Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Autor teme: dana - 30. 03. 2011. 00:36:17

Naslov: HKS I HLS
Autor: dana - 30. 03. 2011. 00:36:17
Šta vi forumaši mislite o budućnosti kinologije i kome ste naklonjeniji hls-u ili hks-u?
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: Radan - 30. 03. 2011. 15:18:44
jeli znaš kako rade talijani, njemci itd. i koliko imaju saveza i podsaveza
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: almir - 30. 03. 2011. 15:28:44
jeli znaš kako rade talijani, njemci itd. i koliko imaju saveza i podsaveza
ččč kako  ččč
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: šuma - 30. 03. 2011. 17:06:39

  HLS naravo.
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: HS-2000 - 30. 03. 2011. 20:26:45
Nešto malo sam načuo o ta dva saveza i mislim da se opet vrti samo oko velike love,ubiranju članarine i općenito sve je to veliko  :pferd:
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: dana - 31. 03. 2011. 00:08:02
Ja sam svojim oćima vidio kako vode svoje lovište ako tako misle kinologiju nemorajuniti započinjat ali generalno loše je sve pa tako i kinologija.
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: sgrah3 - 31. 03. 2011. 21:12:56
HKS  z2 z4 z5
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: od hrca - 14. 04. 2011. 22:24:34
ovi iz lovackog bi sad vodili i kinologiju a 90% ih zna samo za dvije pasmine pasa i to su jednobojni i sareni (svaka cast za onih 10%)i sad nest pametuju. di su bili dok se trebalo borit za nase gonice kojima su zabranili lovit
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: Radan - 15. 04. 2011. 07:23:02
puno si pitanja postavio i malo odgovora i kojim goničima je zabranjeno lovit
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: madhunter - 08. 05. 2011. 07:38:40
Zašto razbijat glavu za koji Savez se odlučit?
Šta su ti dali savezi, ništa! Uzimaju ti lovu i žive od naših članarina i novaca koje ubiru na nekvalitetnim izložbama i ispitima. Interesira ih samo omasovit članstvo, zbog čega?
Koga u bilo kojem savezu interesira kvaliteta pasa, nikoga!
PASMINSKI KLUBOVI moraju zaživjet i sami moramo raditi na unapređivanju pasmine. Nedopustivo je npr. da kinološki sudac koji godinama drži ptičare sudi terijere! Isti taj ismijava pasminu al uredno dođe odsudit Ispit i uzet svojih 1000 kuna!
Kad zažive pasminski klubovi i kad stvarni ljubitelji i uzgajivači uzmu stvar u svoje ruke bit će nam svejedno kome čemo plačat članarinu, al čemo bar imat stvar u svojim rukama i probat vodit kvalitetnu kinologiju!
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: stipa - 08. 05. 2011. 12:50:09
Ja sam svojim oćima vidio kako vode svoje lovište ako tako misle kinologiju nemorajuniti započinjat ali generalno loše je sve pa tako i kinologija.
ja sam svojim oćima proćito da si ti u hls ,tamo ti je i mjesto slL
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: uzan - 08. 05. 2011. 17:28:18
ko zna staje kinologija taj je član hrvatski njemački lovni terijera
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: TUROPOLJE - 04. 06. 2011. 14:00:15
U svakom žitu ima kukolja ali definitivno ako potpadne lovna kinologija pod lovački savez uništiti će se sve šta je još ostalo ,,

Pasminski klubovi da ali sve se to više svodi na privatne ,, čajanke,

Sramota je šta je ostalo od terijera u RH a i šire ..

,,, Prije su lovili sa terijerima samostalno a sad im treba barem 5 kom da idu u lov na svinje..

Svaka čast onima koji ne spadaju u ovu skupinu..

HKS je vrhovni savez za kinologiju u RH i tako treba i ostati isto kao šta je i HLS za lovstvo i neka se svaki bavi sa svojim poslom i neka budu pri pomoći lovcima kinolozima za boljitak lovne kinologije kod nas .
Za sve ostalo , pronevjere , krađe , korupciju neka se brinu nadležna ministarstva..

Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: Fruky - 12. 06. 2011. 14:54:13


,,, Prije su lovili sa terijerima samostalno a sad im treba barem 5 kom da idu u lov na svinje..




Turopolje , upravu si što se tiče ove izjave, što se tiče brakova njih treba 25 da idu u lov na svinje.
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: TUROPOLJE - 12. 06. 2011. 19:17:57
25 kg težine po psu ,, malo previše ,, ja se sa tobom potpuno sležem d4

Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: jura - 02. 03. 2012. 13:50:29
Nezgodno je to što u cijeloj situaciji opet najviše naje... onaj mali čovijek, dakle lovac. Kome se obratiti hks ili hls. Kao da smo na placu i tko ponudi bolje. HKS godinama se bavi našim lovnim psima pa s dogodi i to da neka gospođa u štiklama dođe suditi rad pasa na divlju svinju u gateru samo zato jer je njoj brak jazavčar ili neki dr lijepi pesek i ona je odlučila položiti za suca za tu pasminu, a ista ta gospođa nikad u životu nije bila u lovu i nema pojma šta pas mora raditi u gateru osim onoga što je pročitala u pravilniku. Isto tako vezano za našeg posavskog goniča kojeg hvalimo na sva usta, a nitko neće priznat da jedini genetski čisti i kvalitetni posavski gonič nalazi se u srbiji jer su naši svi več toliko izprekrižani da se nezna da li je ptičar ili posavac. O brak jazavčaru da i ne govorim, svako selo ima svoju liniju, a najbolji su oni koji zagovaraju one na "malo višim nogama". E to vam je ljudi naša kinologija dala, i to je prikaz rada hks. Ima tu i vrlo iskusnih i odličnih sudaca (da ne govorim o imenima) koji ne toleriraju gluposti, ali i ima onih koji za pola kile janjetine daju ocijenu koju želiš.
Vezano za HLS. Malo je to naglo krenulo s mnogo obečanja od strane dečaka, ali istina je samo jedna. Da dobro je da lovci sude lovačke pse jer svi ti suci su na prvom mijestu lovci kinolozi, a na drugom novopečeni sudci. Ali isto tako je istina da HLS nikada neče biti priznat od strane FCI-a, pa s obzirom na to treba zakopati ratnu sjekiru između HKSa i HLSa i napraviti ogranak u HKSu s lovnim sudcima i lovnim psima.
Naslov: Odg: HKS I HLS
Autor: antoniog - 02. 03. 2012. 15:49:27
Dali če Gosp.Selimović pobijditi na izborima HKS.Jer sadašnja situacija nevodi nikuda.