Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovne pasmine => Autor teme: SUMO - 25. 07. 2007. 14:52:17

Naslov: Engleski springer spanijel
Autor: SUMO - 25. 07. 2007. 14:52:17
Koristi li ko u Cro ove pseč
Iako sam prohodao uz nemce i lovio oduvek sa njima, skoro 10 godina gajim i springere.
Predivna rasa, psi visoke inteligencije i neverovatni u lovu. Sa svojom matorom kujom i dan danas mogu da pirsujem srndaca - ide uz nogu bez problema.
Vasa iskustva sa springerimač Osim cicka/semena korova pri lovu prepelica i mane da se brzo goje, nemam nikakva negativna iskustva.
Naslov: Odg: Engleski springer spanijel
Autor: MP153 - 25. 07. 2007. 15:29:47
Reci mi Sumo,
da li je springer aporterč
Markira li divljač ili je to klasični šnjuhavacč
Kako se opčenito ponaša u lovu i na koju sve divljač je koristišč

Ja osobno imam bretone.

Pozdrav

Naslov: Odg: Engleski špringer španijel
Autor: Lovac - 25. 07. 2007. 15:30:06
http://www.lovac.info/kinologija/uzgajivacnice/uzgajivacnica-cro-no1.html#jc_allComments

evo moji poznanici tu blizu mene ih uzgajaju marina i boris (super su i gazde i njihovi psi) z1
Naslov: Odg: Engleski springer spanijel
Autor: SUMO - 25. 07. 2007. 15:38:06
Pozdravi mi Marinu i Borisa fudbalsku nadu :)
Marinin Grof je sin one stare dame sa gornje slike.

Ne, ne markiraju, ali sam imao priliku da springer ,markira` ali ocigledno vizuelno prepelicu jako blizu njega. Klasican cunjavac.
Aport im je perfektan, nesto neverovatno. Inteligencija - barem za 30 % veca od nemca, a oni nisu nimalo glupi (nkd)
inace, na formiranje bretona kao rase itekako je uticao springer...
A sta sam sve u lovu doziveo - aport srne iz kanala (za vrat), skok na ranjenog vepra...
Naslov: Odg: Engleski springer spanijel
Autor: SUMO - 25. 07. 2007. 15:42:36
U lovu je jako srcan i istrajan. Nos je slabiji nego kod pticara, ali kad nagazi divljac, ne izlazi dok je ne istera (gustis, oboreno granje, trska)
zna da zalaje na tragu posebno zeca ili srne ili ako fazani  beze niz vrstu kukuruza.
Vidjao sam i springere koji idu malo dalje, ali u principu se lako obuce da ne lete i da su oko lovca.