Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Lovnotehnički i gospodarski objekti => Autor teme: lovnik - 03. 09. 2017. 16:19:09

Naslov: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: lovnik - 03. 09. 2017. 16:19:09
Prije 5 dana napunim bačvu od 200 L sa kukuruzom. Promijenim akumulator,provjerim koliko mi baca. Podesim vrijeme bacanja jer se ranije smrači.
Odem jučer na čekanje,sjednem kad čujem motor zavrtio u prazno. Nakon čekanja odem do bačve,popnem se kad ono bačva prazna. Ali prazna kao da je netko metlicom počistio,ni zrna. Pošto bačva visi na dvije sajle vjerojatno su ju prevrnuli na opak da su istresli do zadnjeg zrna. Vjerujem da to nije jedan sam napravi,vjerojatno dva čovjeka ili možda i treći koji je čuvao stražu na prilazu. Primijetio sam tada tragove terenskih guma. Netko je došao sa đipom i ispraznio bačvu.
Razmišljam da postavim kameru,možda i dvije ili tri, kod hranilice i na prilaznom putu,ako bi se vidjela dobro lica ili registracija auta ,može li to poslužiti policiji kao dokaz?
 Jel istina da treba biti naljepnica da je objekt ili lovište pod video nadzorom?.

Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: Gabro - 03. 09. 2017. 16:41:30
E svašta!! Da su ukrali hranilicu ili kameru onda se ne bi ni iznenadio toliko, jer su i meni ukrali 2 kamere s čeke ( :tommy:) tako da se hranilicu i ne usudim stavit, ali da ljudi prazne hranilice i kradu kukuruz  uf. Koja guba!! Pa koja je to vrijednost 200-300 kuna !? Pa mislim tako se kompromitirat za 200 kuna.... Rekli bi mi pomorci "svašta pi..a rodi i brod vozi "
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: lovnik - 03. 09. 2017. 16:56:04
Kolegi su stalno krali sol,i onda je ulovio jednog sa ovcama kako mu vadi iz solišta i baca ovcama.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: dabar - 03. 09. 2017. 18:10:22
Mene to više ništa ne čudi iskvarenih ljudi ima posvuda , ukradena mi je automatska hranilica sa 50l bačvom i akumulatorom, tipovi došli sa quadom i alatom i skinuli je sa visine od 4m nakon toga napravio sam hranilicu od kanalizacijske cijevi vrijednu 30kn nisam mogao vjerovati kad sam vidio da je i ona nestala
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: springo - 03. 09. 2017. 18:11:34
Ne može ti poslužiti kao službeni dokaz. Štoviše, slikanje nekog bez njegovog znanja je protuzakonito.
Za početak staviš znakove da je prostor pod video nadzorom, pa vidiš da li će ti ponovo nestati kukuruz, ali ih postaviš na takvo mjesto da isti ne može reći da ih nije vidio.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: leon - 03. 09. 2017. 18:43:02
Lovnik, ne treba dokaz policiji, treba tebi, naštimaj kameru.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: grga33 - 04. 09. 2017. 05:48:44
tako je leon  zagi
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: lovnik - 04. 09. 2017. 10:05:01
Neka policija radi svoje.
Ne mislim tjerat pravdu.
Dovoljno je nekome sa snimke nekaj kazati i da te prijavi na policiju za prijetnju i ode oružje na čuvanje.
A ja de se dokazujem da mu nisam ništa prijetio i ostalo.
Zato i pitam kako se legalno zaštiti ako se i postavi kamera  da se to može iskoristiti.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: Neno - 04. 09. 2017. 10:49:26
Meni su isto praznili i bacali ovcama pa sam im prosuo patku da je otrovano zbog štetočina  hao
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: grom - 04. 09. 2017. 13:12:41
Staviš kameru za praćene divljači na hranilici..... fre jbg. slikalo i počinitelja.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: lovnik - 07. 09. 2017. 08:01:05
Kako pravilno postaviti oznake da je lovište pod video nadzorom ili barem u blizini hranilišta ili čeka da bude po zakonu.  Htjeli bi da snimka bude valjani dokaz za policiju,ako postavimo kamere. Jer kaj mi znači da znam tko je kad mu ne smiješ ništa. Pričao sam o tome s prijateljem policajcem,jedino ispravno je da prijaviš krađu i da policija odradi svoje. Da i postavim kameru i da vidim tko je nemoj mu ići doma ili ga zvati jer te može prijaviti za uznemiravanje i ode oružje na čuvanje u policiju. A vrlo lako je moguće da me proglase krivim za uznemiravanje i onda nema oružja nekoliko godina. Zaboravio sam ga pitat jel bi policija uopće primila prijavu za krađu kad se radi o cca 300 kn vrijednosti.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: Gabro - 07. 09. 2017. 10:14:44
Samo pazi da ti i kamere ne odu za kukuruzom...
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: roger - 07. 09. 2017. 11:02:28

Razmišljam da postavim kameru,možda i dvije ili tri, kod hranilice i na prilaznom putu,ako bi se vidjela dobro lica ili registracija auta ,može li to poslužiti policiji kao dokaz?
 Jel istina da treba biti naljepnica da je objekt ili lovište pod video nadzorom?.

Ako se stavi upozorenje da je pod video nadzorom, zakonski dokaz je sigurno.

Ne znam da li se loviste nacelno smatra javnom povrsinom, ali ako se smatra, onda je i slikanje  bez upozorenja dokaz.
(Kao slikanje brzine auta na cesti)

Po meni, najbolje upitati nekog u policiji.
Cijelu pricu ne treba gledati na nacin da se naplati cim veca kazna, nego da se takve ljude udalji iz drustva ako su clanovi, a ako su lokalni ljudi da ih prodje volja da se ponovoi.

Ukrasti 200 kila kukruza nije velika vrijednost, ali je velika sramota.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: lovnik - 07. 09. 2017. 11:03:44
Bumo ih više postavili da snimaju jedna drugu,druga traću,treća da snima iz zraka uf
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: lovnik - 07. 09. 2017. 11:07:32

Razmišljam da postavim kameru,možda i dvije ili tri, kod hranilice i na prilaznom putu,ako bi se vidjela dobro lica ili registracija auta ,može li to poslužiti policiji kao dokaz?
 Jel istina da treba biti naljepnica da je objekt ili lovište pod video nadzorom?.

Ako se stavi upozorenje da je pod video nadzorom, zakonski dokaz je sigurno.

Ne znam da li se loviste nacelno smatra javnom povrsinom, ali ako se smatra, onda je i slikanje  bez upozorenja dokaz.
(Kao slikanje brzine auta na cesti)

Po meni, najbolje upitati nekog u policiji.
Cijelu pricu ne treba gledati na nacin da se naplati cim veca kazna, nego da se takve ljude udalji iz drustva ako su clanovi, a ako su lokalni ljudi da ih prodje volja da se ponovoi.

Ukrasti 200 kila kukruza nije velika vrijednost, ali je velika sramota.
Ma da me netko zamoli da mu dam 200 kila kukuruza dao bi mu,a ne ja dođem nakon nekoliko dana nakon punjena hranilice  i sjedim,a možda je lik ispraznio hranilicu pola sata nakon što sam ju napunio i divljač dođe par dana i ne nađe ni zrna i za 7 dana prestane dolaziti,a ja se kreten živciram i mislim si kaj neće doči,a one nemaju na kaj dolaziti.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: Gabro - 07. 09. 2017. 11:07:51
A stari jedino tako. Nama je odnilo prvo jednu šta ne šalje na mail pa smo onda stavili ovu šta šalje ali odnilo i nju. Došlo joj s leđa u ugasilo je odma  dois dois.
Imaš na internetu za male pare ove lažne kamere pa ih postaviš svugdi tako da ne zna koja je koja. A izgledaju ko prave... Lažnu postaviš da se vidi a pravu sakriješ i neka snima ovu lažnu...
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: grga33 - 07. 09. 2017. 11:28:00
krivično će odgovarati ako je vrijednost veća od 1000 kuna, mislim da ima za kupiti oznake koje pokazuju da je objekt ili štogod već pod video nadzorom, na brzinu skinuto s neta  http://nuvola.hr/proizvod/naljepnica-prostor-pod-video-nadzorom/ (http://nuvola.hr/proizvod/naljepnica-prostor-pod-video-nadzorom/)      zagi
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: grga33 - 07. 09. 2017. 11:29:32
kazneno će odgovarati ako je vrijednost veća od 1000 kuna, mislim da ima za kupiti oznake koje pokazuju da je objekt ili štogod već pod video nadzorom, na brzinu skinuto s neta  http://nuvola.hr/proizvod/naljepnica-prostor-pod-video-nadzorom/ (http://nuvola.hr/proizvod/naljepnica-prostor-pod-video-nadzorom/)      zagi
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: jjukic - 07. 09. 2017. 17:35:42
Krivično je stari naziv za kazneno, nebitno, kolega Grga je na dobrom tragu tu se radi o načinu kaznenog progona, za štete do 1.000,00 kn kada se radi o kaznenom djelu krađa opisanom u čl. 228 st.2 kaznenog zakona, kazneni progon se progoni privatnom tužbom što znači da počinitelja možete tužiti na nadležnom sudu vi ili udruga ako želite a kada se radi o šteti većoj od 1.000,00 kn radi se o kd iz čl. 228 st.1 kz-a te se progon vrši po službenoj dužnosti, dakle državno odvjetništvo zastupa tužbu, naravno sve to pod uvjetom da se pronađe počinitelj kojem u pravilu državno odvjetništvo i sudovi nalaze razne olakšavajuće okolnosti pa rado odustaju od kaznenog progona.  zagi
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: springo - 07. 09. 2017. 18:02:20

Ako se stavi upozorenje da je pod video nadzorom, zakonski dokaz je sigurno.

Ne znam da li se loviste nacelno smatra javnom povrsinom, ali ako se smatra, onda je i slikanje  bez upozorenja dokaz.
(Kao slikanje brzine auta na cesti)


Ovo treba sve provjeriti s pravnikom, a slikanje na autocesti spada pod ovlasti policije, a ne zato što se radi o javnom prostoru.
No dobro, to sad nije tema. Svakako postavit kameru, dobro je sakriti i/ili osigurati i bit će rezultata sigurno.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: lovnik - 07. 09. 2017. 18:20:39
Ne bi htio da me postavljanje kamere na kraju još košta nekakve prijave za ne znam kaj,jer je kamera postavljena mimo zakona i slično. Ja bi bio najsretniji da se to ne ponovi i da lamera slika samo divljač na 4 noge.
Naslov: Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
Autor: dabar - 12. 09. 2017. 21:44:37
Jedno privatno lovište (od nedavno) koje graniči uz moje gdje sam član ima na svim prilazima lovištu table sa naljepnicom "lovište je pod videonadzorom" znači nisu te naljepnice postavljene bezveze nečemu služe a nešto sam čuo da su neki ljudi snimljeni i dobili prijave na policiji zbog nečega što je smetalo vlasnika lovišta.