu kukuruz u hranilicama je neizostavan u lovištu. Još samo da ne bude snijega ko prošle godine....................slijedeća bi mogla biti dobra godina što se tiče pomlatka i naravno lovova.

Bi trebala biti, da.... ali bude i šteta i  mad :tommy:
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 18. 11. 2013. 19:25:50
Konačno uspjesmo zaći u njive, danas iskombajnirali u zrnu, dvije ovakve prikolice predvidjesmo za zimu jelenskoj i gicama, veći ostatak će biti u klipu za gice...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 18. 11. 2013. 19:36:49
Šta drugo ad kažem osim svaka čast 7 rem mag.  d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 18. 11. 2013. 20:26:29
 ludiloo d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: bostjan - 21. 11. 2013. 14:30:48
 bravooo tko hrani taj ima...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 05. 12. 2013. 07:41:37
Moj mladi kolega i ja obišli smo lovno tehničke objekte da vidimo ima li kakve štete na njima i da ih potpunimo hranom.
Na sreću iako ima puno izvala sama hranilišta nisu stradala  , no put do njih je zakrčen pa su motorke radile 3-4 sata da se oslobodi nesmetan prilaz automobilom.Izvala ima toliko da će sjekači Šumarije Zagreb imati barem dvije godine čime se hrvati.
Evo i par sličica da vidite kako je u PP Medvednica.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 05. 12. 2013. 07:50:29
Evo još par da vidite kako radimo .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 08. 02. 2014. 21:19:18
...prije ovog snjega pripremio remizu za iducu godinu, najprije potarupao ostatke kukuruza, a onda i zaoro...na proljece se sije novi... z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 08. 02. 2014. 21:53:13
Lp!

Svaka ti čast. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 09. 02. 2014. 01:43:32
Tko ti je ovo "upuco" brazdu ?? a ti dalje nastavio ...   lizi       laz
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 09. 02. 2014. 21:45:28
 hao  hao, Brane, Brane... z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 10. 02. 2014. 18:40:21
 I ja mislim da je prvo trasera ispucao pa onda krenu povući brazdu .  hao hao hao

Bravo - petica za orača !  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: dabar - 17. 02. 2014. 21:25:35
Nakon sto se otopio led u pojedinim dijelovima GK..posla koliko volis..moja radna grupa jucer probijala put do remize..izvaline stabla svakih deset metara..napunili hranilicu i solišta, očistili remizu od izvaljenih stabla i dobro se naradili..onda kazu da lovci samo piju po birtijama  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 18. 02. 2014. 08:53:08
Svaka čast Dabar bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 18. 02. 2014. 10:12:33
Ovakvih slika sada će biti svakim danom sve više, nakon završetka lovne sezone potrebno je održavati i uređivati lovišta (kod nas tek nakon povlačenja visokih voda).
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 18. 02. 2014. 21:44:05
 1liga   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 09. 03. 2014. 20:18:13
Mi smo danas u udruzi imali radnu akciju na koju se odazvalo 20-ak lovaca naše udruge. Sve je počelo nabijanjem gicana na ražanj, pa onda berba kukuruza sa remize.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 09. 03. 2014. 20:24:33
Pa smo se uhvatili raznošenje kukuruza po lovištu. Svatko po nekoliko vreća. Mene i kuma je Lada spasila od nošenja hrane na leđima.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 09. 03. 2014. 20:26:43
...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 09. 03. 2014. 20:28:28
...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: VEThunter - 09. 03. 2014. 20:31:59
Mi smo danas u udruzi imali radnu akciju na koju se odazvalo 20-ak lovaca naše udruge. Sve je počelo nabijanjem gicana na ražanj, pa onda berba kukuruza sa remize.

Važno je imati dobru motivaciju  happi
Svaka čast dečki  d4

 d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 09. 03. 2014. 20:32:52
I na kraju druženje uz gicana sa početka priče i gemišt. sauf Slike sa ručka nisam stavio bilo smo masni do ušiju hao. Prekrasno proveden dan. A mislio da mi i nece biti tako dobar jer sam sinoć noćnu radio i iz noćne odmah na akciju.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 09. 03. 2014. 20:38:37
Mi smo danas u udruzi imali radnu akciju na koju se odazvalo 20-ak lovaca naše udruge. Sve je počelo nabijanjem gicana na ražanj, pa onda berba kukuruza sa remize.

Važno je imati dobru motivaciju  happi
Svaka čast dečki  d4
Iduću Nedjelju će biti zeko pod pekom. Pa krčenje prosjeke. Motivacije nam ne nedostaje. zagi

 d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: VEThunter - 09. 03. 2014. 20:44:31
Zeko pod pekom? Treba dosta  z11 z11 z11 z11 z11 da zamjeni svinju, ali ne sumnjam da ste spremni  rostilj  zagi

 d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 09. 03. 2014. 20:52:57
Rođeni spremni zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: dabar - 09. 03. 2014. 21:24:14
Lijepo se vodi briga o lovištu..svaka čast..a i o sebi  rostilj  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: robert.limeni - 10. 03. 2014. 19:26:15
Nakon ledom okovanog lovišta dobro treba zasukati rukave, ovo je mali dio kako to izleda kod nas. Ali uz pravu ekipu i dobru volju vraćamo se u normalu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 10. 03. 2014. 20:00:46
Lp!

Vrijedni, vrijedni. bravooo z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 10. 03. 2014. 20:36:51
 bravooo dečki  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 10. 03. 2014. 20:44:30
 bravooo  1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 10. 03. 2014. 22:11:03
 bravooo na trudu Roberte zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 10. 03. 2014. 22:12:43
Lp!

Vjetar nam napravio posla...  paci ...ali biče zato, prilike za druženje. ref

(http://i57.tinypic.com/j16jxs.jpg)

(http://i57.tinypic.com/1zr14ew.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 11. 03. 2014. 02:00:41
Slabo su majstori zalili to dok se radilo, zato se i srušilo !!    sauf   sauf    d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 16. 03. 2014. 14:40:36
Cijenjeni kolege lovci mi u udruzi smo se i danas uhvatili posla. Sastanku kraj lovačkog doma nazočilo je opet 20-ak lovaca udruge. Lovnik nas je raspodjelio u dvije skupine, 5 lovaca su uređivali okoliš oko lovačkog doma, a ostali na uređenje, krčenje jedne od prosjeka u lovištu. Prosjeka je bila dobrano zarasla ali su je mačete,pile,sjekire i naša dobra volja doveli u red.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 16. 03. 2014. 14:47:33
Poslije akcije nije bilo zeke pod pekom, pošto nas je vjetar razbio ali to ćemo iduću Nedjelju nadoknaditi. Zato je doručak bio ok. Drugi su na brzinu riješili slaninu i kobasicu, a ja sam se malo borio sa ražnjićima ali vrijedilo je na kraju.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac102 - 20. 03. 2014. 20:59:59
 1liga sauf
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: bostjan - 22. 03. 2014. 20:59:49
I mi smo danas napravili reda oko njive.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 22. 03. 2014. 21:10:44
 bravooo z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 22. 03. 2014. 21:19:36
 bravooo 1liga zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Miro - 22. 03. 2014. 22:11:25
Tako je to kad se voli prirodu, lov, prijatelje - Bravo dečki  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 23. 03. 2014. 16:25:17
Desetorica veličanstvenih................ bravooo.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 23. 03. 2014. 20:19:02
 bravooo dečki  1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 23. 03. 2014. 20:37:25
Lp!

Čestitke na trudu, svima vrijednima. d4 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Neno - 24. 03. 2014. 08:21:50
Evo i moja grupa jučer posijala zob za DS a poslije toga  zavrtili Janka  ;D

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 24. 03. 2014. 13:41:45
Lp!

Janka zavrtili ali Metku ostavili... z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 24. 03. 2014. 14:47:56
Svaka čast na trudu bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 24. 03. 2014. 21:50:43
Dobri su vam ovi "ručni traktori" hao hao.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 25. 03. 2014. 01:55:22
 ludiloo traktori
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: grga33 - 25. 03. 2014. 07:14:03
Dobri su vam ovi "ručni traktori" hao hao.

a sto je tu smijesno  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Gabro - 25. 03. 2014. 11:16:24
Ah taj Janko..... nosl sad je taman to lipo vrime u godini. Cim se vratim iz ove Kine odma ide travojed na razanj  rostilj
Nema poljoprivrede u Dalmaciji bez Benussija, ajde ti prosetaj ispod masline s velikim traktorom
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Neno - 25. 03. 2014. 12:41:30
Dobri su vam ovi "ručni traktori" hao hao.

Majstore ovo je Dalmacija i do nekih lokacija osim male freze bez helikoptera ne stiže ništa drugo!

 Da Vam  ne pričam da se nekad motokultivator rastavljalao u nekoliko komada i prenosio kičmatransom do nekih lokacija da se posije za zeca i jarebicu.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Neno - 25. 03. 2014. 12:48:28
Ah taj Janko..... nosl sad je taman to lipo vrime u godini. Cim se vratim iz ove Kine odma ide travojed na razanj  rostilj
Nema poljoprivrede u Dalmaciji bez Benussija, ajde ti prosetaj ispod masline s velikim traktorom

A kad ako ne sad, pa nečemo Valjda udrit po BE vitaminu u studenom?   ;)

"ben ti masline!

U subotu ih čistio, ima još posla oko njih u PM a vrimena nigdje.

E da da iskoristim prostor ko bračani   ;D:

Prodajem maslinovo uje.

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac sa zmajevca - 25. 03. 2014. 16:41:45
Evo i ja sam danas priredio remizu za sjetvu. Iduci tjedan sijemo rani kukuruz.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Acam49 - 25. 03. 2014. 18:33:24
Nasa nova ceka.
Podignuta tokom januara na lepom i izglednom mestu uz pomoc rodjaka,mladih i vrednih lovaca.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Acam49 - 25. 03. 2014. 18:34:24
Hranilista smo pravili od oktobra.Jedna arhivska slika sa unukom Mihajlom.Najsladje je napraviti hraniliste u svojoj sumi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 25. 03. 2014. 18:53:39
 bravooo lijepo je vidjeti kad i najmlađi već imaju volju za prirodom i lovstvom i uče od "starih" majstora zanata.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 25. 03. 2014. 20:46:36
Lp!

Čestitke na trudu. d4 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 25. 03. 2014. 21:33:10
Dečki svaka čast na trudu bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Acam49 - 25. 03. 2014. 23:40:46
Kod nas u selu se kaze ,,kruska pod krusku ide``.
U sumi pored kuce popravili smo staro hraniliste negde pocetkom januara.Osmeh sve govori.
Inace, mladje generacije su pod takvim terorom neverovathih i uzasnih crtaca,kreatura nasilnih igrica i slicnog.Kad nauce da se od krave dobija mleko,jabuka bere sa grane i divljac hrani,trebalo bi da bude nesto od tih generacija koje dolaze.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 25. 03. 2014. 23:53:06
Slažem se  d4. Danas je jako puno mladih koji nemaju nikakav kontakt sa prirodom, misle da je krava ljubičasta ili je nikad nisu ni vidjeli uživo itd, tako da je za svaku pohvalu kada otac, djed, stric ili tko već pokuša mladome čovjeku pokazati šta je priroda tako da i to dijete počne uživati u tome i kasnije od nas preuzme ulogu učitelja za svoje naraštaje koji će doći poslije njega.  Evo, i kolega Janez uvijek vodi svojeg Borisa u obilazak i zato obojici  d1.
 sor malo je OT.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 26. 03. 2014. 00:02:22
Lp!

I mene plaši, jer klinci ne znaju više od kuda mlijeko, gdje se bere jabuka i od kuda šniceli. Hvala Bogu, moj Boris to zna ali njegova generacija u 80%, ne... ali krivi smo mi, roditelji i zato kažem, da bi bilo treba nas "čebovati", ne klince... :tommy: :tommy: :tommy:

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Acam49 - 26. 03. 2014. 10:53:56
Nije nista van teme.O tome treba pricati i davati licni primer.Ne rekoh da mi je prvo zanimanje bilo ucitelj.Davnih dana.
A i vecina nas potice iz lovackih porodica.Kod mene su svi unazad zadnjih 5 generacija lovci.
I toga se ne treba stideti.
Dobar pogled
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 28. 03. 2014. 15:46:28
kolege i ja smo prošlu nedjelju dobili zadatak izraditi 2 brvi (prijelaza) preko kanala, gdje često u zimskim lovovima moramo prelaziti, a u tome nas spriječava voda .. Tako da smo jednu brv završili, kod druge ostalo za napraviti još nešta sitno .. rukohvat i možda 2-3 stepenice iskopati za starije članove ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac sa zmajevca - 28. 03. 2014. 18:50:49
Nema sta, radi se u svim lovistima. Uglavnom su to uvijek isti ljudi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 28. 03. 2014. 20:09:56
 bravooo za vrijedne kolege.  1liga  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 30. 03. 2014. 18:30:06
Mi se danas malo skupili, malo posla napravili, dobar fiš i pečenu ribu kušali .. Ma što bi se reklo nedjelja za 5 !
Lovačka udruga "Podložje-Ključevi" - Nova Gradiška ..

Nastavljamo gdje smo lani stali  ... 

Svima koji su danas sudjelovali   just just     d1    zagi





Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: damjanovicd - 30. 03. 2014. 18:44:33
 zagi jel to za ds ili jelensku divljac?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 30. 03. 2014. 19:43:27
 
      d1      DS   
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 30. 03. 2014. 20:55:33
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 30. 03. 2014. 21:06:08
Lp!

Čestitke. z10 Koliko velik gater to vi gradite? d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 30. 03. 2014. 21:30:10
Gater je dimenzije 150x100m ... Nadamo se da će gice uskoro unutra ...  zagi 

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 30. 03. 2014. 21:50:37
Lp!

Biče to za školovanje pasa? d4 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 30. 03. 2014. 22:01:51
Više za puštanje prirasta u lovište .. znači prasadi 30-40kg, da nikada ne zahvali DS za pravi lovački gušt i lov ..   zagi 

što se tiče pasa, nebih volio da se odmah u početku puštaju, tek kasnije kad se svinje priviknu, možda štenad do 7-8mj starosti, odraslih pasa što manje, jer malo je pasa kod nas koji ne ugriza prase .. čak i veće svinjče ..
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 30. 03. 2014. 22:09:07
Svaka čast odlično izgleda. Vrijedni ste vi nema šta bravooo 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 31. 03. 2014. 20:38:42
Lijep gater  1liga. A i šlipera je puno tu otišlo. Jel sve okolo naokolo sa šliperima uz pod postavljeno?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 31. 03. 2014. 23:35:04
Lp!

Svinje su aktivne ali nikako ispred cijevi, onda preostaju samo grablje... hao hao hao d1

(http://i59.tinypic.com/vy71bn.jpg)

(http://i62.tinypic.com/34hjvq9.jpg)

(http://i57.tinypic.com/o0zbxl.jpg)

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 01. 04. 2014. 08:43:51
Kaj misliš da ulete na golf teren  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Štef - 01. 04. 2014. 09:49:26
 Janez pa ti si pravi hortikulturni radnik !  happi happi  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: robert.limeni - 02. 04. 2014. 19:54:14
Kako se je već medo znao poigrati sa ovom čekom odlučio sam je malo podignuti da mu otežam posao, još sljedi postavljanje gore i kreće čekanje  ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Deno - 02. 04. 2014. 20:21:12
Vrhunski napravljeno svaka čast  bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 02. 04. 2014. 20:53:39
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 02. 04. 2014. 21:13:51
Još samo preostaje manji dio posla................dignuti kućicu na postolje hao.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: robert.limeni - 02. 04. 2014. 22:01:22
Istina, taj projekt je jos u razradi dr.i
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Neno - 03. 04. 2014. 08:21:05
Istina, taj projekt je jos u razradi dr.i

Ajde snimi taj poduhvat, pretpostavljam da kamion s kranom nemože ni blizu doć?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Tihomir - 03. 04. 2014. 10:36:16
Istina, taj projekt je jos u razradi dr.i

Ajde snimi taj poduhvat, pretpostavljam da kamion s kranom nemože ni blizu doć?

Ili ovako ili 4 dečka pa na ruke
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: robert.limeni - 03. 04. 2014. 10:42:27
 Ic ce traktor sa vilicama za bale tovarit ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Tihomir - 03. 04. 2014. 10:52:22
Ja sam morao dugnuti krov preko jarka pa sam zato dizao s ovim
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Cervus elaphus - 07. 04. 2014. 09:12:17
I kod nas je jučer bilo radno. Postavljene 3 nove hranilice za divljač. Odmah nakon postavljanja smo ih i napunili, a stare dopunili kao i fazanska hranilišta.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 07. 04. 2014. 16:35:19
Čestitke na trudu i zalaganju  bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zvane6 - 07. 04. 2014. 21:18:23
svaka čast ljudi  zagi, nakon naporna rada bit će i prilike za uživanciju archery 2p zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 07. 04. 2014. 22:29:08
Nekako mi se čini da je otvor za kukuruz na hranilici malo previsok za divlje svinje, još kada ispred hranilice izruju zemlju morat ćeš im napraviti jednu stepenicu da mogu do kukuruza, za srneću divljač 1liga.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Cervus elaphus - 07. 04. 2014. 23:17:10
Samo neka one dodju napravit ćemo im i lift ako treba ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 12. 04. 2014. 21:31:55
Svaka čast svima na trudu. bravooo Žao mi je što se nisam prije mogao pohvaliti radnom akcijom, koju smo nas desetak prošle Nedjelje odradili. Okupljanje ujutru u 08:00 sati i podjela poslova. Prvo smo se uhvatili krčenja prosjeke u gustoj šištri a potom smo montirali automatsku hranilicu koj će se brinuti da nam divlje svinje hranu dobivaju redovito. Druženje poslije akcije smo nastavili uz odličan čobanac.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 15. 04. 2014. 16:38:06
 Čišćenje remize!!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 15. 04. 2014. 16:43:38
 
 Nastavak čiščenja...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 15. 04. 2014. 17:08:37
 bravooo 1liga čestitke na trudu  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: KOBI - 16. 04. 2014. 02:40:06
Čišćenje remize!!
Na drugoj slici jedan radi,jedan sprema razanj a trojica pametuju,preslika moje ekipe  hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 16. 04. 2014. 09:19:42
Nekako mi se čini da je otvor za kukuruz na hranilici malo previsok za divlje svinje, još kada ispred hranilice izruju zemlju morat ćeš im napraviti jednu stepenicu da mogu do kukuruza, za srneću divljač 1liga.

Dignu se one na zadnje noge...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: zvane6 - 18. 04. 2014. 21:13:11
eto malo proljetnog čišćenja pojilišta...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 18. 04. 2014. 21:22:13
 bravooo čestitke  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Acam49 - 21. 04. 2014. 06:42:48
Svaka cast postovane kolege!Kakve probleme imate sa stetama svinja u prolece posle setve?
Veci deo naseg LU Beograd je pod parcelama PKB-a.Svinje prave uzasne stete.Nedavno smo nabavili 10 tona kukuruza u zrnu kako nas ne bi tuzili i kako bi ublazili stete.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 28. 04. 2014. 20:53:55
Kod nas kiša stalno pada, pa više ne znamo šta bi. Pronađoh malu livadicu usred šume, bila zarasla sva u visoke koprive i nešto amorfe i "upregnem" svog radnika da to malo uredimo. Zakvačili tarup i istarupali trave i divlje ruže, ja porušio par velikih grmova sviba, ostavio glog, divlje jabuke i šljive(urodile pravo). Sav krš uklonili, dovezli jedno veće srneće hranilište i jednu manju čeku, soli, kukuruza i zobi. Pričali mi prijašnji lovovčuvari da su tu znali pucat svega, jelena, vepra, srnjaka i čaglja, uvijek bilo interesantno samo zapustilo se... e, rekoh, probat ćemo sad vratit stara vremena...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 28. 04. 2014. 20:56:38
Lp!

Stara dobra vremena... bravooo bravooo bravooo d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 28. 04. 2014. 20:58:29
Svaka čast 7 rem na trudu. Odlično odrađen posao bravooo. Nek i odstrijel urodi plodom zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 29. 04. 2014. 11:45:50
 bravooo bravooo bravooo zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 29. 04. 2014. 16:47:17
 1liga   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: hardi - 29. 04. 2014. 21:26:12
Dovršena.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 29. 04. 2014. 21:34:49
Lp!

 1liga z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: likabrinje - 30. 04. 2014. 02:52:35
Kod nas u Lici najviše divljač izlazi na te male šumske livade
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 30. 04. 2014. 10:00:03
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Pepi18KA - 01. 05. 2014. 10:46:56
http://www.lovac.info/lovacki-portal-lovac-home/lovacki-portal-lovac-vijesti/3228-dan-planeta-zemlje-u-lovi%C5%A1tu-ld-brezetinac.html (http://www.lovac.info/lovacki-portal-lovac-home/lovacki-portal-lovac-vijesti/3228-dan-planeta-zemlje-u-lovi%C5%A1tu-ld-brezetinac.html)

evo i kod mene bila radna akcija ....    zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 01. 05. 2014. 17:26:57
I vi nemate mladih ljudi..., šteta, dobro, barem jedna žanska  ref
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Pepi18KA - 01. 05. 2014. 18:45:48
ima nas dosta mlađih,samo većina bila na svadbama u subotu pa izostali,inače,ima nas 15-ak ispod 35 godina  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 06. 05. 2014. 22:54:03
Trava preko koljena, kose se bankine...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Bećar.Kobaš - 07. 05. 2014. 08:09:41
 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 12. 05. 2014. 20:57:20
Ih, šta radi Valtra u amorfi...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 13. 05. 2014. 13:38:05
Opet ne nosiš fotoaparat !!    pljus   
samo tarupiraj, kad nisi na vrijeme kosio  :P 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 13. 06. 2014. 17:53:59
Danas uspili pred kišu zbalirat ovaj put rolobale za moje "stado"...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 03. 07. 2014. 18:01:34
Unatoč obilnoj vodi, počeli smo kosit livade, prosjeke su još"mekane"...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 09. 07. 2014. 20:43:04
totalno sam zaboravio ovdje napravit izvještaj :D ! ceka je zavrsena izolirana i ofarbana sto se na slici ne vidi jer je ranije slikano ali nema veze prijevozno sredstvo je tu i pred kraj prosle lovne sezone je ceka i ovjerena sa krasnim veprom fizicki strasno velik ali kljove slabe ...  a bila je prića nemoj tu ćeku stavljat nema tu nista samo koja srna  d1 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 09. 07. 2014. 21:25:34
Ferenc bravooo na lijepom vepru, da si ga ostavio još 2-3 godine na životu i kljove bi bile impozantnije, svaki trofej ima svoju priču zagi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 11. 07. 2014. 13:46:45
Čestitam ferenc !!  koliko su cm ?? ....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 11. 07. 2014. 21:59:32
Ferenc čestitam zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovac ferenc - 13. 07. 2014. 20:30:52
ma slabo brane .... 13,5 cm
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Crni0610 - 24. 07. 2014. 14:41:57
I mi smo za vikend bili vrijedni. Djed, tata i ja napravili smo jedno jelensko hranilište. 
Desna bočna strana se može skinut dole tako da se lakše može punit ili staro sjeno bacit van.

 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 24. 07. 2014. 15:42:42
Svaka čast, crni... zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Gabro - 25. 07. 2014. 02:42:43
Svaka cast Crni  1liga !!!
Tri generacije istinskih lovaca skupa izradjuju hraniliste, mora da je djedu srce ko kuca.....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 25. 07. 2014. 11:08:37
Odlično napravljeno  1liga  d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: HS-2000 - 07. 09. 2014. 05:06:16
 bravooo i nadam se da si sretan lovac kad imaš tako iskustvo sa ekipom kojom radiš.
Neka te dugo služe sjećanja-djed+tata+ti... d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Crni0610 - 07. 09. 2014. 10:32:12
Sretan sam lovac i uživam u lovu koliko god mogu. Puno toga sam naučio od djeda i tate, zapravo najviše od djeda jer već bio u penziji pa smo nas dva skupa šetali po lovištu, nosili kukuruz, punili solišta, brali  gljive i neznam šta sve nismo radili. Veoma sam sretan što sam puno iskustva naslijedo od njih dvojice i niti jedno sjećanje koje sam imao s njima neću zaboravit. To se pamti cijeli život.  ;D

 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 24. 09. 2014. 23:54:36
Nešto se ovo ljeto radilo    zagi
Čišćenje čeke i prosjeke nakon 2 god. jer su bile napuštene 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 24. 09. 2014. 23:59:29
Obnova čeke-novi krov i farbanje
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 25. 09. 2014. 12:40:30
Lp!

Čestitke, čestitke. d4 z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: danimus2005 - 25. 09. 2014. 13:13:41
 z14
 bravooo
 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Medvjedić - 25. 09. 2014. 14:37:34
Čestitam, lijepo ste to napravili!!!  1liga hao
Ona dvojica što se vide na slikama, što se muvaju oko čeke oni nešto rade ili samo zabušavaju  hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 25. 09. 2014. 20:30:09
hhaha...jedan se hvatao hladovine...  hao   lizi

Kolega Medvjedić je sudjelovao u svemu..uvijek spreman za akciju...  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Medvjedić - 26. 09. 2014. 00:01:32
Naravno, kad se treba radit tu smo. Kad se treba  zagi i  rostilj opet smo tu.  hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: spinnaker - 13. 10. 2014. 08:11:17
kod nas se malo radilo jučer

kućica za odmor i gablec, napol završena

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: danimus2005 - 13. 10. 2014. 10:23:57
 z14
 d4  bravooo
 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 13. 10. 2014. 16:29:59
Mi skupili malo repe za jelensku...a i silaža je spremljena...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 13. 10. 2014. 21:12:33
 bravooo čestitke na trudu  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 13. 10. 2014. 23:25:27
 1liga zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: draganco - 15. 10. 2014. 13:42:57
Sa sedistem ukupno 9,5met iznad zemlje.
Velika visina neutralise los pravac vetra! Vec je dala 3 grla Crne divljaci.
(http://s11.postimg.org/8i003wj7j/IMG_0905.jpg) (http://postimg.org/image/8i003wj7j/)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: draganco - 15. 10. 2014. 13:44:56
Za Jelensku ako naleti ;)?
(http://s22.postimg.org/rhxukddxp/IMG_0908.jpg) (http://postimg.org/image/rhxukddxp/)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: draganco - 15. 10. 2014. 13:46:35
Novi prozori za staru ceku u pripremi.
(http://s17.postimg.org/5fy24c8qz/IMG_0910.jpg) (http://postimg.org/image/5fy24c8qz/)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 15. 10. 2014. 14:47:59
Svaka čast Dragane na uloženom trudu.  bravooo Vidim i mlade snage su uključene. Ova čeka izgleda odlično mogao si koju sliku stavit, kako izgleda pogled sa nje.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 15. 10. 2014. 15:15:48
Lp!

Čestitke svim radnim i vrijednim. d4 z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 16. 10. 2014. 10:20:49
Na ovu se ne bi svatko popeo hao hao
dragane 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: draganco - 16. 10. 2014. 10:24:38
Svaka čast Dragane na uloženom trudu.  bravooo Vidim i mlade snage su uključene. Ova čeka izgleda odlično mogao si koju sliku stavit, kako izgleda pogled sa nje.
Prvom prilikom napravit cu koju fotku iz pticije perspektive!  ;) d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Schultz and Larsen - 16. 10. 2014. 11:13:14
 bravooo bravooo ovo solilo izgleda ok...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 16. 10. 2014. 20:40:50
 bravooo 1liga svaka čast na trudu  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 16. 10. 2014. 21:41:15

 Nije to malo previsoko 9,5 m lojtra...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 16. 10. 2014. 21:50:00
Ak svalerka sklizne dole, gotovo je... happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 16. 10. 2014. 21:58:00
   hao hao

  onda postavljanje lojtre,ali malo niže pa ponovo ispočetka  superti   happi

 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: spinnaker - 17. 10. 2014. 08:24:54

 Nije to malo previsoko 9,5 m lojtra...

Ak pijan ideš gore ili dolje definitivno je previsoko  rol
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 17. 10. 2014. 12:37:44

 Od odem gore na 9,5 m i pogledam dolje definitivno sam pijan.   ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 17. 10. 2014. 13:51:17
Nije to ni lose.
bila jedna ceka u jednom lovistu na zivom stablu koja je radila odlicno cijele godine samo si trebao alpinisticku opremu za popest se..nikad nije bilo prevelikog interesa i na navale na nju.
a nas par hrabrih je lijepo lovilo s nje i uzivalo :)
jos se popest nekak islo, al kad je trebalo sic, e tu se javljao problem  hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 17. 10. 2014. 13:52:26
Trazim fotku od nje, al nema je nigdje paci
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 23. 10. 2014. 23:13:08
Prošli vikend malo hranili u lovištu..kolega Medvjedic, bratić i ja.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 23. 10. 2014. 23:17:26
Napunili kuruzanu
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 23. 10. 2014. 23:24:05
U nedjelju i drugacijem sastavu..oranje remiza za žito i zob. Poslije malo bilo  rostilj  (al bile masne ruke za slikanje)  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Brane - 24. 10. 2014. 02:07:02
Vrijedni ste, nema šta !!   d4

P.s.   Ona čeka iz prvog posta sa 3. slike biti će najjača kad se ova sječa digne, branjevina kad nastane   1liga   ... još da bude kakva prosjeka u ravnini nje, sreći nema kraja ...     ;)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: draganco - 24. 10. 2014. 09:44:51
Svaka cast za vredne  d4 d1
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 24. 10. 2014. 10:22:36
Čuh se jutros sa svojim zaštitarima revira ( lovopazitelji ) . Čistimo cijelo ljeto puteve i staze na Medvednici  u našem reviru ,a nismo napravili ni 1/10 posla , a jučer i noćas nas je opet silni vjetar stavio u na početne položaje . Na žalost dijelovi našeg  revira izgledaju poput Biokova. Šume u vlasništvu države se koliko toliko dovode u red i čiste se za razliku od privatnih za koje mladi vlasnici ni ne znaju da imaju , a kamo li gdje su međe.
Čim se vrijeme malo popravi krećemo u akciju da raščistimo barem kolne puteve da se autima može prihranjivati i eventualno izvući divljač odstrijeljenu s čeke.
Dovukli smo i malo drva za peku i kotlovinu
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 24. 10. 2014. 14:29:17
.......za peku i kotlovinu...........zar nije to malo previše, ovdje ima drva za gradsku toplanu........... hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 24. 10. 2014. 15:18:37
Mauser svaka čast. Vrijedni ste nema šta. a trud se na kraju uvijek nagradi  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 24. 10. 2014. 16:06:51
.......za peku i kotlovinu...........zar nije to malo previše, ovdje ima drva za gradsku toplanu happi........... hao
pa decki vole rostiljat ;D zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ullazurr - 24. 10. 2014. 21:49:25
Tako sam i ja prošle godine napunio kuruzanu, al su je našli lopovi. Preblizu je ceste, pa su mi ukrali više od 50 posto kukuruza. A ove godine sam dovezao kukuruze kući. Pa mi je sad kuruzana na puškomet.....
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 07. 11. 2014. 19:57:21
Došla na red i repa...pa malo razvezli po lovištu  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 07. 11. 2014. 22:28:58
 1liga just
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: drazenx - 08. 11. 2014. 12:56:06
Kako vam se pokazala ta repa,kod mene je svinje baš i ne vole.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 08. 11. 2014. 15:37:17
Ovi godina je su odlično prihvaćali, svinje, srneća i jelenska divljač, pogotovo kad se tlo smrzne ili padne snijeg. A mislim da će i ove godine biti tako jer je urod žira i bukvice minimalan ove godine (bar kod nas) pa su već sad počeli grickati.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 24. 11. 2014. 09:13:42
Mi subotom u lov , a ova nedjelja bila je predviđena za uređenje  ( grabljanje ) dvorišta i punjenje lovno-tehničkih objekata hranom. Divlje svinje su ponovno počele dolaziti u dvorište i nema smisla da ih uznemiruje šušanj lista ili nedaj bože da se upiknu na ježicu kestena.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 26. 11. 2014. 13:24:48
 bravooo bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 03. 01. 2015. 11:18:45
(http://i62.tinypic.com/zivn1w.jpg)
Pao je snijeg  i svaka prihrana dobro dođe.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 03. 01. 2015. 11:22:39
(http://i61.tinypic.com/2zqh74z.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Boboo79 - 03. 01. 2015. 12:20:14
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: vito - 03. 01. 2015. 19:17:42
   bravooo tako treba
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 03. 01. 2015. 19:36:39
Lp!

Čestitke, čestitke. d4 z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 04. 01. 2015. 08:47:11
Osvanula jedna nova priceka, soliste, malo ociscen teren na tom dijelu, malo lisicjeg menija...:)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 04. 01. 2015. 08:50:56
Malo iznosenja hrane i malo popravljeno srnece hraniliste od strane kolege forumasa zagi :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 04. 01. 2015. 21:12:17
Lp!

Dejan bili vi vrijedni... just just just z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 04. 01. 2015. 22:19:15

 ooo Dejan,vrijedni ste bili... veliki pozdrav obojici  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivod - 05. 01. 2015. 08:22:49
Ahhh, kad mi ne znamo drukčije.... 8) Doduše, ja više glumim moralnu vertikalu i izvlačim se na išijas, a Dejan češće podmeće leđa  gss !
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 05. 01. 2015. 09:09:21
Doduše, ja više glumim moralnu vertikalu i izvlačim se na išijas
hao hao zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 05. 01. 2015. 09:10:18
Deeejan i Ivod   bravooo
Šta ste stavili to lisici za meni?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 05. 01. 2015. 09:15:22
Mesni otpadci odstrijeljenih fazana i domacih kunica...
sve malo usmrdjeno i ukiseljeno... ;)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivod - 05. 01. 2015. 10:30:33
...i malo kruha, ali staroga, da joj friško tijesto ne padne na želudac  slL.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 05. 01. 2015. 11:21:13
Tak je!
da ju ne napuhne! teaa
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 05. 01. 2015. 11:35:38
 happi svaka čast dečki  z10 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 05. 01. 2015. 11:37:10
 Ali Ivod je ko maneken na slici,glavni pozer sa žagom!  ;)

 A Dejana niti sa vrećom kureze nema nigdje,treba ga malo priškrhnuti!  ;D 

 Kaj se tiče lisice,kaj je Dejan od kad si promjenil LD ništa,aa? Ili čekaš da se najede kruha pa da dobije još kilu-dvije da bude bar za jen čobanac ?!  heheh   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivod - 05. 01. 2015. 11:49:49
Ma slabo jadnik ide u lov, moj Ivane, nerado je sebi priznao da ipak od svega na svijetu najviše voli svoj posao.
Evo, na primjer, jučer su pale dvije, kao kolateralne žrtve pogonskog lova. Ja sam, nesretan karijerom, bio nazočan (padoše i dva krmeta), a Dejan ni da bi blizu, samo rad, rad... U velikom je radnom zanosu  ref !
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 05. 01. 2015. 11:58:52

 A joj!! To znači sigurno radi non stop,to je zato jer je rekel da mora kupiti novi durbin  z6i,pa onda ga razumijem u jednu ruku.  fre Ali pale su dvije lije,a njega niti u blizini..  ;D Ah taj rad i rad, morat će malo da odmori ovih dana!!  telll
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 05. 01. 2015. 12:59:49
Samo vi pesi pesi
 happi
dok gospoda uziva u lovu, sirotinja nek dela i nedjeljom i petkom i svetkom...a snijeg kopni i sezona prolazi paci
al dobro, smirit ce se i taj posao valjda vise, a onda d7 d7
 zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 05. 01. 2015. 13:02:42
A sto se tice vrece kuruze na mojim plecima...pa nemrem i kameru drzat i slikat i kuruzu nosit happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 05. 01. 2015. 13:49:17
Tak je!
da ju ne napuhne! teaa

 hao hao hao
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 05. 01. 2015. 23:23:07

 No pa mogel si se poslikati sa vrečom kuruze,bar bi znali da nekaj delaš!!   ref  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 06. 01. 2015. 13:04:14
Ma ne volim se purcit i pravit vazan fre happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 06. 01. 2015. 13:05:38
'qurcit' pardon :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 11. 03. 2015. 09:09:05
Nedavni radovi u novom lovistu.
Ciscenje pozicije na kojoj ce izniknuti nova ceka, lijepa livada u sumi, nazalost nisam slikao uf kako je izgledalo prije ciscenja, al bila je poprilicno zarasla u akacíju i kupine, tako da je i sad zimi bila slaba preglednost, a kamoli kad krene vegetacija i priroda zazeleni...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 11. 03. 2015. 09:11:43
S gornje strane
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 11. 03. 2015. 09:14:13
Malo soli na istom terenu
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 11. 03. 2015. 09:18:43
Ispricavam se ako sam neke slike vec postavio pa zaboravio...
Izrada i popravak hranilista jos su radovi u toku, al bit ce sve polako...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 11. 03. 2015. 09:21:18
dotjeran i prenosni zasjed :)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 11. 03. 2015. 10:02:31
Deeejan  1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivod - 11. 03. 2015. 10:35:20
Živio Deeeeeeeejan, vrijedni neimar Lovačke Udruge "Srndać" - Dragonožec !
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 11. 03. 2015. 11:01:05
Gospon lovac i kolega ivod, stari zahebant happi z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: lovaczk - 11. 03. 2015. 11:24:06
 bravooo bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: sus scrofa - 11. 03. 2015. 11:57:24
Dejane  bravooo bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 11. 03. 2015. 12:15:22
 1liga bravooo z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 11. 03. 2015. 12:23:16

 Vidim da si si dal truda,kaj bi Dragonožec bez tebe,nadam se da mi i budeš uskoro pokazal te lovnotehničke objekte!  zagi

 Opaska: " na živo drvo ne zabijaj čavle " .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 11. 03. 2015. 13:12:50
Sve pohvale na radu i zalaganju, i kao što je Iggy već nešto rekao, nemoj u živo drvo zabijati čavle i na njega stavljati solilo, s vremenom će se svakako osušiti, kad već tako radiš, bolje ga kao ove tanje bagreme odreži, oguli i postavi gore. Nisam zagovornik plastike u prirodi. Lijepo si drveno solilo napravio na onom živom drvetu, takve napravi tamo gdje si stavio plastične boce, a te boce skini. Činjenica da je bolje ikakavo nego nikakvo solilo, ali već si dokazao da možeš napraviti pravo drveno solilo, stoga budi i dalje vrijedan kao i do sada i ne vidim razlog da si ne daš malo truda i napraviš sve po PS-u.  zagi   
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 11. 03. 2015. 14:01:34
Sve stoji, sedmice, kako si rekao zagi znam da nije sve po ps-u, al jbg, nemas uvijek mogucnosti za sve, zabijao u te tanke bagreme, pa se svija, trese, pa drvena kutija pukla, pa popizdio hao pa ispalo tak kak je...
znam za zabijanje cavli u zivo drvo, al eto, bas tu 'mora' bit, bas tu ja to sebi zamislio pa ispalo tak... bit ce bolje... zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 12. 03. 2015. 12:40:57
Evo ovakvo solilo napraviš, danas kiša padala pa smo vozili sol i usput natkrili jednu staru sjedaljku...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 12. 03. 2015. 13:36:05
 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 12. 03. 2015. 22:01:57

 7rm,koliko u prosjeku radite visinu poda na čeki ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 13. 03. 2015. 08:02:19

 7rm,koliko u prosjeku radite visinu poda na čeki ?
Zavisno od terena, uglavnom 3m. Imamo par na 2 m od poda(tipa zaklonice), preko 3m nema ni potrebe jer je nizinsko lovište premda imaju takve 2-3 čeke.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mauser98 - 16. 03. 2015. 21:47:00
Malo se radilo...Kolega medvjedic i ja napravili jedno hraniliste...jos krov i moze na teren...samo da se snijeg otopi.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 16. 03. 2015. 22:25:19
 bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: spinnaker - 17. 03. 2015. 07:49:20
mauser  bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 17. 03. 2015. 08:25:41
 1liga bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 23. 03. 2015. 16:54:17
 Narušili građu.

 (http://i61.tinypic.com/17x2zk.jpg)

 Krenuli.

 (http://i58.tinypic.com/pcd43.jpg)

 (http://i62.tinypic.com/243gokk.jpg)

 Filozofi.

 (http://i62.tinypic.com/2ln8jo3.jpg)

 (http://i62.tinypic.com/2d81aio.jpg)

 

 



 
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 23. 03. 2015. 16:59:39

  5 čeka u 3 h.

 (http://i60.tinypic.com/2nksb5j.jpg)

 (http://i61.tinypic.com/mrsj9l.jpg)

 (http://i59.tinypic.com/ego0p2.jpg)

 (http://i57.tinypic.com/140hdsw.jpg)

 Stručnjak provjerava.  z10

 (http://i62.tinypic.com/20hsdgk.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 23. 03. 2015. 20:20:26
filozofi happi
a vidi ovoga direktora ,desnog na ceki, "sef manipulacije" happi z10
svaka cast decki bravooo z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 23. 03. 2015. 21:51:20
Lp!

Svaka čast, bili ste vrijedni. d4 z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 23. 03. 2015. 22:02:17
 bravooo z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 23. 03. 2015. 22:16:56

 Deeejan!

 Taj direktor je bio glavni!  ;D  z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 23. 03. 2015. 22:20:43
 teaa dobra organizacija je pol posla  happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 23. 03. 2015. 22:29:03

 Zeiss!  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 24. 03. 2015. 19:22:55
Konačno uspjeli ući u njivu i pobrati većinu, ostalo još malčice...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 24. 03. 2015. 19:36:04
Veliš malčice ostalo, tu se ne vidi kraj njive :shok: :shok:.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 27. 03. 2015. 08:59:48
Opet se malo radilo, popravljalo, uredjivalo...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 27. 03. 2015. 11:37:39
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Iggy - 27. 03. 2015. 14:10:15

 ooo vidim da si vreden, to se očeš samo na početku malo iskazati u novom LD-u.   :P  ::)

  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 27. 03. 2015. 14:34:25
Vreden, vreden, neg kaj neg vreden! teaa ;D
al nije da bas ocu, neg moram... ;D zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: spinnaker - 19. 04. 2015. 20:55:27
Na dan planeta Zemlje kod nas se već tradicionalno čistilo lovište od otpada.

Naravno, "zelenih" nije bilo ni u panju.

Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: wortexhole - 20. 04. 2015. 12:47:14
I mi smo vrijedni ko crvi u kamenu. Izgradnja novih LTO- a punom parom.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Crni0610 - 27. 04. 2015. 19:50:27
Kod nas se za vikend radilo..bila je obiteljska lovačko-radna akcija. Na 3 njive smo posijali zob i posadili nešto topinambura. Tata je bio traktorista, a deda i ja smo sijali i sadili. Vidjet ćemo dal će poljoprivreda uspjet ili će divljač sredit to prije reda. Ali neka, ionako je to namijenjeno za njih.  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 27. 04. 2015. 20:09:22
 bravooo, tri generacije u akciji....... d4
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: mladjo - 28. 04. 2015. 07:06:33
 bravooo jedno pitanje-kaj je "topinambur"??  z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Crni0610 - 28. 04. 2015. 07:33:22
bravooo jedno pitanje-kaj je "topinambur"??  z14


Topinambur ili čičoka
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: evaeva - 28. 04. 2015. 16:10:14
I kod nas je bilo radno............
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: grom - 28. 04. 2015. 16:25:08
Lako je tako kad je mekano, mi smo morali bagerom kopati rupe za stupove. Inače, fina čeka .
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 28. 04. 2015. 19:37:29
Kolege vrijedne ...... bravooo
 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivan0904 - 29. 04. 2015. 08:28:20
evo i kod nas se malo radilo prije pocetka nove sezone....  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: kolovski - 25. 05. 2015. 14:13:15
Priča u slikama  ;D
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: spinnaker - 25. 05. 2015. 14:30:12
kolovski , ivan  1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 25. 05. 2015. 23:39:58
Bravo, majstori  zagi d1.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: fazan - 26. 05. 2015. 09:31:05
Odlično izvedeno !
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: grom - 14. 06. 2015. 10:31:14
Jbt, a mi sve na leđima nosimo. Ili na kakvoj mazgi i tovaru.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 15. 06. 2015. 16:32:04
(http://i62.tinypic.com/s4xq2f.jpg)
 
Jučer napravljeni novi most na prilazu čeki!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 15. 06. 2015. 22:25:02
Mi danas spremili sijeno za zimski period...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: JANEZ L - 15. 06. 2015. 23:16:16
Lp!

Vrijedni, vrijedni... 1liga z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: krunoslav - 17. 06. 2015. 20:57:41
Svaka čast ekipi koja je radila...a posebno naj mlađem Filipu. 1liga 1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 17. 06. 2015. 21:03:39
 bravooo Filip pozdravi doma!!
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 22. 06. 2015. 17:42:38
Jučer podignuti stupovi za novu čeku.

(http://i62.tinypic.com/e5px82.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 22. 06. 2015. 17:44:17
Tako se to dela  just z14
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 22. 06. 2015. 18:15:38
Bušenje rupa prije postavljanja stupova

(http://i57.tinypic.com/9u8z7s.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 22. 06. 2015. 18:26:09
Dignuti su i stupovi za novu kukuruzanu u šumi.

(http://i61.tinypic.com/166yjx0.jpg)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 22. 06. 2015. 18:41:27
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: deeejan - 22. 06. 2015. 19:52:31
Bravo, decki zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: bostjan - 23. 06. 2015. 08:37:49
 bravooo vi to pravite za 100 godina.   1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 23. 06. 2015. 10:10:30
mozda i duze. happi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: macak.lov - 23. 06. 2015. 20:11:32
http://forum.lovac.info/Smileys/default/36_1_751.gif (http://forum.lovac.info/Smileys/default/36_1_751.gif) bravooo bravooo
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: steiner - 19. 07. 2015. 13:18:35
(http://i57.tinypic.com/20idf9s.jpg)
 
gradnja kukuruzane u tjeku. A POSLIJE rostilj
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Zeiss - 19. 07. 2015. 14:20:55
 bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: macak.lov - 19. 07. 2015. 19:08:25
 ludiloo ludiloo
bravooo zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: krunoslav - 26. 07. 2015. 16:21:06
 gss gss welcome welcome z30
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: danijel - 24. 07. 2016. 14:37:44
Nisu baš radovi u lovištu  al eto,nisam našao prikladnije teme...
Radovi na lovačkom domu, četvrti tjedan  ;D, sve prefarbano, gradnja potpornog zida pri kraju....


(http://i39.photobucket.com/albums/e156/danko20/Mobile%20Uploads/IMAG5296_zpsj69wxux4.jpg) (http://s39.photobucket.com/user/danko20/media/Mobile%20Uploads/IMAG5296_zpsj69wxux4.jpg.html)

(http://i39.photobucket.com/albums/e156/danko20/Mobile%20Uploads/IMAG5299_zps0bszydrz.jpg) (http://s39.photobucket.com/user/danko20/media/Mobile%20Uploads/IMAG5299_zps0bszydrz.jpg.html)

(http://i39.photobucket.com/albums/e156/danko20/Mobile%20Uploads/IMAG5298_zps491xapp4.jpg) (http://s39.photobucket.com/user/danko20/media/Mobile%20Uploads/IMAG5298_zps491xapp4.jpg.html)

(http://i39.photobucket.com/albums/e156/danko20/Mobile%20Uploads/IMAG5297_zpsrwvbsau2.jpg) (http://s39.photobucket.com/user/danko20/media/Mobile%20Uploads/IMAG5297_zpsrwvbsau2.jpg.html)
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Gabro - 24. 07. 2016. 15:32:27
Dom vam vrhunski izgleda, svaka čast  1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: tyrol - 09. 08. 2016. 10:48:32
Danijel, stvarno  1liga.....A uskoro će i Gospa  ;)
 z10
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 4lovca - 29. 08. 2016. 11:44:00
Jutros oko 7 sati isao popravit fazansku hranilicu i naisao na 6 komada divljih svinja svih dobi.htio ih poslikat ali dok sam ja pripremio mob one nestale.ali ipak ih je bilo ljepo vidjet.mozda bude drugi put vise srece
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: moro - 29. 08. 2016. 21:03:17
Danijel jel ovo vi radite Hotel ?  1liga
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: danijel - 29. 08. 2016. 21:36:24
Danijel jel ovo vi radite Hotel ?  1liga

Ha ha, ma nije, samo malo obnavljamo...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: macak.lov - 18. 04. 2017. 16:58:02
RADNA AKCIJA ZELENA ČISTKA 2017.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Posavac27 - 06. 06. 2017. 12:28:02
Pozdrav kolege obavljate li ikakve radove ovih dana u lovistu? Ako jeste sta radite
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: Toni_SB - 06. 06. 2017. 13:28:09
Radi se punom parom.
Mi smo konkretno ispraznili koš i pripremili ga za ovogodišnji kukuruz. Tu istu hranu smo odnijeli u hranilišta koja su višlje u šumi.
Neka hranilišta su nam pala pa smo ih ispravili i ojačali, dotrajala solišta zamjenili novima... radi se, održava.
Nas je jako malo i organizirali smo se da svaku nedjelju pripremamo nešto gurmanski tako da starije lovce ostavimo da u domu kuhaju(i piju) a nas 3-4 mlađa odemo i odradimo što treba...ugodno s korisnim  zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: roger - 06. 06. 2017. 14:04:29
remiza zasijana, ciscenje sumskih puteva, punjenje hranilica.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: leon - 06. 06. 2017. 14:55:28
Čiščenje šumskih puteva, postavili novu čeku, nema puno posla sad, na kraju  rostilj zagi.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 08. 07. 2017. 09:24:41
Skinuli i spremili zob za zimu...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 27. 10. 2017. 15:26:58
Izgradnja brvi-prijelaza preko kanala...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivod - 27. 10. 2017. 17:08:51
Jako lijepo, svaka vam čast !  Nego, izlaže li se suha zob i srnećoj divljači, točnije, uzima li je rado i kakva su vam u tom smislu iskustva ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 27. 10. 2017. 19:56:54
Uzima je gdje nema jelena i kad je snijeg. Inače ako ostane, pojedu ptice. Sijeno obično 90% u proljeće bacimo iz hranilišta. Dok je pupova i listova divlje ruže, drugo ih ne zanima.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: ivod - 27. 10. 2017. 20:53:01
Takvog sam i ja dojma.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 28. 10. 2017. 21:39:36
 
 Živio !  d1  Radi se ...

 Robi , zanima me nešto (zbog mene) da li ti njih označavaš i uvodiš ?
 
 Znači ne mostovi , nego baš brvi .
 Kako već ide stručno ... "prelazi preko vodenih površina ".

Susretao sam svakakvih likova ... po kojekakvim nadzorima .
Kao .. mostovi idu brvi ne ... Pa tko ih je napravio nego onaj tko gospodari lovištem  ?
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 29. 10. 2017. 18:11:03

 Živio !  d1  Radi se ...

 Robi , zanima me nešto (zbog mene) da li ti njih označavaš i uvodiš ?
 
 Znači ne mostovi , nego baš brvi .
 Kako već ide stručno ... "prelazi preko vodenih površina ".

Susretao sam svakakvih likova ... po kojekakvim nadzorima .
Kao .. mostovi idu brvi ne ... Pa tko ih je napravio nego onaj tko gospodari lovištem  ?
Možda sad malo glupo zvuči, ja mostove i nemam u Lgo, već 3 brvi. Vjerojatno zato jer mostove nismo radili mi već vodoprivreda i oni ih i održavaju. Brvi smo radili mi i kao takve ih i održavamo te ih evidentiram u Lgo.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: šokac - 29. 10. 2017. 20:00:36
 
  d1   zagi
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 21. 12. 2017. 19:28:14
Malo nadopunili...
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 02. 2018. 22:13:13
kod izgarađene nadstrešnice i hladnjaka  u obilasku lovišta
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 02. 2018. 22:17:07
kukuruz i klaonićki otpad
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: 7 rem mag - 23. 12. 2020. 14:42:57
Za ljubimce lovnih turista napravili smo boxove, tako da ih uredno mogu smjestiti u lovištu za vrijeme boravka.
Naslov: Odg: Radovi u lovištu
Autor: roger - 23. 12. 2020. 15:44:18
Odlican posao!